Exekúcia

stevo60
12. jan 2010

Dobry den vedeli by ste mi poradit ci exekutor moze vyzvu o zacati exekucie s mojimi osobnymi udajmi poslat aj mojim susedom ked byvam v bytovke

lutia
19. feb 2012

@petinka11 tak to ti nepomozem....ale skus si tam isto zavolat a poopytovať sa...tie info by som mala na vszp...promin

melipa
19. feb 2012

@petinka11 - je dost mozne, ze si zaplatila len dlznu sumu - istinu, a ostala si dlzna este dalsie zlozky z celkovej sumy, ako su uroky z omeskania, sudne trovy...z jednej dlznej sumy, ktora sa necha zajst az do exekucie, je tak odrazu veeeeelka sumicka ☹ ...uroky z omeskania su vysoke, ale nemoze si ta poistovna davat hocijake ake si zmysli, myslim ze ich na kazdy rok vyhlasuje NBS...a ze su u teba petinka11 uroky z omeskania take vysoke bude zrejme suvisiet s tym, ze pohladavka poistovne ma uz par rockov 😖
-treba mat na pamati, ze poistovne, policia, dopravny podnik...atd. na dlhy NEZABUDAJU, ak uz pride k nejakej dlznej sume, alebo pokute, treba si aj od ust odtrhnut a zaplatit, lebo potom to ide na sud, sud vyda platobny rozkaz - ten je obom stranam doruceny, takze ak uz to nebolo zaplatene doteraz, tak v tomto momente uz urcite zaplatit, a az ked dlznik neuposluchne sudny platobny prikaz ide to k exekutorovi na exekuciu, pride k zablokovaniu uctov, zaplombovaniu nehnutelnosti a moze prist az k naozaj nezavideniahodnym situaciam
- da sa aj ziadat o odpustenie urokov, ale v stadiu exekucie to uz nevidim velmi realne ☹ ...a exekutor nie je ten, kto moze nieco odpustit, on je povereny aby vymohol dlznu sumu a podla toho, ako je uspesny, je nielen zaplateny, ale zavisia od toho aj jeho dalsie dzoby

petinka11
19. feb 2012

@melipa ahoj..toto vobec nieje cez exekutora...to je priamo cez zdravotnu poistovnu..ani cez sud nic....ziadne sudne ani exekutorske trovy....ide tu cisto o uroky z omeskania ktore si stanovila poistovna.....a je to 75% z dlznej sumy..

petinka11
19. feb 2012

@melipa ale suma za ktoru si v january pytaju ako uroky z omeskania...bola v novembry vyplatena....preto ma zaujma ci si mozu pytat uroky uz po zaplateni celej dlznej sumy....

melipa
19. feb 2012

@petinka11 - musis mat od nich nejaky list, v ktorom mas vsetko vycislene, ze istina je tolko a tolko a uroky z omeskania su od-do tolko a tolko...aj urokova sadzba tam musi byt...a podla mojho nazoru, mozu si pytat uroky z omeskania aj po zaplateni istiny

g7082
22. mar 2012

Dobry den.

Chcem sa oytat, ze ak rodinny prislusnik ma rozdielne trvale bydlisko od toho kde byva a ma exekuciu tak potom ako exekutor postupuje uz pri "zhabani" majetku? Ci vlastne pride na trvale bydlisko a berie veci odtial aj ked dotycny tam nema nic, alebo hlada jeho prechodne bydlisko a berie mu jeho veci?

Dakujem.

vefi89
23. mar 2012

@g7082 ak sa nemýlim, tak exekúto najprv vyzve k spísaniu majetku, teda aspoň manželovi prišiel list, aby sme spísali majetok a odoslali mu to naspäť.. a určite si bude zisťovať cez úrady a podľa zasielania pošty, kde býva dotyčná osoba

diabolico
27. apr 2012

Ahojte. Potrebovala by som poradit ohladom exekucie prosím kto sa v tom vyzná nech sa mi ozve do RP dakujem 🙂

