Cosmic girls - snažilky, tehulky, maminky. Pridajte sa

perla200
26. jún 2009

no tu je tá slúbená témička....

bakosko
2. aug 2009

Hellou baby 🙂 Pisem vam pod inym nickom.
Pozdravujem vas z pracovnej dovolenky v rakusku. Blahozelam Perluske k narodeniu Simonky prajem vam babulky vela vela zdravicka a krasne spoznavanie sa..... 😀 😀 😀

Dufam babulky ,ze si dame coskoro kaficko.....majte sa mi krasne a uzite si krasne slnecne teple dni 😀 😀 vikinka -zuzana 😵

perla200
autor
2. aug 2009

hodila som tam dve fotky,mam ju v mobile ale nie vo foťáku, zajra pofotím a hodím do albumu

juliett99
2. aug 2009

perli mala je uzasna,, krasne babinko,, uz sa tesim na dalsie foto.. 🙂

perla200
autor
2. aug 2009

no malá sa napapala a spinká, tak vám opíšem pôrod...v utorok o deviatej som bola prijatá v nemocke, urobili mi vyšetrenia, ctg, prietoky...a doktor ma vysetril...ako ma vysetroval ma to dosť bolelo a hovorí mi, že mam velmi úzku pošvu a či to viem..a ja že nie...že ideme na sono...tam odhad malej 4200g...a otvorená na 4cm...stále sa ma pýtal či mam bolesti...a ja že nie...a on že rodíte...a ja že no ale ja nemam bolesti...boleli ma kríže, ale to vkuse a žiadne že kontrakcie.... tak som čakala čo bude so mnou, a oni čakali že mi začnú bolesti....poobede o tretej po bolesti ani slychu sa teda doktorka rozhodla pre cisársky....lebo mala sa tlačila hlavičkou von a na záznamoch som mala kontrakcie... tak ma okolo pol 7 zobrali na pôrodnú sálu, muž aj s mojou maminou čakali vonku tak som sa ešte s nimi stihla rozlúčiť a isli sme...a tam začali kontrakcie ale každých 5 minút, a ty kokso s takou bolesťou som sa nestretla...fuuu nepomáhalo nič, ani predýchavanie ani nič.... a tak som čakala hodinu a pol kedy ma zoberú, lebo museli robiť nejaké mimomaternicové...a to som mala riadne bolesti ked som si líhala na sále....aj ked ma priviazali a ja som vtedy chytila kontrakciu tak to bolo hrozné, už som im hovorila že nech ma uspia....tak ma uspali a zobudila som sa na izbe s tým, že sestrička mi hovorí - sestrička maminina kamoška, ktorá bola stále pri mne.... že mam dcéru 4kg...to som počula...total tranz....potom som sa prebrala na hrozné bolesti...akoby ma prešiel vlak a cúvol....myslela som že ma režú, tak m dali na utíšenie bolestí ale to zabralo po troch hodinách...potom bolo lepšie, prišli mi ukázať malú a tá bola n ádherná.... a potom som ležala 24hodín...a potom to prislo....rozchodenie....ani piki - to bolo najhoršie z celého pôrodu.... neuveritelné bolesti, ale musela som....tak som chodila....ale na druhý den sa postaviť z postele? neskutočná námaaha...ale potoms a to lepšilo a lepšilo....a teraz chodím jedna radosť....mala je zlatá, vela papa, velmi vela ako mesačné bábo, spinká aj 4 hodiny vkuse....potom je hore a reve na rety, lebo ju bolí brucho čo sa prežerie🙂
a tak dookola....ale v podstate je zlatá....teda dobrunké a spokojné dieťatko....zvykame si na seba, v nemocnici bolo dobre....vždy na každeej smene bola sestrička z nasej dediny tak som sa mala dobre a moc mi pomohli.... som im vdačná za to...ale bolo to namahavé po cisaraku sa starať o malú....tak takto sme sa mali my...čo nové tu?

