Farbenie vlasov z hnedej na blond. Ako postupovať?

zivika
9. aug 2011

Ahojte kocky. Chcem vas poprosit o vase skusenosti so zosvetlenim hnedych vlasov. Pred tehu som si vlasy nafarbila na hnedo, aby som si pocas tehu nemusela farbit odrasty a teraz sa neviem dopracovat ku povodnej blond farbe...Na kadernika nemam momentalne ani cas, ani prostriedky, takze by som to rada vyriesila svojpomocne, len sa bojim, aby som nedopadla zlta ako kura 🙂 Ked som si prvy krat farbila vlasy, zacala som so zosvetlovacom, lenze teraz sa bojim dat si zosvetlovac na hnedu farbu, lebo netusim, ako to zareaguje...uz sa pokusam asi pol roka nafarbit sa aspon o odtien, dva svetlejsie, ale nic nevidno, ta hneda sa ma drzi ako kliest 😠 nech si dam akukolvek farbu, ziadna zmena, furt je to rovnake...nepotrebujem nejaku megaextraultra blond, uplne by stacilo nieco take ako na obrazku 🙂 nemate niektora uspesny navod na to, ako to mam urobit? vdacna budem za kazdu radu, alebo napad 🙂

zivika
autor
10. aug 2011

joj, nikto mi neporadi? ☹ fakt som asi strateny pripad...

mirfa
10. aug 2011

ahoj... no asi jediné riešenie je predsa navštíviť toho kaderníka... on Ti najlepšie bude vedieť poradiť aby si nedopadla ako kuriatko 🙂 pamätám si sestru, ked sa snažila z hnedej odfarbiť (postupne) na blond, a aj tak z nej bola ryšavka ;) a ešte si pamätám že si potom hlavu umývala nejakým modrým šampónom aby to nebolo až také hrdzavé...

kvojtanikova
10. aug 2011

ja som sa tak bezne zosvetlovala, nekup si najsilnejsi zosvetlovac, ale len taky co zosvetluje o 2-4 odtiene, a postupne po viacerych aplikaciach sa dopracujes k blond farbe. No ale je fakt ze to potrva, lebo ved nemozes si farbit vlasy kazdy tyzden, vzdy aspon ten mesiac vydrz a pokracuj. Ja pouzivam Palette a zatial som spokojna. Bola som blond asi 2 roky a z casu na cas ma tiez chyti mania hnedej, teraz mam tiez hnede vlasy, ale keby som chcela ist zase na blond, tak to urcite robim takto.

dadis
10. aug 2011

bez odfarbovaca ti svtelejsia farba nechyti, ja som mala tmavu hnedu (co vy zerala ako cierna) a vlasy po pas...postupne som to "dala dole" melirom u kadernicky...ten si davam doteraz...vlastnu farbu mam popolavu..ci ako sa to vola

zivika
autor
10. aug 2011

baby, dakujem za prispevky, aj ked ste ma velmi nepotesili 🙂 ale tusila som, ze asi takto to bude...asi to skusim s tym melirom, keby sa stala nejaka katastrofa asi sa mi to podari lepsie prefarbit ako celu hlavu 😀 myslite, ze by som mohla skusit taky melir, co si doma urobim cez tu ciapku? ja sa ku kadernikovi nehrniem aj preto, ze nemam dobre skusenosti a aj od profesionalov som uz isla zlta 😒 mam jedineho osveceneho, ale ten by ma vysiel minimalne 60 eur a to by mi tiez neurobil na jeden krat, tak vaham...no ked bude najhorsie, pojdem za nim 🙂
@kvojtanikova ja by som aj isla do zosvetlovacu, len sa bojim, lebo ja mam aj svoje prirodzene vlasy s takym nadychom do rysava, sice to vidno len na slnku, ale je tam 🙂 tak neviem, ako by to dopadlo...

