Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

larita112
15. feb 2010

neviem Ti to tak laicky vysvetliť, ja viem len to čo som si prečítala v príbalových letákoch 😅

Napr. k decapeptylu bolo písané toto (nepodstatné som vymazala):
Kontrolovaná ovariálna hyperstimulácia pri asistovanej reprodukcii... Túto liečbu je treba začať v skorej folikulárnej fáze (2. deň cyklu) alebo v strednej luteálnej fáze (21. deň alebo sedem dní po zvýšení ovulačnej teploty). Po 10-tich až 14-tich dňoch, kedy sa dostatočne zníži koncentrácia LH, možno začať stimuláciu ovárií gonadotropínmi. ... Akonáhle je pozorovaný adekvátny rast folikulu (obyčajne po 7 až 14-tich dňoch stimulácie), skončí podávanie triptorelín acetátu a gonadotropínu a podá sa hCG na vyvolanie konečnej fázy zrenia folikulu.

larita112
15. feb 2010

Ahoj sivuška 😉 no snáď mi vybrali len toho najlepšieho 😀 už to chcem mať za sebou...
inak teraz riešim dilemu, či mám zostať na PN alebo chodiť do práce, len tam ma teraz dosť štvú (mierne povedané). Možno urobím kompromis - prvý týždeň po ET budem doma a potom v práci...

Pinťo nám hovoril aj o tej novej metóde"Seminal Plasma Flushing", stojí to 150 €... to tiež zvažujem... poslednýkrát nech to stojí za to 🙂
vikuš mala si to aj ty? zdá sa mi, že babulka si to dávala...

darla27
15. feb 2010

Laritka tak z toho nie som o nic chytrejsia. 😀
Sivuska ty ides kedy na to? Tiez zrejme do FC, ze? ☹

larita112
15. feb 2010

😀 no veď ani ja 😀 aaale robila som, čo som mohla 😀
ešte počkaj na vikuš, možno ona ti to vysvetlí hovorovou rečou 😀 ja teda nie, čo mi predpíšu, to pichnem a hotovo... protestovať mi nepomôže, lebo neviem proti čomu by som protestovala 😀

katarinka77
15. feb 2010

Ahojte!
Laritka, trošku paniky máš povolené, ale hlavne máš povinnosť pozitívne myslieť 🙂 !
Darli, mne sa zdá, že dlhý protokol vystihuje práve tá prvá veta, čo písala Laritka. Pri krátkom je myslím väčšie riziko OHSS.

sivusa
autor
15. feb 2010

Lari ja by som si ten SPF dala,treba využiť každý zlepšovák, kamoška si to dávala a podarilo sa im 😉 ,ináč má dvojičky 😀
Darli ja sa tak skoro na ďalšie IVF nechystám, najprv sa musím dať trochu do poriadku, teda tie moje hormóny 😒

larita112
15. feb 2010

ale je tam aj písané, že sa tento liek podáva od 2 dňa - to je pri krátkom protokole, alebo od 21.dňa cyklu - to je pri dlhom protokole...
a čo pomáha ako prevencia proti OHSS? Niekde už dávnejšie som čítala, že piť veľa vody... ?

sivusa
autor
15. feb 2010

ešte Vikuška nám tu chýba a sme v plnom počte 🙂

darla27
15. feb 2010

Ahoj Katarinka 🙂 Malinke poslucha? 😵
Laritka ked ides uz na tretie, mala by si byt tak mudra aby si im mohla kecat do vsetkeho. 😀
Ja ked neviem o co ide, tak som nervozna.. ja potrebujem informacie. 😀
Sivuska ty by si chcela dvojicky? 😲

babulka123
15. feb 2010

ahojte..

ano ja som si SPF davala a odporucam to kazdemu.. podla mna to ma nejaky zmysel inak by to neodporucali..

jaaaj a hlasim nove uspechy, sedime, lozime a staviame sa v postielke..

sivusa
autor
15. feb 2010

Darli my už sme tu IVF odborníčky, kľudne sa pýtaj, budeme Ťa informovať 😉

katarinka77
15. feb 2010

Áno, Darli, poslúcha 😉 ! Len moje črevá prestávajú poslúchať, začínam mávať zápchu a som nafúknutá, au 😠 ..
Babulka, presne na teba som myslela, vedela som, že Ty si si to chválila 🙂 . No krásne pokroky robíte 🙂 ! Veď toť nedávno si ešte len rodila 😀 .

larita112
15. feb 2010

darli, veď aj som múdra, nie je to vidieť 😀 ? Ty si to nebodaj stále nepostrehla?! 😀 😅

Ahoj babulka, teším sa z vašich nových úspechov 🙂
myslela som si, že ty si mala SPF, takže po tvojom odporučení, som o tom presvedčená, že si to dáme aj my 😉 lebo ty si živý príklad toho, že to naozaj funguje 😀 😵

a ešte darli, veď my všetky chcem dvojičky 😵 samozrejme uspokojíme sa aj s jedným 😀 😵

babulka123
15. feb 2010

noo mi hovor.. ninka ma 6 a pol mesiaca a robi veci troska popredu.. uvidime co z nej vyrasite..

katka na tu zapchu .. ries to co najskor .. skus lanove semienka, vela ovocia zeleninky, rano vlaznu vodu s citronom.. ver mi ja som na to trpela cele tehu a bolo to desne..
a inak sa velmi tesim ze sa vam to takto podarilo.. je to priam zazrak..

laritka viem ze si mi pisala IP ale nejako som sa k tomu nedostala a ako tak vidim tak uz si v procese.. , ninka mi zabera veeela casu a vecer som rada ze sedim .. cmuuuk myslim na teba a velmi drzim palce..

katarinka77
15. feb 2010

No šikovná je Ninuška 😉 !
Ja mám asi málo pohybu, to mi na peristaltiku tiež nerobí dobre... Ja som zápchy mávala celé detstvo až do mojej 20-tky, takže som si užila. Možno mi chýba aj ranná káva, no nejak na ňu nemám chuť...

babulka123
15. feb 2010

laritka.. hehehe ked to bude taky cert ako nasa ninuska budes rada aj za to jedno.. hehehehehhe

ale veriiim ze to bude vsetko ok.. s mojou a ninuskinou podporou sa ti to musi podarit..

darla27
15. feb 2010

Sivuska dakujem, hned to aj vyuzijem: ako casto sa chodi na kontroly pocas stimulacie?
Viem ze sa zacina cez ms, a potom sa ide na kolky dc a kolko krat asi?
A odber vajicok sa robi cca ako pri IUI 36 hodin po pregnyle?

Katarinka na zlepsenie cinnosti criev /teda ja na to netrpim, ale viem.. 😉 / pi pomarancovu stavu.
To ma u mna rychly ucinok aj ked ja to pijem lebo mi to chuti, nie kvoli zapche.

Laritka u mna je to naopak: ja som skromna, staci mi aj jedno, ale asi pojdem "na istotu" a dam 2.
Ja som hrozne zvedava cim budem stimulovat. 😵

katarinka77
15. feb 2010

Darli, u tehotných je to viac menej prirodzené, že sa črevo menej hýbe - podmienené hormónmi, ja mám plus (ako som už spomenula) menej pohybu a prestala som piť ráno kávu, ktorá mňa vždy hnala 😀 . Niekedy som ešte len zalievala a už som šla. Taký som mala vycvičený reflex 😀 .. Skúsim aspoň hltík zajtra, čo to urobí...
Laritka tu niekde spomínala, kedy má najbližšiu kontrolu, myslím, že 7 dc vravela. Nejak tak... A myslím, že odvtedy ešte aspoň raz bude treba ísť, kým Ti povedia, kedy máš pichať Pregnyl. No a potom až na OPU a na ET.

larita112
15. feb 2010

darli, pri dlhom protokole sa ide na kontrolu medzi 2-4. DC ešte počas menzesu a potom ako ti povedia, myslím, že ešte nejaké 2 - 3 razy, potom pregnyl a OPU je 36 hodín po jeho pichnutí.

a ja zase neviem, koľko dní po začatí pichania sa ide na OPU pri krátkom protokole... to mi asi povie iba vikuš alebo babulka (si tu ešte?)

katarinka77
15. feb 2010

Laritka, podľa mňa asi klasicky okolo 14-16 dc, závisí zrejme od veľkosti folikulov (ako pri IUI).

larita112
15. feb 2010

aj som si myslela, že tak nejako 😉
dobrú nocku, už sa mi krížia oči, idem do postielky 🙂

vika34
16. feb 2010

AHOJTE ,NESTíHAM VôBEC NIč
K VAšIM OTáZKAM
ja tiež vôbec neviem extra moc,čo je na čo,ale čo sa týka kratkeho protokolu raz som mala OPU na 13DC a raz na 14DC,ide to rýchlo,pri dlhom som mala OPU na 14DC a prvá kontrola bola cez menzes a potom každé cca dva dni.Vo FC som mala kontrolu na 6DC/lebo 7DC BOL SVIATOK/a potom na 8,11DC.
Laritka rozhodne si vybavuj predoperačné.
SPF som nemala ani raz ☹ /stálo to 100 eur a teraz čítam,že už 150 😒 /
Babi ja už som totoal finančne vyplonkovaná,stále nejaké šeky a ked už mám konečne všetko uhradené,dojde niečo nepredvídané,teraz som zistila,že auto musí na STK+olej,som už zúfalá
Som večer taká unavená,že lahnem do postele a prepáčte mi nezapnem si ani PC,ale pokúsim sa utrhnúť

