Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

magimary
3. feb 2011

a patrí to aj sem, preto:
http://www.alexisporadna.sk/domov/

tekvicka17
10. feb 2011

Ahojte, takže ja sa ozývam po dlhej dobe a mám dobré správy!!! Som šťastná, pretože som dnes bola na 3D ultrazvuku v Košiciach a všetko je v poriadku. Pán doktor prezrel všetky orgány, mozog a srdiečko a všetko je tak, ako má byť. Všetci sa tešíme 🙂 🙂 🙂 a bude to chlapček, tak ako sme chceli. , Snáď to dotiahneme do konca a všetko bude OK. Neviem, či sem patria ešte moje príspevky, ale možno môj príbeh pomôže niekomu, kto sa ocitne v takej istej situácii ako ja a bude hľadať odpoveď, čo ďalej tak ako ja, keď som bola bezradná a nešťastná. Zasa som mala slzy v očiach, keď som na ultrazvuku videla toho krásneho človiečika a predstavila som si, že už nemusel byť a bezdôvodne.

zuzana76
10. feb 2011

@tekvicka17 gratulujem k dobrym vysledkom a chlapcekovi a zelam aj nadalej vela zdravia, nech to uspesne dotiahnete do konca

maja22
autor
10. feb 2011

@tekvicka17 to sú výborné správy, nech všetko dobre dopadne 😉

maca_p
10. feb 2011

@tekvicka17 vyborne, dobra sprava 😉 . samozrejme, ze sem tvoje prispevky patria i ked tu medzicasom aj zahrmelo, aj stichlo.
ja som bola na UZV v utorok, tiez vsetko ok 😅 .

magimary
11. feb 2011

@tekvicka17 júúúúúúj!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
že či?!? sem patria, URČITE!!!
veď tvoje dieťatko je dieťatko Zázrak! 😵
teším sa s Tebou a naďalej verím, že všetko bude len fajn!!!
a že nám i naďalej občas dáš vedieť, ako pokračujete 😵

kaktusik007
11. feb 2011

@tekvicka17 paradicka, tesime sa!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

tekvicka17
11. feb 2011

🙂 🙂 🙂 Ďakujem Vám všetkým!!!

katy31
21. mar 2011

@tekvicka17 ahoj, zo srdca Vám želám veľa zdravia a šťastia a Božieho požehnania.. veľmi Vám držím palce... nech je všetko ok... rozhodla si sa správne.. ja nie... 😔 nech Ti tvoje bábätko prinesie radosti za všetko to utrpenie..

magimary
21. mar 2011

@katy31 katy, nesmúť 😉 veď aj ty si dnes niekde ďalej, no nie? 😉
ako pokračuješ/-te? 🙂
dve či jedno 🙂

katy31
21. mar 2011

@magimary áno, sme, vďaka Bohu sme v poriadku, ideme deň za dňom.. jedno sme.. to druhé bol hematóm, ktorý sa zázračne niekam stratil. 😔 ale to, čo sa stalo je aj dnes so mnou.. len sa niečo zmenilo, mojim blízkym zmäklo srdce a toto bábätko bude milované.. každým.. Boh koná milosti a zázraky, aj nám hriešnym a ja mu za to deň čo deň ďakujem. No v duchu som každý deň aj s bábätkom, ktoré zomrelo.. 😔 Tak to už bude navždy..

magimary
21. mar 2011

@katy31 áno, kati, ja viem... 😔
tvoj smútok bude s tebou, ale teraz potrebuješ mať radosti za dvoch pre to maličké, čo máš pod srdcom,
aj keď na srdci je boľavá ranka 😔 ,
preto píšem, aby si sa netrápila viac, ako je únosné aj pre to malinké a tešila sa z neho 😉
viem, že tak robíš a aj tvoji najbližší...
a to bolo práve poslanie toho predošlého Bobáčika...
a on ho zjavne naplnil...
buďte hlavne zdraví a držte sa!
Boh si vás (o)chráni 😉

