Je prízemný krajný byt chladný?

loren
25. jan 2010

ahojte byvate niektora v prizemnom a krajnom byte ? mame moznost dobre kupit no neviem ci nieje takyto byt velmi chladny

babulka
26. jan 2010

Loren, ked mame zatvorene okna, tak "hluk" z ulice nepocut. Samozrejme, ze ak ide okolo nejaky blb a vyturuje motorku, pocut to, ale to asi aj na vyssich poschodiach (teda urcite). vsteko zavisi od konkretneho domu, lepsie su urcite novostavby, kde je urcite lepsia zvukova izolacia ako pri starych bytovkach.
Pokial ide o to vykradnutie - to moze aj v rodinnom dome a predsa ludia byvaju v rodinnych domoch. Zlodeja nezastavi ani plot a strazny dunco. jasne, ze ak by som byvala v bytovke pri romskej osade, prizemny byt by som zvazila. 😖

loren
autor
26. jan 2010

dievcata a ked su plastove okna aj tak pocut velmi hluk? a co hluk s vchodu? erika dame mreze 😉

maca793
26. jan 2010

ahoj loren ja bývam na prízemí, a čuduj sa svete, je nám teplo. pod nami je len sieť potrubí, pivnice. neťahá ani z chodby, okná som si menila a hluk nepočujem vôbec. len keď ide okolo smetiarske auto. aj keď nemám balkón, veci si suším hneď pod oknami na sušiaku či už v lete alebo aj teraz v zime. presúšam len cez noc. je to super bývanie, nemusím behať po schodoch, deti keď sú v lete von, vodu im podám z okna, sem-tam idú domov aj oknom. 😀
no proste neviem si to vynachváliť. nevedela by som si predstaviť bývať na vyššom pochodí. mám to super aj z hľadiska letákov. nemusím ich vláčiť po schodoch. veľakrát sa stane, že mi ich podajú cez okno.

maca793
26. jan 2010

loren, ak by si sa chcela niečo spýtať, poprosím ťa napíš cez IP, lebo nemám pc doma, takže by som ťažko hľadala tvoje prípadné otázky.

jesika26
26. jan 2010

ja bývam na vyvýšenom prízemí(10schodov), na žiadny hluk a ani nič podobné si nemožem sťažovať, len si myslím, že máme v byte trochu chladnejšie a čo je výhoda, ked je pokazený výťah, tak ostatní môžu šlapať a my nemusíme a samozrejme v lete to je paráda, v bytoch majú neznesiteľné horko a my príjemný chládoček 😀

gucz
26. jan 2010

aj my bývame v prízemnom byte. Pod nami nie sú pivnice, ale zimu aj tak nemáme. Kúrime aj ohrievame vodu vlastným kotlom, takže ako si nadstavím termostat, tak mám teplo. Všade máme parkety (okrem detskej, tam je koberec) a nosíme papuče, takže zima nám nieje. Výhoda bývania na prízemí je, že nemusím behať do schodov (výťah v našej bytovke nieje), s kočíkom sa dostanem rovno do bytu bez prekážok. Hneď po nasťahovaní sme vymenili vchodové dvere na byte za bezpečnostné (adlo), sú aj protihlukové, takže z vchodu hluk nepočuť, a keďže máme plastové okná, tak ani z vonku takmer nič nepočuť. V lete vetráme v noci na vetračky ak treba, ale v našom byte je príjemne chladno aj keď je vonku hic. Jediné čo mi vadí je, že je nám vidno do okien, ale dali sme záclony a je vybavené. A chýba mi balkón, inak nič proti bývaniu na prízemí nemám