perla200
autor
2. aug 2009

jaj mala mala 4400g a 52cm.... zabudla som napísať.....vyhla som sa klistíru🙂))) a na izbe som mala madarku - ktorá nič nerozumela po slovenssky tak sme si nepokecali🙂

inak mam trojkombináciu papania...odsávam si mlieko, lebo mala je pažravá a nechcela sa prisať...strašne ale strašne som sa pre to trápila, tak sme dokrmovali umelým a teraz je to tak, že najprv jej dame moje odsaté...mam ho dosť....a potom jej dám cecnúť a ked nestačí tak dokrmím umelým....takže simonka musí mať vsetúčko🙂

to kojenie ma strašne trápilo, ale potom mi jedna sestrička vysvetlila v akej pohode musím byť a nemôžem sa trápiť...a že to tak robí polovica žien....tak som sa ukludnila a nejak zmierila s tým, hoci sa snažím si malú prikladať na prsník stále..... tak uvidíme ako nam to pôjde, ako ona sa prisaje na pár minút len potom nie.... a moje bradavky sú fakt o ničom:((((( tak s klobúčikmi.... no je to také.... divné ☹

vierka
3. aug 2009

dobre ranko babulky 😀

ja som prave vysla zo sprchy 😀

perluska - tak len si pekne zvyknite na seba, spravte si rezim a bude to ok, vsetko 😀 ale je super, ze ste uz doma, doma ti bude lepsie a vsetko pojde lahsie 😀
a mala je krasna - jak dobre, ze som videla ju uz na mms-ke... lebo na tychto fotkach je vidiet len velka rukavicka 😀 😀 😀

perla200
autor
3. aug 2009

dala som tam dalsie dve fotky....

tigi
3. aug 2009

ahojte zienky 🙂

perluska malinka je nadhernaaaa 😵 🙂 a to dobre vidim na fotke, uz ma nausnicky? 😕

vierka - cau cici, a ty co, dneska nepracujes? inak mam pre teba vytlacene prve dve knihy keby si chcela.

zuzi - ahoj cicus, co robis v rakusku??? ako bolo na dovce? kedy prides spat a dame kafco? 🙂

pikino
3. aug 2009

no cafteee mrcky 😀

perlus teda som myslela, ze ta nenechaju trapit.to si potom mala porod dva v jednom ufffff.

malinka je zlatunka, riadneho cvalika si si vynosila uz take mesacne babo. nasa mala 4400g a 54 cm ked mala 8 tyzdnov 😀 budes mat co nosit na rukach. ale je to super mackat takeho drobca ked jeiba tvoj. 😀

to kojenie ti nezavidim ale neboj mliecko sa rozbehne len musis vela vela prikladat aj kazdu hodinu. mala si zvykne na prsnik ja tomu verim len musi mat klud. moja tiez v nemocnici nescela papat musela som ju dokrmovat striekackou, cicik jej pchali doslova nasilu do pusy a ona stale vypluvala. prisli sme domov tu mala klud a krasne sme sa rozkojili. a tie bradavky no neviem ja tiez nemam bohvieake, v nemocnici sa ma pytali co nescem klobuciky, odmietla som skus jej davat do pusy cely dvorec ona si tahanim bradavky upravi ako sce ona.
moja z nich spravila uplne gombiky. alebo skus pred kojenim jemne vytiahnut odsavackou a potom jej dat do pusiny. ak mas svoje mliecko tak to nevzdavaj. ona zrejme nesce sat aj preto ze je este prispata od porodu
a kojenie je dost unavne. terezka sa vzdy strasne spoti pri papani.

perla200
autor
3. aug 2009

no ja viem pikino, nevzdávam to.... čo si...ale mala vyslovene odmietala prsník....plakala na rety...až sa zadúšala...doma sa včera prisala na chvílu a dnes ideme znovu skúsať.... mlieko si odsávam každých 4hod. a nechávam aj pre nu, ked sa prisaje nech ma....napr. zobudí sa, dám jej odsaté, nech zaženie hlad najväčší, potom si ju dám naprsník nech si doťahá a ked odmieta zarobíme jej nutrilon....my to mame trojkombináciu.....ale zase po cisarskom sa ťažšie rozbieha laktácia...ale mlieka mam neúrekom, za 20min si odsajem aj 60ml.... takže super.... ale mama spapá tak 100- 120ml....je hrozne pažravá.... ale zlatá je....

piki a čo mam jesť také základné? a piť hlavne?