katy31
21. mar 2011

@magimary začínam byť veľmi šťastná.. každý deň sa teším, že rastie, že je v poriadku a viem, že ho chráni hore Pán a viac ľudí. Stále si hovorím, či to nemohlo byť takto pred tým, prečo to takto nemohlo byť. Toto dieťa ma pokoj, šťastie svojej mami, obrovskú lásku, obrovskú ochranu, lebo už nedopustím ani zle myslieť niekomu.. a už ani nie je dôvod.. chráni ho otec, moja mama tiež stojí pri mne.. aj keď občas sa niečo zlé ukáže, ale bojujeme, tento boj nevzdáme.. 🙂

magimary
21. mar 2011

@katy31 tak to má byť...
super a teším sa s vami 😉 🙂
modlím sa i naďalej 😉

katy31
21. mar 2011

@magimary ďakujeme za každú modlitbu.. 😔 tak dobrú nocku... 🙂

magimary
21. mar 2011

@katy31 dobrú 🙂

tekvicka17
12. apr 2011

Ahojte, ďakujem katy31, vždy ma povzbudí každý príspevok. V pondelok som bola v poradni, na ultrazvuku bolo všetko v poriadku, chlapček je v poriadku, ale nezdala sa doktorovi tvárička, dlho si ju prezeral. mne už zasa tiekli slzy, keď som ho na ultrazvuku videla. Lekár sa ma pýtal, či sa mi leží zle, lebo videl, že plačem. ja som sa ho bála opýtať, čo tam vidí a čo sa mu nezdá, fakt som sa bála. Na predchádzajúcom 3D ultrazvuku bolo všetko v poriadku a máme aj fotku tváičky, ktoré nemala žiadnu chybu. Tak snáď sa zbytočne nad tým zamýšľam. Teraz už aj keby malo nejachú chybu, neriešim to, budem ho aj tak ľúbiť najviac, ako budem vedieť.Majte sa pa

katy31
8. máj 2011

@tekvicka17 ahoj tekvička, ako ste na tom? Neboj sa, bábätko bude v poriadku, ja som sa veľmi bála a zle to dopadlo. Ver, že ak ste už dokázali prežiť to, čo všetko máte za sebou, tak Boh ťa za to odmení už len radosťou a šťastím.. Držím Vám palce, daj vedieť, ako ste dopadli.. A želám krásny deň matiek...

tekvicka17
21. máj 2011

Ahoj, takže od pondelka som už na materskej, termín mám zatial stanovený 11. Júla ale myslím si, že to bude skôr, lebo mám príliš veľké bruško. Všetko je v poriadku, riešili sme ešte kiahne, ktoré malá dostala. Ja pracujem v škôlke a je pri mne aj malá a rozšírili sa u nás kiahne. Ja som ich ale neprekonala, moji súrodenci mali kiahne ja nie, a tak mi môj lekár bral krv, aby mi zistili, či som ich prekonala, alebo nie. Už 3 týždne nie sú výsledky, takže neviem, ale stále som ich nedostala, a dúfam, že ani nedostanem, som už v 35 TT. Takže moje tehotenstvo je fakt pestré. Dohodla som sa so svojim lekárom, že ho chcem mať pri pôrode, aby sme to už spoločne dotiahli do dúfam že šťastného konca. 2. júna idem na posledný ultrazvuk, tak dám vedieť.

janinah
22. máj 2011

@tekvicka17 bude to ok,neboj,držím prsty 😉

katy31
23. máj 2011

@tekvicka17 veľmi Ti držím palce, aj my sme teraz riešili kiahne a všetko dobre dopadlo. ... neboj sa, ten hore Ťa chráni. Držím Ti veľmi palce....

tekvicka17
7. jún 2011

Ahojte, takže som v 38. TT a bola som asi na poslednom ultrazvuku, malý má 2800g a všetko je v poriadku. Takže už len periem a žehlím a teším sa!

