Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

tula63
14. sep 2010

ahojte kocky, co ste sa nejako odmlcali, ste tu niekto, dajte nejake tipy na agentury?

tatolu
18. mar 2011

@mirka414
@petikd
Ahojte dievky, ako to zvládate?
No ja som písala 17.nov.2009 otázku na ktorú ste nereagovali, ale je už pasé 😖 . Maminka dostala tiež mozgovú príhodu a teraz neviem čo ďalej. Chcem si ju zobrať k sebe ale veľmi sa toho bojím 😔

mirka414
autor
19. mar 2011

@tatolu ahoj takze my este bojujeme svokor je stale zdravotne na rovnakej rovine podla lekara je to velky zazrak ze este zije krvne testy ma lepsie ako 5rokov dozadu telo trochu slabne ale nastastie nemame ziadne prelezaniny tento rok sme zaobstarali aj protidegusovy matrac je nafukovaci a kazdych 5-10 minut sa prefukuje.svokor hned lepsie spi ale zasa ja ho horsie posuvam,lebo postel je ako na vodna takze to nieje jednoduche.Musela som si zavolat zdravotnu sestru na kazde rano,lebo uz mi ani nie ze dochadzali sily ale skor trpezlivost bola som podrazdena a uz som sa nedokazala tak postarat s elanom o svokra.teraz chodim s dcerkou kazdy stvrtok rano cvicit piatok ju vediem do spielcentra a pridem domov a svokor je opatreny a ja mu dam len obed pripadne ho posuniem na posteli natriem kremom nohy a potom sa staram o deti ktore su u nas co strazim.Bola som na tom az tak zle ze mi skoro 3mesiace vynechal menzes ale tehotna som nebola ale jedovata ako pes stale 😀 nastastie sa to uz lepsi a v pondelok svokor oslavi 91 rokov a vrhneme sa do dalsieho roka a budeme zit dalej.

mirka414
autor
19. mar 2011

@tatolu este k tej otazke co si mala vobec netusim ako je to z odvodmy to je pre mna neznama rovina a iny kraj.inak by som poradila.

petikd
19. mar 2011

@tatolu my sme na tom tiež rovnako 😉 stále sem tam vymýšlajú s jedlom,ale inak sa nič nezmenilo.Akurát opatrovatelia,ja som už šla do práce,kedže mama aj otec sú už na dôchodku 😉 len s tými peniazmi zo sociálky 😒 mne v septembri znížili z 80 e na 40 e,ale môj otec dostáva 17 😒
@mirka414 hlavne že ti je lepšie 😉 páni 91 rokov,to je vek 😉 svokrovi prajem všetko najlepšie 😉

petikd
19. mar 2011

@tatolu no musíš zvážiť či to zvládneš,ak hej,tak mame bude určite lepšie pri najbližších 😉

tatolu
20. mar 2011

Vďaka dievky 😉 No budeme to musieť zvládnuť 😔 Maminka mala tento rok iba 61. Momentálne je ochrnutá pravé končatiny, nerozpráva, ale vníma a reaguje na otázky kývaním hlavy. Mala operovanú hlavu. Doktori v podstate nevedia čo očakávať. Už teraz prekonala ich očakávania, keďže mala veľmi rozsiahle krvácanie.

angel74
17. máj 2011

ahoj,chcela by som sa spytat ci nahodou nevie niekto o opatrovatelskej agenture VAV slovakia,mylsim niekoho kto si robil cez tuto agenturu opatrovatelsky kurz alebo pozna niekoho,ci je spolahliva atd.Dakujem.

skorica05
23. jún 2011

@tatolu , hľadala som tu nejakú takúto tému a našla som túto. Ja sa starám už 3 rok o svoju 83 ročnú mamu, ona je v podstate zdravá, len stráca rozum a ja to už nejak prestávam zvládať. Kvoli nej sme predali byt a opravili rodičovský dom na dedine, kde si po tých rokoch tiež neviem nejak zvyknúť. A ty ako pokračujete? rada by som ak by do tejto témy prispeli svojimi radami ako sa starajú o svojich rodičov, alebo ako to vyriešili aj ostatné baby.