lucul
3. aug 2009

caute baby, ja som sa zas vykotulala z bazenu a prisla do prace 😵 😀

perli ja som myslela, ze tu budes, ale nestelo sa mi zapinat vcera PC, este raz veeeeeeeeelk gratulacia k simonke, a porod, oou, bojim bojim 😝 😀 a idem kuk drobceka

lucul
3. aug 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, ta je krasna, a to uz ma tak skoro nausinicky 😨

pikino
3. aug 2009

no pit ti staci voda ale vela aspon 2,5 litra. a ked mas pocit ze mas malo mliecka tak okolo mesiaca zvykne byt kriza
tak pomoze hroznovy cukor napr. vinea.

no a jest. ja ked som zacinala kojit. tak som jedla iba ryzu,zemiaky, kuracie maso, mrkvu, chlieb, maslo, sunku,
a to som tusim aj skoncila. treba skusat. ak nieco zjes tak mala by mala mat reakciu do 24 hodin.
teraz jem uz vseko akurat sa vyhybam orieskom, strukovinam a to je tusim aj vsetko a moja mala je alergicka
na lososa, kysle uhorky a bryndzu tak to nejem.

juliett99
3. aug 2009

perlus,, malinka je fakt krasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 gratulujem este raz 🙂

vierka
3. aug 2009

no caute baby....

tigi - sim ta... prudko pracujem uz od rana 😅 lenze sa nam akosi doma pokazil vcera kotol, tak som sa sprsila a zmyvala dnes rano v praci 😀 😀 😀 som normalne dnes do prace isla ako na plaz - osuska, sampon, sprchac 😀
jeeeeeeej super a pozicias mi tie knizky??? 😕 ja som to vzdala v piatok, ked som sa rozhodla, ze si tu prvu dotlacim a po 10 stranach sa mi opat zasekol papier v tlaciarni a dneska mi ho prisiel IT technik vyberat, lebo mne to neslo... tak som to proste s tym tlacenim vzdala 😅

pikino
3. aug 2009

vierka ty si tusim jedna z tych osob ktore nemaju radi elektronicke pristroje. 😀

lucul
3. aug 2009

vierka parada, ved aj v praci treba minat vodu 😀

piki to nie ona nema rada pristroje, ale pristroje nemaju radi ju 😀 😀 😀

lucul
3. aug 2009

juli, pekne brusko, paaaani, ty si uz 27tt, to uz tych 10tt dobojujes, urcite 😉

pikino
3. aug 2009

no ved tak to bolo myslene, ze oni nemaju radi ju 😀

lucul
3. aug 2009

aha, tak to potom ano, asi sa boja blondinky 😀

vierka
3. aug 2009

je to proste svina tlaciaren... pracovne veci mi tlaci na pockanie - s tym problem nema!!! 😠 a clovek chce 500 stranovu super knihu a hned strajkuje - mrcha jedna 😠

lucul
3. aug 2009

vierka to preto, ze sa jej to nechce citat 😀 😀 😀 , alebo je to ukecane od sefstva 😀

vierka
3. aug 2009

alebo uz vie, ze to mam za par, tak uz si tak povie - pre tuto sa mi ani neoplati nieco robit ked ma za chvilu opusti 😀 😀 😀

pikino
3. aug 2009

tiez si myslim, ze je to kamuflaz od sefstva. 😝

lucul
3. aug 2009

vierka, ale ved prave preto by ti to mala vytlacit, aby si na nu s laskou spominala 😀

vierka
3. aug 2009

ta ma jedine stastie, ze som si povedala, ze uz nebudem hresit 😀 to by bola ina laaaaaaaska keby som si pustila hubu na plne obratky 😀

lucul
3. aug 2009

baby, aky je dnes tlak? mne je taaaak blivno, ze ani nevladzem ist domov, asi pockam na stareho nech ma vezme alebo to riskenem a pojdem domov veeeeeeeeelmi pomaly 🤐

vierka
3. aug 2009

dobre babule, pre teraz koncim... utekam domov, mam tam opravara na kotol, tak dufam, ze to dnes opravi a este nam aj dnes pridu montovat zaluzky do detskej 😀 a dneska chcem este slona obtiahnut, alebo zeby pretiahnut ciernou fixkou - obrysy a bude hotovyyyyyyyyyyy 😀 potom dam fotku ako to vyzera vyfarbene...

tak sa majte krasne, pa pa pa 😀

juliett99
3. aug 2009

lucul ze dakujem aj ja verim ze to uz dobojujeme.. 😀 😀 😀 😀

lucul
3. aug 2009

juli ved jasne, co to je 10tt - 13tt, to uz lavou zadnou, ked si uz zvladla 27tt 😉 😀