Dobrí svokrovci

zuzkatko
16. feb 2012

Ahojte žienky viem že témy o svokrách tú už sú ale skúsim tému kde sa bude prispievať a písať len o dobrých svokrách nájdu sa tu maminy čo vychádzajú so svokrou?
ja mám najlepších svokrovcov na svete rozumiem si s nimi viac ako s rodičmi

zujanka
16. feb 2012

moja svokra je supeeeeeeeeeeer ako z rozprávky 🙂

zuzkatko
autor
16. feb 2012

@zujanka tak to je super nie všetky svokry sú mrchy 🙂 my dokonca ideme s nimi na dovolenku v lete a nemôžeme sa dočkať 🙂

zujanka
16. feb 2012

tak moja svokra je staršia a bolia ju nožičky, chorá je ale keby bola mladšia v pohode si viem predstaviť že ju balíme na dovolenku a ide sa. Ja sa s ňou delím o kuchyňu čo sa každý diví, ale nikdy mi nepovedala pol krivého slovka

zuzkatko
autor
16. feb 2012

my sme žili tiež spolu asi dva roky ale potom nám mesto pridelil byt tak sme išli do vlastného a tiež zvažujeme žeby sme napoli kupili dom a boli tam spolu

mimikri
16. feb 2012

nechcem zakríknuť ale ja mám tiež dobrú svokru 🙂 pristavili sme si u nich byvanie takže dvor mame spoločny a ked niečo potrebujem tak pomoze možno je to aj tym že mi vravela že ona mala velke problemy so svokrou ale možno ani nie ono je to asi aj od povahy neviem. Inak môj muž ma ešte surodencov a nemam pocit ze by niektoreho ukracovala, každemu pomoze a da ked potrebuje.

zuzkatko
autor
16. feb 2012

ja si so svokrovcami aj tykám v deň svadby ked sme si pripíjali mi povedali tykaj nám a hovor ako chceš bud krstnými menami alebo mama otec a volám ich mamina ocino a oni mňa dcérenka naša 🙂

zuzkatko
autor
16. feb 2012

@mimikri aj môj muž má ešte sestru a je mi ako sestra aj na fb máme v profiloch že sme sestry 🙂

zujanka
16. feb 2012

ja mojej hovorím od začiatku mama Ocka už nemám ale mám dve mamy

pingu1
16. feb 2012

@zuzkatko aj ja mam najsamlepsich svokrovcov na svete. sice babku by som niekedy vystrelila na mars, ale to malokedy. pomahaju nam vo vsetkom, neplatime im nic aj ked u nich byvame, hocikedy strazia malu a rozumiem si s nimi viac ako s rodicmi

slniecko103
16. feb 2012

ja mam tiez dobru svokru .som s nou velmi spokojna a aj svokor je super .a tiez mi povedali aby som im tykala ale ja nemozem ,niesom tak vychovana.a viem ze ked nieco neviem tak jej mozem kludne zavolat a poradi mi .

zuzkatko
autor
16. feb 2012

no ja sa s vlastným otcom nestretávam už roky a s mamou mám velké problémy ale to je o inom .... moji svokrovci tiež svoje vnúčatka zbožnujú nemôžu sa dočkať kedy dokojím aby aj malá chodiť k nim na prázdninky malý ten chodí pravidelne vždy sa tam teší a malá sa tiež na nich teší vie že sa bude stále pestovať 😀

ava11
16. feb 2012

Moja svokra je zlatá a mám ju rada, chová sa ku mne veľmi pekne. Onedlho budeme spolu bývať, tak napíšem o pár mesiacov, či je to stále také super 😀

viki2912
16. feb 2012

aj ja mam celkom fajn svokru,do nicoho mi nehovori a ked pridu so svokrom na navstevu venuju sa malej a ja si mozem chvilu oddychnut a porobit co treba.nemozem sa stazovat.

zuzkatko
autor
16. feb 2012

ja ked som porodila dcérku tak syna si svokra na týždeň vzala k sebe zobrala si dovolenku len aby som mala menej roboty pravidelne ked prídu niečo deťom donesú malej pravidelne plienky kupujú malemu tiež čo potrebuje oblečenie som pre svoje deti nekupovala ani nepamätám ked sa ma niekto spýta na nejaký odev že kde som kúpila vždy len neviem to mi svokrovci niekedy sa až divne cítim 😉

bobocka
16. feb 2012

napodobne aj ja mam svokrovcov,ktori su mi blizsi ako moji rodicia.som uplne nadsena rodinou do ktorej som sa vydala 🙂 som velmi stastna.a dokazuje to aj to,ze som sa prestahovala do vedlajsieho vchodu ako svokrovci byvaju 🙂 teda sme spolu v dennom kontakte.maleho miluju nadovsetko,idu sa za nim zbesniet,pomahaju nam ako len mozu,ja sa veru stazovat nemozem 🙂

cora73
16. feb 2012

aj ja mam super svokru,skoda,ze byva velmi daleko a chodime k nim len 4 x do roka,uplny opak vlastnej rodiny a pribuzenstva,ktori aj ked zavolaju,tak len vycitaju a NIKDY neurobim nic dobre...Svokra mi v zivote nepovedala kriveho slova,aj ked sa jej nieco nepaci (na 100 % to,ako u nej umyvam riad 😀 ),ale daju nam aj so svokrom posledne,vzdy odtial odchadzame nabaleni.. 🙂 🙂 A tych penazi co nam uz dali... 😕 Vsetko sporia z dochodku,ukracuju sa,cez tyzden jedia asi suchy chlieb,aby nam potom mohli nieco dat na prilepsenie...Pravy opak mojej vlastnej matky,ktora nam len zle praje,aj nam to povedala,a kebyze moze,vyhodi nas z domu (byvame spolu ☹ ☹ ) Vzdy poviem svokre : ach babi,keby aj moja mama bola takato ako Vy... ☹ ☹ ☹

katren
16. feb 2012

kocky, pridavam sa, ja na svokrovcov nemozem povedat zleho slova....nam dokonca svokra nosi rano cerstve pecivo a sunku do kuchyne 😀 😀 😀 /byvame vedla seba/ 😉 kedykolvek jej deti mozem dat a nema problem ich postrazit 😉

zuzkatko
autor
16. feb 2012

@cora73 ved to je smutné že vlastná mama je tá horšia čo ja som sa naplakala kôli mame ale vždy si poviem že mám obrovské šťastie akých mám svokrovcov ja som s domu odišla k mužovy bývať a to som mala len 18 rokov ked som mala 19 sme sa vzali potom sme ešte po svadbe žili u svokrovcov a potom do vlastného a ked sme im pred 4 rokmi oznámili že budú babka a dedko svokra plakala štastím svokor ma vybozkával

zuzkatko
autor
16. feb 2012

moja svokruška robí v obchode ako som spomínala a ak niečo potrebujem s jej obchodu a idem tam nakúpiť nikdy neplatím a to tam majú dosť draho su značkový obchod

katren
16. feb 2012

@zuzkatko moja je na dochodku, ale rano vstava stale o siestej a do siedmej mame pecivo doma 😉
a my samozrejme lehnime pokym nam deti dovolia 😉

cora73
16. feb 2012

@zuzkatko presne tak,to je asi to najsmutnejsie,co moze byt,ked je vlastna mama zla..Velmi ma to trapi,ale nejde to uz inak,uz som velakrat odpustila a znova sa s nou bavila,ale ona nikdy chybu neprizna..teraz je to uz rok,co som s nou neprehovorila slova a to byvame v jednom dome so spolocnym vchodom,ktory uz tiez ide riesit,aby sme tade nemohli chodit,takze neviem,ako budeme vchadzat a vychadzat z domu,kedze sme na podkrovi.. ☹ Peniaze na vlastny vchod nemame,lebo sme si museli spravit vlastnu elektrinu a kurenie v uz postavenom dome s rozvodmi,co bolo na mrtvicu,este chce,aby sme si spravili vlastnu vodu,ale to asi nepojde..To mas super,ze byvas vo svojom,my sme sa dali od matky nalakat,ze nech byvame spolu,pravda,dom je obrovsky,ale ked matka zistila,ze nemienime ju zivit-uz roky nechodi do prace,lebo ma "diagnozy",a ze nemienime platit vsetky ucty aj za nu a za brata,tak zacalo peklo..Furt sme jej "zevraj" dlzni veeelke peniaze,bez nej by som bola na ulici,lebo ona s tatkom-ktory uz bohuzial nezije,ale bol skvely-ho nadobudli,spala som v JEJ posteliach-uz mam vlastne,v JEJ skriniach som mala veci-uz mam vlastne,atd,atd,a nakoniec mi vykricala,ze som chudera a zle dopadnem.. 😕 😕 To bolo posledny krat,co k nam hore prisla robit cirkus a vtedy ju uz manzel vyhodil a skoro aj schytala,lebo povedala,ze ak nema pravdu,ze sme dlzni,tak nech nas maly umrie..To som tu uz aj preberala v jednej teme,lebo som mala strasny strach z toho,co vyriekla... ☹ ☹ ☹ ☹ Ja neviem,ale rodicia su tu podla mna preto,aby sa o nas starali,priali nam,pomahali a akonahle dospejeme a mozeme,tak je to vzajomne..No,ale asi len v normalnych rodinach.. 😒

fialkaa
16. feb 2012

pripajam sa. mam svokrovcov, ktori pomozu, ked treba, a sucasne sa do nas nestaraju. bohuzial, byvaju od nas daleko, ale cca raz za 6 tyzdnov ich navstevujeme. mama mojho partnera je jeden z najferovejsich ludi, akych poznam. velmi si ich vazim.

zuzkatko
autor
17. feb 2012

@cora73 bozé to je hrozné ako toto niekto môže povedať na svoje vnúča ☹ ☹ ☹ aj u nás je to už skoro rok čo som neni s mamou ale s iného dôvodu mojej to pravde podobne prepalo v hlave lebo má vela dlžoby a utiekla pátraju po nej ako po nezvestnej a necháva nás v strachu čoo je s ňou nedávno sa dostala ku mne infi že žila tu blízko nás u niekoho a k mojim deťom sa ani nepriznala že hovorila len o sestrinom synovy že len jedno vnúča má
čo som sa ja naplakala ..... a svokra moja so mnou velmi to so mnou prežíva je to naozaj moja druhá mama

cobhan
17. feb 2012

holky, ja mam tiez super svokricku. Ked sme sa s drahym brali, tak nam napiekla kolacov, tortu nam urobila, jedlo navarila (dokonca 2 chody), skratka uplne super. Ale zial sa vidime len tak raz do roka, pretoze byvame v zahranici a babka sa musi starat o choreho dedka, takze sa za nami ani nedostane. Ked sa dozvedela, ze cakame prirastok tak nazhavila ihlice a uz strikuje o106 vybavicku pre malu a keby sa dalo tak sadne na prve lietadlo a pride (a to ma uz 75 rokov).

cora73
17. feb 2012

@zuzkatko hmm,tiez to mas vesele...moja ma tiez dlzoby,pije,a na to si dava antidepresiva... ☹ ☹ ☹ a cele dni bucha do niecoho,hlavne vtedy,ked vie,ze prave maleho davam cez den spat,niekedy nam zastavi vodu-hlavny kohutik je u nej,vodu platime my,atd,atd..Kebyze aspon tu zlobu nerobi... ☹ ☹ Cela rodina vie,aka je,ale ja som ta najhorsia,lebo to mam prekusnut,lebo to je moja MAMA..Ved ja chcem mamu,ale normalnu...Tak by som niekedy potrebovala,keby sa postarala o maleho,uz si hladam robotu,a netusime,kto bude maleho vyberat zo skolky,lebo na 17.00 to u nas nikto nebude stihat.. ☹ Asi budem musiet niekoho zaplatit

mia258
17. feb 2012

Pridávam sa do klubu dobrých svokrovcov 😵
Svokor mi nedávno zomrel, bol to skvelý človek, ktorého každý rešpektoval. Vyžarovala z neho taká rešpektuhodnosť, sila, energia, múdrosť. Bol to silný človek, za každú cenu úprimný, možno trošku tvrdý vo výchove, ale svoju rodinu nadovšetko miloval. Pre deti by zniesol aj modré z neba.
Zostala mi teda svokra. Vážim si ju ako človeka aj ako matku. Snaží sa v rodine udržiavať mier, poriadok, je čiperná a energická, postará sa o moju malú kedykoľvek potrebujem, vezme ju vonku, venuje sa jej. Je skvelá kuchárka, poradí, podporí, pomôže. Viem, že sa na ňu môžem kedykoľvek obrátiť a som jej za to vďačná.

A popravde, moja mama sa od nej má veľa čo učiť, nesiaha jej ani po päty... 😔

jankavl
17. feb 2012

Aj ja sa mozem pridat a dufam ze nas tu pribudne viac prispievateliek ako je v teme "zlych svokier" 🙂.

kacsik
17. feb 2012

Pridávam sa, aj ja mám úplne skvelých svokrovcov 🙂 Vo všetkom nám pomáhajú, sú to skvelý ľudia zo skvelým prístupom k životu, a keďže sú obaja pomerne mladí /45 rôčkov majú/ tak nemajú problém akceptovať náš spôsob života 🙂 so svokrov mám vzťah skoro ako s vlastnou maminou, furt si voláme, skypeujeme, ohovárame môjho muža, nakupujeme, no proste ukážkový vzťah 🙂

lenka3007
17. feb 2012

Aj ja sa pridavam. Moja svokra je suprova ženska, asi preto, ze ma skoro taku povahu, ako moja mamička 😉 Je to velmi energicka žena, da sa s nou pokecat, zasmiat, ja velmi dobra. Nikdy som ju nepocula hundrat, frflat, nadavat, alebo len zmenit hlas z mileho na nejaky neprijemny. Vzdy vysmiata a viem, ze to nehra, lebo sme tam byvali a tolko by to nevydrzala 😉 Vsetko berie s lahkostou, ma velmi dobry cit pre komunikaciu. Napr. ja mozem 30 krat zopakovat malemu, aby sa obliekol do pyzama a ona to povie raz, milo, zlato, s takou hravosťou v hlase a moje dieťa skace meter dvadsať... No jednoducho tu ženu obdivujem presne ako moju maminu... a som velmi rada, lebo moja byvala svokra bola presny opak, ale to patri do inej temy 😉

kikaneu
17. feb 2012

ahojte, aj ja sa k vám pridám, tiež mám skvelých svokrovcov, dali by nám aj modré z neba, keby mohli, tiež od nich vždy ideme nabalení ako z veľkých nákupov....vídame sa síce pomenej, ale bývala som u nich, keď som ešte študovala....a bolo to fajn, len jednu chybičku to malo, manželovho brata, ten tam robí zlú krv....no nevadí, už sme u nich neboli vyše mesiaca a hrozne mi to chýba....ale ešte týždeň vydržím a ide saa 😀