Kde uskladňujete bazén počas zimy?

jaja1979
30. aug 2019

Ahojte, máme takýto podobný bazén a doteraz sme ho v zime skladovali v pivnici, vždy vyčistený a vysuseny.

https://www.google.com/search?client=ms-android...

Tento rok nám asi miesto v pivnici nezostane, nakoľko zaberá celkom dosť miesta, chcem sa spýtať, či niekto takýto bazén uskladnuje vonku. Máme vonkajší drevený domček, kde síce neprší ani nesnezi, ale keď je mráz, tak mrzne. Nepoškodí sa guma, resp. Nafukovací okraj vplyvom mrazu? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Bazén nebol najlacnejsi, tak by som oňho nerada prišla. Samozrejme ostatné časti ako filter a čerpadlo skladujeme vnútri, ide mi vyslovene len o bazén ako taký. Ďakujem za odpivede

janne318
31. aug 2019

Síce som nikdy neskladovala bazén, ale všeobecne k PVC materiálom - zima a mráz im dávajú zabrať. Aj keby si bazén vysušila do posledného milimetra štvorcového (čo je podľa mňa nereálne), vzdušnej vlhkosti nezabrániš. Mráz narúša molekulárne zloženie pvc (aj gumy), to vieme asi všetci - takže aj keby to ten bazén prežil, mikrotrhlinky mu podľa môjho skromného názoru minimálne skrátia životnosť.

janka279
31. aug 2019

@jaja1979 my mame oval a skladujeme ho cez zimu v bedni na zahrade, kedze nemame pivnicu a vyniest ho na povalu je dost narocne. Prezil takto uz tretiu zimu. Mali sme ho prepichnuty na jednom mieste, ale to mohlo byt sposobene aj niecim inym. Dierku sme jednoducho zalepili a bazen funguje dalej.

map0007
31. aug 2019

@jaja1979 my máme okrúhly, tyče dávame do krabice a do garážu a tú časť PVC bazenovu,som malá poskladanu danú do sáčku a do krabice od banánov a danú v deckej izbe v skrini😉 hore majú detí povešane šaty vetrovky a dole bol,celú zimu bazén.Tiež dom nevedela kde ho odložiť.Yak som ho dála do skrine😉