Existujú dokonalé matky?

dsfsf
11. jan 2012

☹ je to už neznesiteľnééé zo všade počúwam, ako sa ma čo robiť... či aji mám robiť... Mám syna, je to moje prvé dieťa.. zdá sa mi, že je toho už na mna priveľa.. som asi príliž mladaaa ☹ ☹ ☹ ☹

bodka13
11. jan 2012

@dsfsf nikto nie je dokonalý 😉 ...myslím,že všetky maminy sa snažia čo najlepšie venovať svojim deťom,chcú pre ne to najlepšie 🙂 a radám sa bohužiaľ nevyhneš,vieš koľko som si ich vypočula 😕 😀 ...niektoré som si zobrala k srdcu a iné proste vypustila 😉 ....a či si mladá? 18 nie je veľa,no veľa žien malo v tomto veku detičky a zvládli to...aj ty to zvládneš 🙂 si len unavená a potrebuješ relax,ukradnúť si čas iba sama pre seba....nemáš niekoho kto by ti s Filipkom pomohol-mohol by ho vonku povoziť v kočíku a ty môžeš skočiť s kamoškou na kávu ,alebo niekam si zacvičiť,alebo len tak sedieť doma s vyloženými nohami 😉

dsfsf
autor
12. jan 2012

@bodka13 Vieš je to asi tak, že mam toho viac.. okrem Filipka mam ešte na starosti brata.. Tomaša, ktory začina byť v puberte.. a s nim je to oveľa ťažšie..... myslim, že to nieje zly napad výjsť niekam vonku s malym 🙂 uvidim že či sa to nebude dať žźrealizovať dakujem 😀 a tých rad ? hm kde zacat. od spanku až po jeho denné aktivity... veľa veci si fakt beriem k srdcu... asi by som to nemala robiť..

halienka
12. jan 2012

@dsfsf jóóój, takých dokonalých je, keď majú radiť a mudrovať 😀 s vekom to nemá nič, ja som porodila svoju dcérku v 36 rokoch a napriek tomu mi podaktoré ženy v okolí boli schopné radiť ako 15 ročnej, ktorá ani nie je schopná posúdiť, či je zima alebo teplo 😀 Liezlo mi to krkom aj všetkými otvormi ako tebe, neviem prečo majú niektoré ženy takú tendenciu, aj keď ich nikto o nič nežiada, tak začnú ohromne radiť a vôbec si neuvedomujú, že robia tým doslova z teba blbca. Na to len jedna rada, hneď na začiatku ak máš takéto osoby v okolí, treba im hneď zo začiatku nejako dať najavo, že ak budeš potrebovať radu opýtaš sa. Inak to ignoruj a rob si po svojom, nech si vravia čo chcú. ty si matka, ty najlepšie cítiš, čo tvoje dieťa potrebuje, a keď si nevieš rady, stále je možnosť opýtať sa, a to nie len príbuzných, ale aj pediatričky, môžeš pohľadať v knihách, na nete...už sme zase až tak neni závislé na radách príbuzných 😉 🙂

annaopialova
12. jan 2012

presne tak nik nie je dokonaly rob to co uznas ty za vhodne a co je pre teba dobre a tvoju rodinu

helsinka
13. jan 2012

@dsfsf ahoj, ojojoj dokonalé matky sú (len tu na MK je ich požehnane 😀 ) a samozrejme ja som "dokonalá" tiež 😀 😀 😝 ako radila halienka "ty si matka, ty najlepšie cítiš, čo tvoje dieťa potrebuje", ja tiež počúvam rady, niečo si z toho zoberiem ale väčšinou pustím druhým uchom von. Ale omnoho radšej počúvam rady od kamarátok v mojom veku, ktoré majú staršie deti ako ja, majú prehľad, vedia čo kde dobre kúpiť, zistím od nich, porovnám, a podobne, tie my aspoň nevnucujú svoj názor a keď niečo potrebujem, opýtam sa ich. Mám pocit, že babky berú vnúčatá omnoho citlivejšie ako brali svoje deti, takže sa niekedy moc starajú . . . 😒
veľa šťastie, zvládneš to 🙂

bodka70
13. jan 2012

@dsfsf , áno, existujú dokonalé matky, aj ja sa k nim radím 😉 😀 😀 😀 .
Pre každé dieťa je jej mama najlepšia na svete aká môže byť a aj mamy majú najlepšie deti, aké môžu mať. Bez ohľadu na to, čo robíme, snažíme sa robiť najviac, ako dokážeme a najlepšie ako vieme.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@halienka Keby to bolo tak ľahke väščinou nereagujem na take veci.... ale nemam rada ked sa mi do toho všeci miešaju... ešte nerob to nedavaj ho spať tak. nerob hento.. nezvysuj hlas sa ukludni.. a blá blá blá nervy s toho ma človek .. a že popôrodný strest ???? to všeci ludia dookola ho robia viac než to dieťa..... ☹