helenka100
1. jan 2013

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či exekútor a banka postupovali správne ak 19.12.2012 som dostala upovedomenie o exekúcii a s mojím účtom sa nič nedialo, exekútorom danú sumu som uhradila hneď na druhý deň t.j.20.12.2012 priamym vkladom na účet exekútora a 24.12.2012 som dostala sms z banky, že mi stiahli sumu takú akú by som mala zaplatiť keby som nevyužila stanovených 14 dní na úhradu alebo na vznesenie námietok. Takže 19.12.2012 som sa dozvedela , že mám pohľadávku 169,86 EUR na druhý den po dorucení som zaplatila exekútorom stanovenú sumu 201,26 / pohĺadavka + trovy do toho dňa / po tejto úhrade mi banka stiahla z účtu ďalších 240,66 EUR na tú istú exekúciu + 16,60 za výkon exekúcie. 24.12.2012 som sa informovala banky, čo to má znamenat a oni, že ked na pobocku donesiem podklad o zaplatení a od exekútora potvrdenie, že mám vsetko zaplatené peniaze stiahnuté bankou mi budú vrátené. Na exekútorskom som musela podat o toto potvrdeneie žiadost a dali mi potvrdenie až na ďalší deň. Po dokladovaní v banke mi bolo 27.12.2012 / piatok/ oznámenie ze potvrdenie je adresované mne a nie banke takže kým exekútor nezasle ukončenie exekúcie banke dovtedy mi peniaze nevrátia. Na exekúcnom v piatok po tomto oznámení uź nerobili a 31.12.2012 vôbec nerobili. Takźe namiesto 169,86 EUR som uhradila 201,26 priamym vkladom, 240,66 + 16,60 stiahnuté z účtu po úhrade a dnes 1.01.2013 nemám bankou stiahnuté peniaze späť lebo ona nemá upovedomenie o úhrade od exekútora a ja som sa dostala tým pádom do debetu na 3 dni som musela prerušiť prácu. Prosím Vás ked môžte dajte mi vediet či postupovali správne ak nie kto pochybil a ako by som to mala riešiť. Vopred vám ďakujem. Heka

amexa
1. jan 2013

@helenka100 v prvom
rade podla mna banka nemala pravo ti bloknut ucet ( kedze najprv musis prebrat upovedomenie aby oni mohli poslat banke prikaz na zablokovanie uctu)... no ja byt tebou tak zajtra obvolam vsetko este raz a pourgujem exekutora nech poslu okamzite prikaz na odblokovanie uctu ( a kludne sa spytaj ako ho mohli zablokovat bez prevzatia upovedomenia)

lutia
1. jan 2013

@helenka100 ahoj postupoval spravne...prikaz na odblokovanie uctu banke exekutor by mal zaslat akonahle ma peniaze pripisane na svojom ucte...neviem ci hned po uhrade si zaslala doklad o uhrade exekutorovi...ak ano mal by ho poslat v co najkratsom case a v pripade ze si len uhradila a neoznamila uhradu tak ono to trva urcity cas, prikaz na zablokovanie uctu mohol byt banke poslany aj v den ked bolo vydane upovedomenie o zacati exekucie (ide o zabezpecovaci ukon)...

vaapeter66
11. feb 2013

Dobry den,prisla mi vyzva od Home creditu na zaplatenie celej dlznej ciastky,2000eur,hoci paltim,ale nie vzdy pravidelne-nikdy som nemeskala dlhie ako mesiac-teraz som chcela ,ez im zaplatim 500,kedze viac nemam.Vyhrazaju sa mi,ze 500 nie,ze je malo,ze polovicu musim,inak ma daju na exekuciu,je to mozne?ze aj ked zaplatim viac,ako som v omeskani,daju ma na exekuciu?dakujem

stela01
11. feb 2013

@vaapeter66 Hm ..nedodrziavas zmluvu . neplatis pravidelne a na cas ...porusila si zmluvu tym padom ziadaju zaplatenie polovice na raz ......je to mozne .
treba si precitat zmluvu ...

vaapeter66
11. feb 2013

ale hned exekutora??ziadna vymahacia firma?

stela01
11. feb 2013

@vaapeter66 a preco by si cakala vymahaciu firmu ?
exekutor ...postaci 🙂

vaapeter66
11. feb 2013

lebo s vymahacime mam skusenost,dobru

gabika.mato
20. mar 2013

ahojte. neviete mi poradiť či sa dá niekde zistiť čo má môj muž u nejakého exekútora dlh? ďakujem 🙂

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ingrida1
2. máj 2013

@muska251 ahoj,mne takto pred vianocami zablokovali ucet,uhradili sme to,pytala som sa exekutora ci uz som na cistom, a povedal mi ze uz u neho nic ine nemam.tak som bola stastna a spokojna,a pred par dnami bum,zablokovany ucet, DP.teraz som bola v dopravnom podniku,a dostala som vypis s dvoma pohladavkami,jeden z roku 2005 a druhy z roku 2007. vobec neviem ci ma vtedy nejaky revizor chytil alebo nie. ako si si to prosim ta prestudovala a zistila tie nerovnosti v rodnom cisle?ako si to mozem skontrolovat aj ja?

