Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kamarátstvo medzi ženou a mužom

RodinaNevera
veronicka_124
22. máj 2020

Ahojte. Zaujíma ma všeobecný pohľad na určite veci v kamaratskom vzťahu medzi ženou a mužom.
Mám kamaráta, poznáme sa viac ako 2 roky a úplne nemám jasno ako ma berie.
V skratke, vždy sme si veľmi rozumeli, často prebiehala komunikácia medzi nami prostredníctvom flirtu, ale vždy sme to držali na úrovni srandy. Bežne sme si vymieňali sexuálne obrazy ohľadom nás dvoch ale zase, všetko v rámci srandy a doťahovania. Ak si píšeme, vždy dlhé hodiny a stále máme o čom, keď sa vidíme, obaja sa úprimne potešíme a zlepšíme si navzájom náladu. Ja som mala donedávna priateľa, preto sme medzi sebou nemali iné ako kamarátske prejavy.
Pár krát sa medzi nami stali škriepky, kedy mi dal najavo, že ho to už nebaví a obaja sme boli presvedčení o tom, že naše kamaratstvo nadobro skoncilo. Nakoniec sme sa "k sebe" vždy tak prirodzené vrátili, pritom on má niekoľko takých kamarátok ako som ja, takže naozaj som nikdy nepočítala s tým, že by akurát mňa potreboval. Je pravda, že som medzi nami vždy cítila napätie, sexuálne, avšak viem, že to môže byť len môj pocit, ktorý nie je vzájomný.
(konečne sa dostávam k otázke:D) nedávno ma zavolal k sebe domov na kávu (potrebujem mu vrátiť skriptá, ale to sa predsa dá aj vo dverách bez kávy). Doteraz sme spolu nikdy neboli na káve, na pive, v podstate sme nikdy neboli až tak osamote, nikdy neinicioval stretnutie mimo školy kde sa stretávame. Myslíte, že vzhľadom k opisu nášho vzťahu mám šípiť nejaký iný zámer, ako je len káva?
Nechodievam bežne ku kamarátom do bytu, preto mi to príde ako vec, na ktorú ma zaujíma aj iný názor.

h2
23. máj 2020

Tak podľa mňa kamarátstvo medzi mužom a ženou existuje, ale nevyzerá tak, ako to, čo opisuje autorka. Flirtíky, "sexuálne obrazy" (?) a srandičky, ale hlave to, že on Ti dal najavo, že už ho to nebaví ( neviem, či som pochopila správne, nebaví ho, že Ty si mala priateľa a tým pádom s ním k ničomu nedošlo?). Podľa mňa on má určite záujem o niečo viac. Otázka znie, či tým myslí vzťah, alebo to skúša vyslovene po sexuálnej stránke. (Z vysokej školy som síce preč už 20 rokov, ale ešte si spomínam, aké to tam bolo po tejto stránke, skôr by som si tipla ten príležitostný sex, tak si daj poprípade na to pozor. Teda, len v prípade, ak o také niečo nemáš záujem, samozrejme. 😉)

zuzka38
23. máj 2020

@veronicka_124 ja na kamarátstvo medzi mužom a ženou neverím (pokiaľ nie je gay), vždy sa to z jednej strany zvrhne..

elisebah91
23. máj 2020

Z mojej skusenosti, taketo kamaratstvo neexistuje, lebo vzdy casom jeden alebo druhy bude chciet nieco viac, vyssi level/postup, nie hned sex...

dilino
23. máj 2020

ja mám kamaráta najlepšieho už hádam 15 rokov je slobodný má priateľku ja tiež priateľa a normálne sa stretavame žiadne žiarlivostné scény nikdy sme spolu s kamarátom nespali každý mame to svoje stretavam sa s nim aj 3 krát do týždňa aj ked len na 10 minút nikdy žiadne naražky z jeho ale ani mojej strany neboli takže ked ťa tak naťahuje a rôzne sexuálne naražky tak bibliu asi čitať nechce 28 ročný chlap možno chce nejaký vzťah a take veci ste si za ten čas už vyjasniť mohli ale ked ste nikdy za ten čas neboli na pive ani nikde tak to kamarátstvo neni to je len spolužiak ja s kamarátom chodim bežne na kofolu aj cez týždeň musime o sebe vedieť každý deň hoci len na 10 minút a vieme o sebe všetko aj jeho priateľka vie o mňe aj opačne môj priateľ o ňom rovnako sa volajú a nikdy ani naznak nejakého sexu načo aby sme si pokazili najlepšie kamarátstvo viem že nech sa deje čokoľvek mi vždy pomôže ako aj ja jemu ked niečo potrebuje a dôveruje on mňe aj ja jemu nikdy má neoklamal ani ja jeho a neni tam žiaden sex a ani nikdy nebude na tom sme sa zhodli obaja s kamarátstvom aj medzi mužom a ženou sa musi vedieť zaobchadzať ako aj kamarátky dve ženy alebo kamaráti chlapi pri pive.

