Kňazi v Dolnom Kubíne zneužívali 2 dievcčatá vo veku 12 a 13 rokov

kittykat22
29. jún 2022

Citali ste to? 2 knazi roky zneuzivali 2 dievcata. Jedna mala vcera rozsudok a knaz dostal 3 roky podmienku a este sa odvolal. Po zneuzivani ju posielal na spoved! Je prelozeny na inu diacezu - niekde na hornu Oravu. Druha caka na sud. Druhy farar bol poslany do Dubnice nad Vahom myslim? A su v cirkvi ako keby sa nic nestalo. Vedenie kostola vedelo o zneuzivani a nepovedali to ani rodicom, ani policii - chceli to zamiest pod stol

https://www.instagram.com/p/CfXOY3MLHOu/?hl=en

sissy27
29. jún 2022

@kittykat22 úprimne - bodaj by to boli "len" dve zneužité deti... samozrejme aj dve sú príliš veľa, presne o dve viac ako je akceptovateľné, ale žiaľ, obete sa rátajú na stovky, možno tisícky detí na Slovensku, v celosvetovom meradle sú to nepredstaviteľné čísla...
A nemá ich kto zastaviť... ani na slovensku, ani vo svete...

kittykat22
autor
29. jún 2022

Po rozsudku slecna sedela na lavicke a prisla za nou ucitelka zo zdrav. skoly ktora po nej zacala kricat, ze je svina a ze co ked si pan farar uzil 😵😠

kittykat22
autor
29. jún 2022

@sissy27 tak by sa mozno hodil protest. Nie je mozne, ze mamicky poslu svoje dieta do kostola a tam ich budu zneuzivat na fare.

lenka_mat
29. jún 2022

Hm, a keď to nebude pravda, kto sa im ospravedlní verejne? Aj u nás sa stal takýto prípad, avšak po pár rokoch sa dievča priznalo,že si to vymyslelo ...kňaz roky nevinný a verejné ospravedlnenie na poslednej strane v novinách...A protest proti ostatným pedofilom z radov policajtov, trénerov, učiteľom, ktorí sa k tomu priznali? Zasa téma na rozprudenie nenávisti podľa "overených informácií"

derdia
29. jún 2022

@sissy27 a ty to TVRDIS, LEBO TO VIES, BOLA SI PRI TOM? Kedze to takto verejne tvrdis? 🤔A pozor! Ja to neospravedlnujem, tiez to odsudzujem... Ale aby to talto niekto tvrdil, to co si LEN MYSLI... je trosku moc. Zneuzivat moze kadekto... Aj otcovia aj stari otcovia aj ujovia...a ano toho je asi mnoho...ale je to na kazdeho svedomi, kto take nieco pacha...a knazi by to byt nemali.. Ale nemozno ich hadzat do jedneho vreca...

jakubrianka
29. jún 2022

@kittykat22 v DK bol súd, prípady sa stali niekde na dedine, kňazi sa priznali 2 ktorí na farnosti pracovali po sebe - nie súbežne. Obaja sa na súde priznali.
Pani čo kričala vraj jeden z prípadov popísala že 8 dievčat kňaza opili a robili si s ním čo chceli - citujem SME.
Je to hrôza tak či tak. Jedno z dievčat malo 12 rokov

lejusinka
29. jún 2022

@lenka_mat hej cize tie obrazky penisu ktore jej posielal boli omylom? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ci je to normalne?

marsmykkok
29. jún 2022

@lenka_mat Ja som sledovala len toho Petra, ten bol suspendovaný a už nie je kňazom, sú komunikácie s dievčaťom kde jej dával nevhodné návrhy, rád sa točil okolo detí-robil pre ne tábory, skladal pesničky-jasný pedofil.

perthes
29. jún 2022

@kittykat22 ja cirkev vnímam ako prehnite ovocie. Je to jedna najsilnejšia a najbohatšia politická strana na svete. Ja som definitívne rozhodnutá odísť z RKC. Nechcem mať s nimi nič spoločné. Ešte žijú z ľudí ktorí naivné veria im rozprávkam. A čo sa týka krstu...malo by sa krstiť v dospelom veku kedy človek má právo sám rozhodnúť čo chce k nim patriť alebo nie.

sissy27
29. jún 2022

@derdia ja nikoho nehádžem do jedného vreca, určite sú aj normálni kňazi, ktorí svoje poslanie vykonávajú svedomito a úprimne, nepochybujem o tom. Takisto viem, že sa zneužívanie deje aj v iných sférach ako len v cirkvi. A nie, nie je to na každého svedomí, kto také niečo pácha - svedomie môžeme vyťahovať keď niekto ukradne čokoládu alebo fľašu rumu v obchode. Tu sa bavíme o zničených detských - ľudských životoch, navždy zničených... A o tom, že sa jedná o státisíce detí po celom svete, to nie sú moje dohady alebo "myslím si" - stačí sa pozrieť, aké odškodné bolo vyplatené obetiam sexuálneho zneužitia od cirkvi...Veľakrát sa takéto veci prevalili a hneď zamietli pod koberec (alebo pod sutanu). To nie je svedomie jednotlivcov, to je svedomie celej spoločnosti, že niečo také toleruje napríklad tým, že vinníkov nepotrestá, že obete obviňujú z toho, že svojim priznaním zničili kariéru či život nejakého kňaza (učiteľa, trénera, strýka... doplň si čo chceš), že to nebolo také hrozné...
@kittykat22 ako vidíš z niektorých reakcií na internete, tak mamičkám to asi až tak nevadí, veď čo povie farár je sväté...

lejusinka
29. jún 2022

@derdia ale to ako sa stavia k tomu cirkev do jedneho vreca hodit mozeme 🤷🏻‍♀️

nwnw
29. jún 2022

@kittykat22 a este tych darmozracov vciernych habitoch zivime znasich dani a vacsina naroda sa tvari takto 🙈. Este by ich babky vydedili, keby sa prestali 4x do roka tvarit ako veriaci.

