Filmy podľa skutočnej udalosti

miskacharly
24. mar 2015

poradte nejaku dramu,najlepsie nieco podla skutocnej udalosti.nejaky pekny film.a co pozeravaju vase rocne-dvojrocne deti?(rozpravku)

bonaqa2013
24. mar 2015

@miskacharly pozri zoznam filmov. csfd. com

doktor_od_hrona
24. mar 2015

Zdravím kurník
Teraz nedávno bol slovenský film Kandidát. Ak si sa zucastnila prezidentskych volieb tak si pozri.

ichbinich
24. mar 2015

@miskacharly:

Podla skutocnych udalosti, ale komedie, nie dramy:
Saving Grace
Intouchables = Nedoktnutelni (?)
Erin Brokovich
The Men Who Stare at Goats
Skor drama:
The King's Speech

Moje deti pozerali ako 1-2 dvojrocni iba kratucke videa. Odporucam Timmy Time. Syn mal rad Tu Ti Tu, ale to je podla mna oblbovak, ale dobre, zase ziadne nasilie tam neni 😉 😀 Najdes na TyTrubke 😉

Dcere sa neda zabranit nepozerat, ked pozera syn, tak ona pozera s nim Timmy Time, Shaun the Sheep, Bob the Builder, Chuggington. A Sendung mit der Maus, vysielanie pre deti nemeckej televizie, pouvcne, vysvetluju, ako sa co robi, rozne temy, rozne dlzky, ale to je pre dceru rychlo nudne, lebo sa tam vela rozprava a vysvetluje. Ale vzdy si pozrie ten komiks pomedzi s mysou (preto sa to aj tak vola, ze Vysielanie s mysou).

katrinka8
24. mar 2015

Nebo nie je výmysel - podľa skutočnej udalosti film.
Moje deti milujú Spievankovo 🙂 Kreslené ich v takom malom veku nezaujali. Spievankovo je u nás fenomén, dcérka aj synček to ozaj milujú (dcérka ozaj roky - všetky 4 časti vari naspamäť, horlivo čakáme na 5. diel) 🙂

bubelko
24. mar 2015

@miskacharly ak to nie je myslene ako ironia, tak je to minimalne dobry ulet... v roku-dvoch deti televiziu vobec nepotrebuju. a ked uz, tak urcite nie dramu podla skutocnej udalosti...
mozes im pustit nejaku rozpravku - kreslenu, kratku...
alebo dokumenty o zvieratach, prirode, krajinach.... aj ked aj na to je rok este dost malo...

miskacharly
autor
25. mar 2015

@bubelko tu dramu som chcela asize pre seba... neviem ci je to nechapavo napisane,ale nepochopila si tu len ty.neviem ktore dieta bude pozerat nudne a spomalene dokumenty.deti maju pozerat rozpravky, na to su.

bubelko
25. mar 2015

@miskacharly no sorry, hej nepochopila som to, z toho textu...ono niekedy treba pouzivat v texte aj medzery...
preto som to brala ako ironiu 😉
ale ta cast, ze rocne dieta nepotrebuje tv plati 😉

natalym
25. mar 2015

@bubelko Ja som to tiež tak pochopila, nepochopila.

domak2
25. mar 2015

@bubelko ja viem, ze to bolo len nedorozumenie, ale strasne sa smejem na predstave ako dvojrocne pozera Erin Brokovich alebo co 😀 😀 😀

ichbinich
25. mar 2015

@domak2
No zase na tej scene s mrtvou zabou a hysterickou Juliou Roberts by sa zase zasmialo aj dvojrocne 😉 😀 Aj ked by absolutne nic nepochopilo 😉

Este drama podla skutocnej udalosti je teraz v kinach o Alanovi Turingovi, len neviem, ako sa vola... A aj Titanic je drama podla skutocnej udalosti 😉

bubelko
25. mar 2015

@domak2 mi to pripomenulo tu temu - 2r dieta nechce riesit sudoku 😀 😀 😀

martinkaadominik
25. mar 2015

Naše deti mali obľúbenú v tom veku Bambuľku, veľa sa od nej naučili. istý čas ich zaujímal aj Tork, krátke príbehy o prírode, Dougie 1, 2 - kreslený príbeh o povolaniach. Tieto sme kúpili na DVD v Niagara shop. Tiež Spievankovo a Fíha Tralala 1, 2. Prvú dlhšiu rozprávku pozerala dcérka od 2 rokov, syn od 3 a bola to Kniha Džunglí. Po nich Bambi 1 a 2 (pri 1 existuje aj skrátená verzia pre deti). Dcérka má teraz 2,5 roka a baví ju Noddy, krátke príbehy zo sveta hračiek. Po tom objavili Hľadá sa Nemo a to sa im tiež veľmi páči, aj keď je to dlhé.

horana
25. mar 2015

Film podla skutocnej udalosti pre rocne dieta: najviac cenene su tie s Mamou v hlavnej ulohe ako napr. Mama vari, Mama upratuje, Mama nakupuje...Bezia online priamo v byte/dome kazdy den non stop projekcia. Ale zaujmu aj : Pracka sa toci, Ludia chodia po ulici, Smetiarske auto pracuje, Mravceky lezu cez cestu...Onedlho prijde do kin Pupavky kvitnu a dalsie jarne trhaky
..Zvlast uspesne byvaju take v ktorym si samo moze zahrat: S mamou ma bavi svet, S mamou si tvorim... a aj ked ich dej je sice casto ala telenovela, ale pre dieta maju neodolatelne caro. 😀

gumimaci
25. mar 2015

@miskacharly Filmy podla skutocnej udalosti: Prezit /Alive, Pianista, Vlk z Wallstreet, Kokain, Nebo nie je vymysel, Schindlerov zoznam, Nedotknutelní / Intouchables, Pustny kvet, Utek zo Sibiry, 127 hodin... Tieto su take, ze som si ich zapamatala, a urcite sa ich oplati vidiet viac X. 🙂

ivett1
25. mar 2015

@miskacharly tiež som pozerala, že čo to ... dvojročné dieťa a film podľa skutočnej udalosti? 😀 ... to je tým, že veľmi rýchlo čítam ...😀
ale ... ak chceš fakt dobré tipy a aj linky, tak sa prihlás sem https://www.modrykonik.sk/group/2074/ ... sú tu rozprávky pre deti ...
a tu je všetko možné o filmoch ... https://www.modrykonik.sk/group/1938/ pre dospelých
a vpravo hore si môžeš dať vyhľadať, čo potrebuješ ...😉