tatolu
23. jún 2011

@skorica05 Ahoj 😉 Staráš sa o maminu sama? A prečo stráca rozum? Má nejakú diagnózu alebo je to iba vekom?
Maminka bola chvíľu u nás, potom jej opuchla noha - zapchala sa jej cieva 😠 2 týždne a 1/2 bola v nemocnici, ale dnes sme ju znovu zobrali. V podstate robí pokroky, ale veľmi pomaly 😒 Podarilo sa mi vybaviť Národné rehabilitačné centrum Kováčová - práve dnes sme dostali pozvánku už na nástup 😵 - od budúcej stredy nastupuje. Pevne verím, že ju tam postavia na nohy a bude chodiť 😉 . Katéter sme zrušili už na začiatku ako prišla, a o pár dní aj plienky 😵 No v nemocnici jej znovu plienky dali 😒
No moja psychika je zatiaľ OK. Pred týždňom mi odbudla jedna starosť - konečne som skončiia školu 😉, takže sa neučím, ale za to sa neviem odtrhnúť od beletrie 😀 😀 😀 😀. No čo bude o pár rokov, tak ako to zvládaš Ty, neviem 😔

skorica05
23. jún 2011

@tatolu , pýtala som sa lekára, povedal, že to je vekom a nedá sa s tým nič robiť a zvládam to niekedy veru dosť zle, hlavne ked som s nou celý den sama, lebo moje dospelé deti nemajú na nu nervy a moj muž je dosť pracovne vyťažený. Súrodenci mi vôbec nepomáhajú 😢

tatolu
23. jún 2011

No ja mám deti malé, súrodenec-brat je pracovne tiež vyťažený 😒 Vlastne odkedy je maminka nás - už vyše mesiaca, tak ju ešte nebol pozrieť 😔 Ale on býva od nás 150 km asi... Všetky vybavovačky ostali na mňa 😒 Maminka má trvalý pobyt inde a býva teraz u nás, urobila som jej tu prechodný pobyt, ale vybavovať musím väčšinou v jej mieste trv.pobytu 😠 No ale manžel dosť pomáha, hlavne s deťmi 😉 Teraz je nezamestaný, tak mi to trošku vyhovujeˇ 🙂

mirka414
autor
23. jún 2011

@skorica05 ja sa uz skoro 2roky staram o svokra lezi v posteli je ochrnuty ma rakovinu.vzdala som to a zavolala som si uz pomoc 2 x denne lebo toho bolo vela ale inak som skoro stale so svokrom uz dva roky som nebola doma chodia sem do svajciarska castejsie nasi.Ja som si na Svajciarsko zvykala dobre a nastastie som nemala ani vela casu premyslat,ci budem vediet prebalit svokra lebo to prislo strasne rychlo svokor behom mesiaca prestal uplne chodit a skoncil v posteli.velke plus je ze dostavam celkom pekny prispevok na opatrovanie a popri svokrovi sa dokazem este aj starat asi 2-3 deti denne co strazim ako oper a stiham aj dcerku takze mam celkom super.ale aj tak svokor je uz pripraveny zomriet a smutne je ze nemoze zomriet.

tatolu
23. jún 2011

@mirka414 Mirka, Ty si kedysi založila podobnú tému a ozvala sa Ti jedna zo Slovenska, ktorá písala, že by vedela poradiť, čo kde treba vybaviť, na čo má taký ležiaci nároka pod. ale tá téma je už zamknutá - nepamätáš si náhodou, ktorá to bola?

tatolu
24. jún 2011

@mirka414 No čosi tam je, ale tá odpoveď čo so hladala tam nie je - no ale ešte som to nepozrela tak riadne 😉
Pamätám sa, keď si písala, že máš úžasného svokra a že sa ideš o neho starať, lebo je ležiaci, tak vtedy písala priamo Tebe (teda Tebe to adresovala) že ona robila na UPSVaR alebo v poisťovni a ak by si chcela, že Ti napíša, čo všetko môžeš žiadať 😉 Ty si jej vtedy iba napísala, že Ty nie si na Slovensku 😉 Pamätám si to iba tak zbežne, vtedy bola maminka OK, ja som si iba pomyslela, že ako dobre, že medzi nami žijú aj ľudia, ktorí chcú a vedia pomôcť 😉 Vtedy som riešila jedného z dvojičiek a tak som čítala podobné lekárske témy 😉

mirka414
autor
24. jún 2011

@tatolu myslim ze nejaka tema je aj na www.moja svadba.sk a ja spetne sledujem tieto temy tak ak to najdem hodim ti link sem.

tatolu
24. jún 2011

@mirka414 vdaka 😉

skorica05
1. júl 2011

@tatolu , ja dostávam na mamu 98 E, ona nám dáva ešte z dôchodku 200 E a 200 E porozdáva detom mojich súrodencov. Je nevdačná a stále mi vyčíta, že sao nu nestaráme tak,ako by si to ona predstavovala. Dnes akorát mi hovorila ako sa ona starala o svoju mama, pritom viem, že to nie je pravda. Akorát jej doniesla jesť aj to ona nevarila, ale ako dôchodkyňa robila u nás v dedine v reštaurácii, tak jej odtiaľ doniesla jest. Babka bývala mimo nás s jej slobodnou sestrou, to sa nedá vôbec porovnávať, s tým, že my ju máme doma a ešte som musela aj robotu nechať, ale už mám toho vážne dosť.

tatolu
1. júl 2011

@skorica05 My sme na tom finančne dosť biedne 😒 Ja som na predĺženej rodičovskej - syn má vrodenú vývojovú vadu ručičiek, no našťastie do kolektívu môže, a nový zákon mi trošku pomohol - môže chodiť na celý deň do škôlky 😉 Manžel ako nezamestaný, dostáva podporu 200 Eur (vlastne teraz už dostane posledný mesiac) a na maminku zatiaľ nedostávame nič, lebo nie je rozvedená a vtedy sa ráta aj fotríkov príjem a on ešte popri dôchodku aj robí... Keďže škôlka a úver, ktorý máme nám príjem pohltí, ostáva nám z príjmov na jedlo a benzín 40 Eur. ☹ Zatiaľ žijeme zo stav.sporenia, ktoré skončilo min.rok, resp. sme žili....
Chystám sa ale teraz vybaviť asistenčnú službu k maminke - podľa úpravy zákona, môžu asistenta pre postihnutého do veku 65 rokov robiť aj rodinní príslušníci. Hádam sa to podarí. No a od sept.som chcela ísť do práce... September by som bola doma, lebo mám ešte vyše 30 dní dovlenky a potom záučná doba... No neviem, či nastúpim... Maminka sa musí postaviť najpr na nohy...

mirka414
autor
2. júl 2011

@tatolu je to vazne bieda aj tie Sk dochodky radsej ti ani nenapisem aky dochodok ma svokor vo Svajciarsku a to sme len 1000km od Slovenska 😠 tu si fakt mozu dochodci uzivat starobu videla som vela dochodcov jazdit na autach,chodit na rekreacie do restauracii na obed a podobne veci a vnucatkam si mozu dovolit davat tiez peknu sumu skratka to sa povie uzivat si starobu.a aj ten narok na opatrovatelsky prispevok sice sme museli skoro rok cakat ale jedna uradnicka nam to skratila ale teraz ho dostavam celkom pekny a popri svokrovi mam aj pracu strazim deticky u nas doma takze to celkom pekne klape spolu a mozem si dovolit uz aj zaplatit zdrav.sestru co chodi 2 x denne prebalovat a umyvat svokra a ja mu len varim a nosim do izby jedlo a ak nieco potrebuje zavola a mozem prist.Drzim ti palce nech sa to aj u vas financne ustali lebo mas toho skutocne dost verim ti ☹ ,poznam to.

