Fľak na oblečení od sava

3. okt 2022

je mozne vyblednuty flak na čiernom oblečení obnoviť farbou na oblečenie teda znova zafarbiť?
Skusal to uz niekto? Ci to ma vôbec vyznam ...dakujem 🙂

klarissa25
3. okt 2022

Určite nie ....nedá sa to...je to vyzrate od sava....

autor
3. okt 2022

Takto nejak to vyzera ...

zuzka0605
3. okt 2022

to uz nespravis nijak...

stanulienkat
3. okt 2022

Duha-farba na textil.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. okt 2022

@stanulienkat citala som o tom len ci ma s tym niekto realne skusenosti...ci to ma vobec vyznam

laura164
3. okt 2022

Fixka na textil

betulinka1
3. okt 2022

Ak sa mi to stane, spravim batikovane oblecnie savom. Keby to bola jedna bodka poviem, ze fixa na textil ale tuto uz by bolo vidiet. Radsej zober savo a batikuj.

elenatomasova
3. okt 2022

Určite sa to nedá zafarbiť,za chvíľu tam bude diera.

stanulienkat
3. okt 2022

Ja som tak farbila a bolo to fajn. Farbila som rifle.

autor
3. okt 2022

@stanulienkat cim? farba - duha?

stanulienkat
3. okt 2022

Ano. Ale teraz su aj rozne modernejsie farby na textil. Ak je ta mikina cela cierna, tak nemas co pokazit.

h2
3. okt 2022

Ja mám tiež taký fliačik od Sava, je to len malá bodka. Kúpila som si kvôli nej čiernu fixku na textil. Keď to ňou zafarbím, je to v pohode. Ale vždy po vypraní je to späť, čiže tá fixka, ktorá by mala byť trvalá (nevyprateľná) sa z toho vyperie. ☹️ Takto to vyzerá po vypraní:

ivanaks
4. okt 2022

@h2 Zažehlili ste tú fixu? Ja som si tak kedysi vyrobila pomerne rozsiahly fľak v spodnej časti zavinovacej sukne (tmavomodrá s bielym kvetinovým vzorom). Bola som z toho neuveriteľne nešťastná, takže som sa to pokúsila zachrániť fixou na textil. Postupovala som podľa návodu a sukňu ešte mám a zamaľovanie nijako zvlášť nevybledlo...

h2
4. okt 2022

@ivanaks Nie, to som neurobila, vďaka za tip. 👍👍👍

ywett007
17. okt 2023

@stanulienkat a co ste pouzili?

stanulienkat
17. okt 2023

@ywett007 obycajnu farbu- Duha sa tusim vola.

ywett007
18. okt 2023

@stanulienkat ano som to tu potom zbadala,ze to tu niekto napisal..som rada,ze nieco take ezistuje a vy ste boli spokojna? Ozaj to zafarbi rovnomerne vyblednute flaky a aj original latku? Jeden sacok na 1 mikinu staci a treba dat cely sacok? Robili ste rucne,ci pracka?

stanulienkat
19. okt 2023

@ywett007 robila som to asi 10 rokov dozadu. Farbila som rifle namodro. Boli ako nove. Ine materialy neviem, ale ta farba existuje roky, tak by to malo byt ok. Navod je napisany na sacku.

ywett007
19. nov 2023

@stanulienkat takze flaky vyblednute to zafarbi a zladi s ostatnou latkou? Uz to mam doma a chcem to robit v hrnci,len potom pisu,ze sa to ma oprat na 80-90stuonov...ved sa to zrazi,nie?

stanulienkat
19. nov 2023

@ywett007 nezladi. Vsetko sa ti rovnomerne zafarbi novou farbou. Ja som farbila rifle. Ano, na vysokej teplote. Co ti to urobi s inym naterialom neviem. Podla toho, co mas. Skus na 60-70C. Neviem ti poradit, ako na iny material.