eva112014
autor
24. máj 2020

@kiki68 Tak, keď nemajú poistenie, to je dôvod pre nich na paniku. Keby ochoreli ...
Raz mi Rakúšan povedal, že ako on nemá rád nás Slovákov. Vraj sme vstúpili do EÚ, životná úroveň sa zvýšila a nič v podstate nevidieť. Lesy si ničíme, smeti máme tak isto, jediné čo sa zlepšilo, že máme všetci nové autá pod zadkami.
Hnev vo mne vrela. I keď vedela som, že má voľakde pravdu.
Sme v EÚ, máme možnosť čerpať fondy. A tento vírus dokazuje to, že preto máme takéto opatrenia, lebo zdravotníctvo je také aké je.
Dcérka mala na zápästí prasknutú kosť a keď som s ňou šla do nemocnice, celkom som tam bola 3 krát. Bol tam ošetrujúci lekári z Ukrajiny. Zakaždým iný človek. Áno, opýtala som sa ich, že odkiaľ sú. Počuješ dialekt.
A keby si zrátala koľko ľudí je stále v zahraničí. Minule som čítala, že v Británii je 130 000 Slovákov. Kde sú ostatné krajiny potom.
Toto je taká škoda, že vláda ich nechala odísť, že nie sú také podmienky vytvorené. Všetko by sa aj dalo, keby nebolo toľkej korupcie.

mogaa
24. máj 2020

@eva112014 to nie je nenávisť, to je strach...na Slovensku je -prípady denne, všade naookolo je to podstatne viac , rovnako ako je podstatne viac infikovaných a bezpríznakových nosičov.....do každého jedného štátu sa to dostalo importom - niekto to tam priniesol, preto sa ľudia tomu bránia - keďže to tu už skoro nemáme , tak si to nechceme sem zavliecť.....ono problémom na Slovensku bolo že my sme domácu karanténu už mali a NEFUNGOVALA, možno inde funguje ale na Slovensku v drvyvej väčšine nefungovala....jeden išiel do obchodu, ďalší venčiť psa(počas domácej karantény), deti z tej domácnosti sa normálne hrali vonku.....a presne to je dôvod prečo sa ľudia toho boja

mogaa
24. máj 2020

@eva112014 na Slovensku je 1-2 nové prípady denne...

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa vodu a jedlo beriem malému na ihrisko za dom a aj sebe😎.
@lenuliatko84 tak ja sa nesťažujem, lebo opakujem, kebyže chcem urobím test a idem za kým chcem a bez karanteny👍😊, keďže dodržiavam pravidlá oboch štátov nemám problém a tipujem, že tak väčšina robí, tu je problém tých, čo pracujú a chcú domov a nechcú karantenu, že vydržalo 3 mesiace a jeden deň robí problém.... A naozaj ja zvyknem dodržiavať nikdy nehovor nikdy😎, nevieš kde a ako skončíš😉

lenuliatko84
24. máj 2020

@eva112014 vsade odchadzaju ludia do zahranicia.by si bola prekvapena kolko nemcov je v amerike alebo v afrike a taliani maju v metropolach dokonca vlastne talianske mestecka.takze vzdy ludia odchadzali do zahranicia a nie len slovaci po prehnitej 25 rocnej vlade mafie

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa nechcete zavkiect a otvárať hranice.... Na 24 hodín, čo napríklad rakúšania neakceptuje. Za 24 hodín sa vírus nenalepi na cloveka😂😂😂našťastie rakúšania "namatkovo" kontrolujú každé sk auto. Takže na nákupy sa bude musieť ešte počkať a kebyže aj do septembra neotvorí, tak mňa by to len potešilo, ten kľud a pokoj co tu je. Už som počula, že ľudia sa chcú zásobovať predtým ako otvoria hranice lebo kobylky všetko vykupia, hladní po 3mesiacoch. Horšie ako pred koronu to bude, už to vidím. A najviac sa teším na kúpaliska teraz

mogaa
24. máj 2020

@maciatkolulu osobne si tiež myslím ten 24-hodinový prechod je blbosť...jasne veľa podnikateľov má podnikateľské aktivity aj v zahraničí, ale to sú veci ktoré sa dali riešiť inak, nehovoriac o tých nákupoch za hranice - totálna blbosť....štáty EU sa mali dohodnúť a nie každý si stanovuje svoje podmienky a ľudia v tom majú chaos....ak sa chceli chrániť - negatívny test na Covid - síce to nie je 100%istota že človek nie je infikovaný(pozitivitu káže až na 4-5deň) ale aspoň niečo....prípadne sa malo počkať až sa to všade ukludní...

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa presne tak, ved to urobilo iby chaos... A 24 hodín je výsmech podľa mňa. Naozaj iba na to, aby si zbehli ľudia na výlety a nákupy a to hromadné ako poznám Slovensku naturu. Takže nakoniec ti "zlí" rakúšania urobili dobre.

eva112014
autor
24. máj 2020

@mogaa Strach, ale si to odskáču najmä tí, čo sú dlhodobo v zahraničí. "Domáci" Slováci pôjdu k moru do zahraničia na 2 týždne. Toho sa neboja?
Ja by som toto nechala aj do septembra.
Keby prišla druhá vlna, zvalili by to celé na domácu karanténu, na pendlerov.
V domácej karanténe bola jedna chyba. Kontrola! Kto ich kontroloval, či sú vôbec doma?

eva112014
autor
24. máj 2020

@maciatkolulu
@mogaa
A žiadne 24 hodinové "výletiky" by som nepovolila. Buď otvoria hranice, alebo vôbec. Toto mám aj iné krajiny na mysli.

maciatkolulu
24. máj 2020

@eva112014 ja už neriešim co nezmením, mňa napríklad fascinuje tiež pendleri, že ôk, jasne, môžu oendlovat, ale v piatok večer do nedele😂😂😂aj s deckami a partnerkou, na chatu na sk? Zaujímavé, osobne už neriešim, lebo je to fakt zbytočné, ale ôk to nie je. Cele je to teatro

mogaa
24. máj 2020

@eva112014 tak ale k moru nikto nepôjde minimálne mesiac a dovtedy bude situácia všade už podľa mna minimálna na nákazu.....každý štát robí opatrenia aby sa vírus spomalil a k tomu teplé počasie bráni množeniu vírusu, takže všade sa to do mesiaca zlepší....aktuálne sú opatrenia na aktuálnu situáciu, o 2-3týždne budú buď iné opatrenia alebo sa budú zmierňovať či rušiť lebo už nebudú mať opodstatnenie...a ano 24hodinové výletíky sú blbosť, buď test alebo ostať tam kde človek je....ale minimáône susedné štáty sa mali dohodnúť a nastaviť rovnaké podmienky....naši sa s tými 24-hodinovými prechodmi inšpirovali Čechmi, lebo tí to mali tak nastavené tak to nastavili tak aj Slováci, hold Rakúšania to tak nemajú....inak Rakúsko má otvorené hranice, Slovensko zavreté, Slováci do Rakúska môžu a Rakúšania na Slovensko nie - aká tam je logika? buď otvorím hranice naraz alebo vôbec...

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa Slováci do rakúska nemôžu... Iba ak majú test negatívny, nie starší ako 24 hodín, alebo prácu, alebo pobyt sú namatkove kontroly, ktoré v praxi znamenajú, že stojí každé jedno sk auto a musí sa preukázať. .

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa inak otočka a naspäť. Co myslíš, prečo je tu ešte tak krásne prázdno, kebyže sú otvorené hranice, tak včera sa nedá zaparkovať pred obchodmi 😂

mogaa
24. máj 2020

@maciatkolulu to urobili múdro....kto chce ísť za hranice mal by mať test....

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa a max štyri dni starý , dosť drahy nakup😂😂😂

mogaa
24. máj 2020

@maciatkolulu ale o tom to je.....kto súrne potrebuje, zaplatí si aj test, kto nie nech sedí doma alebo je v štáte kde bol doteraz....

