Ako pitím predchádzať detskej obezite?

lucka_sk
24. aug 2011

Všimli ste si na svojich deťoch alebo na deťoch svojich kamarátok, aké dôležité je, čo dávame deťom piť? Ako to ovplyvňuje ich chute, celkovú chuť do jedla, ich návyky? Moje deti milujú vodu, a keď su smädné, vypýtaju si ju.Čo tie vaše?

zuzikkaa
24. aug 2011

@lucka_sk no veru velakrat vidim ako maminy svoje deti nalievaju jupikami a pod 😒
ja malemu davam slabucko ochuteny pigi caj a cistu vodu,,niekedy mrnci ze vodu nechce ale aj tak to vypije lebo je smedny 😅
mna tiez vidi pit iba vodu a ani sa nechystam ho nalievat nejakymi sladkymi vodami...max zriedeny dzus-raz za cas 😉

boise
24. aug 2011

mesiac s Luckou? 😀

julianka777
24. aug 2011

ja som od malicka davala dcerke cajik bylinkovy,ale uz sme davno prestali a davam jej len cistu vodu 🙂 tiez sa mi nepaci,ked vidim ako rodiacia male deti nalievaju sladkymi vodami 😒 mala nie je naucena na sladke,spapa mi vsetko 🙂

emapol
24. aug 2011

My pijeme cistu vodu z vodovodu a ak ju zabudnem zobrat so sebou a pyta si pit, tak mu kupim aj ochutenu vodu. Ak j ju vypijeme, nalievame do nej obycajnu vodu, takze nie vzdy kazdy Jupik je Jupikom.

jaroe
24. aug 2011

maminy, poradte, ako deti navnadit na cistu vodu ☹ Pri oboch detoch som mala problem, aby vobec zacali pit ine tekutiny okrem MM. Preto som zacala sladit caje a aj vody. No a teraz je to problem, cistej vody si daju max. par glgov na zahnanie najvascieho smadu, viac nechcu.

dara76
24. aug 2011

Moje deti piju vodu z vodovodu, dzusik aj caj len obcas. Ked su smadne pytaju vodu. Su tak naucene od mala. Vtedy pili iba MM a postupne si zvykli na vodicku.

lucia99
24. aug 2011

moja mala ma tiez najradsej cistu vodu, ale raz za cas kupime (vecsinou svokra ked sme u nich) jupika a to si z neho trocha odpije a potom si pyta vodu. a tak ako napisala @emapol nie vzdy je jupik jupikom 🙂 🙂 tiez pouzivam jupikovu flasu na cistu vodu, lebo je mala, prakticka a so sosacikom 🙂

skajkaze
24. aug 2011

Moja malá bude mať za mesiac dva roky,pije mi čistu vodu,sem-tam jej v obchode dám ten maličký krabicový džúsik,ale ani ten nedopije...Tiež som mala problém,aby mi vôbec pila,skúšala som všetko možné,aj kompoty nariediť,džúsy-len,aby vôbec niečo pila.Nakoniec máme fľašku z Kubíka,dám jej tam čistú vodu a pije. 🙂

vera1132
8. sep 2011

my tiež pijeme Lucku s anyzom a feniklom, a nemame problémi, a samozrejme aj čistu vodu. 🙂
voda je predsa voda. 🙂

sisula2005
8. sep 2011

moje decka mali problem zacat pit. Teraz pijeme od vody po jupikov vsetko a nemame problem s jedenim. Samozrejme ze ich nenalievam od rana do vecera sladkymi vodami. cez leto zvyknu pit vodu, cez zimu sladsie vody (nariedeny dzus, slabo osladeny kamilkovy caj ale aj jupikov) nevidim na tom nic zle. Kazdy z nas si da raz za cas nieco co ma zakazane 🙂

luy
8. sep 2011

od narodenia pije Lucku,aj teraz ale len čisto na pitie ,predtým aj na zarobenie mliečka

ilona3
8. sep 2011

@lucka_sk pridavam sa 🙂 aj moje deti pijú vodu ale moji veľký majú najradšej "cistu ale bublinkovu " no a krpec samozrejme bez bubliniek ale časom ho asi davová psychoza súrodencov napravi na perlivú 🙂
Pochopila som správne že si tu " cez Lucku"? prosím ta včera som zistila že mi ostali v špajzy 2 fľaše dojcenskej Lucky a že je uz tri mesiace pozaruke. Predpokladám že sa nic nestane ked ju napriek tomu vypijeme. Alebo?

bets
8. sep 2011

minimalizujem vodu z plastovych flias, lebo nemam istotu skladovania a pri posobeni vyssej teploty do balenej vody prenikaju neziaduce latky. staci zopar dni horucav... najlepsia je voda z vodovodu. najlepsie testovana, ci splna normy aj pre tych najmensich...

