Dobrovoľná pomoc mamičkám v núdzi

martinjasen
20. nov 2012

Pekny den Vam prajem,

Rad by som sa s Vami porozpraval, ako by sa dalo na koniku pomahat mamickam, ktore su v nudzi a pritom by nedochadzalo k hadkam a nevrazivosti, ale by sa skutocne pomahalo tam, kde je pomoc potrebna.

Prosim napiste tu svoje napady ako si myslite, zeby sa mala takato pomoc na koniku realizovat.

Dakujem vam za vase postrehy.

Martin Durina
Asmira Team

jaduska
18. dec 2012

@vefi89 veď nikto nebráni týmto mamičkám dať sem svoj príbeh....

vefi89
18. dec 2012

@jaduska ja viem 🙂 skôr by som videla problém, že väčšina sa hanbí za to, v akých podmienkach žije a do akých priviedla dieťa 😉

jaduska
18. dec 2012

@vefi89 tak potom ako takým mamám máme pomáhať, keď o nich nevieme? Problém bude skôr v tom, že by možno aj požiadali o pomoc, ale keď si prečítajú životný osud inej rodiny, tak si pomyslia, že nie sú na tom až tak zle.... Ale máš pravdu v tom, že nielen rodiny s (bohužiaľ) chorými detičkami potrebujú pomoc...

martinjasen
autor
19. dec 2012

Davam do pozornosti, prve pravidla ako poziadat o pomoc na MK.

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/martinjasen/...

martinjasen
autor
19. dec 2012

@vefi89 Zatial som zaradil vsetky ziadosti, ktore som osobne na stranke nasiel, alebo tie o ktorych som bol informovany. Aktualne este riesim dalsie dve.

spuntikmathiasko
19. dec 2012

@martinjasen ja som dnes tiez hladala asi hodinu jednu pani co som si pred tym nasla, ze potrebuje pomoc a teraz som ju nemohla najst. Musim si ulozit tento link.

zule666
4. feb 2013

ahojte mamicky hladdam pomoc pre kamaratku ma problem z peniazmi stale jej chybaju ak sa najde nejaka maminka co by pomohla bolo by to super zhaname skor veci na oblecenie pre nu a chlaceka ale zisla by sa aj daka drogeria sampon mydlo a tak.... co doma nepouzivate dakujeme

alena232
13. mar 2013

Tak pravda pripájam sa aj ja našla som teraz tu vašu diskusiu som sama slobodná matka a ked nevete niektorý ako je ťažko takým žiť tak vám to napíšem.Ja som s tých matiek ktoré nemajú uvedeného otca rodnom liste,takže nedostávam ani alimenty nič žijem s hmotnej núdze čo mi dáva úrad práce a to je 136eur.S dcérou bývam na slobodárke jedna miestnosť,spoločné priestory,rodičia moji tiež nemajú veľa penazí tak mi aspon takto pomohli aby som mohla bývať sama.Tie peniaze čo dostanem z úradu práce zaplatim najom 50eur,elektriku 30eur,plyn 8eur a ostane mi 48eur niekedy mi to nevystačí ani na mesiac dcera chodí do školy a stále sa tam dáva na niečo peniaze,Keby mi mojja mama nekupovala veci na dceru tak ja proste na to nemám sebe si raz za rok dovolím niečo kúpiť.A to že vám sem píšem si možno pomýslíte ked má na internet má aj na veci ten mám vdaka mojej sestre ktorá ho kupila dcere pod stromček aj jej ho sama platí.A najhoršie je to ked sa slobodná mama zamestná a omaruduje tak má hned vyhazo žiadne protekcie či je sama či má muža proste dovidenia,apotom z čoho máme žiť?

bodka13
1. apr 2013

@alena232 teraz to asi vyznie tvrdo a kruto ,ale ja nemôžem za to,že si neuviedla otca dieťaťa na jeho rodný list 😉

...tiež nepochopím,ako si niekto môže myslieť že tie,ktoré sú vydaté tak majú kopec prachov na rozdávanie .....ak môžem -pomôžem,ale všetko má svoje hranice a absolútne nepochopiteľné je,keď začnú mamičky v núdzi "vykrikovať" ako nám ostatným je ľahko a im je ťažko 😉 😠 ...v dnešnej dobe to nikto nemá ľahké 😉
PS: zase asi blbá otázka,ale načo je škôlkarke internet 😕 nepotrebuje ho nevyhnutne k životu....ten poplatok za net,mohla tvoja sestra dať napr. na akcie v škôlke 😉 🙂

alena232
1. apr 2013

A mala školkarka neni ale tretiačka na Zš,a už od 1triedy majú v škole internet.

