Fajčiari

macik6
22. apr 2023

Ahojte poradte prosim ,zrejme suseda pod nami no neviem to presne proste niekto casto fajci na balkone a ked mame otvorene okno cela miestnost smrdi od dymu vcera ma to uz nastvalo ptetoze pobede vecer ,dnes okolo pol piatej ,potom okolo osmej ,strasny smrad to je a mne ako nefajciarovi z toho pride normalne zle,su to aj zrejme lacne cigarety lebo je to strrasne silny a stiplavy zapach ,poradte co robit ci nieco napisat na vchodove dvere alebo co ,ked neviem presne ci je to ta suseda pod nami no naskor to asi ona bude, lebo je na dochodku a tam zvykne fajcit .Blizi sa leto ked to okno a balkon budu casto otvorene je mi z toho zle .Dakujem za kazdu cennu radu

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyag
22. apr 2023

@kittykat22
Naši susedia varia kapustnicu a vyprážajú ryby pravidelne a nie len raz, 2x za rok 😁

mirka438
22. apr 2023

Dokial sme byvali na prizemi tak bolo vsetko super. Teraz byvame na 8. poschodi, velmi som sa tesila, ze mam konecne balkon, dokonca 2 a velmi rychlo ma presla radost 😀😀 velky balkon mame v spalni a nemozem poriadne vetrat lebo sused pod nami nonstop fajci. Maly balkon mame so susedou, je to loggia v podstate predelena na polovicu, jednu polku ma suseda jednu my a tiez nemozem vetrat. Suseda tiez vkuse vyfajcuje a cely smrad mam v spajzi. Drbnut ma ide.

domkakvet
22. apr 2023

@macik6 fajcila okolo pol piatej potom az okolo pol osmej, no nepride mi to casto, bud rada ze mas iba takyto problem a zbytocne nekaz vztahy nieje to az tak casto myslim ze sa to da vydrzat.

sheila121
22. apr 2023

@macik6 toto mám najradšej. Ži a nechaj žiť, každý nech si na svojom balkóne robí čo chce. Keď sa ti nepáči, hurá sa odsťahovať.

slavomira236
22. apr 2023

@macik6 tak nemozu fajcit v restauraciach na zastavkach chcu zakazat aj na verejnosti tak doma si snad mozu zapalit ci nie? Ano som fajciarka a zakazal by mi niekto na mojom fajcit...odstahuj sa na samotu..
Jaby am v dome sused pali nabytok dalsi pusta kosacku zasadne o 21 vej v lete oproti je krcma dalsi sused o 23v noci cisti zajacince a kurin s hrablami a celovkou...

macik6
autor
22. apr 2023

@mirka438 presne to vracim ze kto take nezaziva ma iny pohlad na to proste cele zle

macik6
autor
22. apr 2023

@sheila121 velmi inteligentna odpoved no berem to

macik6
autor
22. apr 2023

@domkakvet ja nikomu nekazim vstahy ani to nemienim robit len hladam rozumne riesenia kto s tym ma nejaku skusenost

macik6
autor
22. apr 2023

@slavomira236 ano najradsej by som sla na samotu lebo medzi neohladuplnymi a arogantnymi ludmi co ani troslu nechcu respektovat druhych ked uz ziju aj s inymi ludmi sa neda zit no ked sa ani teosku prave oni nechcu prisposobit tak sa kludme oni mozu odstahovat ja nikomu nezneprijemnujem byvanie

sheila121
22. apr 2023

@macik6 aký príspevok, taká odpoved.

mirka438
22. apr 2023

@macik6 vsak oni doma smrad nemaju tak ich to nezaujima. Hlavne, ze oni svoje balkony mozu vyuzivat naplno 😀😀

macik6
autor
22. apr 2023

@mirka438 presne tak zial clovek musi vela vrci akceptovat no raz mu prasknu nervy

sheila121
22. apr 2023

@macik6 autorka strašne by som chcela vedieť, ako by si to chcela riešiť. Čo susedovi povies pane fajčite vtedy a vtedy alebo zmeňte značku cigariet, nech to tak nesmrdi alebo ako chces dospelému človeku zakázať fajčiť aby ti nesmrdelo v byte.

