Farbenie vlasov z hnedej na blond. Ako postupovať?

zivika
9. aug 2011

Ahojte kocky. Chcem vas poprosit o vase skusenosti so zosvetlenim hnedych vlasov. Pred tehu som si vlasy nafarbila na hnedo, aby som si pocas tehu nemusela farbit odrasty a teraz sa neviem dopracovat ku povodnej blond farbe...Na kadernika nemam momentalne ani cas, ani prostriedky, takze by som to rada vyriesila svojpomocne, len sa bojim, aby som nedopadla zlta ako kura 🙂 Ked som si prvy krat farbila vlasy, zacala som so zosvetlovacom, lenze teraz sa bojim dat si zosvetlovac na hnedu farbu, lebo netusim, ako to zareaguje...uz sa pokusam asi pol roka nafarbit sa aspon o odtien, dva svetlejsie, ale nic nevidno, ta hneda sa ma drzi ako kliest 😠 nech si dam akukolvek farbu, ziadna zmena, furt je to rovnake...nepotrebujem nejaku megaextraultra blond, uplne by stacilo nieco take ako na obrazku 🙂 nemate niektora uspesny navod na to, ako to mam urobit? vdacna budem za kazdu radu, alebo napad 🙂

alessandra2
10. apr 2013

@zivika ahoj tak sa ti podarilo odfarbit z hnedej na blond hned na prvy krat? Aku farbu ri pouzila?

zivika
autor
10. apr 2013

@alessandra2 ahoj, no uplne na prvy krat sa mi to nepodarilo, ale na druhy uz ano 🙂 najskor som si urobila melir od palette, snazila som sa urobit ho co najhustejsi a ked odrastal, tak som kupila tiez palettku, nepamatam sa, ci c12, alebo a10 a tu som dala najskor na odrasty a potom na cele vlasy...nastastie sa ziadna zlta, ani oranzova farba nedostavila 🙂 takze som dobre obisla...ale neviem aku hnedu farbu mas, ak je moc tmava, asi by si to nemala doma riskovat 😉

alessandra2
10. apr 2013

Ved to ze sa bojim. Chcela by som svoju farbu a ta je blond. Mam pocit ze tu uz nedosiahnem. Ale dakujem.

zivika
autor
25. apr 2013

@alessandra2 neboj, dosiahnes, len to nemozes chciet na prvy krat 😉 inac, ked mas svoje vlasy blond, mozno by bolo najjednoduchsie skocit ku kadernikovi, nech ti vlasy "vyperie"...je taky odfarbovac aj na domace pouzitie, ale neviem ako sa vola...v dmke ho mavaju...

galioska
18. máj 2013

@siska2027 tak ale ty ides kadernicke, to ja nie, ja to robim sama a potom banujem a aj tak nepojdem ku kadernicke doma opat vymyslam a pri tom tolko farieb gebuzin nakupim, ze moj muz mi povie, to si uz ozaj mohla zajst ku kadernicke a hotovo 😖 ma pravdu ale co ja viem, to by ma asi nebavilo a popravde mam tak znicene vlasy, ze sa hanbim ist ku kadernicke , proste co mi podrastu uz s nimi nieco robim 🙄 nemozem vydrzaaaaaaat 😝 ja sa cudujem,ze mi este nejake vlasy ostali :D smejem sa ale urcite by mi to jedno nebolo 😔 no a pred nedavnom som zosvetlovala aj to bolo fajn ale konceky som si pozostrihavala tak katastrofalne,ze musim pockat aby mi vlasy podrastli :D neviem kedy ma toto prejde, lebo to ani vyznam nema, furt nosim aj tak v cope ci drdole :D

danielllka
18. máj 2013

@siska2027 ktorú masku od Kallos používaš? kupuješ cez net, či niekde priamo v nejakej predajni? ja si zas vlasy žehlím, tým zničím a potom zachraňujem 😝

siska2027
20. máj 2013

@danielllka kupujem cez net mam celu radu samponj, placenta masku a potom taku s pumpickou s mliecnymi proteinmy ta je lepsia a z kallosu mam aj sprej na zehlenie vlasov :D za 2e tusim a spokojna som 😉

danielllka
27. máj 2013

@siska2027 dík, snáď niekedy vyskúšam 🙂 ja sa pravdupovediac aj "bojím" niečo nové, neosvedčené skúšať, radšej niečo čo poznám.. tak ale keď vravíš, že sú o.k.. 😉 aj keď je pravda, že na každé vlasy sadne niečo iné..

