• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo zaberie na seboreu?

24. júna 2017 
Stav pokozky odraza stav nasho vnutra, treba zacat tam.Precistit telo od toxinov, odpadovych latok. Najlepsie prirodzenou detoxikaciou stravou, ako doplnok chlorella a na ocistu a posilnenie pecene, ktr. zadrziavat najviac toxinov, je velmi ucinny bodliakovy olej. Zo stravy je vhodne vylucit muku, kr. mlieko, biely cukor - nahrada brezovy cukor - neprekysluje. Toto je velmi strucne a zjednodusene povedane, je to ale dlhodobejsi proces.
Na vonkajsie osetrenie odporucame pripravky z konope, pripadne nimby.
Pestru ponuku prirodnych produktov, ako aj zdravej vyzivy najdete na nasom eshope, radi vam poradime pri vybere s ohladom na Vase konkretne zdr. problemy.
26. aug 2014 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mesiac používam úplne jednoduché mydlo s olivovým olejom Knossos, zelený, veľmi to pomáha, mám seborreu na tvári už asi 20 rokov. Odvtedy, čo používam, zlepšenie o 99 %. Stojí to necelých 1 €, vyskúšajte a dajte vedieť. :slight_smile:
21. nov 2015 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám na seboreu vlastnú tinktúru - etanolový extrakt, jednej známej zabral aj na lupienku, ale zrejme každému účinkuje niečo iné.
25. máj 2016 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mno mam pre teba riesenie. Ja som tiez psoriaticka a do toho som mala akne... vetsko mi zaberalo len do casu. Nahodou som pocula v autobuse ako sa rozpravali o novej prevadzke v Trnave. Chodím tam už som bola 5x a som spokojná je to dotyková infúzia kyslíkom. Nic neboli, nic sa nepicha len priklada na kozu. Po tych 5tich razoch sa mi flaky ocividne zmensili a akne zmizlo ja som nadsená :grinning: a moja koza tiez. Vola sa to 4P Medical a je to na Priemyselnej ulici v Trnave sú aj na facebooku
4. júl 2016 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jovana ja mám psoriázu už niekoľko rokov, najprv mi to bolo diagnostikované ako seborea... takže drahé šampóny, masti a iné srandy a len do času... Teraz v lete som u nás v Trnave objavila prevádzku kde robia dotykovú kyslíkovú infúziu. Reku šak skúsim buď alebo... a čuduj sa mi svete nemám ani jedného fliačka a z vlasov zmizla tiež a dokonca mi ani vlasy toľko nepadajú.
3. okt 2016 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jovana Ahoj, ja som sa roky trapila a pred pol rokom som si davala len tak pre istotu u obvodaka robit krvny test na mlieko, soju a lepok a drb...lepok mi vyskocil. Cize ziadne ine problemy okrem seboroickej dermatitidy ma netrapili, po vysadeni lepku mam ludia pokozku ako babatko...konecne po rokoch. :slight_smile: Inak nemam celiakiu, mozno z toho bude nejaka alergia alebo nieco medzi nebom a zemou...
4. okt 2016 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim vas ja bojujem stouto chorobou uz 2 rok a poviem to neni to bohvie co sa niekedy pozriet do zrkadla a pod.bol som aj u dermatologa ktory mi hned ked som vosiel do dveri diagnostikoval seboroiticku dermatitidu najprv som nevedel co to spytal sa ma ze ci to niekto nema v rodine a pod. Predpisal mo na vlasovu cast sampon bioderma ds a krem biodermu ktoru pouzivam doteraz..mam to oblasti nosa a niekedy celo a vlasy...mojim spustacom si myslim je stres a nevhodna strava a vykivy pocasia ...v lete je to najlepsie hlavne pri pobyte pri mori...v zime sami to zhorsuje ...odporucal by som vam chodit aj na pecenove testy a kontrolu čriev lebo tato choroba aj stim suvisi ... zo stravy by som vam poradil vela zeleniny a malo sladkeho ...na fb funguje aj skupina stouto chorobou kde sa dozviete aj viac o tej to chorobe mozete sa tam kludne pridat...
7. feb o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marek2626
Zdravím, ja som po ľanovom oleji s jogurtom -chvála bohu z toho vonku a necítim už ani náznaky ani ten ľanový olej už neužívam často. Z času na čas si samozrejme spravím 2-3 týždňovú kúru ale to len preventívne.
Zvykol som si po ránu namiesto nejakého krému na tvár natrieť trochu kokosového oleja.
Ničí to všetko.

Držím vám všetkým palce v boji!!!
8. feb o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marek2626
Zdravim ktrory kokosovy olej pouzivate dakujem...
9. feb o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je to v tých zdravých obchodoch po hypermarketoch

100% BIO a panenský- nie je to ten , čo sa dá kúpiť v potravinách,
-250 ml stojí asi 3-6 E

Nie je to vyhranený výrobca ale má byť bio - sám mám už od asi 3. výrobcu

Inak ja som bojoval tiež asi 2 roky prvotný bol ale ten jogurt+ ľan. olej (keď som zistil ten recept predtým z dvoch zdrojov - teraz to asi pred rokom bolo aj v telke ale v inej súvistlosti) ma vysekal asi za 2 mesiace,- fakt to čistí mikroflóru v črevách- potom som to jedol ešte pol roka a teraz už len tak hala- bala

Držte sa !
9. feb o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ok skusim to zohnat a este sa chcem spytat ja mam seboreu na cele obocie robia sami tak e male supiny a nemozem sa ich zbavit myslite ze ten kokosovy olej zaberie?
10. feb o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mal šupiny v obočí a pokračovalo to dole okolo nosa a tam sa to rozširovalo na líca periodicky sa to menilo ( doktorka povedala že klasický T tvar alebo motýľ - a nikdy už sa toho nezbavím)- najprv to bolo citlivé červené potom ako sa to hojilo zmenilo sa to na šupiny potom to trošku ustupovalo ale plynule to prechádzalo do červenej fázy a znova a znova a-- hovoril som na lícach som už používal makeup -( mimochodom MARY KAY bolo najlepšie mal som to fakt hnusné a doktorka- tu máte kortikoidy a zvyknite si).

Kokosový olej podľa mňa pomôže ale nevylieči - gro je u mňa jogurt s ľanovým olejom nalačno a pravidelne
10. feb o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmmmilos ahoj, tu kombináciu lanoveho oleja a jogurt alebo tvaroh si jedol aj rano a aj vecer alebo vecer len olej?
A toto si mal ako raňajky, ci si este nieco ine ranajkoval / veceral? Dakujem.
11. feb o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj ja som to jedol ráno nalačno a spolu -polievková lyžica ľan. oleja a zajedol som to jogurtom -malý asi 125 g -biely a živý- môže sa to aj miešať (ono sa to vraj spolu nejako skombinuje a a vznikajú zaujímavé veci- je to veľmi starý a jednoduchý recept ale počul som o tom z dvoch strán- známa mojej ženy nejaká stará pani- náhodne a dávno, potom predtým ako som to začal jesť od kolegu ktorý to začul od ukrainského doktora- kvalitný srdciar Nitre- to mi vrazilo do hlavy a povedal som si idem na to , divil som sa ale vyšlo to.)
počkal som 15-20 min a až potom raňajky alebo aj neskôr. Samozrejme dá sa aj časteišie ale asi ide o vytvorenie stálej hladiny niečoho v tele. Neskôr som kúpil aj jogurtovač.
Ten ľan. olej kupujem tam kde kokos.
11. feb o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mmmmilos
Dakujem, znie to fakt zaujímavo. Idem na to. A este ten vecer si to ako kedy konzumoval? Dakujem Ti.
12. feb o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim mal si tie supiny aj cez leto?v lete hovoria ze seborea sa skludni ....
12. feb o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dal by si stranku odkial kupujes ten kokosovy a lanovy olej dik..
12. feb o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ten večer nie -najprv som kúpil ...po troch dňoch som už šlapal.

"- ADD Marek...-Zdravim mal si tie supiny aj cez leto?v lete hovoria ze seborea sa skludni ...."

-V lete sa to ukludnilo , ale bolo to v pohode viditeľné a more ako hovoríš pomáhalo ale nezmizlo to.-

Ja to kupujem v Zdravom obchode- Mlyny NR. na kešovku.
A ľanový olej sa kazí takže je dobré keď ho v obchode vybereš z chladničky-( majú chladničku) a doma držať v chladničke! -preto to aj kupujem na kešovku
Niečo takéto podobné:
https://www.fitstrava.sk/p/270/lanovy-olej
https://www.bionatural.sk/p/kokosovy-olej

Blbé je ,keď sa to je,- je to studené. Ale najlepšie pomaly mne našťastie studené nevadí.
Každý si najde spôsob.

