Domácnosť - ako dosiahnuť vôňu v nej?

klaudia_kaja
25. apr 2019

Dobrý deň žienky. Chcem vás poprosiť o radu, pred necelým rokom sme si kúpili byt. No každá žena túži po voňavom byte, varim z toho je zápach úplne normálny, samozrejme, že byt aj vetrám, aj periem vtedy mi vôňa aviváž, lenže mimo tohoto všetkého, túžim po vôní v byte a neviem ako ju mám dosiahnuť. Môže to byť aj z nábytku po byvalich majiteľov? Skúšala som sviečky, ale to odoberalo len kyslík a nejaké silné vône nechcem mám dieťa a som migrenička.. prosím poraďte mi nejaké špeciálne vône s čím máte skúsenosti vy ? Ďakujem

h_petra
25. apr 2019

Esencialne oleje

janulka257
25. apr 2019

u nás veľmi pomohli sviečky, nemuseli byť ani voňavé... alebo soľná lampa. Zas kahancek alebo 1 sviečka toľko kyslíka neodoberie.. Tiež inak pomohlo zbaviť sa koberca

moonlight1210
25. apr 2019

@klaudia_kaja potpourri

v_alika12
25. apr 2019

Urcite ziadna chemia ako vone v spreji, rozprasovaci. Ja som kedysi kupovala yankee candle sviecky. Su super. Ale odkedy mam babo uz ani to nepalim. Chce to caste vetranie, upratovanie a pecenie (vona domova). Aj stare nabytky mozu sposobovat zapach.

rakuten555
25. apr 2019

@klaudia_kaja just 31olej

tyrkysova_kobyla
25. apr 2019

@klaudia_kaja ja pouzivam oleje do aromalampy a na WC mam aroma difuzer (tekutina vo flakone a v nej palicky) a potom este ked vysavam, tak mam do vysavaca vonne kapsule

nika3136
25. apr 2019

Tiež mi hneď napadol difuzer pokiaľ nemáte v byte veľmi vlhko

nitka1157
25. apr 2019

@tyrkysova_kobyla to pocujem 1x do vysavaca.aky mas? A ako prosim vyzeraju tie kapsule??dakujem

jancejance
25. apr 2019

@klaudia_kaja ja by som asi v prvom rade vymalovala všetky steny v byte, nábytok by som umyla a ošetrila nejakou Diavou, poprípade čo sa ešte dá, tak vyumývať ešte, vytepovať sedačku, postele a myslím že rozdiel určite spoznáš 😉

tyrkysova_kobyla
25. apr 2019

@nitka1157 tiez som to prvykrat objavila, to su take male kruzky, ktore vysajes ako prve pred vysavanim bytu a potom ti vlastne z vysavaca vychadza vonavy vzduch 😃

nusyk
25. apr 2019

@tyrkysova_kobyla
@nitka1157 ja so povysavala rozsypane lenor perlicky do prania a cuduj sa svete vonia to na cely byt ked vysavam🙋

eliska13
25. apr 2019

@nitka1157 predávajú ich aj v DM

rembura
25. apr 2019

podla mna oleje su najviac, nejaky mentolovy alebo cajovnikovy, ale tiez to s nimi netreba nejako prehanat 🙂

veve10
25. apr 2019

@nitka1157 my kupujem take vonave sacky (ceresnove, levandulove, vanilkove...), ktorych obsach povysavas. Ja ich kupujem v malom obchode so spotrebicmi, kam mi dala znama tip. Ale maju ich aj v online shopoch (tusim alza, tpd, mall a spol)

klaudia_kaja
autor
25. apr 2019

@jancejance no nabytok som čistila hned ako som sa nasťahovala , to bez toho by ani nebolo, pretože ja som na toto dosť hakliva, postel, gauč mame vsetko nové kupene... okrem chodby boli všetky steny vymaľované na bielo .. neviem kde je stale problém a už z toho zúfalá

zlatko239
25. apr 2019

Ja používam namiesto vonavych kapsul do vysávača obyčajný vatovy tampon pokvapkany vonnym olejcekom🙂

jancejance
25. apr 2019

@klaudia_kaja a podlahy máte aké? Nie sú nejaké staršie? Poprípade v nich alebo pod nimi niečo zatečené? Alebo ešte ma napadlo, či nejde niečo od susedov....

mladenca
25. apr 2019

@jancejance ano, diava je fajn, tu je citit este dlho 🙂

klaudia_kaja
autor
25. apr 2019

@jancejance no podlahy asi nie, ja pravidelne umývam, nemyslím si, že to bude tým, vsade u koho sme maju vôňu či v spálni v obyvacke len ja citim zapach.. jediné co ide od susedov cez stupačku je smrad , ale ten je väčšinou v záchode a v kúpelni .. no skusim tie esenciálne oleje .. asi v nejakých bioobchodoch alebo staci kupit5 z dmky

vandik11
25. apr 2019

Ahoj, napísala som ti do IP

sta0
27. apr 2019

@klaudia_kaja ahoj, skúšala si už od Justu Eukasol sprej? Ten aj dezinfikuje a pohlcuje pachy. Je to eukalyptovo mätový sprej má široké využitie, najčastejšie na osvieženie vzduchu, ale pomáha aj pred spaním streknúť na vankúš - proti chrápaniu a lepšiemu spánku, prípadne deťom na oblečenie keď idú do kolektívu - ochráni ich pred vírusmi.

gabrielkaa
27. apr 2019

@klaudia_kaja Vonné tyčinky. Dostať ich v Zara home alebo v Rituals. Sú to také akokeby špajdle , ktoré sú namočené vo vonnom oleji. Intenzitu vône reguluješ počtom tyčiniek . krasne voňajú a dokážu dlhodobo (cca pol roka, tie z Rituals) prevonať byt

matkamirko
27. apr 2019

@klaudia_kaja aku mate vlhkost v byte?

fkata
27. apr 2019

Ja používam tiež Eukasol od Justu, tak v kúpeľni ako aj v spálni. V kuchyni mám zakvačený obyčajný osviežovač, čo som zlikvidovala v aute.
Vlani sa nám osvedčila levandula.

6mia6
27. apr 2019

Aj ti niekto povie ze je tam smrad? Lebo mne napríklad u nás nevonia záchod, drhnem každý deň, mám vôňu v splachovaci. Vonné tyčinky a vonia mi to tak 3 dní. Potom príde návšteva a hovoria ze ako pekne vonia na záchode že čo tam mám a ja kukám ako puk že nič necítim. Takže si pravdepodobne zvyknem. Inak mam v šatníku vonné vrecka, vo vysávač gulicky z dedri, vo vstupe mydlovu kyticu.

katarina428
28. apr 2019

My používame tento Glade elektrický: https://www.letakytentotyzden.sk/teta-drogerie/... Nemusí byť ani v zásuvke a krásne byt prevonia. A na záchod je fajn i ten gélový 🙂