loren
autor
26. jan 2010

no dobre tak teraz je to 50 na 50 😉

mimado
26. jan 2010

Este chcem upozornit na toto http://www.pluska.sk/byvame/v-rohovych-bytoch-z...
MY tiez byvame na prizemi, orientaciu mame na juh a sever. Nam vyhovuje, ci je byt chladnejsi netusim, byvala som isty cas na 4 poschodi zo 7 a chlad sa mi zdal rovnaky. Vyhoda v lete je tu prijemne, aj v tych najvacsich horucavach. V zime mame prijemne, a to neprekurujeme. Mame zatepleny panelak, vymenene plastove okna, ked by sa vymenili aj vchodove dvere na byte, tak podla mna je to jedno ci v strede, alebo na prizemi.
Nevyhoda- je pocut z pivnic ked niekto "majstruje", ale ale to iba obcas. A ked niekto vrta moze to byt aj v strede a pocut to vsade- nevyhoda panelaku.
Tu pod nami nevedie priamo chodnik, teda daky hluk tu nieje, ale v letnych mesiacoch sa obcas pubertaci sa stretavaju vo vchode, zo zadnej casti. Ale tiez je to uz menej, vsimla som si ze niektori ludia z prizemi to riesia policiou, ked rusia nocny klud, pocula som rozhovor....
My nic nepocujeme, predsa len plastove okna urobia vela.
Taktiez mame susiak z juznej strany v okne, lebo balkon mame na sever, tam sa to moc neschlo a v zivote mi nic nezmizlo, podotykam je to vyvysene prizemie.

lafemme
26. jan 2010

Ahoj, my bydlíme v přízemí a bohužel se nám stalo, a ne jednou, že nás navštívila i "kámoška" myš...patrně vylezla přes stupačky na WC 😖 Takže já bych už do přízemí nikdy nešla 😅

loren
autor
27. jan 2010

mimado ten clanok ma potesil 🙂

loren
autor
27. jan 2010

ahojte tak byt sme boli pozriet no zima tam bola riadna kedze tam nebyvaju ale to hadam vyriesia plastove okna a plavajuce podlahy s kobercekmi platia mesacne 150 eur teraz po zatepleni a dovtedy platili 240 eur no balkon je murovany a je to vyvysene poschodie vchodove dvere maju v panelaku no vnutorne vo vhode uz nie byt je za 50000eur no co myslite kupit? nekupit? normalne sa cena takychto bytov pohybuje okolo 60000 eur









Pridaj ďalšie fotky...
Pridaj ďalšie fotky...

Tip: Pri výbere fotiek pridrž klávesu ctrl aby si vybral viac fotiek naraz.

quika
27. jan 2010

loren, ja som v takom byte byvala v podnajme pol roka a prchali sme kade lahsie. malo to rozne nevyhody ale uplne najhorsie bolo ze nam vytiekol obsah kanalizacie do celeho bytu!!! staci ze susedia chrapuni splachuju kadejake velke veci, igelitove sacky a vlozky a pod., upcha sa kanalizacia a pekne ti to jedneho dna vytecie cez wc. vsetky veci mozes vyhodit, robit komplet nove podlahy, malovat... majitelia bytu mali skodu za 90tis.sk a poistovna im preplatila po dlhych dotahovackach 25tis.
okrem toho tam bol riadny hluk - akonahle zatvoris plastove okno, tak hluk nepocut, lenze my sme dvaja astmatici, pri zatvorenom okne vydrzime do 10 minut, takze hluk sme mali stale (samozrejme na tichsej ulici taky problem nie je). okna sa desne spinia a raz nam aj vybili okno. na oknach sme museli mat mreze, co na mna neposobilo moc dobre, ale boli prilis nizko a dalo by sa tam vyliezt, tak to inac neslo. aj tak som si netrufla davat okno dokoran, co je pre mna velke obmedzenie. byt bol dost vlhky a od spodu plesnivel. poriadne popozeraj rohy izieb, ci tam nie je plesen, lebo toho sa nezbavis. zima mi az tak nevadila, dalo sa to vykurit - dom bol zatepleny a okna plastove, ale podlahy boli vzdy studene a ak si zvyknuta na 25C v byte tak na to mozes zabudnut. ale zase v lete je to vyhoda. ceny kurenia sa preratavaju podla toho ci mas takyto krajny byt, takze nakoniec ani nemusis platit viac ako susedia.
ten cenovy rozdiel je dost velky, verim ze ta to laka, ale rataj s tym ze aj ked raz ten byt budete predavat, tiez budete musiet ist takto "pod cenu" a bude vacsi problem ho predat.

keysi16
18. aug 2011

ahojte ja som kupila byt na poslednom 6 poschodi, vedla frekventovanej cesty a asi som podla vas spravila chybu. Neviem ako mam riesit to teplo v byte a hluk aj ked s tym som mala asi hned ratat, ale tak som bola unesena z toho bytu ze tieto veci som si vobec nevsimala a teraz neviem co mam robit, poradte dakujem

sisaha
18. aug 2011

@keysi16 hluk asi neovplyvnis..iba ak si kupis kvalitne plastove okna a budu zatvorene. Teplo sa da riesit klimatizaciou.