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenamihal
29. jún 2022

A pre toto som prestala chodit do kostola !!! VODU kazu,vino piju ...brrrr Cirkev je najspinavejsi a najvacsi biznis pod slnkom !!!! VERIM V Boha,ale tieto dvojtvarne chlapske ksichty ja nemusim ...Chodia vyobliekany ako najvacsi biznisman ...par dni som bola na pohrebe a knaz na kare vyvonany,znackove oblecenie,apple hodinky za 450eur.,najnovsi apple mobile 13 a vkuse cumel do telefonu ...ty kokos kde je ich skromnost ???!!! joj,zaludok sa mi dviha z nich !!!!!!!! A za pedofiliu by som ich dala vykastrovat a zbavit knazstva !!!!

viera77
29. jún 2022

Mňa až strasie, keď mám niekde vstúpiť do kostola...skrátka nemôžem...a trvá to už od detstva, čo sa dobre pamätám. A nedávno som sa dozvedela o dávno-dávnej skúsenosti môjho prastarého otca...bol pôst, on prišiel neohlásene kvôli niečomu za farárom a ten mal práve mäsové hody a pil víno. Odvtedy bol u nich pôst zrušený, že keď môže farár, prečo by nemohli aj ovečky!

mimikarol
29. jún 2022

@perthes presne. Ja na svojom pohrebe nechcem ani kňaza. Aby mi tam voljake hnusne prehnite hovado odrapkavalo tie svoje naučené kraviny. Ja mám k nim všetkým neskutočny odpor, nemôžem si pomôcť

rooberta
29. jún 2022

@lenka_mat ty uz co si dala 🤮 ze “podla overnych informacii” ved bol sud, boli predlozene dokazy, priznal sa, so sudcom sa dohodol na 3r podmienke. Vonku je fotka jeho stoporeneho penisu, ktoru poslal 13r decku a tebe sa aj tak zda ze su to iba neoverene informacie. Ja uz neviem fakt…
Postrkajte sa vsetci tym chorym tajtrlikom v sukniach, ktorych tak vehementne obhajujete do analnych otvorov ked chcete, ale naco im tam tlacite svoje deti. V zivote nepochopim.

janickacrazy
29. jún 2022

@kittykat22 tie tresty sú úplne neadekvátne, dievča má traumu do konca života a on si chodí po slobode akoby sa nič nestalo, hrozné

perthes
29. jún 2022

@mimikarol ani ja nie

saeedi
29. jún 2022

RKC nie je nič viac iba obchodnou spoločnosťou, ktorej hlavnym cieľom, ako každej inej sro alobe a.s. je maximalizacia zisku, ktory dosahuju prostrednictvom manipulacie a klamstiev. Našťastie sa veci hybu spranvym smerom (vid posledne sčitanie).

Predstavitelia RKC a ich “ovečky”, ktori podobne pripady tomuto bagatelizuju, ba dokonca označuju obeť za klamarku ako tu @lenka_mat su humus, ktory treba vytlačiť zo spoločnosti. Inak tu dobre nebude

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perthes
29. jún 2022

@mimikarol tak isto. Mne je z nič zle. Robím casnicku a na vlastné oči som videla ako sa správali na objednávke. Dutniky v hube, hennesy v ruke a čakalo sa ako nam bolo povedané kedy sa veličenstvo uraci prísť k stolu..lebo že oni s šľachta. Ach a tie naše ovečky im len dávajú milodary..hnus

kate211
29. jún 2022

Orava a knazi .... Tam bude viac takych.

rude_baby
29. jún 2022

Raz darmo, cirkev je posahana 🤦‍♀️a hlavne tí veriaci, kt idú vykrikovať zneuzitym deckam, že čo si to dovolili povedať na"pana farara" 🤮náboženstvo by nemalo v škole vôbec byť, kto chce počuť tliachaniny, nech si ich počúva v kostole vo voľnom čase...

bluka2
29. jún 2022

Bohužiaľ to nie je v tých kruhoch nič nezvyčajné 🙁

abbey1
29. jún 2022

Bohužiaľ, toto sa nedeje len v cirkvi, aj v školstve sa nájdu takýto jedinci. Tragédiou je, že sa zvyčajne o tom vie i tam hore a mlčky sa to roky prechádza a ospravedlňuje.
Obete to vidia, vedia a boja sa teda prehovoriť.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakubrianka
29. jún 2022

@zoro9836 vieš ale rodičia posielajú svoje deti do kostola v dobrej viere, že im odovzdávajú hodnoty do života a potom zistiť, že si zveril niekomu dieťa kde mu ukradli dušu? detstvo?zničili ho psychicky a fyzicky? Nečudujem sa rozhorčeniu, lebo je tragédia, že sa to deje niekde, kde by sa nemalo. Na mieste ktorému mnohí veríme.