Dostali ste chlamýdie aj bez pohlavného styku?

marikap18
5. jan 2015

Ahojte zienky,
mam uz niekolkykrat problem s chlamydiami. 1x som ich dostala, ked som este nemala ziadny pohlavny styk, ked mi to lekar povedal, vobec som nechapala, dalsi krat som ich dostala, ked som uz mala priatela, ale on ich pri vysetreni nemal a ja ano a bola som verna a teraz do tretice ich mam zasa. Ja som mu verna a ja verim, ze aj on mne a keby aj nebol, tak stale pouzivame kondom, pri kazdom pohlavnom styku.
Som uz zufala, ze ako ich mozem dostat, min. rok, ked som bola na preventivke, nic mi nebolo a tento rok uz ich mam, v septembri po materskej som zacala znovu pracovat, myslite, ze by som ich mala z prace, z toalety? Na ziadnych kupaliskach som nebola, ani v saune.
Este ma aj napadlo, ci sa daju plucne chlamydie preniest na pohlavne organy cez oralny sex a potom sa to zmeni na chlamydie trachomatis
Som uz z toho hotova....
Budem Vam vdacna za kazdu vasu skusenost....

jednoducha
5. jan 2015

Tak to som aj ja zvedavá. Tiež mám opakovane chlamýdie.Lekár sa na mňa pozerá ako keby som bola ..Len nikdy nerobil vyšetrenie manželovi. Tak potom si myslím že je to ako ping-pong.Ja sa vyliečim a on ma nakazí

zuzik1985
5. jan 2015

Ja na to odpoved tiež nepoznám,ale rovnako ma to zaujíma,pretože aj my s manželom sme mali chlamýdie a tiež netušíme,kde sme k nim prišli.V našom prípade boli chlamýdie nájdené už pred pár rokmi,ale po preliečení sa už ani u jedného neobjavili znova.Tiež ma to ale štve,že v očiach lekárov sme za nejakých smilníkov ☹

aduskatt
5. jan 2015

nefiltrovaná klimatizácia v nákupných centrách, ja som sa tak nakazila

velkacica
5. jan 2015

baktérie sa šíria vzduchom, napr. klimatizáciou, takže možností, ako k nim prísť je v podstate neobmedzene... Stačí sa vycikať na toalete, ktorá je používaná verejne (reštaurácia, kúpalisko a pod.).

marikap18
autor
5. jan 2015

@zuzik1985 presne tak, lekar sa ma pytal, ze ci som vydata, ja ze ano a uz sa nepytal viac....kto vie, co si myslel, ale ja mam svedomie ciste...idem za nim znovu a musi byt nejake riesenie

marikap18
autor
5. jan 2015

@velkacica
@aduskatt asi mate pravdu, ale nechapem tu klimatizaciu....ako to moze fungovat a tie toalety...veru hej....moze byt, i ked na dosku nikdy nesedam...

velkacica
5. jan 2015

@marikap18 sú aj pľúcne a brušné chlamýdie; smer postupu zhora dole môže byť teda jasný... Niekde majú ebolu, inde HPV a toto

aduskatt
5. jan 2015

@marikap18 ja som niekoľko rokov robila v prevádzke v nákupnom centre a bolo nám nepriamo potvrdené, že to tam nie je celkom OK. Dlho som bola PN

velkacica
5. jan 2015

celkom sa nedá vylúčiť ani nakazenie sa na gynekologickom kresle. Takže lekára by som sa radšej pýtala, či po predchádzajúcej pacientke utieral.

marikap18
autor
5. jan 2015

@velkacica nestras.....ale ked clovek moze dostat aj cez klimu tuto chorobu, tak to je uz na porazenie...

majcaaaa
5. jan 2015

ahojte zienky. ja mam taku otazku - ake ste mali priznaky nakazy? pokial viem vyter na chlam. nie je sucastou beznej prehliadky. prepacte ak je to od temy... dakujem za odpoved.

trgypadl
5. jan 2015

chlamydie su sex.prenosne,pravdepodobnost nakazenia na toalete alebo niekde inde je minimalna.ak sa potvrdia u jedneho z partnerov napr.u zeny,muz by mal ist na specialne odbery na urologiu.preliecit sa a zdrziavat sa .sexu pocas liecby,potom kontrolne odbery.chlamydia trachomatis z kllimy???to je snad vtip...
je aj plucna forma chlamydii-chlamydia pneumonie a ta sa prenasa kvapockovou infekciou.
@majcaaaa toto vysetrenie sa nerobi pri beznej preventivke,musis si on poziadat

majcaaaa
5. jan 2015

@trgypadl jj to viem. skor sa pytam ake mali zeny priznaky ze ich testovali na chlam.

trgypadl
5. jan 2015

@majcaaaa pretrvavajuce vytoky,palenie,rezanie v posve...pri moceni.velmi individualne u kazdej zeny.mas podozrenie?

uhnakova
5. jan 2015

Plucne chlamydie sa siria kvapockovou infekciou, naozaj sa mozu sirit aj klimatizaciou, v manzelovej praci takto ludia ochoreli jeden rok na streptokoka a druhy rok na chlamydie. Ale netusim, ci plucny typ tejto choroby moze prejst na dalsie organy.

majcaaaa
5. jan 2015

@trgypadl mam stale vytok. biely alebo svetlo-zlty. vraj je to normalne. nemam bolesti ani rezanie ani nic ine. len ten vytok.

trgypadl
5. jan 2015

@majcaaaa tak si chod dat spravit vytery

marikap18
autor
7. jan 2015

@majcaaaa ja som isla na preventivku a pori tom som povedala lekarovi, ze mam vytok a svrbenie a bolest pri pohl. styku, tak mi urobil kompletne vysetrenie

snehulienka99
23. júl 2015

Ano,pravdepodobne pri kyretazi.Pred tym ziadne problemy.. od kyretaze urogynekologicke problemy a zistena chlamydia...
@marikap18

simca663
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulka1989
3. feb 2017

Dobry den mal uz niekto z vas chlamydie zo spodu a mal problem s otehotnenim?

sis789
12. sep 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Inak ale toto by sa ti len tak z návštevy verejnej toalety nemalo diať a mala by si dať pozor na imunitu. Začať sa lepšie stravovať,cvičiť atď.

akinom0077
4. feb 2019

@jednoducha / pochopitelne a takmer 100% jasne ze pokial to ma sty ma to aj partner.

satanca
5. aug 2019

prosim vas ster na chlamýdie je kefičkou ako pri cyto alebo vatičkou?

suge
5. aug 2019

@satanca Ak myslíš ster na chlamýdie pri vaginálnom vyšetrení, tak zvyčajne aj aj, čiže kefôčkou aj bežnou kultivačnou "paličkou".

sofia1410
5. apr 2024

@marikap18 Ahoj a aky typ výroku si mala