bodka13
1. apr 2013

@alena232 ...ospravedlňujem sa,zle som prečítala ..."dcéra chodí do školy" - to je pravda,že majú od prvého ročníka predmet Informatika,nie Internet 😉 ...možno je dobré ak s ním pracuje aj doma,ale nevyhnutný nie je(mám syna štvrtáka a úlohu z tohto predmetu doteraz nemali) -teda aspoň ja by som si priority usporiadala inak 😔 🙂

alena232
3. apr 2013

jej ho kupila sestra pod stromček,prečo byy aj občajné matky nemohli mať doma internet?

shopoholocka
3. apr 2013

@bodka13 jaaj naco reagujes ked nevies pomoct len zabrdas? 😠 😠 😠 😠
Internet je dobra vec aj ked clovek nema vela penazi pri jeho uzivani vela usetri na inom........
Si precitaj po sebe obe prispevky........Tvoje priority tu nikoho nezaujimaaju tak neries priority druhych ludi aj TY! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bodka13
3. apr 2013

@shopoholocka ...skús si ty prečítať prvý príspevok od @alena232 😉 štát nie je zodpovedný za to,že ona je slobodná matka....je mi jasné,že nie všetky vzťahy dopadnú tak ako chceme ...ale ak si nepomôže sama,štát jej toho veľa nedá ...treba si usporiadať priority a snažiť sa zamestnať ...ale myli by zaujímať,lebo inak sa dopredu nepohne-no však mne to môže byť jedno 😉 z niečoho predsa len žiť bude 😒
...ako jej mám pomôcť? - poslať prachy, hľadať otca dieťaťa,či mám s ňou nadávať na systém v našej republike ...ak sa bude ľutovať nič nedosiahne

@alena232 tak teraz som to nepochopila 😉 ..."kúpila jej=dcére ho sestra a prečo by aj obyčajné matky nemohli mať doma internet" ...trochu zamotané,no pochopiteľné že net je hlavne pre teba-tak nech splní účel a podarí sa ti čím skôr nájsť vyhovujúcu prácu 🙂

renataspacirova
27. apr 2013

Dobrý deň
Nemám problém pomôcť, už niekoľkokrát som vecičky iba darovala a pravidelne nosíme veci aj do Mikulášskej charity, ale dnes mi prišla reakcia na inzerát

dobri som slobodna mamicka z 3 detmi mam samich chlapcekov som natom dost zle starsi ma 4 roki druhi ma 11 rok a mali ma mesiac potrebovala bisom ten kocarik ne vlacem si ruki chodim po lekarov z malim anemam kocarik pre toho rocneho on je chori prisla som o rodini domcek pred 2 rokami tu boli povodne prislasom o vsetki veci cosom mala v domceku bivala som v uni bunke toju kontajneri potom ma opustil manzel akosa do pocul ze mali je chori a ze som bola tehotna somm na ne sama sa one staram ako lem mozem nic ne maju ani oblecenie tteras bivam u sestri lebo nemame nic sestra ma ties dost deti ale aspon ze nas trime v domceku jej sin ma pc tak dovolil mi na pisat si prosim vas iba o ten kocarik ak mozete nejako pomoct prosim vas na kolena a pre boha

Chcela by som vedieť, či niečo o danej panej viete 🙂
Ďakujem

renataspacirova
27. apr 2013

@zule666 Dobrý deň Akú veľkosť oblečenia nosí? Radi niečo pošleme 🙂

zule666
29. apr 2013

velkost M L a maly velkost 92 🙂

marcelino12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika72
12. máj 2013

Moja vlastná skúsenosť.
Do bazárika k inzerátu na nenosené kraťasky mi napísala jedna mamina, citujem:
"dobry den chcem sa spytat ci by ste nam ich nahodou nechceli dat pre Samka robime mu zbierku a okrem ineho zhaname aj toto..nas pribeh mam v profile dakujem za vas cas"
Zarazilo ma to, neboli to nosené kraťaky a relatívne drahé, predávala som ich podstatne pod cenu. Najprv ma to nahnevalo, ako niekto môže takto citovo vydietať. Rozhodla som sa, že si ju trošku preklepnem. Prezrela som fotoblog, prečítala články, no aj tak som pochybovala. Kým...prečítala som si odobrenie od @martinjasen , až toto ma presvedčilo, že je táto mamina poctivá a nie nejaká špekulantka, čo citovo vydiera.
Som rada, že je vo Fóre zaradená aj táto téma, kde si môžme overiť ľúdí, ktorým niečo darujeme. Rada darujem veci aj financie (hoci nemôžem povedať, že ich mám nadostač, nepodnikáme, sme len obyčajní zamestnanci, ale sme radi, že máme prácu a zdravú rodinku), no chcem aj vedieť, komu....myslím, že je to v dnešnej dobe, plnej zlých a nepoctivých ľudí úpne v poriadku. Maminke som na rovinu napísala, že som si ju preverila a myslím, že to v pohode chápala...
Prajem všetkým maminkám v núdzi a ich rodinkám hlavne veľa veľa veľa zdravííííčka, to je to najcennejšie, čo v živote máme... 🙂

renataspacirova
15. máj 2013

@zule666 Prepáčte, skôr sa nedalo ☹ Pošlete mi prosím adresu? Mám niečo skôr pre mamičku, lebo moji drobci ešte z 92-ky nevyrástli 🙂 Teda, syn, dcéra do nej ešte nedorástla 🙂 🙂 Ďakujem

zule666
15. máj 2013

@renataspacirova poslem v ip

lemilka
2. aug 2013

Dobry den mile maminky chcela by som sa na Vas obratit s prosbou o nejake oblečenie pre moju dcerku 6 rokov a synčeka 8 rokov. Sme v hmotnej nudzi a s davky ktoru poberame je velmi tažko si dovolit zakupit dakujem za pochopenie.

delideli
25. aug 2013

Darujeme mamičke/tehuľke v núdzi kočík (ideálne z okolia BA). Dostali sme trojkombináciu (vanička, športový kočík a vajíčko) Bambi Ozon šedozelený po 2 deťoch v primeranom stave (ja som oprala čo sa dalo oprať, manžel ešte musí dofúkať kolesá 🙂). Ku kočíku je aj taška a kryt proti dažďu. Náš malý sa v ňom voziť nechce, tak ho chceme posunúť ďalej, nech nám zbytočne nestojí doma. Takto voľajako vyzerá (fotka je z netu) :

delideli
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
delideli
25. aug 2013

Prihlásilo sa už viacero záujemcov, takže kočík, je už predbežne zadaný. Keďže by sme najradej vyhoveli každému a nevieme sa rozhodnúť, necháme rozhodnutie na pôvodných majiteľoch a najnejskôr do zajtrajšieho večera dáme vedieť.

dusan7851
5. sep 2013

Dobrý vecer tiez by som vas chcela poprosit a neaku pomoc mam 3 deti 2 chodia do skoly 11r a 9r a tretí do skôlky ma 3r sme na tom tak, ze mojim detom nemam niekedy co dat na desiatu do skoly a nieto este, aby sme kupovali na nich alebo aj na seba veci nemaju teraz ani na zimu obuv platíme najom a kurenie zvlast a tak by som chcel poprosit dobrych ludí ak by mi pomohli s neakymi vecami schopnymi aj do skoly a neake hracky ak by sa nasli moje císlo 0902154253 🙂 vopred dakujem

danuska1m
28. nov 2013

dobry den volam sa danka a chcela by som niekoho poprosit mam malinke babo ktore je chore ma zvecsenu oblicku doktory mi povedali ze musi ist na operaciu pravdepodobne mu ju vyberu von a preto si nemozem dovolit mu kupit vecicky na oblecne bola by som velmi rada keby mi niekto pomohol a daroval mi oblecenie na 3mesiace az do 1 roka bola by som vam vdacna dakujem

lussatko
27. jan 2014

Ahojte mamicky.veľmi sa zato hanbím ale chcem sa opytat ci by mi niekto nemohol pomoct s vecickami pre moju dcerku ktora ma 5 mesiacov. som slobodna, a byvam u rodicov a oni mi pomahaju s tym ze mozem u nich byvat. viac mi pomoct nemozu. nikoho ineho na pomoc nemam. ak by sa nasiel niekto s dobrym srdiedckom tak sa prosim ozvite. budem velmi povdacna.

henique
28. jan 2014

Nehladá náhodou neaká mamička veci pre seba na donosenie?(za symbolicku cenu za balíček) Dalej obečnie vadšich rozmerov napr(50/XXL) alebo pánske oblečenie? (všetko balené vo vadšich baličkoch ....ak sa nájde niekto kto má záujem kontaktujte ma cez spravu.Dakujem 😉