retatka
23. máj 2020

@dilino Súhlasím !

shee11
23. máj 2020

Nahodou, ja mam najlepsieho kamarata. Boli sme susedia a pozname sa od plienok, je mi ako brat. Nikdy neboli flirty ani som nikdy nad nim nerozmyslala tymto smerom. On si presiel svojimi vztahmi, ja svojimi. Teraz je zenaty, ma skvelu zenu a ja vydata. Akurat ziju od nas 1000km, ale ked pridu vzdy nas navstivia. Sem tam si napiseme, samozrejme, ze mu nevypisujem casto, niekedy raz za mesiac, niekedy castejsie, ziadne tajnosti, skoro vzdy piseme v mnoznom cisle, ako par paru, lebo treba respektovat, ze jeho najvacsi dovernik a priatel je teraz jeho manzelka. A je to super, uz sa tesim ako budeme u nich pit kavu niekedy 😀 A samozrejme, ze sme absolvovali kopec kav, aj v von aj na byte, ale to je tak všetko. To co opisuje autorka nevyzera na iba kamaratstvo.

klodyka76
23. máj 2020

Mám kamaráta, ktorý ku mne bez problémov príde na pohárik. Dokonca mám kľúče od ich bytu, keďže má chorú mamu a sme susedia, ak by sa jej niečo stalo a nebol by doma....a nikdy medzi nami nič viac nebolo.

tetapetra
23. máj 2020

Keď som to čítala, tak som sa cítila ako v bravo girl, tenkrat poprvé 🤦🏻‍♀️🤣. Nie, medzi chlapom a ženou neexistuje len priateľstvo. Vždy to jeden z nich cíti inak.

h2
23. máj 2020

Baby, ktoré píšete, že kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje: To, že vy ste to nezažili, neznamená, že to neexistuje. Existuje.

surriana
23. máj 2020

@tetapetra Presne tak!Z jednej strany tam vždy bude niečo viac!

tetapetra
23. máj 2020

@h2 veď práve preto to píšeme, lebo sme zažili 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️.

h2
23. máj 2020

@tetapetra A čo si zažila? Kamarátstvo, ktoré nebolo kamarátstvo, lebo jeden z nich chcel niečo viac. Darmo sa chystáš za hlavu, kamarátstvo, kde ani jeden nechce viac, si nezažila. Ja áno. A ako tak čítam, tak nie som sama. Milujem takéto vyhlásenia. Že "vždy" a "určite".

pbra40
23. máj 2020

@veronicka_124 a co chces ty? aby ste boli par ci kamarati?

tetapetra
23. máj 2020

@h2 vieš, že aj druhá strana to tak cíti? Ale sa ten človek ani len nevyjadril...pre istotu. Tiež milujem vyhlásenia typu "si nezažila"

shee11
23. máj 2020

@tetapetra ja viem, na milion milionov percent 😉 napr. ja by som mojho kamosa za frajera nechcela ani za svet (ked sme boli mladsi, myslim, dnes sme uz obaja stastne vydati/zenati) On bol dost prelietavy, uplny extrovert, ja introvert, vztah som mala jeden staly, aj svetonazor uplne opacny, ja veriaca, on vobec 🙂 napriek tomu vzdy sme mali o com kecat , radili sme sa, doverovali sme si. Ale vzdy sme sa brali ako brat a sestra, on hocikedy prisiel ku nam, ja ku nim. To je cele 🙉 ja som si s babami moc nerozumela v puberne :D

aylinn
23. máj 2020

@miadi ja mam inu skusenost môj najlepši kamarat je teda dosť kasanova 😂 boli sme.spolu v miláne 3 noci, spali sme v jednej posteli a jedine čo sme robili bolo, že sme sa obijmali ako surodenci 😁 nedam dopustit na toho človeka, takže realne to je... ale tak čo mu ide hlavou to nemozem povedat zase to uz je druha vec 😁 ale xy krat sme boli opiti ako dogy a o nič sa nepokušal. 😁

h2
23. máj 2020

@tetapetra No áno, viem aj, ako to cíti druhá strana. Mám kamaráta, s ktorým k sebe necítime nič viac a mám aj takého, s ktorým sme k sebe cítili niečo obaja, ale zhodli sme sa na tom, že ako pár sa k sebe nehodíme. A práve toho považujem za svojho najlepšieho kamaráta, môžem mu povedať všetko a aj on mne. Viem, že svoju ženu miluje a on vie, že ja milujem svojho muža. Ale dobre, ak tvrdíš, že kamarátstvo medzi mužom a ženou nemôže existovať, poopravím svoje tvrdenie: Sú ľudia, ktorí sú schopní kamarátstva s osobou opačného pohlavia a sú ľudia, ktorí toho schopní nie sú. Dúfam, že takto by to mohlo byť v poriadku. 🙂

kassandra25
23. máj 2020

@veronicka_124 nie, ber to ako kamaratstvo. Nic viac. Aspon nebudes sklamana. Keby chcel, vyjadri sa. Nedomyslaj si.

keyneska
23. máj 2020

Určite sa ohoľ

veronicka_124
autor
23. máj 2020

@tetapetra @h2 trošku viac som sa nad tým zamyslela pri čítaní týchto názorov a podľa mňa to bude veľmi individuálna vec, na ktorú nie je proste správna odpoveď. tiež som vždy mala mužských kamarátov, najlepších. jedného aj takého, kde z oboch strán bolo niečo viac ale postupom času sme to potlačili a doteraz sme skvelí kamaráti. s ďalším sme voči sebe síce nikdy nič viac necítili, ale bežne sa stretávame, s oboma sa stretávam pravidelne, strávime spolu niekoľko hodín a rozprávame sa o všetkom. Asi to je dôvod, prečo ma tento, spomínaný v tomto fóre, tak vyvádza z miery. myslím, že ľudia cítia, keď to medzi nimi iskrí a takýto pocit, ako pri ňom, som nemala pri žiadnom kamarátovi. nehovorím o zaľúbení z mojej strany, alebo o niečom takom, hovorím čisto o iskrení. s tým kamarátom, s ktorým sme k sebe navzájom cítili viac, takéto iskrenie napríklad nebolo. takže možno je to len čisto fyzická príťažlivosť, plus to, že si rozumieme. a možno obaja nevieme, čo od toho čakať a nečakať. takže ja sa môžem zaradiť aj do skupiny "žena a muž kamaráti - áno" aj do skupiny "žena a muž kamaráti - nie".

vilma7
23. máj 2020

Mňa len zaujala veta "on má niekoľko takých kamarátok ako som ja", takže od všetkých niečo akože chce ? (Ak teda neexistuje kamarátstvo medzi mužom a ženou) ... uvidíš keď pôjdeš k nemu na kávu a pozvať niekoho na kávu je aj slušné, tuším chceš za tým vidieť viac, tak choď a uvidíš.

vilma7
23. máj 2020

A k tým sexuálnym obrazom, podľa tohoto by som si skôr myslela, že dotyčný má záujem len o sex...tak bacha aby si sa ty nakoniec nenamotala (podľa mňa už si) a kamoš si chce len užiť.

ig8r
23. máj 2020

@veronicka_124 šípi on, že prinesieš aj lubrikant

miadi
23. máj 2020

@aylinn Mozno prave preto ze je kasanova keby na teba nieco skusil uz by bolo po kamaratstve. Si prenho specialna prave tym ze stebou nic nemal. Ale to neznamena žeby nechcel mat .Ja nehovorim ze to kamaratstvo nemoze existovat ale vacsinou tam je nejaky iny umysel. A nie kazdy chlap ktory je znami kolega atd je naozaj kamarat. Ja spm mala kamarata od 3r a ked prisla puberta žial bolo po kamaratstve. Mozno som len typ s ktorym chlapi nechcu byt kamarati 🤔