animus
22. apr 2023

@macik6 náš sused je nezamestnaný alkoholik a fajčí od rána do večera. Na balkóne máme biely nábytok, ktorý je celý zažltnutý od toho dymu. Iné riešenie ako neotvárat balkón som žiaľ nenašla. Keď aj idem vetrať, stojím na balkóne ako policajt a hneď ako zacítim smrad už aj ho zatváram ale balkón ako taký absolútne nevieme využívať. Ja to beriem ako obmedzovanie z jeho strany, on zasa za obmedzovanie považuje keď chcem, aby toľko nefajčil že všetko ide ku nám. Toto je začarovaný kruh z ktorého niet cesty von.

domkakvet
22. apr 2023

@macik6 treba sa tiez prisposobit, preco by sa mal niekto kvoly tebe obmedzovat a ako som uz pisala pani nefajci ani casto, ludia v bytovkach maju ine starosti a nie riesit dve cigarety denne, precitaj si fora co sa riesi v bytovke a nie toto, bud rada, ze to mas ako to mas, ako nehnevaj sa, ale je to trapne.

macik6
autor
23. apr 2023

@domkakvet takychto ludi mam najradsej co hned odsudzuju cloveka za nejaky nazor alebo otazku a uz ho pomaly poslu do horucich pekiel ublizila som vam niecim ze mi hovorite ze sim trapna?Nikoho by sim si nedovolila urazat a hovorit ze je trapny len preto ze si s niecim nevie rady a pyta sa a pritom toho cloveka absolutne nepoznate ,a mozno ste v skutocnosti ovela trapnejsia ako ja, ked pisete o cloveku ze je trapny pre uplne jednoduchu otazku a cloveku ktory prosi o nekaju radu pekny den

macik6
autor
23. apr 2023

@sheila121 prave preto sim tu polozila taku otazku lebo si s tym neviem rady ci ma niekto ss takym skusenost keby ze viem ako to vyriesit aby by som to tu nepisala ja nebudem robit ziadne rozbroje no pochybujem keby ze ste vy v podobnej situacij ci by ste nad tym prinajmensom neuvazovali

macik6
autor
23. apr 2023

@animus bohuzial je to pravda a obdivujem ludi akovsa tu niektori do mna pustaju za obycajnu otazky a nejdku radu a navazaju sa do mna akoby som chcela niekoho zavrazdit nuz slovaci urazat a pobizovat a rada by som ich videla aki su vsetci dokonali ked hned pre blbost cedia hned niekoho hejtovat no mam ich v preceli bo je to ich nazor o take rady a pomoc som neziadala no aj takych bere aurobus a takto cyzera na sk ze kazdy si robi co chce pozera len na seba

sheila121
23. apr 2023

@macik6 úprimne podľa mňa sa toto nedá riešiť, aspoň som sa s tým nestretla. Žiaľ, vlastnik bytu si asi môže robiť vo svojom byte čo chce. Jedine, že by bol v podnájme s tým by sa možno dalo niečo robit

zuzkapap
23. apr 2023

Nepomôžes si... Mne už x krat rupli nervy na tých bezohľadnych fajciaroch 🤦‍♀️ tiež mám pod sebou minimálne 3... Nadávam furt keď to cítim, aj oknom tresnem, ale čo mi to pomôže... Oni sa nezmenia.. V lete sa snažim vetrať hlavne na druhej strane kde niesu balkóny... Ale je to bieda

macik6
autor
23. apr 2023

@zuzkapap zial a ze taka doba ludia tvoria dobu a zial slovac je slovac cest vynimkam

animus
23. apr 2023

@macik6 pre mňa osobne sú fajčiari najbezohľadnejšia časť spoločnosti.... Fajčenie na zastávke, na detských ihriskách, idem len na nákup do obchodu a musím sa predrať cez kudol dymu pretože hneď ako nakúpia ostanú stať pred vchodom aby si zapálili, fajčenie na miestach kde je to výslovne zakázané, už sa človek v lete nevie najesť ani na terase v reštaurácii lebo všade samé cigarety. Žiaľ žijeme v dobe, kedy sa z nejafčiarov stávajú pasívny fajčiari pretože nie je deň, keby by som nebola niekde vystavená dymu. Dokonca sme prestali navštevovať aj príbuzných, ktorý áno sú u seba doma, ale aby si zapálil v obývačke keď sme tam na návšteve ja už aj na mňa priveľa.