siska2027
28. máj 2013

@danielllka to mas pravdu treba skusit, ja som spokojna kadernicky to pouzivaju v salonoch aj farby na vlasy a cenovo oproti vyrobkom v obchode mi tiez velmi vyhovuje lebo pol litrovu masku nekupim za 2,2 v obchode co si nohy zoderem 😀 a ja si vlasy dost casto umyvam tak toho aj dost miniem 😅

felicita2
28. jún 2013

@siska2027 ahoj, prosim ta z ktorej stranky kupujes vyrobky kallos ? Vies mi poradit niejake konkretne - masku , kondicioner ktore sa ti osvedcili ? Ja si farbim vlasy na blond - svoje mam tmavohnede, takze davam im dost zabrat ....a pritom mam dost jemne vlasy 🙂 Mas vyskusanu aj niejaku blond farbu tejto znacky ? Dakujem

siska2027
28. jún 2013

@felicita2 objednavala som zakazdym z inej zalezi kde su ake ceny najviac mi zalezi na cene farby lebo tej berem viacej. 😉 s blondavou mam skusenosti ale nie uplne bledymi odtienmi 7.1 a 8.1 som mala. http://www.kallos.com/files/KJMN_szinskala.pdf na tejto stranke som si vybrala odtien aky som chcela a potom v e- ahope som si uz len kupila pretoze nie vzdy maju kvalitne obrazky a toto podla mojich skusenosti sedi mam viacero odtienov a sedia podla tej stranky.
Masky mam asi 4 od nich a striedam 🙂 nie su drahe a mne vyhovuju Restructuring mask tu mam najradsej potom keratinova maska a intensive conditioner mask potom mam este arganovu, aj placentu som mala a deep moisturizing treba vyskusat kazdy vlas je iny. ale ja mam tiez jemne a tazke vlasy a Restructuring mi najviac sadla. Sampony pouzivam litrove shine je super aj arganovy staci trochu a napeni mi celu hlavu a to nemam kratke vlasy 🙂

reacentrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zivika
autor
30. jún 2013

@reacentrum dakujem za reakciu, aj ked su to uz dva roky, co som ziadala o radu 😉 ako som uz v diskusii pisala, uz som davno naspat blond a zvladla som to sama tak, ze som si najskor urobila husty melir a potom o mesiac som na to supla blond farbu...takze staci trosku odvahy a zrucnosti a vsetko sa da 🙂

fredeee
18. júl 2013

Ahojte moja pôvodná farba je blond a prefarbila som sa na orieškovo hnedú chcem dať späť môj blond ale nechcem to robiť postupne, na to som stratila už veľa času a nepomáha. Tak som sa chcela spýtať či mám zájsť ku kaderníčke alebo čo 🙂 a ak ku kaderníčke či si musím kúpiť vlastnú farbu alebo mi už niečo ona vyčaruje na blond ? zatiaľ dakujem 🙂

grettka
19. júl 2013

fredee, ano, najlepsie is ku kadernicke, a su dve moznosti, bud ti urobi melir (husty), cim sa vlasy presvetlia, alebo ti "stiahne" farbu z celych vlasov a nasledne aplikuje blond farbu. Druhy sposob je dost agresivny, ale sikovna kadernicka ho zvladne. Farbu si urcite nekupuj, v kadernictve maju vsetky potrebne veci. Aj keby si si kupila farbu, nemusi chytit tak, ako je na krabicke. Takze chod ku kadernicke.

fredeee
19. júl 2013

dobre dakujem ti veľmi pekne 🙂

mimi123456
12. aug 2013

Ahojte viete mi poradit ? mala som hnede vlasy s blond melirom, melir sa mi už nepáčil tak som to chcela cele blond. Kupila som si palette blond a chytilo mi to tak do žltá. išla som s tým ku kaderníčke a tu žltu mi stiahla mam to teraz take žlte so šedým take všelijake ... a už to mam dva týždne na konci augusta ked pojdem kaderníčke na tmavo hnedu tak mi to chyti pekne ? potrebujem pomoc už neviem čo stym mam robit .... ďakujem velmi pekne Vaše odpovede na ( simonqa53@azet.sk )

galioska
2. sep 2013

ahojte, mam vlasy take svetlohnede, keda mala som do kedy som si ich nezacala farbit, najprv to boli sampony a potom farby...no a mam problem,ze tiez raz chcem mat svetlejsie raz tmavasie, mam olivove oci, hodi sa mi aj ot aj to ale je to zakerak, pri tom castom striedani odtienov :/ ja mam vlasy take stredne huste a celkom hrube, len problem je, ze ked zosvetlujem vzdy sa znicia a potom natahuju ako zuvacka , tak som sa uz par rokov nedopracovala k dlhsim vlasom ako po plecia 😖 pretoze menim odtiene a vzdy si poviem a dost som spokojna nebudem nic robit ale pride oteplenie a konieeeeeeeec 🙄 ku kadernicke nejdem, iba sa chodims trihat, tak ma vzdy zdbe ze co som zas s tymi vlasmi robila 😅 no a uz mi idu aj sedinky, pri usiach ich mam par alebo dost a uz sledujem ze aj na temene hlavy vychadzaju sem tam nejake, samozrejme ked farbim chyti mi to na svetlejsie a tak som usudila,ze budem mat uz na vzdy svetlejsie, lenze, ja nemam farbu ktoru pouzivam stale , stale skusam nove a nove tie najnovsie a kazda ma inu pigmentaciu takze je mozne ze taka hned mi chyti na tmavo hnedu a uz som v kely :/ no a momentalne vytahujem svetlejsie pramene vlaskou cez melirovaciu ciapku uz som to urobila v priebehu mediaca 3x a stale niesom spokojna 😠 no a kadernicke nepojdem lebo mna to bavi 😀 asi som mala byt kadernicka 😨 😔 😀 takze snad ostatne pochopia ,ze niektore to robime doma nie preto,ze je to u kadernika drahe ale preto ze nas to bavi a je to doma v kluda 😀 tak tolko k tomu , sak co tam po vlasoch dorastu :D