kvojtanikova
10. aug 2011

@zivika ja neviem, moje prirodzene su stredne hnede az popolave, a vzdy mi to chytilo normalne. Tiez ma uz aj kadernici sklamali, tak co sa tyka farbenia, farbim sa sama. Ako vravim, blond co zosvetluje o 2-4 odtiene, je to tam napisane na krabicke. Mozes skusit najprv melir a keby to bolo zle, bude sa to dat lahko opravit. Takato farba ti to urcite neodfarbi az tak masivne do zlta ako keby si si dala riadny zosvetlovac, iba by mala tie pramienky zblednut - z hnedej na slabohnedu a tak.

zivika
autor
10. aug 2011

@kvojtanikova oukej, zajtra kupujem melir a skusim...dufam, ze dobre dopadne... 🙂

kvojtanikova
10. aug 2011

@zivika a to chces kupit farbu - melir? Ja som myslela ze iba techniku - melir chces pouzit, farbu som myslela obycajnu, co sa dava na cele vlasy. Ja pouzivam vzdy Palette ako som pisala a maju aj taku ze blond a dole na krabicke je napisane "zosvetluje o 2-4 odtiene". No ale urob ako uznas za vhodne, ja ti len pisem s cim mam skusenot ja osobne.

kvojtanikova
10. aug 2011

a ked tou farbou budes robit melir, staci ti namiesat polovicu balenia, teda to je aj dost lacne, lebo ti to jedno balenie co stoji asi 3,50 vydrzi na 2x.

zivika
autor
10. aug 2011

@kvojtanikova myslela som, ze skusim najst taky melir, co zosvetluje o tych 2-4 odtienov, ved uvidim, ze co najdem...kazdopadne musim zohnat taku, co ma v krabicke aj tu ciapku, alebo kupim ciapku zvlast, ak najdem a tu palette, co pises...no, urobim najazd na drogisku a uvidim 🙂 dakujem za rady 🙂

zivika
autor
14. aug 2011

@kvojtanikova tak som nakoniec dala na tvoju radu a nafarbila som cele vlasy ziarivou blond od palette a je to super 🙂 dakujem 🙂

lia09
5. jan 2012

ahojte dneska som bola u kadernicky a chcela som blond.Ale nakoniec som rysavo zlta alebo neviem ako to nazvat.Teraz rozmyslam,co stym.Mohla by som si zafarbit ja doma este raz farbou alebo pouzit odfarbovac.A ako dlho treba cakat?Nechem chodit po ulici ako mrkva

alabama0011
6. jan 2012

@lia09 A za to si jej aj zaplatila akoze? Vsak neodidem odtial kym nie som spokojna alebo neplatim. Co takto si najst kvalitnu kadernicku? Nechat si doriadit vlasy takymto stylom, no nic/moc. A preco si vlastne chcela blond celu hlavu? Nestacilo ti premelirovat? Postupom casu by si bola blond aj tak.. Aku farbu pouzila? Ako dlho ti to nechala? Mala si svoju prirodzenu hnedu, ci nafarbenu?

grettka
6. jan 2012

baby pozor, uvedomte si, ze pri zosvetlovani/ (stahovani farby) z tmavej farby, v prvom rade chyti zosvetlenie na cerveno/ oranzovo/ zlto, az v nasledujucom kroku sa moze pristupit zase k zafarbeniu... okrem toho, ziaden kadernik neruci za vysledok, zalezi od toho, ci boli vlasy predtym farbene a podobne...
skus kuk tuto temu http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/cierne-vlas... najdes tam dost tipov a rad 🙂
ja som natom teraz podobne, nejdem sice uplne do blond, ale do svelejsej hnedej s melirom, ale podarilo sa mi zafarbit sa na tmavsie, ale musi teraz vydrzat, vlasy mam len jedny a nechcem skocit s "chemlonom", takze zatial zmyvam kazdy den, nech sa hneda trochu povymyva a vonku nosim ciapku, ta tu tmavu zatial zamaskuje

briketa
6. jan 2012

Ono sa to robi tak, ze na vlasy treba dat najprv neutralizer, pretoze kazda farba ma podton, tak sa farby vyrabaju - bud je to popolavy, zlaty, cerveny....atd.
A treba sa najprv zbavit toho podtonu, aby vlasy ostali svetloneutralne. A potom sa na to dava svetlejsia farba v pozadovanom odtieni.
Je to viac ako jednokrokovy zasah, ak chcete prirodzeny a profesionalne vyzerajuci vysledok, preto sa tieto vec v ziadnom pripade nerobia doma ;)
Uz len nanesenie farby musi byt spravene precizne, inak z toho bude mysmas.

