Darček pre kamarátkinu dcérku

8. júl 2022

Ahojte som pozvaná za 3tyzdne na oslavu narodenín dcérky mojej kamarátky..obe máme dievcatka
Povedala mi ,jej mama čo jej mám kúpiť , ide o to že ja nie som lakoma ale rozkazala si dosť dráhy darček ,a navyše pre seba , pretože to nie je darček pre tak malé dievčatko ..
Aby ste chápali nie som lakoma vôbec , dám deťom ,svojim , neteriam a dala by som aj spomínanej dcére kamarátky ale ona mojej dcére k narodeninám nedala nič 🤷 ,keď ide mala niekomu na oslavu , keď sa niekoho opytam ,každý povie symbolicky darček za pár eur ,nemám problém ,kúpim , ale toto sa mi zdalo prehnane a navyše nič iné nechce

anjelicek26
8. júl 2022

Ked vies, kto este ide na tu oslavu, tak sa skuste poskladat... alebo kup nieco uplne ineho, jej mama predsa nerozhoduje, co das jej vnucke...

bimbambom
8. júl 2022

Presne pre toto darčeky nechcem ani nedávam . Ak idem na oslavu donesiem niečo na jedenie , alebo koláč , prípadne niečo vyrobím ( o moje výrobky je vždy bitka 🙂)) ) . Všetci sú s tým v pohode a ja šťastná.
Určite by som nikomu nerobila poskoka . Kúp niečo adekvátne veku a vzťahu v akom ste 🙂

21anjelik19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
8. júl 2022

Kúp čo uznas za vhodné a nerieš.

autor
8. júl 2022

Baby ale ona iné nechce , že jej mám to kúpiť to a každému kto má prísť už zadala darčeky kto má čo kúpiť...akoze fakt nie som lakoma,len sa mi to zdá čudné

7miriam77
8. júl 2022

Mne to teda pride dost zvlastne, ze ona nakazala hosťom čo kúpiť 😱 Moja dcerka uz tiez bola parkrat pozvana spoluziakmi, no s tymto som sa nestretla. Pride mi to max neslusne. Mozno keby ste boli rodina,tak ok. Povedz jej,ze ty uz darček máš nachystany podla svojho vyberu a hotovo

anjelicek26
8. júl 2022

Tak ale nazor babky ti moze byt volakde... kludne zavolaj kamoske, ako jej mama uraduje za chrbatom a rozdeluje ulohy...mozno to ani nevie...

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 aká babka veď to ona kamoška úraduje .

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 jej mama myslela som tu kamošku , jej dcére máme ísť

bimbambom
8. júl 2022

Môžem vedieť koľko má rokov a aký darček ?

anjelicek26
8. júl 2022

Aha tak, s textu mi to nejako vychadza inak... tak bud tam nechodte alebo kup nieco podla vlastneho uvazenia... ja toto zadelovanie darcekov tak nemam rada... ako chapem, ze nechcu dom zapratat blbostami, ale zas odtial potial.

lilinka126
8. júl 2022

A ked nekupis co si rozkazala tak ta vyhodi z oslavy alebo sa prestane kamaratit? kupila by som darcek pre dieta, a ak by matka protestovala normalne by som vysvetlila ze kupujes darcek pre dieta a nie pre nu, alebo ak by si bola s malou niekedy tak sa jej spytaj.. co by chcela ak je to teda vek ze si vie povedat co chce.. ak je to len batola kup co uznas za vhodne... uz aj z toho hladiska ze ona nevedela priniest nic a tebe bude diktovat... (ako nejde mi o to , keby si povedala nieco normalne za par eur nerobila by som z toho dramu ale ona nic a ty mas kupit drahy darcek)

loginexistuje
8. júl 2022

a ona bola na oslave tvojej dcery a nic jej nedala ? ak ano tak jej povedz ze jej das to iste co ona tvojej tj nic alebo na oslavu vobec nechod

lilinka126
8. júl 2022

@loginexistuje ako uz nejaku drobnost by som kupila ale ak by bola neprijemna a upozornila ze to nie je podla jej priania normalne by som vytiahla presne to 😀 ked sa ti nepaci mozem jej dat to co ty mojej 😀

zooeynka
8. júl 2022

A co to teda chce?

autor
8. júl 2022

Baby čo je to za vec si nechám pre seba ,z bezpečnostných dôvodov , ale nie je to vobec vhodne pre dievčatko jej veku a je to technická vec

loginexistuje
8. júl 2022

@lilinka126 hej jasne ani ja by som nesla bez nicoho dieta nemoze za blbu matku ale vzala by som drobnost podla veku hrkalku ponozky alebo take nieco podla veku

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 ja prelozdelujem darčeky len babkam malej , keď sa pýtajú že čo ..švagrinám nevravím čo ,iba keď sa vyslovene pýtajú ,buď dám knižku kúpiť alebo podobné ..ale kamarátkam by ma ani nenapadlo

silvike
8. júl 2022

Fakt velmi cudne. Nasa uzctiez bola na viacerych oslavach dievcat z roznych pomerov ake nikdy nikto neurcil a ani ken nenaznacil co by mala dat ako darcek. No....zvlastne. A dcerka chce ist celmi na oslavu ? Je to jej velmi dobra kamoska ? Akt vek ?

silvike
8. júl 2022

@silvike ...oprava preklepov 🙉...velmi na oslavu...aký vek

melanta
8. júl 2022

Ja neviem, či som zo stredoveku, ale moja dcéra celé roky oslavovala narodeniny aj meniny s kamarátkami a nikdy som nikomu nevravela, čo jej majú kúpiť. Určite by som nekúpila to čo dotyčná pýta, kúp niečo za primeranú cenu a pre dieťa a keď sa to mamičke nebude páčiť, tak jej povedz, že oni tvojej nedoniesli nič, takže nech si kecy radšej nechá pre seba.

sono2
8. júl 2022

Čo ti poviem?
Nechoď na oslavu

panelacikova
8. júl 2022

no ešte napíš, že dieťa bude mať rok a ja odpadnem. a celkovo nerozumiem týmto čudným oslavám, kde deti ešte ani nevnímajú, že vôbec majú narodeniny, ale dospelí riešia, aké darčeky treba kúpiť 🙄 nepoviem, keď má dieťa už aspoň 7-8 rokov, nejaký okruh kamarátov zo školy a chce s 3-4 stráviť pár hodín s tortou a hrami.... ale ak ide o mini dieťa (do 4-5 rokov), tam nejaké oslavy s "kamarátmi" nepochopím nikdy.

a k veci: načo ti je taká kamarátka?

autor
8. júl 2022

@silvike su dobre kamarátky ale nevie ešte o odlave

autor
8. júl 2022

@panelacikova je to oslava do 5rokov

autor
8. júl 2022

Baby mne to pripadá že , ona sa s mužom doma dohodne že čo by tak asi chceli aby sme akoze maléj pokupili a podľa toho nám to porozhadzuje..

panelacikova
8. júl 2022

autorka, v tom prípade platí môj druhý príspevok: načo ti je taká kamarátka? ktorá si pre malé decko nakáže darčeky, aké si ona zmyslí a navyše (podľa tvojich slov) aj cenovo náročnejšie?

autor
8. júl 2022

A samozrejme to musis kúpiť lebo akurát len tomu sa tá mala poteší ..

autor
8. júl 2022

@panelacikova čo by bolo pre teba dosť za darček na oslavu pre kamarátkynu dcérku? Možno len ja si myslím že to je za dosť peňazí

sense
8. júl 2022

Ak. Máš problém. S tým ze si rozkázal a a aký si rozkázala darcek, tak sa z oslavy ospravedlní a nechoď, alebo daj to co uznáš za vhodne, snáď ta z oslavy nevýhodu a ak áno aspoň vieš čo je za kamaratku