macik6
autor
23. apr 2023

@animus presne tak cele zle

fion22
23. apr 2023

@macik6 toto je hrozné, my bývame našťastie na prízemí, máme záhradku a susedia fajčia, zprava, zľava a zhora🤦‍♀️ našťastie to k nám neide...teda tá suseda zľava, s ňou máme dvere vchodové vedľa seba, a tie keď otvorí...len konštrukciu kočíka si môžme tam nechávať, inak by napáchol...mne prídu fajčiari arogantní, a agresívni, vidia len po konček svojej cigarety...božechráň im niečo ohľadom cigarety vytknúť. To ako keby sme im my s prepáčením "prdeli" do tváre a tvárili sa, že...hej čo je, s čím máš ty akože problém, to ti vážne vadí môj puk?...
No ma napadlo, ešte sa spojiť so susedmi, ak sú nad vami aj ďalšie byty, a sú nefajčiari, určite to vadí aj im...nejak spojiť sily, zájsť za právnikom a popýtať sa aké sú možnosti, v podstate je to obťažovanie.

macik6
autor
23. apr 2023

@fion22 presne tak ,ja nikoho neodsudzujem bo tiez mi fajciari pridu arogantny a zrovna ta suseda ked boli moje deti male tak sa furt stazivala ze buchocu tak som jej ze ci ona svoje o stolicku uvezovala,alwbo ked spom polievala kvety a nahodou jej na balkon trosku vody potieklo tak ze jej zhrdzavie valkon tak som jej ze ak jed prsi ci jej nezhrdzavie no fuj grcat sa mi chce z vela ludi ono mozu vsetko a my nic

maca1984
23. apr 2023

Nehnevaj sa, ale nechápem akú inú radu ešte čakáš.
Bola si si pozrieť ten bytový/domový poriadok?
Je tam písané o zákaze fajčenia na balkóne ?
Áno, je to obťažujúce ale...
Vy ste susedu obťažovali dupotom detí.
Rozháňala vás po úradoch ? Ten dupot je tiež obťažujúci ( nad nami 3 deti a ver, že aspoň v sob/ned.by som si rada pospala dlhšie ako do 7.00 .
Ale najviac ma " bavia" tvoje vety ako ty neurážaš, neodsudzuješ.
"ArogantnÍ fajčiari", "aj takých berie autobus", " no fuj grcať sa mi chce".
A podľa toho čo píšeš, tak na tom balkóne nefajčí od rána do večera jednu za druhou.
Si predstav, že čisto teoreticky jej zakážete fajčiť na balkóne.
Sadne si pod okno a vyfukovať bude von.
Čo si pomôžeš potom ? Nič.
A rovnako si nepomôžeš ani teraz.
Ale rob ako uznáš za vhodné.

domkakvet
23. apr 2023

@macik6 nenapisala som, ze si trapna, ale ze riesit fajciara na balkone je trapne, vo vsetkom vidis zle a nieco ine, cize to ty ludi posielas do pekiel a nie ja, tak isto ako fajciara na balkone a bud rada, ze som ti poradila, lebo moja rada je urcite dobra, cize pani nechaj na balkone fajcit a ty sa ukludni a bud vdacna za to co mas.

maca1984
23. apr 2023

A zo života na dedine (sice chalupa ale)..
Nedeľa, 4 susedia práve kosia,včera jedny opekali- dymilo to ku nám, neďaleko bránky máme konské 💩
A rozčulujem sa ? Ani ma nehne.

macik6
autor
23. apr 2023

@maca1984 ano kaslat na to len potisku trpiet