Dá sa susedova žiadosť slušne odmietnuť?

6. máj 2023

Mam starsieho suseda ktorému rada pomáham,vybavujem veci pošta.. banka..internet atď nákupy ,lekáreň no proste také tie veci,chudák nikoho nemá a ešte sa stará o ležiaceho syna aj koláče mu vždy v nedeľu donesiem robím to rada .Momentálne je chorý a požiadal ma vyprať mu veci posteľné atď plne 2 tašky ale mne sa to proste sorry ale hnusu pot špinavé atď ako to slušne odmietnuť alebo čo by ste robili?

doriiis
6. máj 2023

No ty si ale dobrá....

eeffka
6. máj 2023

Nuz ja nie som ziadna ludomilka, ale ak je chory zatala by som zuby a oprala. 1x. Na 2x kedze to tipujem ze pride by som uz razne povedala NIE.

aliziana
6. máj 2023

Nedá sa to oprať u neho?

sajmonka_1216
6. máj 2023

možno by som povedala, že už využíva... je chorý, ale zabalí dve plné tašky, donesie ich k tebe? to už ich rovno mohol hodiť do práčky...
tak si ušetrí vodu, ty si dáš určite záležať, aby nepovedal, tak to bude navoňané, vyžehlené... neviem. toto je podľa mňa moc... tie nákupy, počta, ok v pohode... ale je mi jasné, že je teraz ťažko povedať nie a vrátiť mu to

marca12
6. máj 2023

On nema pracku?

autor
6. máj 2023

@eeffka ide o to že mám malé.deti a toto proste nie

autor
6. máj 2023

Zabudla som mám pokazenú práčku

autor
6. máj 2023

On má pokazenu

autor
6. máj 2023

@sajmonka_1216 býva o pár poschodí vyššie,zatelefonuje stale keď niečo

bloger
6. máj 2023

Rozumiem ti a veľká vdaka, že mu takto pomáhaš. Máš srdiečko na správnom mieste.

jaja1979
6. máj 2023

Urobila by som to.... Keď sa ti to hnusi, hod to do igelitového vreca, daj si gumenné rukavice a hod do práčky a vypernna vysokej teplote. Veď to predsa nemusíš prať v rukách, nie?
Nikdy nevieme, ako my sami dopadneme... Máme kamarátov, s ktorými chodíme každý rok na dovolenky aj s deťmi. Aj minulý rok sme boli, v Ríme... A tento rok, koniec, kamarátkin muz - rakovina vo štvrtom štádiu, behom 4 týždňov sa z neho stal ležiaci plne plienkovany a na cudziu pomoc odkázaný pacient. Ma 50 rokov. A jeho žena, štyridsiatnička, sa zrazu stala opatrovateľkou na plný úväzok, aj vrátane prebalovania a umývania.... Ani nevies, ako sa život zvrtne.... Susedovi by som pomohla, veď to nie je záväzok na každý deň... Prajem mu vela zdravia ❤️

majlo1234
6. máj 2023

Ja by som to neurobila, pretoze ja sa takto o cudzich nestaram, cize by ma asi nikto neziadal. Ale ked mate taketo dobre vztahy, tak vyper na 90 a potom dezinfikuj pracku

jaja1979
6. máj 2023

@jaja1979 až teraz čítam, že máte pokazené práčky. Nemozes poprosiť iných susedov?

autor
6. máj 2023

@jaja1979 tu nejde i záväzok ani o nič len o hygienu! Periem tam veci dojcatu

oli18
6. máj 2023

To si niektore myslite, ze kovovy bubon nasiakne bakteriami, ci? 🙉

autor
6. máj 2023

@oli18 má aj mačky chlpy atď

domkakvet
6. máj 2023

Skus mu navrhnut, ze mu zozenies niekoho kto mu pride opravit pracku.

autor
6. máj 2023

@domkakvet aj nad tým som rozmýšľal

autor
6. máj 2023

Alebo samoobslužné pracovná? To koľko stojí ?

doriiis
6. máj 2023

Však mu rovno povedz,že si fajnová a že nech si nájde niekoho iného,kto mu to operie.Aspon neklam

eeffka
6. máj 2023

@doriiis vies fajnova nefajnova, mne by sa bridilo po cudzom prat, ale pes ... tie chlpy tam budes mat v pracke na pekne dlho
A este ked vlastne nejde o chorobu ale o pokazenu pracku, to nie je jednorazovka.

autor
6. máj 2023

@doriiis veď ja nechcem klamať pýtam sa ako mu to povedať alebo riesenie

harrisson
6. máj 2023

Odnes to do pracovne.

janinah
6. máj 2023

Môžeš použiť sanytol ,infekcia nehrozí,toho sa neboj,samozrejme prať aspon na 60 st...mne by vadili chlpy od zvierat,ale bežne mu lezu mačky po posteli? Ja by som oprala so sanytolom a potom ešte pustila práčku raz naprázdno.

doriiis
6. máj 2023

@autor.....však mu povedz pravdu,načo je dobré klamat

lylyjana
6. máj 2023

Ved kup sanitol alebo ine dezinfekcme do prania a hotovo. To akoby doktori co si donesu oprat svoje oblecenie domov mali mat vlastnu pracku 🤦‍♀️

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. máj 2023

@harrisson áno práve googlim

autor
6. máj 2023

@lylyjana dr majú chlpy a moc na postelnom prádle?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz