Darujeme Európu moslimom?

janinah
2. okt 2013
https://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo


Váš názor?..ja som zhrozená 😒

01fialka01
2. okt 2013

Zial, velmi to tak vyzera... A to by som chcela vidiet, keby do moslimskeho statu isiel krestan. Bol by iste ukamenovany... Ale co uz... Chybaju uz len mesity.... Nemam slov. No, ked sa uz vyzdvihuju buzeranti, lezby a ine individua a ine vztahy, tak co tam taky moslim... Cela Europa skonci zle....

janinah
autor
2. okt 2013

@01fialka01 ale v tej Europe budú žiť moje deti a aj vnúčatá, toto mám pre nich pripustiť??? vedieme žabomyšie vojny o somarinkách/áno,aj tu na koníkovi/ a skutočné problémy sú nám ľahostajné...

01fialka01
2. okt 2013

@janinah Ja viem, ze tu zijeme my, aj deti a mozno aj vnucata... Ale kym budu napr. televizie a media "vychvalovat" homosexualitu a ine uchylky a za krasne a exoticke ine nabozenstva, tak to bude v prdeli tak ci tak. Je len na rodicoch viest deti k pravym hodnotam... Europskym myslim....

zara13
2. okt 2013

dievcata, mam chut sa vas opytat, kolko moslimov a homosexualov ste v zivote stetli a s kolkymi ste sa aspon rozpravali.
islam nie je o nic horsi ako krestanstvo, ci sa vam to paci alebo nie. Dokonca, ked sa na to clovek pozrie z pohladu historie, krestanstvo napachalo ovela viac zla. A neveim o tom ze by bola homosexualita vychvalovana, ja som sa s tym nestretla, kazdopadne by mala byt akceptovana, pretoze vzdy bola a vzdy bude, opat ci sa vam to paci alebo nie. a su to uplne normalny ludia, par ich poznam 🙂

janinah
autor
2. okt 2013

@zara13 neriešim tu náboženstvo,je to iná mentalita,vieš napr. že žena je u nich nula a biť ju je normálne?

zara13
2. okt 2013

@janinah - touto otazkou si ma trochu pobavila. Ver ze o moslimoch viem toho dost, a nie len z toho co nam prezentuju media.
viem, ze to u nich nie je normalne. je to len bezne prezentovany mytus, ktory sa nam snazia natlacit do hlav. su moslimovia a moslimovia, tak ako aj medzi slovakmi najdes takych ktori mlatia svoju zenu a nepokladaju ju za nic, tak najdes aj medzi moslimami. Ano, su niektore extremisticke krajiny, kde je islam naozaj radikalny, ale su mnohe ine moslimske krajiny, kde sa zije rovnako ako u nas, a zeny tam maju rovnake prava. takze takato generalizacia vobec nie je na mieste.
okrem toho ked hovoris o moslimoch, hovoris o nabozenstve, pretoze moslim je vyznavac islamu.
vies ze este v minulom storoci, pokladali aj mnohi slovaci, za bezne zmlatit svoju zenu - ved ona uz bude vediet preco. a na slovensku hovorime o tom ze kazda piata zena je tyrana. Takze co riesite?

01fialka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
namornicka
2. okt 2013

Tu ani nejde o to, ktoré náboženstvo je dobré a ktoré zlé. Každé z nich je späté s určitou kultúrou a tiež miestom, ktoré mu na zemi patrí. Európe moslimská kultúra nepatrí, islam má inde svoje miesto na zemi, tam nech si žijú podľa svojich pravidiel. Bohužiaľ tento proces, že nás ovládnu je zrejme nezvratný, čo dokazuje aj kolobeh histórie, minoritnému náboženstvu očas podarilo presadiť sa a zničiť to väčšinové na jeho území, napríklad náboženstvo starých rimanov prevalcovali kresťania, taktiež staroveké náboženstvá krajín južnej ameriky. Prišli, zabojovali, rozmnožili sa a bolo. Teraz je v Ríme, hlavnom sídle starovekej rímskej ríše Vatikán. Dobrý paradox, že? Alebo v každej latinskoamerickej telenovele vystupuje postava kňaza, akoby to takto bolo odjakživa. Tak isto to bude o pár desiatok alebo sto rokov v Európe, moslimi budú v svojej histórii spomínať, aké kultúry žili na "ich" území. Keď si na to pomyslím až ma stiasa, ale vyzerá to že realita nepustí a nebude to nič nové pod slnkom, nič spoločné s médiami či propagovaním homosexuality. Obyčajný kolobeh histórie, ktorý sa nám zdá ako neuveriteľná smola, ale z dlhodobejšiešho hľadiska to bude tak kapitola v učebnici dejepisu.

petraxy6
2. okt 2013

@01fialka01 ja súhlasím s odpoveďou od @zara13 . ty budeš musieť ešte asi veľa študovať kým na niečo prídeš. nebojíš sa že tvoje deti budú gay/lesba? ak ti to oznámia, vyhodíš ich z domu a prestaneš milovať? lebo čo na to povedia ľudia? o náboženstvách tiež vieš veľmi málo. na tvojom mieste by som si @zara13 príspevky čítala aj 50x - kým ich skutočne nepochopíš 🙂

zara13
2. okt 2013

Len par dovodov, preco tomuto videu neverit:
1. EU nema 31 krajin, ale momentalne 27, momentalne, ked je tam uz aj chorvatsko co pribudlo len tohto roku.
2. mnohe krajiny ako napr. francuzsko nezbiera informacie na etnickom principe, takze by ma zaujimalo odkial autor videa cerpa informacie, kedze svoje zdroje nikde neuvadza
3. rusko, resp. byvale ZSSR mali v niektorych krajinach Kazachstan alevo Uzbekistan uz v minulosti prevahu moslimovia, takze to ze je dnes pomerne vela moslimov aj v Rusku je len pozostatok z tychto krajin.
4. to ze sa v krajine rodia deti moslimskym rodicom, este neznamena, ze sa krajina stane moslimskou ako sa tam uvadza napr. o nemecku
5. o kanade sa pise, ze mala 1,6 mil prirastok, z toho 1,2 mil imigrantov. ale imigranti su aj ludia, ktori sa tam prestahuju z europy alebo azie, to vobec nemusia byt moslimovia, ktorych sa tak bojite.
6. v korane sa nikde nepise ze muz ma zenu bit. koran vyziva k respektovaniu zien. opat sa tu uvadzaju myty spojene s islamom.

toto video je cista manimulacia s informaciami, pretoze mnoho ludi si informacie neoveruje, resp. nema informacie, ktore som uviedla vyssie.

01fialka01
2. okt 2013

@petraxy6 Dakujem, dlho ma tak nik nerozosmial ako ty ....

petraxy6
2. okt 2013

@01fialka01 nechcem byť zlá, ale zhadzuješ samu seba 😅 😔

petraxy6
2. okt 2013

@zara13 reaguješ super, páči sa mi to, ale myslím si že ostaneš nepochopená 🙂 a to je veľká škoda 😝

01fialka01
2. okt 2013

@zara13 Je vela hodin uz, mala by si si uz asi ist lahnut, ked chrlis take "perly"

annava25
2. okt 2013

Fuuj.....az sa mi chce grcat z toho primitivizmu...naozaj netusim, ktora normalna matka by pouzila vo vete slovne spojenie, citujem: ...ak by ti syn oznamil, ze sa prasi do zadocka...??!! to co je?! kde sa bere ten vulgarizmus a nenavist voci homosexualom? Je to ista forma poruchy, ale oni za to nemozu, mnohi su kvoli tomu minimalne pol zivota nestastni...a jedna milujuca matka by sa s tym vysporiadala a brala svoje dieta take ake je!!! A ked uz ide len o ten hnusny vulgarizmus..do zadocka sa prasia aj heterosexuali!

petraxy6
2. okt 2013

@01fialka01 jedine perlíš dnes ty 😀

01fialka01
2. okt 2013

@petraxy6 To vy sa tu zhadzujete. Nebranite vlastne korene, nemate moralku, kusok zdraveho rozumu. V celej europe su problemy s islamom, chcu mat vlastne domovske prava v inych statoch a tym obmedzuju domacich. Napadaju ich, pluju na nich a nutia prijat ich zakony... Sa spamatajte....

dejka77
2. okt 2013

@zara13 Ja mam pocit, ze vsetky videa takehoto typu maju za ulohu len vyvolat paniku. Nikto sa nezamysla ci je to naozaj tak, nikto si tie informacie neoveruje (ja ani neviem kde by sa to dalo). Clovek veri len tomu co cita/vidi.

petraxy6
2. okt 2013

@01fialka01 ja zdravý rozum mám a preto neriešim ten link čo sem dala @janinah . keď sa budem báť ako ty, a bude nás viac, tak čo sa stane? katastrofa. a prečo? lebo sme si ju sami privolali. to by si mohla vedieť 🙂 ten, čo pridal to video sa smeje akí sme naivní 🙂 no ale hold - boj sa. ako chceš 🙂 ja sa nebojím 🙂 a žije sa mi tak oveľa lepšie keď neriešim debiliny 🙂

petraxy6
2. okt 2013

@dejka77 presne si to vystihla. takéto stupídne videá vyvolávajú paniku a akcia-reakcia je na svete 🙂

01fialka01
2. okt 2013

@annava25 Napisala som to este velmi jemne.... A bodaj by z deti nevyrastali buzetanti, alebo bi, ked maju take lahkomyselne matky ako vy....

zara13
2. okt 2013

@petraxy6 dakujem. od zaciatku mi tato tema prisla trosku ako provokacia, a uvazovala som ci vobec reagovat, ale nemam rada ked sa podsuvaju informacie a siria demagogie, a tak mi to nedalo.
nuz, niektori ludia proste potrebuju vidiet problemy aj tam kde ziadne nie su.

petraxy6
2. okt 2013

@zara13 ale vidíš. súhlasím s každou tvojou vetou a k čomu to vedie? k ničomu? teraz nastane hystéria a môžeš sa aj poskladať, aj tak ťa nepochopia 😀 😝

petraxy6
2. okt 2013

@01fialka01 ako nehnevaj sa, ale ja "buzerantov" poznám dosť a jedine čo ti k nim môžem povedať, že majú neskutočne dobré srdce. každý jeden. kiežby všetci boli takí. a tebe by som odporučila návštevu psychiatra - čím skôr, tým lepšie 😝

annava25
2. okt 2013

ako sa opovazujes nazvat ma lahkomyselnou matkou, len preto, ze neodsudzujem homosexualitu?!
Ale asi staci podoknut, ze z akych kruhov sa deru v poslednom case sexualne skandaly pachane na detoch, ze?! A dam ti napovedu, moslimovia to nie su! ;)

petraxy6
2. okt 2013

@annava25 nemá význam sa rozčuľovať. sú ľudia, ktorým vštepovali od malička nejaké býkoviny a až do smrti sa budú riadiť pravidlami. aj by chceli vybočiť, ale nie je to proste možné 🙂 ty sa nestresuj. si matkou dobrou a nech to tak aj ostane 🙂

01fialka01
2. okt 2013

@petraxy6 Wau, gratulujem, mas by na co pysna 😀

zara13
2. okt 2013

@dejka77 nuz, overovat si informacie by podla mna malo byt samozrejme predtym ako si urobim nazor. Existuje vela knih alebo stranok, kde sa daju informacie overit, i ked uznavam, ze niekedy je to narocne sa k nim dostat, ale na niektore staci len kriticke uvazovanie a spajanie suvislosti. a k tomu mame pristup vsetci 🙂

01fialka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annava25
2. okt 2013

@petraxy6 diky za podporu ;) :D ja sa nerozculujem, len clovek sa pozastavi, ze v roku 2013 existuje este nieco take... 🙂