livi
4. sep 2013

galioska, siska2027 - ja som na tom podobne, často mením farby vlasov, stále niečo špekulujem nové 🙂 roky som mala čiernu farbu a potom som si povedala dosť a chcela som prejsť na svetlejšiu. trvalo to vtedy dlho, musela som z veľkej časti nechať odrásť vlasy, pretože vtedy ešte nemali kaderníci také účinné odfarbovače, aby zišla čierna palette farba..a asi sa aj báli mi to spraviť. potom som mala nápad ísť na blond, to mi robil kaderník postupným odfarbovaním, tiež to trvalo cca 3 mesiace, robil mi to na 3x. nakoniec som zas prešla na hnedú, lebo blond mi nešla vôbec 🙂 neskôr som zas prešla na tmavohnedú, ktorá bola až čierna. ono mne tie tmavé farby idú asi najviac, len ma štvalo, že svoje pôvodné mám veľmi svetlé a preto mi už po ani nie dvoch týždňoch vidno odrasty a to mi vadí..takže som sa zas dala na svetlejšiu - už som mala veľmi šikovnú kaderníčku, stiahla mi to na 1.krát a bez zničenia. potom som absolvovala odfarbenie ešte asi 2x u nej, vždy v pohode. proste mám obdobia, keď chcem byť tmavá, tak si dám tmavú. ale už aspoň zmývateľnú a bez amoniaku. keď sa aj celkom nevymyje, ale jednoduchšie zíde dole peroxidom, ten peroxid mi potom nemusí nechávať dlho na hlave. je ale pravda, že po častejších zásahoch sa mi vlasy trochu aj lámali, takže tiež som musela ísť z dĺžky dole. dúfam, že teraz už ostanem pri nejakej peknej čokoládovej hnedej a vypestujem dlhšie vlasy. aj keď za seba neručím, že ma zas niečo nenapadne 😀

lilly14
2. mar 2015

Najlepšia je predsalen konzultácia s kaderníčkou. 🙂

lilly14
3. mar 2015

Prvé zúbky 🙂

lenuskaaaaa
28. aug 2015

Ahojte ako si mam z hnedych vlasov prefarbit na blond a potom na cervene.. Dakujem piste skusene

nikisko
5. nov 2015

Ahoj ☹ som zufala ... potrebujem surne radu mam 16 a mam take gaštanove hnede vlasy chcela som blond myslela som že to nebude nič take ťazke tak som som si dala blond farbu na hlavu .. teraz mam vlasy žltooranžové a chcem naspäť svoju hnedu farbu :( co mam robit ? ako to mam dat dole ? POMOOOC ;(

rado636
12. feb 2016

Skus zosvetlovac od syos ten najsvetlejsi ten slubuje zosvetlenie az o 9odtienov mam s tym skusenosti 🙂

zuzkaadamkova11
9. aug 2016

@kvojtanikova chcela by som isť na spet na blont ako to mam spravit poradte mi prosim vas neviek ako to mam spravit ta prva fotka su moje svoje vlasy a teras mam cierne ako to mam dat zas naspet chcem byt zas blondinka , bola by som rada keby ste mi pomohly . Ďakujem dopredu 🙂 :D

rado636
11. aug 2016

Kup si dve odfarbovace sayos 13- a potom nato dve palete c112 :D

lussi_0
20. aug 2016

Ahojte chcem sa opýtať mám tmavo hnede vlasy a chcem vedieť čo sa stane alebo aký to bude mať efekt keď si dám na vlasy farebný šampón Blond . Chcem vedieť či my to aspoň trocha nejak zosvetli tu farbu co mám.

rado636
23. aug 2016

@siska2027 len na vrchu ti chytí svetlejšie ale konce nie

evittam
23. aug 2016

@lussi_0 Neexperimentovat doma a ist k odbornikovi-cke. 😉
@zuzkaadamkova11

linducka
26. aug 2016

ahojte ja som zas mala strasne krasne dlhe cierne kvalitne vlasy skoro po zadok :/ nuz dlho som ich nestrihala davala čierne šampony lenže teraz sa mi uplne zmenili su take ako pierka..aj mam pocit že nie len riedke ale aj kratšie neostalo mi nic len si odstrihnut z končekov no stale su riedke a ani kondicioner ani špecialne šampony nefunguju velmi ma to trapi neviem čo mam robit poradte.