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa ved áno,ale ľudia to pochopili inak. A potom k tomu 24 hodinove povolenie z sk strany. Proste na hlavu a ľudia nevedia co so sebou, namiesto toho, aby sa pekne v tichosti pockalo, ako sa to oficiálne dorieši a nie fóra, kde sa ľudia hádajú a dávajú zaručene info a potom na hraniciach plaču

maciatkolulu
24. máj 2020

@mogaa ja by som tiež chcela ísť už do ba, ale keď to nejde, tak to nejde a to mňa na sk pustia, ale domov nie😂, alebo hop, alebo trop a to teda domáca karanténa v AT je fakt "domáca" a kontrolovaná, to by si naozaj nikto nechcel odsediet

catlyn
24. máj 2020

Vravi sa, ze po vojne je kazdy general. Teraz sa uz myslim vie, ze sa mali uzavriet hranice Schengenu a nie jednotlivych statov v ramci tohto priestoru. Zmiernil by sa tak chaos. Staty sa mali postavit corone spolocne a jednotlivymi pravidlami co by obyvatelom vela ulahcilo. Zial nestalo sa tak, strach a tlak prevladol a momentane neostava nic ine iba to dobojovat do konca tak, ako si to nastavili jednolive staty. Tolko moj nazor.

maciatkolulu
24. máj 2020

@catlyn ale ono to nie je zložité, podľa mňa to pochopí aj jednoduchší jedinec. Počkať a uvidí sa, súrne prípady sa dajú vybaviť vždy, ale keď niekto fakt vydržal v. Práci 3 mesiace dva dni ho nezabiju. Môj názor

lenuliatko84
24. máj 2020

@maciatkolulu zila som tam dlhe roky.a raz by sme sa chceli hceli prestahovat niekde k moru a odtial robit nas biznis .dufam ze sa nam to podarí

marlent
24. máj 2020

Moj nazor je ze ked cestujem v "takomto" case ma to rizika a zistim si dopredu...
Neviem ale mne je jasne ze budem musiet cakat jasne mala by som nervy v r*ti ponadavala by som si ale proste zistim si pripravim sa vodu jedlo zvlast ked xestujem s dietatom...
Skor by som zvazila ci je naozaj nutne cestovat teraz ci tam kde som nemozem ostat o 4-5 dni dlhsie kym sa "nove postupy" unormalnia..

cammille
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielkaa
24. máj 2020

Celé je to chaos, miestami už nechápem tu logiku - napríklad tých 24 h výletov.... to sa počas tých 24 h človek akože nenakazí ...a za 25 h už môže ? Hlúposť ľudí, že si pred takýmto medzinárodným výletom nepreverili funkčnost aplikácie. Druha vec je, že keď idem na cestu Wien - Bratislava tak to si mám koľko litrov vody zobrať... veď hovorili, že sú tam podaktorí už skoro 2 dni. To si každý berie na hodinový výlet 10 litrov vody? Určite tam mali jedlo aj vodu, len asi nie na 48 hodín ...

kiki68
24. máj 2020

@lenuliatko84 v Rakusku, ale mam kamosov aj v Nemecku, anglicku, USA a deje sa to aj inde. Kamoske som takto vyhovorila pracu casnicky, vraj bude robit nacierno, ze na ruku a keby cosi tak to nejako upatlaju ze sa tam vyskytla. Zase to, ze su tu prisnejsie urady este neznamena, ze pod lampou nebyva najvacsia tma 🤷‍♀️ Tiez jedna kamoska tu robila nacierno a nemala poistku ani na sk ani v at. Cize po doktor ich iba sukromne a ked bolo nevyhnutne. Teraz to po 3 rokoch osefovala a konecne ma poistku. Ako na Slovensku sa to tiez deje, len je to iny level.

kiki68
24. máj 2020

@gabrielkaa akoze kusok odtial je spar v kittsee a tie ostatne dediny s potravinami. No hladom tam isto nepomru. Ale asi rakusanom musia pripadat ako idioti. Ze nevedia svoj ich obcanov vyriesit zo Sk strany.

gabrielkaa
24. máj 2020

@kiki68 ja som myslela, že oni sú v tej zóne medzi štatnymi hranicami a tam nemôžu len tak pendlovať

maciatkolulu
24. máj 2020

@gabrielkaa môžu ísť kam chcú, môžu si ísť nakúpiť, môžu sa vrátiť, ale rozum mi neberie, že niekto môže byť takýto hlúpy a bez preverenia sú situácie sa bezhlavo rúti a tam ziapat. Chudáci ti, co mali právo ísť, mali v poriadku papiere a ostali tam. Ti môžu nadavat

maciatkolulu
24. máj 2020

@kiki68 a keby len Spar, aj hofer, aj Billa, aj lidl, aj Merkur.... Aj pumpa..