Ale nie je to žiadna veda nejaký Bio obchod alebo stránka a ide to.
A Jogurt nejaký fajný biely - pozor čím viac tuku! (smotanový) živý a slovenský - je zdravší

A potom aj v jogurtovači vyrobí dobrý nový jogurt.

Držím palec, mne to trvalo okolo 8 týždňov! A pokračujte aj keď budete OK vysadzovať pomaly ( keď už budete ok a sem tam opakovať každý je iný!)

Majte sa!

Držím palec
12. feb o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mmmmilos ok velmi ti dakujem za info a este ti mozem poradit je fb skupina daj si do vyhladavaca seboroiticka dermatitida vytvoril to jeden typek tuto skupinu s ceska a uz tam je aj dost ludi a dozvies sa vela informacii ohladom stravy a pod.docital som sa ze velmi na seboreu pomaha med pastovany skusel som ho a mozem ti ho odporucit je velmi dobry na tie cer.flaky ale nie na lupy nato je dobry ten kokosovy olej co spominas skus sa tam pridat a uvidis ak nebudes to moct najst tak sa ma spytaj hodim ti link vela zdravia aj tebe prajem...;)
12. feb o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marek2626
Ahoj, nenašlo mi to tu skupinu na FB...dik
13. feb o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Daj seboroiticka dermatitida lecba tam ti je..
13. feb o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ďakujem za info , na FB našťastie nie som, ak bude nejaký problém mrknem sa.

Držte sa!
13. feb o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mmmmilos Zdravím, chcem sa opýtať na tu kúru , stále to máte pod kontrolou vďaka tomu?
1. máj o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Áno som ok .

Keď som to počítal, dávam si ten jogurt v tomto období asi 1x za 2 dni- stačí to, nemám žiadny problém.

Ale miesto nejakého krému ráno používam kokosový olej.
To je všetko.

Zdravím,

držte sa!
3. máj o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pocahontas1
Ja som tiez na tej kúre co doporučoval mmmmilos, uz tretí mesiac si dávam rano lanovy olej s jogurtom. Na začiatku sa mi vodili na hrdle a tvári cca 3 červene vyrážky, ktoré boleli poriadne a nešli ani vytlačiť a miznú strašne dlho, jedna aj na tele bola, myslim, ze je to proces čistenia. Na seboreu to malo vplyv taky striedavý, oveľa lepsie, potom zasa sa objavila viac, rôzne a teraz posledný tyzden vyborne. Plánovala som to drzat 3 mesiace, ale asi predĺžim :blush:
Vela stastia.
3. máj o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmmmilos
Ahoj, ako dlho si si prvýkrát dával ten jogurt s olejom? Ja frcim na tom tretí mesiac:blush:Tak ci pokračovať alebo teraz každý druhý den ? Vyššie v príspevku som pisala o mojich skúsenostiach ...
3. máj o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moment ... ja som z toho vonku- preto si to dávam raz za dva dni, niekedy aj denne - na Vašom mieste - keď ešte bojujete, tak radšej každý deň, proste pravidelne.
Veď je to len jogurt + olej.

Na začiatku som frčal asi 4 mesiace ale keď som sa zlepšoval fungoval som 2 roky a potom doteraz s prestávkami- mne to proste vyhovuje, cítim, že ja z toho prosperujem.

Držte sa!
5. máj o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mmmmilos
:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
A kolko na tom frčíš už celkovo?
6. máj o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rozmýšlam...
v 2014 -om som sa ešte líčil.
rok mi trvalo kým som na to prišiel,
od 2015 -6 týždňov - prvé výsledky,
3-6 mesiacov bol som OK
Vlastne pravda- 2 roky užívam.
7. máj o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
AHOJTE LUDIA,
ZARUCENY A JEDINY SPOSOB LIECBY SEBOREI
DVA TYZDNE A VYRAZKA MI PO DVOCH ROKOCH NEUSPESNEJ LIECBY UPLNE ZMIZLA!
PISTE NA MAIL KAZDEMU POSTUPNE ODPISEM.
POMOZEM VAM. email: peter.lukac02@gmail.com
15. jún o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok