Diskusia pre učiteľky

alami
27. mar 2008

tak čo, koľko nás tu je? Ozvite sa, nech si trochu pokecáme 🙂

adelaida33
26. aug 2011

@bzuco po ich ukončení štúdia s tym nemam problém, ale potykávam si len s tymi, s ktorými máme vyraznejšie sympatie alebo prichádzame častejšie do kontaktu, inak to podla mna nemá vyznam, to je ako aj s ostatnými dospelými, nielen so žiakmi/študentmi, netykám si predsa s každym 😉
a ty, bzuco, máš aký nazor - odpoved na svoju otázku? 😉

nicky655
26. aug 2011

@denne73 s tou skolitelkou to poznam ☹ ja som niekedy myslela ze tu svoju prisam fakt zavrazdim 😀 20krat som prepisovala jendu vec a nakoniec sme sa vratili aj tak k povodnej verzii.nic si z toho nerob,a skus si mozno spravit nejaky harmonogram,ze kolko stran napr.napises za den.a mozno sa ti to tak " zapaci"ze zvladnes aj viac 🙂 budem drzat palce,pri detickach je to urcite narocne

denne73
27. aug 2011

@nicky655 😉 😉 😉

ada11
31. aug 2011

tak sa hlásim medzi vás 😉 ja som nastúpila do práce po 3 rokoch po RD, ale to bolíííííííííííííííííí 😀 😀 😀

p3tra11
1. sep 2011

Ahojte 🙂 aj ja sa pridavam, som cerstvo zostatnicovana a od vcera zamestnana ako ucitelka... viem, ze moje nadeje splasnu ako bublina po case, ale teraz si este dobre zijem v euforii ;)))

sorciera24
1. sep 2011

zeny ako je to s tymi kreditmi, lebo ja som z toho blbec 😅

ada11
1. sep 2011

@sorciera24 mi hovor o kreditoch....zajtra sa chystám na záverečnú prácu, čo chodím na školenie za 14 €, ale tie sú mi nanič, kedže potrebujem 30 kreditov, aby som to zbadala na výpltnej páske 😉

nicky655
1. sep 2011

@ada11 kde ucis?vidim ze si tiez z topolcian? 🙂
@p3tra11 hehe,optimistka?ja som nebola na na zaciatku 🙂 isla som do toho s tym,ze co uz. 😀 asi som riadny pesimista,ale ked vidim,o kolk to tie decka maju lahsie,a stale frflu,tak je to fakt na porazenie 😝

p3tra11
1. sep 2011

@nicky655 tak musim trosku optimistickejsie, ved kto ini 😀
s tym s tebou suhlasim... dnesnym deckam sa vela prepecie....

adelaida33
12. sep 2011

Bože, baby, ja som taká rada, že som na MD. Je september a ja nemusím vychovávať cudzie detičky 😅 , "len" to svoje 😉 .

nicky655
12. sep 2011

@adelaida33 haha,to poznam 🙂 tak sme dve 🙂 normlane som tych mojichj kolegov lutovala,ako sa blizili prazdniny,a ja som si uvedomila,ze sa ma to vlastne netyka 😀

adelaida33
12. sep 2011

@nicky655 😉 presne tak 😅 , a ja si to uvedomujem kazdu prechádzku, lebo takmer kazdým smerom, ktorým sa von s malým vyberiem, mame bud skolu alebo skolku 😀 😀 😀 a posledné augustové dni, ked som chodila tak skoro ráno, kym slnko nevypekalo, som normálne rozpoznávala "zbiehajúcich" sa učitelov a konečne po rokoch som sa mohla vytešovať, ze ja NEMUSIM 😀 , mat zasa ten "šialený" nábeh - rýchlo pripravovať šk.rok, plany, triedu atd.

nicky655
12. sep 2011

@adelaida33 😀 😀 😀 presne.normlane uz som sa zamyslala,,ze co vsetko treba pripravit a tak.a potom mi trklo,ze aha,ved ja vlastne nemusim 😀 taka som z toho bola neskutocne vytesena 😀 len si to neviem predstavit,potom po tych troch rokoch,to bude ,ako keby som z marsu spadla 😒

adelaida33
12. sep 2011

@nicky655 no veru, pripravy na žiadny šk. rok nie su jednoduché, no po MD to bude psycho aj pre mna... ale tak nejako to zmákneme 😉 ja som akurát odišla, ked už začal ten frmol s kreditmi, panebože, velmi do toho nevidím, ale viem, ze ak si chce učitel robit napr. kvalifikačnú skušku, musí mať určitý (a to dosť vysoký) počet kreditov, aby ju vôbec mohol začať riešit. najlepšie ale je, ze kredity sa zbierajú učastou na rôznych školeniach. problém je však dostať sa niekam, pretože ak jeden ide na školenie, druhý musí zastupovať a na malých školách je to niekedy uplne održku 😝 .

adelaida33
17. sep 2011

haló? kde ste všetky učky? podajte nejaké info o rozbiehajúcom sa školskom roku... čo je nové, aké sú decká, čo s tým naším protestom, ako to vyzerá s kreditmi, inšpekciami atd., hmmm? 😉

nicky655
17. sep 2011

@adelaida33 asi su v takom soku,ze nevladzu pisat 🙂 ale to pozanm,na zaciatku rok atolko papierovaciek,ze sa z toho mesiac minimalne clovek nevie dosat.dajme im cas 🙂

emiha
21. sep 2011

Prosím, mám strednu školu Obch. akadémiu, maturitu z ANJ na 1. Chcela by som vyučovať ANJ na ZŠ alebo
v materskej škole. Aké sú podmienky /akú vysokú školu - aký odbor musím mať/, prípadne či mi stačí len tá maturita z ANJ, prípadne k nej by stačilo pedagogické minimum? Ak by som chcela učiť ANJ len v materskej škole ako krúžok, musela by som absolvovať pomaturitné 2-ročné štúdium učiteľstvo v materskej škole a vychovávateľstvo? Ďakujem za odpovede.

adelaida33
6. okt 2011

@nicky655 už učiteľov niet. všetci sme na MD 😀 . ale kam potom chodia ráno všetci žiaci... 😎

sorciera24
28. jan 2012

caute zienky ucitelky. tak ako?znamky uzatvorene? 😀 chcem sa vas opytat, ci si tu niektora nerobi rigorozne konanie? (ja nad tym uz dlhsie uvazujem, len neviem, sa rozhodnut kde a co to obnasa...) dakujem🙂

gulicka55
31. jan 2012

Prosim vas, kolko sa plati za doucovanie matematiky? Dakujem

sisaha
31. jan 2012

@gulicka55 ja platim 10 eur za 60 minut

gulicka55
31. jan 2012

Dakujem

haanhobe
2. feb 2012

Já doučovala za 100 Kč za 60 min - příprava na přij. na sš matem.

jajka257
2. feb 2012

@gulicka55 ako kde, u nas od 9 do 15 eur za 60 minut. zalezi koho si najdes na doucovanie

gulicka55
2. feb 2012

Dakujem, dievcata

veronikakira
20. jún 2012

ucitelky, maminky ako ste sa rozlucili s kolegami, studentmi a sefom v praci?? Ako treba? Co ste povedali?
(Ja som na rizikovom tehu a uz v septembri sa nevratim. Teraz sa uz citim ok, takze by som isla posledny den na posedenie medzi kolegami. Mam aj triedu ale nebola to moja vysnivana trieda, nas vztah sa zmenil, samozrejme k horsiemu ☹ ale s kolegami tam bolo fajn. )

veronikakira
20. jún 2012

@p3tra11 ahjaj aj ty ucis? 🙂

p3tra11
20. jún 2012

@veronikakira no aj ja ucim... 😉 a tiez by som rada vedela, ci niekto robi nieco ako rozlucku, ci cosi take...

veronikakira
20. jún 2012

@p3tra11 a ty este ucis do konca juna? Preto sa pytam od ostatnych, mozno nam poradia 🙂 Take ze zakusky alebo take neberem do uvahy kedze to posedenie budeme mat v jedalni. No a co s triedou? Buduci rok sa stretneme na stuzkovej aj tak, neviem co take povedat, alebo prichistat...

p3tra11
20. jún 2012

@veronikakira tak ja som na skole len tento rok... urcite ziadne zakusky, tiez mame take posedenie na konci a rozlucku s nasim knazom, kedze ja ucim na cirkevnej skole... fakt neviem...