Babulka zdravím,čitam,že sa vam vedie dobre,to som rada

katarinka77
16. feb 2010

Vikuš, vylož nohy, šeky daj mimo dosahu zraku a relaxuj 😉 ! Aj u nás je to nápodobne, vkuse treba niečo platiť, a keď myslíme, že už by mohol byť chvíľu kľud a mohli by sme čo to odložiť, niečo sa pokazí a peniaze sú zase fuč 😠 . No teraz intenzívne šetríme na výbavičku a na začiatočné ťažšie obdobie. Stále rozmýšľam, kedy by som mala začať niečo nakupovať. Na jednej strane nechcem, aby toho bolo potom naraz veľa, na druhej nechcem pokúšať šťastie, je ešte priskoro...

larita112
16. feb 2010

Vikuš, tak to ide naozaj rýchlo, ja keď začnem zajtra pichať, tak OPU môžem mať už 28.2. alebo 1.3., no paráda 😅
na predoperačné som objednaná zajtra, veď to mi iba zoberú krv a budem čakať na výsledky... v tej správe boli napísané len nejaké tri veci, ktoré sú potrebné ako predoperačné...

a čo sa týka peňazí, ani mi nehovorte... toto sú moje posledné peniaze, ktoré som si odložila a potom hotovo... je to veľa - lieky, SPF a u nás ešte aj darcovské spermie, ale aj tak nás toto všetko vyjde lacnejšie ako v GF. A chcem už risknúť všetko a vyskúšať čo sa dá, aby sa to podarilo. Budem vedieť, že to bolo max. a hotovo. Snáď bude aj ten výsledok za to stáť.
Inak som tiež totálne finančne vycucaná, ale veď zvládneme. Už aj iné horšie sme zvládli 😅 😉

katarinka, neboj ešte len bude ten správny čas na nakupovanie výbavičky a to sa ešte len budeš vytešovať 😀 a my s Tebou 😵 🙂

larita112
17. feb 2010

Dobré ránko 🙂
tak už mám za sebou 1.injekciu, pichal manžel - síce mal smrť v očiach 😀 ale zvládol to. Som mu povedala, že sa na výrobe drobca musí aspoň nejako podieľať 😀 tak nech pichá 😀 😀 😀
a už mám za sebou aj predoperačné...

vika34
17. feb 2010

ahojte
laritka len nech manžel pichá 😀
Katka na nakupovanie máš kopec času,

darla27
17. feb 2010

Ahojte, co je tu tak ticho, spite ? 😕
Lari ako sa citis po prvej injekcii? Dufam, ze si pozitivne naladena. 😉
Vika, to je zakon schvalnosti ze ked clovek potrebuje peniate, akurat ich nema,
ale dufam ze coskoro nasetrite a pojdete si pre svoje deticky. 😵
Katarinka, ked si chces urobit radost tak si kludne kup nieco pekne pre mimi, to by si nemohla do porodu nic kupit kebyze si poverciva. Ver, ze to nezalezi od toho ci si nieco kupis zo zaciatku tehu alebo nie.
A teraz si uz za "najkritickejsou hranicou", ja na tvojom mieste uz by som mala doma pol vybavicky. 😀

larita112
17. feb 2010

Ahojte 🙂 no ozaj teda dnes vás tu ale je 😀
no dnes som mala ráno stresy, keďže sa bojím injekcií a lekárov... ráno sa nám obidvom triasli ruky 😀 a potom som ešte išla na odbery - predoperačné... normálne som do práce prišla už unavená 😀 ale zvládla som a zajtra už to bude lepšie 😉
snažím sa byť pozitívne naladená, tak snáď mi to vydrží... aj keď miestami ma chytajú všelijaké stavy...

darla27
17. feb 2010

Laritka, ja ta uplne chapem, ja mam este nejaky cas, ale mam nervy uz teraz, neviem ci som definitivne rozhodnuta.
Keby som vedela, ze je to take jednoduche ako IUI tak pohoda, ale... no mam nervy, neviem co ma caka. 😒
Aj vo FC vyzaduju potvrdenie od notara?

larita112
17. feb 2010

Tak to ešte neviem, ale zdá sa mi, že nie, podľa toho, čo tu baby písali (teda ak si dobre pamätám)
a ty si to už nerozmýšľaj, už si sa raz rozhodla, minule si už dokonca bola presvedčená a zmierená aj s dvojičkami 😀 tak už necúvaj... len pekne do toho choď. A ty budeš určite jedna z tých, ktorým sa vydarí hneď prvé IVF.