Kliešte u psa Yorkshire

sgilvadia
29. máj 2023

Ahojte, čo je účinné na kliešte pre yorka? Momentálne ma pipetu Fyprist combi je pravda, že keď sa kliešť prisaje po určitom čase odpadne, ale niečo účinnejšie? My bežné z jednej prechádzky donesieme 10-15 kliešťov u nás su strašne premnožené a kopec takých čo iba lezú. Je niečo také žeby im " smrdel" ( obojok nie je naučený nosiť)

zojazoja
29. máj 2023

@sgilvadia tabletky proti kliestom. od veterinara. nasim nepomaha nič len tabletky.

colsami
29. máj 2023

Fypryst patri dnes uz medzi menej ucinne.
Tableta Nexgard Bravecto Simparica
Pipety napr Advantix ci Vectra.
Ak davate pipety, nekupte vtedy psa. Oslabite ucinoo.

venusa85
29. máj 2023

@sgilvadia tiež dávame od jesene tabletky, Bravecto. My mame hunateho pekineza, takže hrôza vyťahovať

sweetlife001
29. máj 2023

Mám maltezáčku, dávam jej tabletku Bravecto..minulý rok ani jedného kliešťa nemala, teraz tak isto zatiaľ.
Suseda nedáva nič, vkuse má jej York kliešťov, máme ich tu veľa, ja som spokojná s tabletkou, máme celé leto pokoj.

alenka58
29. máj 2023

Bravecto veľmi účinné, maltezák

summer23456
29. máj 2023

Baby a koľko stojí to bravecto pre yorka a ako dlho účinkuje?

romanka06
29. máj 2023

@summer23456 do 30€ a máš pokoj od jari do jesene. Tiež sme skúšali všetko možné a nakoniec len bravecto

summer23456
29. máj 2023

@romanka06 no n sa zatiaľ osvedčili piperu,ale uvidím na rok. Takze to má účinok cca 6 mesiacov?.

jaga18
29. máj 2023

My tiež bravecto dávame 👍

asdfka
29. máj 2023

My pouzivame bravecto, mame na pol roka pokoj. Ale toho roku som mu nestihla dat, boli sme na prechadzke a doniesol si 3 kliestov. Kazdy den sme jedneho nasli a vytiahli. A dostal babeziu.
Pes bol hotovy, ja hotova ze neprezije… ale klop klop, podchytili sme to vcas.

mladena
29. máj 2023

za mňa je najlepší Frontline

ikka204
29. máj 2023

My mame maltezaka. A mal uz tabletky simparica aj bravecto, pipety. Ja som chcela nieco take, kde mu klieste nebudu lozit po srsti a nebude ich nosit domov kvoli detom. Pipeta absolutne nula bodov u nas. Spreje a obojky kvoli detom nie. A tabletka je dobra pre psa, ale klieste po nom lozili. Na bielej srsti to vidno hned. Ona ich zabija, az ked sa prisaju. Zo zufalstva som popri tabletke kupila ten privesok na obojok, co elektronicky odpudzuje klieste a zazrak sa konal. Ani jedneho som na nom nenasla, aj tabletka vyprchala a klieste nikde. Ked sme ho zlozili pri kupani a nasledne zabudli nasadit, prisiel domov s dvoma naraz. Cize musi ho mat stale a mame 10 mesiacov pokoj. Uz ani s nicim nekombinujeme.

sgilvadia
autor
29. máj 2023

@ikka204 a akú značku toho odpudzovača mate? Presne aj mne vadí, že po ňom lozia a nosí to domov lebo som tehu ...

ikka204
29. máj 2023

@sgilvadia tickless. U nas funguje, co ako som tomu neverila spociatku.

stellarstar
29. máj 2023

@sgilvadia ja používam pre čivavu obojok a kliešte nema

romanka06
30. máj 2023

@summer23456 áno, v apríli dám a máme pokoj