tatolu
2. júl 2011

@mirka414 Však ja verím, že sa to zlepší 😉 😵 Len keby som ju na tie nohy dostala 🙂 Rozumovo je to ani tak- ani tak - vlastne sa mi zdá OK, ale niekedy sa správa čudne, no tu verím v regeneráciu mozgu 🤐 😉 Na peniazoch svet nestojí i keď chýbajú 😔 😉
Tiež som bola prekvapená, keď som bola v Austrálii, ako tam dôchodci žijú... V roku 1962 odišli zo Slovenska, robili pomocné upratovacie práce, išli na predčasný dôchodok, trošku si užiť a majú vlastný dom, auto už niekoľkokrát vymenili, ročne chodia na dovolenku do Anglicka... No ale všetko má svoje pre a proti 😉 Keby som vtedy tam ostala, kto by sa teraz o maminku staral?

skorica05
6. júl 2011

@tatolu , baby, ja to nezvládnem, mama sa mi dnes 1 x pototo...Neviete koľko by som mala dávať nejakej panej čo by bola pri nej od rána od 8 do 3 po obede? Ja by som bola v tom čase v robote.

mirka414
autor
6. júl 2011

@skorica05 ☹ ach jaj to poznam a kde su teraz ty surodenci ktorym dava mama peniaze?tie si tiez nechaj a za to hladaj mame pomoc inak sa s toho coskoro zlozis! preco ti niekto nepomaha?

tatolu
6. júl 2011

@skorica05 Maminka si urobila pred rokom opatrovateľský kurz a potom chcela ísť robiť do Nemecka, ale neskôr zisťovala aj niečo tu na Slovensku. Pani z BA by napr. brala 2 panie na striedanie, po 2 týždňoch - ponúkala 5 Eur/hod. A to sa ešte tešila, že maminka by to išla robiť, takže tá suma je asi minimálna...

skorica05
6. júl 2011

@mirka414 , oni mi povedali, že mám dom. Ale oni nepozerajú aký dom to bol ale aký je teraz, Ked sme si s mužom zrátali, tak vlastne dostali viac ako my. Ani sem nebudem písať koľko sme do toho domu vrazili,lebo si pomyslíte, že nie sme normálni. Len vám poviem, že sme mohli mať za to nový 4 izbový bungalov so vším všudy. Láska k rodičovskému domu ma vyšla draho. Inak mama dnes celý den pospávaa vôbec nereaguje, že jej s mužom robíme generálny poriadok v izbe a to fakt, že riadny, vyhadzujeme všetko čo nepotrebuje a čo zavadzia mne v upratovaní, lebo teraz keby sa jej to stávalo, tak ja budem potrebovať čím skôr upratať a nie obchádzať všelijaké koberčeky a stoličky, ale hovorím, vôbec si nevšíma čo robíme a za celý den sa ma nespýtala, že kedy bude omša, čo už je niečo.

mirka414
autor
6. júl 2011

@skorica05 poznam kolko stoji oprava rodicovskeho domu tiez to momentalne doma na Sk riesime...Aj moj svokor dost casto spi rano sa zobudi o 6 vtedy mu spravi manzel kavu a chlieb s maslom a dzemom potom neskor vstanem aj ja podla toho ako mam deti potom okolo 10hodine pride zdravotna sestra a potom niekedy zasa spi az do obeda..potom si cita noviny dostane obed a zasa spi az do 16hodiny kedy mu dam kafe a potom cakame kym pride zdravotna sestra a manzel a dame mu veceru a neskor ide zasa spat.je to staly kolotoc tiez mi to uz islo na mozok tak som si spocitala kolko by nas stala ta zdr.sestra a hned je to pre mna aj pre nas vsetkych lahsie.A mas pravdu izbu treba vyprazdnit treba miesto na lieky a pripadne pripravit na to ze ak pride lekar aby bolo dost miesta.

skorica05
6. júl 2011

@mirka414 , to je aká služba tá zdr.sestra?

skorica05
6. júl 2011

@mirka414 , už som si spomenula, že ty nie si na Slovensku., ale aj tak som zvedavá, že ked príde sestra čo urobí za teba?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz