Dá sa spoľahnúť na to, že si bábätko vypýta jesť a piť?

martina46
21. jún 2008

dnes som citala v jednej knizke, ze sa netreba strachovat, ked sa rodicovi zda, ze dieta neje tak, ako by malo. ze babatka si urcite vypytaju, ked maju potrebu jest alebo pit. ze je to pre ne tak prirodzene a rodic sa teda moze na to spolahnut a nestrachovat sa.
ale pocula som o pripadoch, kedy naozaj dieta odmietalo jest z neznamych pricin a to prave autor tej knizky vyvracia.
mate so svojimi detmi take skusenosti?
mali ste niekedy pocit, ze jedia a piju strasne malo a ony mali pritom dostatok?

cherub
21. jún 2008

ahojky 🙂

Nikolka je sice starší než tvá Tánička, ale teď už si říká. Vždycky řekne "papat"... když byla menší, tak třeba mlaskala nebo se na mě začala sápat nebo pobrekávat... Nicméně vychází to pravidelně na každé 3 hodiny. Myslím, že to poznáš 🙂

mucilienka
21. jún 2008

matka, toto ja prave riesim neustale u malej, hoci nie je uz babatko, ale batola... ona mi nechce vobec pit vodu, alebo cajik, je tiez neslavne.. ale pritom pribera pekne a rastie normalne.. chora zatial nebola.. myslim si, ze jej moje mliecko staci vykryvat vsetko a asi by si pytala, ked uz ma vlastnu hlavicku, nie?

cherub
21. jún 2008

mucilienka, myslím, že kdyby měla hlad, tak si řekne 🙂

co se týče pití, tak když jsme doma, máme neustálu flašku s čajem na zemi a malá si prostě dojde, když chce a když jsme v kočáře, tak na ni ukáže 😉

martina46
autor
21. jún 2008

lebo moje dieta si nevypyta. ona by snad ani nemusela jest. vzdy to bolo tak. proste ked sa mi zda, ze by zt konecne mohla jest, tak jej dam prso a ona si casto len cucne trochu a tvari sa potom veselo, ze je stacilo 🙂

martina46
autor
21. jún 2008

ja, ked som bola babo, tak ma mama nedonutila pit mlieko, az po 7 hodinach. proste som spinkala a ked ma zobudila na krmenie, revala som a uz z jedenia nebolo nic 😀
pomedzi to som trochu cajiku. priberala som menej,a le asi to nebola ziadna katastroafa.

mucilienka
21. jún 2008

martina a prospieva ti mala? myslim tym, ci pribera? ak je to normalne, nemas sa coho bat.. mozno mas vydatne mliecko a malej to staci.. to robila aj moja mala.... 😉

martina46
autor
21. jún 2008

ano, mame asi 8100g.
🙂

zuz11
21. jún 2008

nam babka rozpravala ze bratranec aj ked bol uy mal aj cca 10 rokov tak vobec si nepytal jest a ani pit, takze babka ho vzdy musela niecim zabavit a nanutit mu jest... a ze raz si povedala ze si pocka az si vypyta a ze cely den vobec nic...... ale vobec nic tak vecer zasa do neho nieco dostala ale zasa ukecavanim a prosenim a tak, a to nas tam bolo viac a my sme jedli a jemu to nic nehovorilo a nic nejedol 🤐 takze podla mna sa najdu aj take deti co si nevypytaju 🤐 nasa mala vzdy otvara zasuvku kde je pecivo 😀 miluje totiz pecivo a jedla by ho od rana do vecera 😀 🤐

adkaw
21. jún 2008

no ja keď nedám pozor tak môj malý si otvorí chladničku sadne si pred ňu a rozloží si bufet, minule tam sedel s vyloženým olejom, horčicou, smotanou a párkom v ruke 😀

livka299
21. jún 2008

Zuzi tvoj bratranec je presne ako moj brat a to mu ostalo do jeho 22 rokov, aj teraz ked pride z roboty, sadne za PC a nic neje a ked sa ho mama opyta na druhy den ci nieco zjedol, tak odpovie ze ZABUDOL 😕 😕 😕

pietra
21. jún 2008

ja ako mala som si jest nepytala a co si spominam, tak som ani nevedela, co je to hlad, jedla som len preto, ze mi povedali, ze teraz sa jest musi.
Kamoska ma teraz rocneho synceka a ten si vraj nepyta papat, nemrnci, neplace, jednoducho nepyta. Ked mal asi tak pol roka, zacal aj dost chudnut.
Takze existuju deticky, ktore si papat a pit pytat nebudu, ale myslim, ze je ich velmi malo

mucilienka
21. jún 2008

pietra, len skoda, ze ja mam taku doma 😢 😔

martina46
autor
22. jún 2008

Takže zas som sa presvedčila, že knižka je teória a skutočnosť je úplne iná.

cazadora
22. jún 2008

holky já jsem za názor že jsou děti které jíst prostě "nepotřebují "jestli nemají pocit hladu či co. naše natálka si někdy řiká po dvou hodinách, někdy nemusí jíst celej den je to tak cca od 2měsíce, teď v 8,5m váží 6,4 takže bída s nouzíale i to mě stojí strašný usilí do ní něco nacpat. ale většina dětí si řekne to procento které ne je podle mě hoooodně malé

martina46
autor
22. jún 2008

tak to je super. este ze to male percento sa mi pritrafilo 🙄