Čo si myslíte o príspevkoch na koníku?

andrea153
26. máj 2017

Nemôžem si pomôcť, ale ako čítam neustále tie príspevky od mamičiek ktoré sa dohadujú čo je pre ich dieťa najlepšie, lebo sa im nepáči názor doktorov... zastáva mi rozum. Páči sa mi na tomto že sa človek dokáže porozprávať o čomkoľvek, ale občas je to prehnané.
A niekedy aj keď nechcem a dám si do google nejakú tému.. vyhodí mi témy v modrom koníkovi s priblblými komentármi.
čo si myslíte vy?

lorela
26. máj 2017

@andrea153 Virtuálny svet treba brať s veľkou rezervou, to si o tom myslím.
Mnohé je len ilúzia a pretvárka, či póza. Najväčšie hrdinky, všetkovedky a všadebolky bývajú v reálnom živote častokrát neisté, vedomé si svojich nedostatkov. Len anonymita im dodáva sebavedomie. Klávesnica znesie všetko... 😉

traktor
26. máj 2017

Co sa tebe moze javit ako prehnane; pre ineho moze znamenat velky strach;obavu...a vzdy je lepsie sa opytat; ako sa bat..lebo niekedy len take povzbudenie doda cloveku novu silu..ano; niekedy su tu take otazky;ze cloveku napadne ci je vobec mozne na nieco take sa pytat..ale..niekedy to moze byt fakt vazne a uprimne..kazda sme raz zacinala a ked nema clovek podporu od rodiny; ziadnu kamosku ktorej sa vyrozpravat..tak aj taketo forum je tu nato..ano tak ako vsade aj tu na mamickovskej stranke clovek stretne kopu *zvlastnych*ludi; fiktivne postavicky a pod.ale zial tomu sa zabranit neda..je to tak vsade..tak ako niektore nevhodne; urazajuce; zosmiesnujuce komentare..je to proste o nas o ludoch..ja za tuto stranku napr. dakujem..nasla som tu kopu uzasnych ludi..nasla som tu mnoho rad;ked som mala problem..a len poviem..komu sa tu nepaci moze sa vypnut..a najst si stranku; ktora mu lepsie vyhovuje 🙂

mimla
26. máj 2017

Modrý koník je sociálna sieť ako každá iná. Je tematicky zameraná, takže od toho sa odvíja aj debata na tejto stránke. Príspevky sú také ako užívatelia, užívatelia takí, ako obyvatelia tejto krajiny. Treba selektovať, ignorovať trollov, vyberať to, čo je užitočné. Zvyšok pohltí moja ignorácia. Ak by som chcela akademickú debatu, navštívim iné portaly.

dazdovka
26. máj 2017

@andrea153 ako, necudujem sa nikomu, kto riesi dilemy ohladne zdravia/chorob aj na mamickovskom fore, pretoze nazory lekarov na rovnaku vec zvyknu byt obcas vyrazne odlisne, tak preco sa nespytat na skusenosti inych ludi, najma ked mamicky casto riesia rovnake veci...
A priblble komentare? Ty vies povedat, ktore su priblbejsie a ktore este nie su? Ja tvoj komentar mozem vnimat ako nevhodny, ci zbytocny a co mam spravit, ta nahlasim, alebo verejne tu skritizujem zan? Co nechces, nebavi ta, nechaj tak, nik ta do nicoho nenuti.

sardinka336
26. máj 2017

jasne ze niektore otazky su priblblé...napr. taky ze ,,som tehotna, mozem jest vyvar?,, mozem jest to? a mozem ist na koncert? To sa tu bežne zeny idú ,,pítať,, ( ano, s mäkkým i to napiše) Potom otazky ako ,,vidite ducha na teste,,? Totalna pakaren....sedliacky rozum absentuje. Potom rozne zufalky, ktore si myslia ze im tu niekto povie čo sa deje v ich maternici a po troch dnoch od pohlavneho styku zistuju či su tehotne a myslia si ze otehotnenie prebieha v maternici to sa stavim. Skratka sečteno a podtrženo modry konik je slepačáren a treba si vyselektovat nazory, informacie a treba to brat s nadhladom a velmi to neprezívat. Ako povedal psycholog Hubálek ,,nedivte se ničemu, pulku národa tvoří pitomci,,.

majaxy
26. máj 2017

Ja mám rada MK. Ked sa nudím, čítam príspevky, ktoré sú mi prospešné, alebo ma pobavia..Niekedy odpoviem, inokedy nie, je to pre mna forma relaxu alebo niekedy aj náuky

renab
26. máj 2017

príspevky na MK čítam len tie, čo chcem a niečo mi dajú (takých je však málo). myslím si, že pre väčšinu mamičiek by bolo prínosom, keby sa "odstrihli" od internetu a riadili sa vlastným rozumom a citom. mali by menej starosti.
my "skôr narodené" sme to mali bez googlu a sociálnych sietí oveľa jednoduchšie.

bejusicek
4. jan 2022

Na koňa idem raz za uhorský rok a bohate mi to stačí… keby som tu nepatrila do jednej skupiny ktorá inde nieje tak tu niesom🤷🏼‍♀️