Investujete do vitamínov z lekárne?

gloria78
24. okt 2009

Ahoj maminky, investujete do vitamínov z lekárne? Ja akosi prestávam veriť tým zimným zeleným banánom a bledožltým pomarančom...!?! 😉

leonik
3. nov 2009

ahojky, nemáte někdo zkušenosti s citrovitalem? Ptala jsem se dr. na ten Imunoglukan, ale doporučila mně ten citrovital. Chtěla bych to zkusit na posílení imunity u 3,5 leté dcery 🙂

marcca
3. nov 2009

hasleerka, koho - marťanka? 😎 aj ja dávam každý deň 😀 😉

anlu
3. nov 2009

pri imunoglukane je nutna pauza??? to som nevedela ale spytam sa v lekarni. Ja ho davam vecer lebo rano Claire vstane a naje sa sama skor ako ma zobudi a zatial funguje. Ja ho kupujem za 4,80 😀 a aj ten pikovit je velmi dobry a vraj je dobry aj pre deti ktore trpia nechutenstvom...

lauraa
4. nov 2009

anlu kde ho maju za 4.80? ja kupujem v lekarni za viac ako 6 ... 😨 tiez mam 3,5 rocnu dceru a davam ho od oktobra, teda zacala som ho davat uz ked mala nadchu, potom stupla teplota, kasel....davam nadalej dufam ze sa dalsim virosam vyhneme 😉

hasleerka
4. nov 2009

áno marcca marťanka

other_side
5. nov 2009

my sme martankov prvy krat kupili minuly rok, chutili mu aj mne 😅 tento rok sme znova kupili, nevidim v tom problem ako niektore mamicky pisu, nie su tam ani ecka, je to asi len vec nazoru 😉

kety80
8. nov 2009

aj ja kupijem martankou tiez sa mi zda ze su v pohode ine som neskusala a imunoglukan davam vacsinou po chorobe

johankat
27. jún 2010

Ahojky, ja detem davam preventivne multivitaminky, znacky stridam... Vesmes jsou vsechny drazsi ale moje deticky moc ovoce a zeleninku nebasti, i kdyz se snazim to do nich cpat... ☹ A moc se mi osvedcil Preventan Junior, ten nasazuju kdyz radi chripky nebo pred odjezdem na dovcu, nedam na nej dopustit 🙂

ikaika
18. sep 2010

@leonik, pozor Citrovital nije pre deti iba pre dospelych

marcelachovan
17. okt 2010

my davame tiez z kuny Pinky malej
je to na prirodnej baze, a posilnuje vlastny imunitny system
mau ediny Kosher certifikat takze to co je na zlozeni napisane je urcite aj v produkte
je velmi malo percent vitaminov kt to naozaj obsahuju co aj pisu

bajnokova
31. okt 2010

Ahojka já také doporučuji také výrobky z Akuny mi bereme Alvelo a Pinky a musí říćt že nám to obrovsky pomohlo!!!!!

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdraviezprirody
26. mar 2012

Veľmi dôležité je dbať o to, aby naša strava bola vyvážená. Vitamíny a iné doplnky naozaj majú iba doplňovať výživu (našu stravu). Ale žiaľ, kto nemá záhradku a konzumuje väčšinou polotovary, rozhodne bude trpieť nedostatkom základných živín. A to sa odrazí na imunite. Moja skúsenosť je taká, že odkedy naša rodina užíva "vitamínky" sme zdravší!!! Rozhodne sa oplatí investovať do kvalitných produktov. 😉

annaf85
27. mar 2012

Moja dcerka si na Mikulasa poprosila Vibovit - videla ho v reklame. Mikulas jej ho teda doniesol, lebo bola cely rok dobra 🙂 Hned sme ho zacali davat a asi po dvoch tyzdnoch ochorela. Nastastie, len nejaka viroza. Za tyzden sme sa jej zbavili. Okrem Nurofenu sme nemuseli brat ziadne lieky. Ja viem, asi to nesuvisi, ale vravela som si, ze cele tie umele vitaminy su nanic. Ale ak su deti chore, nachladene, rada pouzivam Cebion - vitamin C pre deti.

sammmy19
27. mar 2012

@lilli00 aj my kupujeme od Jamiesona - C-cko cmulacie a tiez detske multivitaminy, tie ceny su tam teraz super 😉
Davam ich deckam od jesene do jari, v lete zvycajne nie.

emalujza
27. mar 2012

ja kupujem Martankov pre dceru. Ale neviem, ci to pomaha, je fakt, nebyva casto chora. Skor to ale kupujem preto, ze to chce ona a ze tam ma nejaku hracku. Syn bol ale ttuto zimu dost casto chory, mal horucky, musela som mu davat Nurofen a dokonca mal aj ATB. Rozmyslam, ze by som mu zacala davat nejake vitaminy, nieco na podporu imunity. Uviotam teda Vase rady.

zvedavamt
27. mar 2012

@gloria78
My sme investovali dlhe roky, malej som radsej kupovala rvozne doplnky v lekarni ako ju pchat liekmi. Ale len kym som prisla na to, ze to su ties len lieky, ktore nemaju uzdravit ale len udrzat buduceho dlhorocneho pravidelneho pacienta. Vsak o to ide dnes lekarom,aby mali stale viac pacientov,lebo oni su plateni za tych chorych, nie za zdravych. Toto si treba v prvom rade uvedomit.
Potom staci uz len citat zlozenie tych "liekov".
Velmi mi pomaha stranka www.emulgatory.cz kde je prehladny zoznam Eciek aj ich vplyv na deti.
Tam som zistila cim je sladena a konzervovana nami dlhe roky pouzivana detska echinacea od firmy Hanus Uz ju nekupujem. Pouzivame len zelene potraviny / rozdiel uz v nazve, nie doplnky vyzivy/ ktore su uplne bez chemie v BIO kvalite, ani tabletky nie su s plnidlami a lestidlami a inym sajrajtom.

