Je normálne že 15 ročné dievča má už frajera?

klaricka8
3. jan 2019

Moja najstaršia dcéra má frajera a už sa s ním bozkáva a chodí prechádzať neviem čo by robili ostatný lebo ja fakt neviem

skvrnka14
3. jan 2019

bohužiaľ dnešné deti dospievajú skor 🙂

klaricka8
autor
3. jan 2019

Lebo vravela že aj jej kamarátky majú frajerov

pininka
3. jan 2019

Áno je to bežné a nejde len o túto dobu. Ja som mala 15 pred 20 rokmi ale dobre si spomínam že niektoré moje spolužiačky mali už frajerov a čo a nimi robili na školskom výlete nebudem rozoberať. Sama som o panenstvo prišla v 17tich. Takže v prvom rade by som sa sústredila na rozhovor s dcérou ohľadom zodpovednosti a ochrany, je zbytočne riešiť či má,alebo nemá mať frajera

klaricka8
autor
3. jan 2019

Ďakujem

deti95060810
3. jan 2019

no moja mala 10 ke´d za ňou začal chodiť chalanisko čo mal 15....skoro ma treslo...kde sa pohla dcéra - tam bol aj on...
čo pomohlo - povedala som mu nech príde o pár rokov
dcéra fešáka prerástla o pol hlavy...🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
3. jan 2019

Ked som chodila za prababkou mojho manzela (s ktorym som zacinala chodit v 15-tich) a ta sa ma opytala na vek, tak ta mi vzdy hovorila, ze ta uz bola v 16-tich vydata 😁
A nie, nie je to dobou, je to normalny vek pre prve vztahy

bobula46
3. jan 2019

@klaricka8 mala som frajera v 15. Prvého a s ním som aj ostala a vydala sa za neho, mám s ním syna 😁 sex ale dlllllho nebol, ja som to tak necítila a priateľ čakal, dokonca bol o päť rokov starší ako ja. Treba sa ale hneď na začiatku porozprávať. Váž si že ti povedala že frajera má a neskrýva sa "poza bučky". Nezakazuj jej to, skôr povedz čo všetko to obnáša, či už zlomené srdce alebo podobne, vysvetliť nech sa úplne neviaže, aj keď pokiaľ je zamilovaná až po uši tak to bude zrejme jedným uchom dnu a druhým von. snaž sa nekarhať, skôr pochopiť.

lucka12399
3. jan 2019

@klaricka8 v dnešnej dobe to je uplne normalne by som povedala 🙂 ak nebude robit veci, na ktore ma este cas ..tak v tom ale problem nevidim 🙂

eliska13
3. jan 2019

@klaricka8 keď ty nevieš, tak kto má vedieť?😊nezdá sa mi to nič výnimočné.Dievcata skôr dospievajú každá je iná.jedna zahrabana v knihách a frajera má v 20 r ...Tiez som mala v tom veku frajera a som z normálnej nie rozvedenej rodiny a boli sme spolu 3 roky.zostava Ti iba veriť, že si ju dobre vychovala dala jej nejaké morálne zásady, vzory poučila ju o sexe čo viac narobis?zakazes prečo?chcela by som ho spoznať a, aby namiesto toho, aby sa poflalovali pod bránami boli doma u nás aspoň zistíš jeho názory, spravanie

lennagreen
3. jan 2019

Bud rada ze ma priateľa podla mna je to lepšia voľba ako by mala skúšať nejaké veci s niekym koho sotva pozná alebo s kym si nebuduje vzťah.. Ja som mala tiež 15 ked som mala frajera a v 16 som prišla o panenstvo s tym chlapcom som bola 3 a pol roka a bol to krasny vzťah.. Zatiaľ co moje spolužiačky behali s chlapcami raz s tym raz s tym.. Trvali sme spolu kopec casu on poznal moju rodinu ja jeho bola to krásne strávené dospievanie.. Mamina mi vybavila antikoncepciu ale samozrejme používali sme aj ochranu.. Podľa mna je vzdy lepšia možnosť vedieť o tom otvorene sa porozprávať nerobiť okolo toho haló aby sa dcera neuzavrela ale aby mala skor v tebe pochopenie.. Prve lasky su vzdy tie najkrajšie a nepoznám niekoho kto by si na tu svoju prvu nepamätal....

tyrkysova_kobyla
3. jan 2019

@klaricka8 BTW, zaujimalo by ma, v akom veku si mala ty prvy vztah, ked sa ti 15 zda skoro

janinah
3. jan 2019

Netreba sa vyhovárať na dobu,že dnes je toto bežné,u mojich dcér to bežné nebolo.Ty si dcéru poznáš,niektorá 15tka vyzerá ako 12r. kuriatko mentálne nevyspelá,niektorá 15tka je už baba,upravená,vyspelá fyzicky...ale psychicky neverím,že by už bola na úrovni dospelého 18r. človeka.Hlavne,aby vedela,že deti nenosí bocian a že žiadne ochrana nie je 100%ná.Ty si však matka,ona je stále tvoje dieťa,pokiaľ dotyčný chalan/muž je dáky "nicmoc" neslušný grázlik,tak máš právo aj povinnosť zasiahnuť,nielen sa ticho prizerať.Ja som mala prvého frajera po maturite,moje dcéry tiež v 18tke,o nič sme neprišli,dovolím si napísať,že tá zrelosť bola len a len k dobrému,nenaletíš už na hocičo/hocikoho.Každý je strojcom svojho šťastia sám,aj nešťastia,toto nech si dcéra s tvojou pomocou uvedomí.

gabika0825
3. jan 2019

@klaricka8 A čo je na tom nenormálne? Veď má už 15... Síce ja som v tom veku o chlapcoch ani nerozmýšlala, v triede mala frajera iba jedna spolužiačka a to tiež bolo také, že sa držali max. za ruky, ďalej to nezašlo 😀 aj chlapci boli v tom veku ešte také deti, ale tak teraz je to už inak. Deti sú teraz úplne iné a v okolí mám dievča čo má 16 rokov a už je tehotná (pochádza z kompletnej rodiny, je slušne vychovaná a v rodine nikdy neboli problémy) no pritrafilo sa, lebo uverila jednému chlapcovi, skočila na sladké rečičky a už bolo. Takže je to zvláštne, že sa to takto posunulo u detí a už aj v 12 tich niektoré deti rozmýšlajú nad vzťahmi. Ale tak je to touto dobou. Každopádne ak má iba takého frajera typu prechádzky a bozky, na tom nevidím nič zlé. No ak vieš že toho frajera má, tak by som sa s ňou na tvojom mieste porozprávala ako žena so ženou o týchto veciach (sex, ochrana, tehotenstvo atd..) aby vedela a aby sa nebála sa ti zdôveriť, keď sa niečo také udeje... 🙂 držím palce

janinah
3. jan 2019

@gabika0825 doba je presne taká,akú si ju ľudia urobia....ty vravíš-má už 15...ja vravím -má ešte len 15....

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
3. jan 2019

@janinah Samozrejme, ale musíš uznať že teraz sú deti vyspelšie, hlavne čo sa týka výzoru, vidia na internete kopu vecí, hladajú si frajerky/frajerov... každý ako si to zoberie 🙂 ja som tiež v tom veku frajera nemala, takže tiež som názoru že slečna má na to ešte čas, ale keď už to prišlo, tak čo jej to má autorka zakázať?

maminuska
3. jan 2019

Ja si myslím že to v poriadku nie je a teda hnevalo by ma ak by moje dcéry labzovali a olizovali sa s rovesníkmi alebo staršími . Ja som mala tesne po 18 keď som mala prvý vážnejší vzťah aj so sexom . Po dohode so synom , ten vydržal do 18 rokov a keď na neho 16 ročná frajerka uderila , tak povedal že nie, lebo mame sľúbil že až po 18 😀😅.