ursul
6. jan 2012

@lia09 nefarbila by som to asi ale skus palette color sampon 310 mna to zachranilo a to sa odfarbujem dost dlho a zistila som az teraz 😝 ze tato ma mohla stokrat zachranit a je bez amoniaku. a dobre je pri blond farbach pouzivat aj ten sampon na vlasy proti zltym odleskom

grettka
7. jan 2012

ano, pretoze 310 "polarni stribro" je v podstate "fialova" a ako je zname, tak fialova potlaca tu zltu, ci oranzovu.

lia09
8. jan 2012

@alabama0011 no nechapem preco by som nemohla mat celu hlavu blond?Posledne dva roky som si davala melir a nic moc.Ani to nebolo riadne vidno.Proste som chcela zmenu a neviem preco by som si nemohla dat cele na blond???Ked som bola mala,bola som blond,postupne to stvamlo takze nemala som original ani cierne ani tmave.Ono to neni zato az take zle,je to len o tom,ze som chcela nieco ine ale uz som sa ukludnila a mama hovori,ze to mam nahodou celkom dobre.
@grettka a ako myslis ze v druhom kroku?Lebo mne kadernicka len vytlacila neaku farbu (a mam pocit ze zabudla na peroxid) a natrela na hlavu.Nechala cca 30min a zmyla.A to bolo vsetko.

grettka
8. jan 2012

no, najprv sa musi "stiahnut" tmava farba z vlasov, resp. "vymyt", teda pokial boli vlasy farbene na tmavo, to je prvy krok, to zmyje a az potom sa mozu vlasy zafarbit na urcity odtien (svetlejsi). Zavisi aj od kvality vlasov, ci boli predtym farbene. Pokial su vlasy od prirody tmave a nefarbene, tak sa odporuca ist na to melirom...
precitaj si tu temu, na ktoru som davala link vyssie, tam sa fakt viac docitas 😉 a inak pri zosvetlovani to fakt chce trpezlivost

alabama0011
8. jan 2012

@lia09 Ale mozes vsetko co len chces.. Co by nie.. Len treba sikovnejsiu kadernicku zrejme..

lia09
8. jan 2012

@alabama0011 bola som u nej prvykrat.A aj posledny 😒

lia09
8. jan 2012

@ursul no ak to je take nieco co mas na fotke,tak to je pekne.A kolko by som mala pockat?

ursul
8. jan 2012

@lia09 to som dosiahla za dlhsie ale tak ako som uz hovorila. aj hned ja som zltymi ci oranzovymi nevydrzala. a postupne ked budes premelirovavat tak dospejes k tomu. ja si robim vzdy len sama aspon mam nerv na seba ak sa nezadari 😀

lia09
12. jan 2012

@ursul ahoj tak ja som uz tiez nevydrzala a kupila som si tu striebornu.A chytilo mi to na hnedu 😒 .A tam kde som mala pred polrokom melir,tam to mam total fialove 😖 Ja uz neviem,tieto moje vlasy su nejak divne.Ale zas je to asi lepsie ako to oranzove,len neviem ako dlho to vydrzi.A teba nesvrbela hlava,ked si to mala.Lebo mna uz po 10minutach hrozne svrbelo tak som si to musela zmyt