yoxinka
24. máj 2020

Ja som mala kamarátsky vzťah s chalanom na strednej. Mňa by v živote nenapadlo s ním niečo mať, uňho podobne. My sme boli úplne rozdielni ľudia, ale brutálne sme si rozumeli. Naše kamarátstvo nechápali ľudia z jeho ani mojej partie 😂😂😂. Keď som šla na prijímačky na výšku, prespávala som u nich, on ma bol potom párkrát pozrieť potom na vysokej a potom sa naše cesty nejako prirodzene rozišli, on odišiel do zahraničia študovať, sem tam sme si napísali. Raz som ho bola potom navštíviť a už mal priateľku. Povedal mi, že radšej ma nebude predstavovsť, lebo ona by toto nepochopila 😂. Ja som sa zakrátko na to zoznámila s chalanom, s ktorým som začala chodiť, dnes sme manželia 10 rokov a máme tri deti. Kamoš zo strednej sa so spomínamou priateľkou oženil a majú dve deti 🙂. Pred pár rokmi sa organizovala taká chata s ľuďmi zo strednej, tento chalan tam mal byť. Vravela som môjmu mužovi, že neviem, či tam mám ísť aj sa mi chcelo aj nie a môj mi zbalil tašku, nech určite idem. On o tom chalanovi vedel, rozprávala som mu o ňom aj že by som ich rada videla všetkých, ale aj sa mi nechcelo. Tak sme sa nakoniec dohodli, že teda chalan pre mňa príde domov. Nevideli sme sa asi 7rokov. Privítali sme sa, sadla som k nemu do auta a kecali sme. Toto som nezažila hádam s nikým. On na mňa po 3hodinách cesty kukal a hovorí: “Mám pocit, že sme sa videli naposledy včera.” Ja som mala presne ten istý pocit. Ozaj zvláštne a silné puto máme. Teraz si sem-tam napíšeme, tak že cca vieme o sebe základné veci. Už sme mali dohodnuté aj stretko našich rodín, ale samozrejme, deti ochoreli. Ale keby sa streneme, bolo by to asi ako naposledy. Toto bol ozaj čistý kamarátsky vzťah. Na výške som mala kamoša, ale keby som ozaj úprimá, do toho som bola zaľúbená a keby je aj on do mňa, tak happy by som bola úplne 😜.

tetapetra
24. máj 2020

@veronicka_124 súhlasím môže byť 😉

elenita
24. máj 2020

@veronicka_124 No a uz si mu teda bola zaniest tie skripta? 🤔😁

mamina2x
24. máj 2020

@veronicka_124 podľa mňa, "kamarátstvo" medzi ženou a mužom neexistuje, vždy je tam niečo viac

veronikuskars
24. máj 2020

@veronicka_124 studujes za filozofa ci ako? Vsak chod a uvidis. chces ho, ok. nechces, tak si to s nim tam vyjasnis.. ani jeden/ jedna z nas nie je v jeho hlave, mozno chce sex, mozno je len zdvorily ku kamoske.. paci sa ti? vies si predstavit nieco viac? apropo, sex na jednu noc tiez nie je zly :D

Neber to v zlom, len nad tym prilis rozmyslas.. ak ho poznas a nie je to nejaky uchyl, tak z coho mas strach? nemas predsa 15 rokov

because
25. máj 2020

@veronikuskars presne toto som sa chystala napísať. Strasne nad tym maturuje. Pokial si s nim vie predstaviť sex/vzťah tak by som isla. Pokiaľ nie a chce sa vyhnúť blbej situácii z odmietnutia tak by som neisla. Chlap po odmietnutí skoro vzdy akúkoľvek komunikáciu ukonci. Mam takychto chlapov v 2 kategóriách:platonicky blazon a sex kategoria. Tento druh typka je skor dvojka.
Maximalne najhorsie co sa ti moze stat je bud dostaneš kafe alebo postelovu gymnastiku. Tak neanalyzuj.... 🤦🏻‍♀️
Moja skúsenosť je ze ten druhy,, kamarát,, vzdy chcel nieco viac. Naozaj kamaratsky vztah som citila a mala iba od bývalých😅tam ta chhemia bol prirodzene uz vyprchana.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre