Dievčence z pôrodnice v Trenčíne. Pridajte sa

martinano
7. júl 2009

ahojte kocky sme v novej teme 😉

pink_lady
9. júl 2009

Ahojte maminy a babätká 😵
Dúfam, že túto noc ste všetci spali v pohode, nebudili sa 😅 (keďže večer ujo z naj počasia na joj sľuboval dobrý spánok. 😅 😀 - ale možno na tom niečo bude, ja som sa zobudila len raz , co sa mi uz daaaaavno nestalo 😅 Ani krpček tolko nešermoval v brušku ako zvykne po nociach 😅 )

idem sa prinutit daco porobit, nejako sa nemozem rozhybat 😝

pink_lady
9. júl 2009

kde ste kocky este spite? 😅
mne sa tusim vracaju tehotenske nevolnosti a rozhovory s misou tak ako to bolo pryvch 5 mesiacov je mi brutal 😝 😝 😝

sivka
9. júl 2009

ahojte, my sme prave vyprevadili navstevu, tak sa hlasim. matko este spinka, zda sa, ze si na novy cumlik celkom zvykol, aj ked dlho ho nevydrzi mat, co som zas aj rada.
pink, no teda snad ti to rychlo prejde. a nezjedla si nieco co ti nesadlo?
petka, no mas krasneho anjelika 😵 ja sa uz tesim, ked budeme chodit tiez na ihrisko, ale to si este pockame 😉
lenka ahoj, tiez ta medzi nami vitam 😉
vcera som sa uz vecer neozvala, lebo som o pol deviatej padla jak gaca a spala az do polnoci. po tej predoslej noci som to veru potrebovala. tuto noc uz bolo lepsie. no ono sa to stale meni, tak som zvedava ako dnes.
dnes nam rano doniesli Nanny monitor dychu, mame to pozicane cez Union poistovnu, este sme to stihli, poziciavali to zadarmo len do konca juna, tak len taktak sme to stihli. teraz to mame na polroka zapozicane.
cakam az mi pride materska a idem objednat nohavickove bavlnene plienky. som na ne velmo zvedava. chcem ich davat matkovi na doma, na von a na noc zostaneme u jednorazoviek. ale aspon troska takto usetrime aj penezky aj prirodu 😉
v utorok ideme na sono klbikov. neviete, ze ked to bude ok, ci aj tak este budeme musiet balit na siroko az do tych 3 mesiacov?

ivella
9. júl 2009

ahojte,vitam vsetky nove pisatelky,vidim,ze nova tema zabrala,len este musime nase stare maminy solmi a mimi sem akosi nasmerovat 😀 sivka,ked budete mat nozky ok,nemusis uz davat na siroko 😉
mimochodom od januara 2009 sa to vraj uz neodporuca 😅 --tolko rokov sa to muselo a zrazu to nie je dobreee,,citala som to v mama a ja..
tak marek mal vcera veeeelmi dobry den,zato v noci sa zobudil s vreskotom,ze nechce aby som krmila babatko--stara pesnicka,,pritom bola vsade tma a spali sme...no dve hodky trvalo kym sa akotak ukludnil,nato samozrejme vstalo babo,takze dokolecka dokola..
ja som vcera tiez odkvasla,ani telefonat od muzika som nazapocula ☹
poobede vyrazame s kamoskou na pivo,tak dufam pocasicko vydrzi(no sak ja budem len vineu,keby cosi)
kde je minkak,uz som ju davno nevidela,snad nerodi 😨
sivka tak som zvedava co potom budes pisat na tie plienky,keby som mala prve babo,tak ich kupim,ale teraz uz nie,nastastie uz nikto nevie co by mi kupovali,vsetko mame,tak dostavam same plienky,neviem kam ich mam strkat

pink,to mi je luto ze ta to takto chytilo,snad to prejde(ja by som to potrebovala,aspon by som tolko nepribrala
akurat tu roztahujem gate,nemam co na seba,ani kedy po obchodoch,nenavidim sa a to mam od porodu 13kil dole---lenze dalsich 13 minimalne este navyse 😠

martinano
autor
9. júl 2009

ahojte konecne som sa sem dostala, mame na nic pocasie, uz sme boli aj vonku a este aj pojdeme potrebujem ist do obchodu nakupit nejake drobnosti.
ivella si ma prekvapila s info o nozickach, som to nepostrehla no dobre, ja som s matkom bola na kontrole uz sa vedel sam postavit, co sa to dr.stale nezdalo
som rada,ze maly uz bol lepsi,aj ked tu noc si mala urcite namahavu
vyzehlila som kopu pradla, mato este spi, ja idem este nieco porobit vecer sa tu zastavim.
solmi neboj s tou dudkou je to dobre 😉
pink dufam,ze ti je lepsie 🙂

pink_lady
9. júl 2009

ahojte, tak ja som odviedla par dialogov s misou - stara moja laska porcelanova 😀 teraz sa pcham dru tycinkami po nich sa mi zvykne ulavit 😅 mozno to z tlaku alebo z pocacia 😝 😒
ivella tiez som rada ze uz bolo lepsie, Marekovi sa asi v noci snivalo- sa mu vo sne v hlavicke to motalo co nove v posledne dni zazil ...Ale verim ze sa to bude uz len zlepšovať 😉
som to tiez citala s tym balenim na siroko, myslim ze tiez v mama a ja ....ze ak je to po 4 tyzdnoch ok uz netreba balit...
sivka super ze si si tak pospala 😵
a samozrejme vitam tie ktore som zabudla 😅 ja som uplne dnes mimo 😀

martinano
autor
9. júl 2009

pink len sa liec, ja si myslim,ze tlak 😉
matko veceria idem ho okupat potom sem kuk 😉

lienka55
9. júl 2009

Ahojte,
tak ja sa poslusne hlasim uz sme doma z nemocnice,a aby sme nemali toho malo tak mi dnes umrela aj babka.Nasla som si vas tu ,ale nemam cas a dnes ani chut to vsetko citat.
Majte sa krasne. 😉

martinano
autor
9. júl 2009

lienka to ma mrzi, drz sa zlatko a malinkeho pozdravujeme, urcite je riadne uboleny,ale za chvilku bude fit, ved je to riadny chlapisko 😵

martinano
autor
9. júl 2009

mam robotu,ale este sem kuknem
lenka drz sa myslim na teba

pink_lady
9. júl 2009

lienka to mi je luto ☹ ☹ ☹ drzte sa a malinkemu vela zdravicka 😉

sivka
9. júl 2009

lienka, aj mne je velmi luto...drzkaj sa, bude lepsie. prajem nech je drobec rychlo ok.

lienka55
9. júl 2009

Dakujeme pekne dievcata,padne to v hod ked vas takto niekto podrzi alebo mysli na vas.Je mi na nic,maly ma bolesti neviem co snim ,ale uz spi.Davam mu sirup od bolesti.A zaroven by som bola rada aj s mojou mamou,pretoze ona to mala velmi tazke s babkou,kedze byvala a zomrela u nej.Zomierala jej v naruci. 😢 ☹

martinano
autor
9. júl 2009

lienka to su velmi tazke situacie u nas to tiez tak bolo,bolo to tazke,ale zvladli sme aj vy zvladnete,este teraz mam zimomriavky,ked si na to spomeniem 😢
dolezite je,ze malinky spi a zo dna na den mu uz bude lepsie uvidis
myslim na vas drzte sa

pink_lady
10. júl 2009

ahojte kocky, kde ste vsetky 🙂
mne je dnes zas strasne zle ☹ ☹ rano som mala opuchnute ruky tak ze prsty dvojnaosbna hrubka a ked som ich chcela ohnut uf to bola bolest 😕 😝 idem si urobit kalendarik, ze kolko dni mi este ostava v stave 2v1 ale to este bude dniii ako smetiii 😲 😝

ivella
10. júl 2009

ahooj
lenka lienka,mrzi ma 😢 co vas postretlo,vela sil vsetkym a Davidkovi zdravicko 😉
pink,kedy ides k dr.?ked je ti tak zle,nemala by si ist?a netvrdne ti brusko este k tomu?viem co to je mat na sebe opuchlinu,bleeee 😝 treba tlak merat,pre istotu..
marti,no s tymi nozickami,vraj sa potom dietatko nemoze poriadne uvolnit e neviem co este vsetko sa tam pisalo..
na pivko sme boli,maly sa pocikal--myslela som ako pobezi domov a on samozrejme presny opak,,,ja sa bojim ist domkov,nechcem ist,,,zase skoro dve hodky to trvalo-uz si pomaly zacinam zvykat..
zato noc super,tobinko buval uz od osmej az do stvrtej a potom este do desiatej--uplna parada,marek sa tiez nezobudil--sice o siedmej sme uz divali tom a jerry,no nevadi.. 😅

pink_lady
10. júl 2009

ivella super ze takych dobrych spachtosikov mas doma /apson poslednu noc 😅 / a nerob mi tu chute na pivo 😠 😀 no ved ked budem rozdvojena uz tak snad niekedy pojdeme do queensu pifčo dať 😅 😀
no k odkimu idem az o tyzden a pol ale asi si budem merat tlak keby cosi lebo dnes rano to bolo fakt ze bleee 😝 inak brusko mi tvrdne ale to by mohlo byt tymi opuchami? ale to tvrdne az tak ze ani keby neviem ako chcem ani kusok ho nestlacim - fakt ze ako kamen 😅

dannynka
10. júl 2009

ahojte 🙂

mam chvilocku cas,vonku otras tak sme doma,malinky mi zalomil v babyvaku 😵 tak som rada aspon sa mozem chvilku povenovat aj GAbike a stihla som si navarit a ozehlit 😉

lienka-uprimnu ssustrast a vela sil prajem 😔

lienka55
10. júl 2009

Ahojte maminy,
bola som s Davidom u pediatricky,robila mu CRP mame nejaky zacinajuci zapal tak sme na antibiotikach.Maly sa mi nechce dat prebalit,ani umyt,boji sa,boli ho to strasne.V pondelok mame pohreb svokra ho chce varovat,ona ho este nevarovala tak sa bojim co bude,ako to zvladne.Nebude ju chciet.Dakujem pekne vsetkym za podporu,som strasne vycerpana,nevyspata a este pomahame mame vybavovat nejake veci ohladne pohrebu.

pinky zajdi radsej k dr. uisti sa ze je vsetko ok.
dannynka ty si sikulka.

ivella
10. júl 2009

dany,ked ti zabuva vo vaku,aj ho potom prelozis,alebo nosis celu dobu?je na to moc navykovy?nechce sa nosit stale?ja mam doma klokanku,ktoru som teda pri prvom moc navyuzila,hrozne ma tahala dopredu,este k tomu aj moje stale plne kozy,no chrbat ma bolel ako slak...tak neviem,rozhodujem sa ci to mam skusit s babyvakom..
pink,vinea by ti nestacila? 😀 😀 je dobra na mlieko 😅
pojdeme,vezmeme kocare luftovat 😀
lienka co je to crp?tusim ze nieco s pipikom..zapal si mu zistila ty?ako?ja mu s nim vobec nic nerobim,asi dva krat sa v noci stazoval ze ho boli pipkos,ale po pol hodke akoby zabudol,tak neviem ci to myslel vazne(bolo to uz davnejsie)
odpocin si ak mozes a neboj,svokra to zvladne,vobec sa tym netrap--budes prekvapena 😅

sivka
10. júl 2009

ahojte, pink, daj na seba pozor a keby ti bolo stale blbo, tak bezkaj k dokimu, ved urcite ho niekto cez dovcu zastupuje a aspon ta skontroluje, ci je vsetko ok.
dany, ako ste si zvykli na babyvak? my ho doma mame, ale maturujeme nad nim, chudak matko je ako pokusny kralik, ale stale sa mi to nezda ho tam nosit. asi sme neprisli na tenn spravny grif, ako ho tam ulozit. aj sme to studovali na webe, ale moc sme to nepochopili....je tam taky vykruteny ako paragraf a nepacilo sa mu to.
ivell, vraj klokanky vobec nie su dobre pre babatka. satky a baby vaky ano, ale klokanky su neni dobre pre chrbticu, lebo z nej visia babu nozicky a tie by malo mat na siroko, co v satke ide krasne spravit uvazom. asi sa chystame si satku kupit, kamoska si to nevie vynachvalit, maly jej prestal plakavat, a to uz bola z neho zufala, stale nosit na rukach inak revy...a vraj ani chrbat neboli pri noseni, no som na to zvedava...len dufam, ze zostaneme potom verni aj kociku, lebo vychadzky s kocikom sa nam pacia.
lienka, drzkajte sa, myslim na vas, nech je malusky rychlo v poriadku a nech sa frisko vyliecka. mate tazke obdobie, ale to prejde a bude dobre.

lenka386
10. júl 2009

Ahojte maminky!

Lienka, drzim palceky, nech taketo zle obdobie rychlo uplynie a mozte si opat uzivat krasne leto..

Pink, ak mozem poradit, tiez by som sla k lekarovi, vracanie vo vysokom stadiu tehu by mohlo znamenat vselico, aj nejaky problem..Nechcem zbytocne strasit, ale lepsie ist raz k lekarovi zbytocne ako nieco zanedbat..

pink_lady
10. júl 2009

ahojte momentalne mi je lepsie ako rano ale urcite ak by sa to zhorsovalo tak urcite sa pojdem ukazat 😝

ivella no odkedy som tehu tak vineu neprosim 😅 ale dufam ze potom sa mi na nu vrati chut to by teda bolo aby vsetky dobroty co som pred tym lubila uz by som nikdy nelubila ☹

lienka drzim palce s malym, to crp zvysene po zakrokoch byva, ale atb zaberu 😉 Verim mu ze sa nechce dat prebalit ani umyt ☹ ☹ ☹

sivka a maťko uz lepsie? A ty ako sa citis, uz si mozes sadnut? 🙂

dannynka
10. júl 2009

ahojte 😉

ivella-no zial Domi by sa len nosil takze spi len na mne 😅 ,ale nevadi aspon sa mozem venovat Gabike a daco si doma aj porobit.Napr dnes mi zaspal v babyvaku ako som spominala potom som ho rychlo vybrala obliekla a dala do klokanky a isli sme von 😉 a tam mi spinkal az do vtedy kym so ho nedala dole teda do 20-30 😅

A co sa tyka klokaniek Dominikovi sa v nej paci a nemyslim ze by mu to nejako skodilo 😉 Aj Gabiku som tak nosila 😉 A co sa tyka babyvaku tiez mi tam zo zaciatku prisiel akysi dokruteny....ale teraz sme si uz nasli obom vyhovujucu polohu tak je super 😉

lienka-prajem vela sil 😉 a energie 😉

martinano
autor
10. júl 2009

ahojte ja som dnes nestihala boli sme vsetci doma,doobeda sme sa povalovali vonku je hnusne pocasie 😠 , varila som ,kuchynu som si vydrhla,okno umyla a taketo veci som porabala, potom mato spal kym sa zobudil napapalpotom prechadza, prisli sme vecer

lienka drzim palce nech je davidkovi cim skor lepsie, chudacik maly zapal tam ma to musi mat fakt strasne bolesti.drzime mu palceky nech mu je cim skor lepsie a tebe posielame vela vela sil,aby si vsetko zvladla.

ivella parada,ze ti chlapci tak pekne spali 😵

sivka
10. júl 2009

pink, no sadnut si uz mozem tak opatrne a najlepsie na makkom...ale este to zdaleka nie je ono, hlavne to vnutorne sitie stale citim, len dufam, ze sa to hoji ok, na kontrolu idem o 3 tyzdne, tak snad do vtedy bude dobre.
a matko? no ako kedy. ma problem zaspinkat...ked uz spi je dobre, ale kym zaspi, tak sa aj natrapi, no a my sme vkuse nevyspati, ale tak to uz patri k tomu. len dufame, ze sa to postupne bude zlepsovat. naucil sa na cumlik, ten ho ako tak ukludni, ked ma svoju chvilku a reve. nevydrzi ho mat dlho, ale aspon ho uz tak vytrvalo nevypluva.
myslela som, ze dudle nebudeme potrebovat, no ale mylila som sa. snad to nie je taky hriech dat babu cumlik, ,aj ked laktacne poradkyne to veru neodporucaju...no ale ked to zabera...
chcem sa spytat - maminy, co kojite alebo ste kojili...davate si pozor co zjete, a ked ano, tak comu sa vyhybate?
ach, to kojenie je normalne ze veda a umenie...a pri tom je to taka prirodzena vec...

pink_lady
10. júl 2009

martinano ty si dnes aka akcna bola 😀 neprides aj ku nam poupratovat? 😀

sivka no parada uz sa to zlepsuje to sedenie 😵 a myslim ze do tych 3 tyzdnov to bude uplne ze ok 😅 ...a urcite nem hriech davat cumlik babu aj ked sa hovori ...no kadeco ... 😅

no baby ked vas citam tak pozorujem ze sa idem onedlho venovat inej vede ako doteraz - kojeniu 😀 😀 aaale tak clekom prijemna zmena 😅

inak ked tu pisete o tych babyvakoch a klokankach...no moja mama ked videla autosedaacku tak odvtedy len lamentuje ze ci chcem babatku hned chrbatik dolamat,ze to nemozem do toho davat babatko a ze ona sa pojde na to spytat a .............a............a............no ... 😅 chcela by som vidiet policajta ako by sa tvaril keby mu vyvsetlujem ze nemam autosedacku lebo by som mu dolamala chrbatik 😀 /odhliadnuc od bezpecnosti 😔 stacilo mi vidiet crash testy a fakt by som bez sedacky dieta neviezla ani par metrov 😕 /

pink_lady
10. júl 2009

kocky ideme my na dnes do Duchnoviec a snivat tam ze rano bude lepsie ako dnesne ... 😝

pink_lady
10. júl 2009

takze good night mamulkam i babatkam 😵

dannynka
10. júl 2009

martinano-veru mohla si sa aj u mna zastavit... 😀

sivka-veru treba si davat pozor na stravu ked kojis,ja som minuke zozrala domau ibulku s cibikmy a som sa mohla divit preco Domiho nafukovalo a brusko bolelo ☹

pink-si mi pripomenula ako mi nedavno mama moja vravela ze jej moja babina hovorila ze ma videli jej susedia ako mam maleho klokanke mal asi a a pol mesiaca v klokanke a ze ci mu chcem chrbticu znicit a kríze polamat 😅 ,inak mohla byt rada ze ma nevideli ako mavam maleho v babyvaku 😀