magimary
7. jún 2011

@tekvicka17 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
čo viac na to povedať??!
už len šťastný dobeh do cieľa-resp. do štartu!!! 😎 😵

janinah
17. jún 2011

@tekvicka,mám pocit,že tak pred dvoma mesiacmi sm čítala o tvojej dileme...a ono už sa drobček ide narodiť 🙂 letí to strašne rýchlo...drž sa ,nech všetko šťastlivo dopadne a informuj nás baby zvedavéééé 😉
v mojom okolí je žena,ktorá čaká 4té dieťa,má blízko ku 40tke, manžel veľkopodnikateľ ju posiela na interupciu a ona nechce,dieťa si bráni a každému vykladá,že je tehotná,aby na manžela nejako vplývali príbuzní....takých chlapov by som vraždila 🙄 kde bol,keď drobca robili??? takže sa za ňu modlím,snáď to dopadne dobre

tekvicka17
17. jún 2011

Ďakujem pekne, čakám , kedykoľvek to môže prísť, ďakujem, že na mňa myslíte 🙂 🙂 🙂

nika.r
17. jún 2011

@tekvicka17 wau, čítam Tvoj príbeh a až mám zimomriavky..sú úžasná mamina a veľká vďaka za Tvoje svedectvo. Veľmi držím palce, aby všetko dobre dopadlo. 😵

tekvicka17
10. júl 2011

Malý Tim je na svete! Narodil sa 4.7. a je to NÁDHERNÝ A ZDRAVÝ CHLAPČEK🙂🙂🙂
Sme neskutočne šťastní a vďačíme Bohu, že to všetko čo sme zažili je už iba minulosť.
Vedľa v izbe sladko spinká krásny chlapček ,aj keď ma vďaka svojim mieram 52 cm a 4150 gramov riadne pri pôrode vytrápil, stálo to zato!!! Teraz iba papká a spinká, je spokojné bábo, napriek tomu, čím si prešlo. Chcem sa vám všetkým poďakovať za podporu, vždy som mala pocit, že niekto na nás myslí!!! Chcem sa poďakovať pani primárke doc. PharmDr. Jadwige Fargašovej PhD., primárke Klinickej farmakológie FN L. Pasteura v Košiciach, ktorej sme spočiatku vôbec nedôverovali, farmakológovia sú najlepší odborníci čo sa týka ATB. Mníchovi, ktorého mi možno zoslal BOH, ako ďalší dôkaz toho, aby som nešla na interupciu, a ktorý sem už nikdy viac neprišiel, aby som sa mu poďakovala. A som vďačná aj MUDr. Eduardovi Škerlíkovi ,primárovi gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia v Spišskej Novej Vsi , úžasnému odborníkovi, MUDr. Juhásovej úžasnej lekárke, ktorá priviedla nášho Timka na svet, všetkým sestričkám, pôrodným asistentkám, ktoré boli veľmi milé, ÚŽASNÉ!!! Klobúk dole nad ich prácou. Teraz sme šťastní a toto moje tehotenstvo je aj dôkazom toho, že sa netreba hneď vzdávať, ale myslieť pozitívne a hľadať aj iné možnosti a dôkazy, že to môže byť v poriadku a nekonať unáhlene.Všetkým vám ešte raz ĎAKUJEM ,ĎAKUJEM,ĎAKUJEM🙂🙂🙂

gudulo
10. júl 2011

@tekvicka17 krasne, blahozelam a prajem vela Bozieho pozehnania 🙂

magimary
10. júl 2011

@tekvicka17 júúúúúúj, Tekvička, všetky chlpy na tele mám v pozore a som tak užasnutá a šťastná, že nemáááám slov (čo sa mne vôôôbec nestáva!!! 😅 )...ja tu padám z nôh!!!
Ozaj sa asi zmôžem len na jediné NECH navždy žije Boh vo vašom oooobrovskom Zázraku i vo vás!!!
Keď takto mocne ukázal svoju (po)MOC!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Mch., môj najstarší mal identické miery, ako Tvoj Timko!!! 😵

a ešte niečo (eTše že je tu funkcia opráv 😅): JA ĎAKUJEM TEBE ZA ZÁZRAK ŽIVOTA!!!
A NAJMä ZA TVOJE SVEDECTVO ŽIVOTA! 😵

katy31
17. júl 2011

@tekvicka17 Ach moja, srdečne gratulujeme a želáme všetko naj, hlavne veľa Božieho požehnania... Ty a tvoj zázrak nech navždy pomáha tým, ktorý riešia dilemu vzdať sa dieťatka... 😵 Nech Vás Boh žehná a opatruje... Slzy mi idú, neskutočne sa s Tebou teším... tvoj Tim ešte prinesie veľa šťastia a Božej prítomnosti. Dáj nám vedieť o jeho cestách.. 😵