dsfsf
autor
13. jan 2012

@helsinka MOc starajú ????? no ako ktorá moja mama je na Filipa uplne že závisla.... a Mama mojho priateľa ? stale mam ten pocit, že by bola radsej keby sa ani nenarodil.. ona Je v tom najhorišia, že nič mi nepovie.. a potom kde sa chce hadať tak všetko naraz na mna vyvali jak je možné že ja dieťa bravam vonku v zime.. a take prkotiny.... nenormalne ... Neviem prečo ja mam pocit, že tie staršie matky inac robili okolo tych deti ako my...... 😉 je to asi uplne normalne.... ale ja soom a stale som bola tvrdohlava ..

sisaha
13. jan 2012

@dsfsf neviem kolko mas rokov, pravdepodobne si este velmi mladucka. Niektore rady nemusia byt zle, staci sa nad nimi zamysliet. Nemyslim si, ze niekto ti chce zle. A ze ti povedia, ze nemas zvysovat hlas? Ja by som ti to asi tiez povedala 😉

dsfsf
autor
13. jan 2012

@bodka70 No nieje to tak stale moja mama vedela, čo za čerta ma doma.... a Nikdy zo mna nerobila neviem jake dobre dieťa, ked som ním nebola.... Ja niesom dokonala robim chyby... ale som začiatočník 😀 😀 😀 Nehambim sa to priznať... ale nemam problem sa aj spytat....

irriss
13. jan 2012

Hlasim se k dokonalosti..
proc?
Kazdy vecer se u mne prostrida nekolikrat "priskrceny krk"...
a tak sem k Vam prichazim a budu se prat za titul "dokonaly":
protoze jsem to JA co nejlepe varim
jsem to JA co nejlepe pecu (a preci neco obcas spalim)
jsem to JA co maluju ty nejkrasnejsi obrazky!!!
jsem to JA - "jedina" co tancuje pred obrazovkou zaroven s reklamou!!!
jsem to JA co umi kousat do prdelkly a preci to neboli!!!

..
..
..
jsem to JA ...ja ja ja jenom JAAAAAAAAAAAAAAAAAA (Petr Janda a spol)

p.s. Co je to dokonaly? Byt dokonaly? No preci: "Byt sam sebou" - jedinecnost, ktera vitezi"

dsfsf
autor
13. jan 2012

@sisaha Mam este len 18 bola som malada, ked som som odrazu musela stať dospelou.. stalo sa to este skor nez som otehotnela... zamyšlam sa nad vecami, o ktorych rozpravaju... ale nie stale sa mi pači ich nazor na život.... Ja som veľmi kľudna.... dokym mi niekto zazahra na nervy 😀 😀 😀 😀

andrejka1974
13. jan 2012

ja som mala prve v 19 vtedy som bola este neskusena nevedela som vsetko ale postupne som sa naucila teraz uz mam 4 deti a cakam 5 a vzdy sa nieco nove naucim a vela veci hadzem za hlavu a urobim si po svojom 🙂 🙂 🙂

sisaha
13. jan 2012

@dsfsf ja som mala necelych 22 ked som porodila a byvali sme prvy rok u mamy.. Tiez mi vela veci islo na nervy, ale odstupom casu mozem zhodnoti, ze mala pravdu. A ja som jej vdacna, ze mi vtedy pomohla.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Krááásne napísané !! Ako fakt klobuk dole.... lenže byť sám sebou... zda sa mi, ako by to niekedy bol až hriech....

anjelicek26
13. jan 2012

@dsfsf - dokonaly znamena byt spokojny sam zo sebou. Prilis mlada mamina nie je argument. Nepochybuj o sebe, robis to ostatnym este lahsie, aby ti davali "dobre mienene rady", poucovali, spravali sa k tebe ako nesvojpravnej 🙄 Poznam takych. Treba si dupnut, ty si mamina, bude sa to robit po tvojom. Chce to odvahu, sebavedomie, ved v konecnom dosledku si znasat nasledky vychovy, stravy, spankoveho rezimu budes znasat ty - a nie svokra/babka/teta/suseda - a boh vie kto este, tak ich do toho fakt nenechaj strkat nos.

Poporodna depresia je svina, moze sa objavit aj par mesiacov po porode, hormony robia vela. Nenechaj sa stiahnut nejakymi hlaskami dolu! Pre tvojho maleho si to NAJ na svete, on ta s nikym neporovnava, nekritizuje, proste ta bezhranicne miluje, rob to aj ty!

bodka70
13. jan 2012

@irriss , všetky okolnosti, cesty spejú k jedinému okamihu. To čo stalo, bolo jediné možné, čo sa mohlo stať. Iná dokonalosť neexistuje. Vtomto zmysle sme všetci dokonalí, dokonalí sa narodíme aj zomrieme. Minimálne sme dokonalí v tom, ako dokonale vieme niektoré veci posr...ť 😀 😀 😀.

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
Rodila jsem v 18ti ..a proto jsem "dokonala" 😀 😀 😀
nikdy zadna pomoc...a proto (a nejen) jsem "dokonala"

musis si verit... 😉

Mam 4 deti... 🙂

dsfsf
autor
13. jan 2012

@andrejka1974 Lenže ak si sama ..a nemas sa o koho oprieť.. neberieš život tak ľahko.... VIETE VOBEC AKE JE, ZASPAVAT SAMA? ja som sa to už dávno naučila... nemam a o koho oprieť, komu sa zveriť.. komu sa vyplakať na pleci.. a v tom je najväčšia chyba...

anjelicek26
13. jan 2012

@dsfsf - nezaspavas sama, ale je tam ten 4 mesacny maly chlap! No tak, hlavu hore dievca, bude lepsie!

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Tak to je súper... ja som tiež rodila, ked som mala tesne po 18-tych narodeninach.. ale ja už nebudem mocť mať deti....

dsfsf
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 Ked som bola na začiatku toho všetkeho šialenstva ( tehotenstva) stale som si to opakovala že BUDE LEPSIE... po čase som zistila, že dobre veci sa stavaju iba dobrym ludom.... ja som až taka dobra nebola

irriss
13. jan 2012

@bodka70
No i v tom umeniu "posr...t" ..som dokonala... 😀 😀 😀 😀

Ja budu asi vazne "kompletni mama" (pardon - blazen) 🤐

dsfsf
autor
13. jan 2012

@bodka70 Prestné tak 😀 😀 😀 Vstihla si to tými spravnymi slovami 🙂

tea333
13. jan 2012

@irriss som v tom s tebou 😀 Najlepsia mama je ta, ktoru mame.
Ja si myslim, ze dokonalost spociva v tom, ze vyuzivame vsetok nas potencial, vsetko dobre co v nas je a vsetky nase schopnosti, aby sme boli tymi najlepsimi a dokonalymi. myslim ze vacsina mamiciek sa o to snazi.

@dsfsf vobec sneber to, ze ti niekto nadava vazne. Ja napriklad nemam rada ked niekto hovori - kazda mama vie co je pre jej dieta najlepsie, pretoze verim v matersku intuiciu, ale nie slepu. Kazda mama si moze vyhladat vsetky informacie na internete a v knihach, a ak k tomu zamiesa trocha nadhladu a intuicie, je to ta najlepsia mama.
ale na druhej strane, nenechaj sa buzerovat, nenechaj nikoho aby ti hovoril ze si zla mama.
Ak sa budes snazit dat svojmu dietatu to najlepsie, vzdy budes ta naj mama 😉

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss V kadzom z nas sa to skryva... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
proc??? ☹

tea333
13. jan 2012

@dsfsf mimochdom, ja som otehotnela 20 rocna, nasa sila nevychadza z veku alebo skusenosti, alebo ludi o ktorych sa mozme opriet, ale z nas. Vsetko zvladnes. Mas doma toho najdolezitejsieho chlapa a budes mu vzdy skvelou mamou.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@tea333 Vieš vraj som ta najhoršia....

anjelicek26
13. jan 2012

@dsfsf - moja pozri, dokoncis skolu, pojdes do prace, maly do skolky a svet bude inak vyzerat, si mlada, pekna holka, nikto nehovori, ze budes cele roky sama. Financne sa to zlepsi, ked budes pracovat, najdete si vlastne byvanie, ked budes mat 30, krpec bude mat 12, bude ti oporou, pomoze a ty sa budes moct sustredit na karieru, ver mi, zamestnavatelia toto ocenia.

Mne sa narodila mala, ked som mala 22, planovane to tiez nebolo, ale vysku som dokoncila, robotu som si nasla behom tyzdna, teraz s dvoma detmi mi ponukli robotu po 10 dnoch, co som hladala, takze v juni nastupujem... ide o to, aka si TY, ako sama seba motivujes nieco zmenit. Nezahrab sa doma, nesmut, negativna energia len privolava katastrofy. Uzivaj si maleho, pokial je malinky, deti tak rychlo rastu. Neobzeraj sa, co si "stratila" - myslim bezstarostny zivot, kamosky - tie aj tak nemaju sancu pochopit ake to je, kym nemaju vlastne deti - pozeraj na to, co si ziskala. Toho drobca ti uz nikto nevezme.