gucz
8. sep 2011

moje decká sú ako deň a noc rozdielne. Dcérka od malého malinka pije najradšej čistú vodu a mlieko. Čajíky, malinovky nemusí mať a bublinkové nápoje mi nevypije žiadne, hnusia sa jej. Synček zasa naopak, len čajík a malinovku pýta, na čistú vodu mi povie fuj a radšej nebude piť ako by si vodu dal. A pritom ich vychovávam rovnako... 😕 🙂. A ani jeden z nich nemá problém s obezitou, skôr naopak, sú to také fifipierka

lebo5
8. sep 2011

@lucka_sk tak keďže je moja Paťka kojená, a odmieta fľašku tak nechce piť nič iné, ani tie gran.čaje ani ine čaje, jediné čo do nej dostanem je ružová LUCKA aj to len formou hry cez striekačku (zo sirupov Panadol) 😉

beruska.zuzanka
8. sep 2011

Nuž, u nás to, že malá pije čistú vodu chuť do jedla neovplyvňuje... momentálne má obdobie, že odmieta varené, čokoľvek, zje dve sústa a končí... ale také ju občas chytí, potom to prejde a zas padá rad za radom všetko, čo jej ponúknem.

Takže to čo deti pijú môže a nemusí myť vplyv na ich stravovanie. Samozrejme, ak sa dieťa pred jedlom, alebo počas jedla naleje akoukoľvek tekutinou, bruško je plné a ono nič nezje... 🙂

lillika
8. sep 2011

@jaroe Ahoj.skus im robit slabucky cajik,cim dalej tym slabsi a postupne prejdete na vodu.Dzusiky vynechaj uplne 🙂

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@jaroe Skus si precitat tento clanocek, mozno najdes inspiraciu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lucka_sk/cla...
Drzim palce, oplati sa skusat a nepolavit. Pre mna je odmenou, ze moja 9rocna skolacka kasle na "image" a ponuku bufetovych sladkych napojov.

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@ilona3 Ano, som z Lucky. Nasa legislativa urcuje maximalnu dobu spotreby pre dojcenske vody na 6 mesiacov - toto opratrenie je urobene z dovodu ochrany nasich najcitlivejsich konzumentov 🙂. Nakolko vsak plnime aj dospelacke vody (perliva, jemne perliva, neperliva) so zarukou 12 mesiacov, som presvedcena, ze voda je v poriadku. Pri dojcenskej su pocas vyroby totiz este sprisnene postupy, takze vodicka bude ok.

ilona3
8. sep 2011

@lucka_sk dik 🙂

123anulik
8. sep 2011

mala pije vodu-najcastejsie z vodovodu a co si pyta pit hlavne v noci?diduuuu mama pit didu 😉 (kedze stale kojim)

zukrik
8. sep 2011

moji chlapci pijú všetko,striedam im, ovocný čajík,vodu,alebo 100% štavu,najradšej majú pomarančovú a jablkovú.Ale najviac pijú čajík a vodu 😉 Striedam im to preto,lebo mávali problém so stolicou,jeden synček aj krvácal z konečníka a doteraz má problémy.Upravili sme stravu,viac ovocia a hlavne tekutín 🙂

winona24
8. sep 2011

my pijeme čistú vodu z vodovodu,nesladené čaje...občas kúpime džúsik ako napr.jupík a podobne....

mojmacik
8. sep 2011

my pijeme ovocne caje,klasika sackove nesladene,len manzel im proti mojej voli tam sem tam da med,vraj aby boli zdrave...preto pre istotu caj robim ja ......inak do roka som mala velky problem im dat nieco pit,odmietali,no ked boli chori,tak pit chceli,dokoca pri hnacke aj brrrrrr Kulíška a cca od roka a pol sa tak zozpili,hlavne dievcence,ze ich musim aj krotit...hlavne vecer. Kubko zase teraz nejako polavil v piti no uz sa mi ani nepocika....

kika29
16. sep 2011

moja 5 ročná dcéra pije sirupovú vodu ale s trochou sirupu a čaje. tiež jej dávam do fľaštičky od jupíka a ročná dcérka len čajík slabí ovocný bez cukru alebo so štipkou cukru a čistú vodičku.

renika1
18. sep 2011

Naša malá pije rada bez ohľadu či je to voda, čaj,mlieko alebo džús ale držím sa všetkého z mierou hlavne pri džúsoch 🙂

nelicefo
24. sep 2011

Ahojte. U nás fičíme na Lucke,Drobčekovi. Potom nejaké tie detské čajíky a keď nejaký džúš,tak zriedený dám. 🙂 😅 A mlieko to úplne zbožňuje. 🙂

lucka_sk
autor
30. sep 2011

Dievčatá, ďakujem krásne za vaše príspevky v tejto téme. Dnes oficiálne končí náš mesiac s vodou Lucka na modrom koníku. Prajem vám, aby vám vaše detičky robili aj naďalej radosť a držím palce pri vašich krokoch k zdravému pitnému režimu. Všetko dobré.