barbishkamiracle
2. máj 2013

Nie som sice pravnicka, ale viem, ze existuje nieco, ako premlcana doba...Pri niektorych platbach su to 3 roky, pri inych 5.Urcite sa dohodnite s pravnikom. Su pravnicke centra, ktore radia uplne zadarmo...Neplatte veci len tak bezhlavo, pretoze su tam slova typu exekucia, platobny rozkaz a podobne ;). Nenechajte sa zastrasit!
Vzdy sa najprv informujte.

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ingrida1
2. máj 2013

@muska251 aha, no tak to mu najskor bud muset zavolat aby mi vobec nejake papiere poslal.ziadne totiz nemam.ani tu prvu pokutu co som zaplatila exekuciu, tak ani vtedy mi nic neposlali.len som tam zavolala ze preco mi nic neposlali, a oni ze uz je to na ceste.medzitym som to zaplatila a papiere stale nechodili.ked som tam zavolala znova,nech mi poslu potvrdenie o tom ze je to vyplatene, tak mi exekutor povedal,ze oni ziadne take papiere nedavaju.sak vypis z banky mam, to je v poho,ale aspon mi mohli poslat co som to vlastne zaplatila a z akeho obdobia to bolo.

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
2. máj 2013

@muska251, DP ziadnu premlcaciu dobu poznat nemusi, pozna ju zakon. Namietat, ze je cosi premlcane musis ty, nie je povinnostou veritela upozornit ta na to (pravdu povediac, bol by blby, keby tak robil)

vefi89
3. máj 2013

@muska251 premlčacia doba sa netýka len a len výživného. nájdi si cez google ôsmu hlavu- premlčanie
prepisujem priamo zákon: §101 pokiaľ nie je v ďalších ustanoveniach uvedené inak, premlčacia doba je trojročná a plynie odo dňa, keď sa právo mohlo vykonať po prvý raz
§108 práva z prepravy sa premlčujú za jeden rok s výnimkou práv na náhradu škody pri preprave osôb

kristina22
22. jún 2013

@kaktusik007 a ked som nebola vyzvaná ani upovedomená o tom že súd bude a ani som nevedela že mám dlh aj tak si za to môžem sama?

vefi89
22. jún 2013

@kristina22 to isté sa stalo aj mne, sama som si za to zrejme mohla, lebo som si nesledovala 😀 😀 zaplatiť som to musela stejne, nepomohli mi ani námietky, ani odvolávanie.

kaktusik007
22. jún 2013

@vefi89 toto je vseobecna premlcacia doba - ale su premlcacie doby aj ine 🙂 napr. ak mas platobny rozkaz, tak ten ma premlcaciu dobu 10 rokov odo dna nadobudnutia pravoplatnosti 🙂
cize - 12.1. 2000 sa nieco stane, napr. dopravna nehoda - poskodia ti majetok
ak ta neodskodnia, do 3 rokov to mas narok dat na sud, ale POZOR !!! v ramci tychto 3 rokoch ti ide 2 rocna premlcacia lehota - ta zacina plynut odo dna kedy si sa dozvedela vysku skody, ktora ti bola sposobena a kto za nu zodpoveda... cize pokracujem v priklade - vysku skody na majetku si vycislila 30.1.2000 a to, kto ti skodu sposobil si vedela od datumu nehody... takze 30.1.2002 uplynu dva roky a uz 1.2.2002 je druha strana opravnena namietat premlcanie, aj ked je to v ramci 3 rokov...
no ale ty to stihnes, das to spravne na sud... sud rozhodne, mas rozsudok o nahrade skody s vyznacenou pravoplatnostou a s tym, ze druha strana je povinna ti uhradit skodu na majetku.... pravoplatnost nadobudol rozsudok 1.5.2004 (dajme tomu ze boli prietahy v konaniach 😀 ) no a od tohto datumu mas 10 rokov na to, aby si dotycneho dala na exekuciu... takze ty ho das na exekuciu 1.4.2014 a vsetko je v poriadku, peniaze vymozes...
a vzniest namietku premlcania druha strana nemoze, aj ked skoda bola sposobena vlastne pred 14timi rokmi....

vefi89
23. jún 2013

@kaktusik007 tak toto je riadna pakáreň ale 😅 😀 😀