ursul
13. jan 2012

ahoj, no tak to ma mrzi ale to fialove ti po jednom dvoch omytiach zlezie. aj ja som bola lila 😅 . ale to len chvilu. a stale budem mat radsej den fiallovu nez zltooranzovlaska. tak ked ti to nepomohlo tak sa omluvam . mna nestipala ved tam neni amoniak tak neviem a zrejme ked je biely melir tak to tam asi ma byt ze naneses a hned zmijes. tak teraz budem cakat ci sa ozves ako si na tom a podla toho usudim ci som ta napajedila 😉 ☹ 😀 😨 🤐

ursul
13. jan 2012

ahoj, no tak to ma mrzi ale to fialove ti po jednom dvoch omytiach zlezie. aj ja som bola lila 😅 . ale to len chvilu. a stale budem mat radsej den fiallovu nez zltooranzovlaska. tak ked ti to nepomohlo tak sa omluvam . mna nestipala ved tam neni amoniak tak neviem a zrejme ked je biely melir tak to tam asi ma byt ze naneses a hned zmijes. tak teraz budem cakat ci sa ozves ako si na tom a podla toho usudim ci som ta napajedila 😉 ☹ 😀 😨 🤐 @lia09

lia09
13. jan 2012

@ursul ale kdeby si ma napajedila 🙂 .Som rada ze si mi poradila.A je fakt,ze je to lepsie ako ta zlta.Inak ta fialova mi nevadi,vyzera to celkom dobre.No uz som si parkrat umyla vlasy a nejak sa zacina ukazovat zlta 😠 .Skusim si este o mesiac znova zafarbit a uvidim.Len sa bojim,aby som nebola nakoniec ruzova 😀 .Aj ja chcem mat take vlasy ake mas na foto 😎

ursul
14. jan 2012

@lia09 mojka ale to bol melir a melir az stoho bola blond ale odporucila by som ti sampon to ale neni farba a vzdy keby si umyvas vlasy tak by si si umyla s beznym potom stymto a potom kondicioner. tiez je fialovy ale ztoho som fialove nemala je od Joanna Ultra color system szampon (platinovy sampon). ma taky aj Schauma ale ten som neskusala a este bol Kallos a stoho som fialova bola. keby ho u vas zozenies tak by som ti ho radila. aj keby ti pekne chyti blond tak ti to casom pouzivania urobi taky platinosivasty nadych. je by som tuzila asi taky melir ako popol s cigarety cerstvy ked je ☹ ale nedari sa mi nejak lebo som to teraz dost pototo tak si zbledujem pomaly 😀

galioska
6. feb 2013

ahoj, ja mam take stavy kedy zosvetlujem a ztmavnujem ale zosvetlovanim si stale tak znicim,ze sa natahuju ako guma a potom to vycesavam, lebo mi to vadi, viem,ze si takto nicim vlasy ale neviem si klepnut po rukach a uvedomit si,ze zo mna svetlovlaska nebude,ze mam take skor svetlohnede a nie spinavy blond :P
ked ide leto uz si zmyslim,ze chcem mat svetlejsie vlasy a potom to aj tak dopadne, riesim to nasledne tmavsou a vlasy si pekne znicim
uz som nefarbila 2 mesiace, ano uz, lebo do vtedy kazdy mesiac pekne aj kazde 3 ale musim si ich dat do poriadku olejujem, davam balzamy , kupila som si sampoln eselve so selenom, vraj z neho rychlo rastu vlasy uvidime aj beriem vitaminy a cakam, snad do leta sa daj du poriadku a pojdem sa dat podstrihnut, zas ma zdrbe kadernicka 😅 co uz somnou 🙄 🤐 😀 ..........

siska2027
22. mar 2013

@galioska ano tento stav dobre poznam :D ja som pre zmenu na hlave mala hadam kazdy odtien. A naposledy som bola u kadernicky stahovat farbu z tmavej na svetlu ¸+ melir a tiez sa mi zacali trosku natahovat ale mam masky a kondicioner z kallosu a zlepsienie na nezaplatenie po 2 tyzdoch mam zase normalne vlasy tiez spekulujem a potom zachranujem situaciu 😀 😀 😀 😀 vyskusaj nie su drahe 800 ml/ cca 3,50 a ja si ich neviem vynachvalit 😎