CITAJTE CITAJTE CITAJTE maminky co to do svojich deti pchate 😉

a este k tym zelenym bananom ... mame k dispozicii slovenske jablcka,tak preco ich nahradzat dovazanymi bledulkami dozrievajucimi cestou bez slniecka ?

http://www.dobrejablka.sk/

zvedavamt
27. mar 2012

@emalujza
My sme dlhe roky "podporovali imunitu echinaceou Hanus,lebo bola bez alkoholu. Len mi vtedy neoslo, ze ked nie je konzervovana alkoholom,tak niecim inym je + umele sladidlo a uz to bolo.
Hladajte v prirode ,nie v lekarni.
To co detom chyba v strave a v pohybe na cerstvom vzduchu im ziadny liek z lekarne nedoda.

katren
27. mar 2012

Nie, nic detom nedavam

renab
27. mar 2012

ani ja deťom vitamíny z lekárne nekupujem

zdraviezprirody
28. mar 2012

@zvedavamt súhlasím s Tebou, my maminky sme zodpovedné za zdravie našej rodiny. Musíme čítať zloženie, musíme sa vzdelávať a nespoliehať sa na reklamy. 😎
Na prvom mieste musia byť kvalitné potraviny,ovocie, zelenina zo spoľahlivého zdroja. (Najlepšie z vlastnej záhrady) Ja mám to šťastie, že počas leta si naplním mraziaci box ovocím a zeleninou od výmyslu sveta. Z obchodu kupujeme dovážané ovocie len na Vianoce. 😀
Potom prichádzajú na rad kvalitné doplnky stravy !!! Čiže treba si uvedomiť, že je rozdiel medzi vitamínom z výťažku nejakého ovocia a medzi umelým vitamínom. A v poslednom rade, ak je vážny dôvod!!! prichádzajú na rad lieky.
Naša rodina už 10 rokov nedala do úst liek, okrem pár prípadov , keď sme siahli po paralene na vysokú teplotu alebo bolesť. Aj moja 64 ročná mamka funguje bez liekov. 😵
Ale aby som ostala pri téme. Áno, investujeme hlavne do prírodných antibiotík (cesnak,propolis), v zime do kvalitného multivitamínu a tak isto do echinacei. A ja s manželom robievame očistné kúry s čajíkmi a s aloe vera. 😵

dagina
8. sep 2012

Maminy, máte některá delší zkušenost s Imunoglukanem pro dospělé??? Jsem cca 2x do měsíce nemocná - klasika - bolesti v krku, rýma, někdy kašel..., sotva se z toho vylížu, jsem znovu. Brávala jsem kravské kolostrum, užívala jsem tedy poloviční dávku než je doporučená, trochu to bylo lepší, viroza měla kratší průběh, ale je to dost finančně nákladné.... . Imunoglukan také není nejlevnější, přeci jen levnější varianta.... Mladší dceru ještě dost kojím (může to být dle lékarnice i k tomu), proto jen tak něco nemůžu pozřít 😅.
Pak se nám v rodině nemoci točí dá se říct neustále 😖...
Moc díky za info.

959touareg
8. sep 2012

ano, investujem velmi vela eur do vitaminov, ale urcite nie tych z lekarne. tie su skor skodlive ako uzitocne, su to synteticke vitaminy vyrabane farmafirmami a tie nemozu byt v poriadku.
ked chcete kvalitne doplny vyzivy nehladajte ich nikdy v lekarni.

a ovocie, zelenina? v dnesnej dobe je velmi mylny nazor sa spoliehat na vitaminy z nich. okrem bananov ziadne ovocie a zelenina vam do tela neda potrebne mnozstvo vitaminov a mineralov. to by ste ich museli jest na kvantna, aby ste si pokryli dennu potrebnu davku v tele -co je nemyslitelne. takze z toho vyplyva, ze okrem ovocia a zeleniny si treba denne doplnat vitaminy a mineraly. najma tie na viralnu imunitu.

martankov a ine humusy nedavajte detom. ani keby ste ich dostali zadarmo. obsahuju kopu skodlivych latok-skor dietatu uskodia ako pomozu. ja som ich dostala ako darcek pre deti a isli rovno do kosa.

visage1974
30. nov 2012

ja som tiez prestala verit este som teraz vyskusala na posledy Wellness by oriflame a som spokojna.Muz zacal tiez brat odtial vitaminy neciti sa tak unaveny byva dost aj casto chory.