bobula46
3. jan 2019

Nechcem nikoho pohoršiť, väčšina hovoríte o tejto dobe aká je. S mojou maminou som sa zrovna o tomto nedávno rozprávala, už keď ona chodila do školy bolo bežné že spolužiaci mali frajerov/frajerky. Nie je to touto dobou, proste niekto túži po takom poznaní a niekto nie. Ja som mala tiež v triede na základnej spolužiačky ktoré mali vždy frajerov, bozkávali sa spolu na wc cez hodiny a potom ďalšie ktoré to vôbec nelákalo a na skoré vzťahy neboli

ruzasipova
3. jan 2019

@klaricka8 Ja som mala 15 pred 18timi rokmi a tiež som vtedy mala už frajera. A 4 roky dozadu som ako učiteľka na ZŠ mala raz otvorený rozhovor so 14-ročnými. Som ostala v šoku, že v tom veku chodiť s niekým a bozkávať sa bolo pre niektorých dávno vyskúšané. Radšej nádych, výdych, porozprávať sa s dcérou. Bude lepšie. 🙂

lennagreen
3. jan 2019

@klaricka8 určite by som dcére navrhla aby prišiel k vam ze ho chceš spoznať tak budeš mat aspon trochu predstavu s kym trávi tvoja dcéra čas samozrejme v priateľskej atmosfére.. 😂 Myslím si ze ak mu na tvojej dcére záleží a je to slušný chlapec nebude mat problém..

ruzasipova
3. jan 2019

@hettinka Ja len toľko k tomu, že je úplne v poriadku chodiť do školy do 25, keď dovtedy trvá vysoká škola. A ťažko sa sobáši skôr, keď v 25 sa len skončí a sotva ma vtedy človek na zaplatenie svadby.

janinah
3. jan 2019

@gabika0825 autorka si dcéru pozná,ak považuje to za dobré,tak áno,aj zakázať môže....lepšie teraz zakázať ako o rok plakať a vnúča chovať....

maminuska
3. jan 2019

@janinah no oni to riešia mnohé maminy inak , v 15 nasadia u dievčinky preventívne antikoncepciu ..stretávam na gynekologii , s týmto by u mňa dcéra nepochodila.

caroline_
3. jan 2019

Je to úplne normálne, čo ja viem tak baby majú "frajerov"od 12,aj keď je to maximálne držanie za ruky. Ja som so svojím začala chodiť v 14 a teraz sme spolu 7 rokov a sme manželia 🙂

eriksonka1234
3. jan 2019

@klaricka8 bolo to normálne aj pred 20 timi rokmi, k 15 tke mi chýbalo pár mesiacov, keď som spoznala mojho muža. On takmer 19 ročný chalan. Ja som odišla na intrak, on na vojnu, potom VŠ moja, neskôr jeho.... Vzali sme sa a máme dve krásne deti. Áno, je to skôr ziedkavost, ale keby mi ho vtedy mama zakazovala, no neviem, či by som sa snažila byť zodpovedná, cieľavedomá aká som bola. Možno by to vyvolalo skôr opačný efekt. Som jej vďačná, že mi dôverovala a na seba hrdá, že som ju nesklamala. Skus byť dcére oporou a najlepšou priateľkou, držím palce.

kredog
3. jan 2019

@klaricka8 neviem poradit, len napisem kamoskinu skusenost. S dcerou boli na kupalisku a mlada jej povedala nech jej kupi pivo. Kamoska jej na to, ci je kompletna, ze nema na to vek. Mlada jej odvrkla, ze uz aj v triede je poslednou pannou. Mala 13, co viac povedat. Takze kamos este to nie je zle.

janinah
3. jan 2019

@maminuska viem.....pchať od 15tich do mladučkého organizmu hormony je trestuhodné,vraj neškodí...no,to isto....ale vďační to pacienti,potom ešte kúpia kopu liekov,aby mohli cyklus upraviť a otehotnieť...a farmabiznis prekvitá,lebo ľudia sú hlúpi..bohužiaľ

tyrkysova_kobyla
3. jan 2019

@hettinka je to "normalne", lebo vacsine to tak vychadza, po 25 vyjdu zo skoly bez penazi, na svadbu a buducnost a nejake to zazemie si treba najprv zarobit a usporit

caroline_
3. jan 2019

@janinah presne tak, no ak mam povedať sama za seba, ja som začala pohlavne žiť v 14 s teraz uz mojim manželom, jednak som neroztahovala nohy len tak na počkanie každému ako to bohužiaľ v dnešnej dobe vidím, a nikdy som nebrala antikoncepciu... Sú aj iné metódy a pokiaľ ma niekto rozum na sexovanie mal by mať aj na to ako sa chranit