Kňazi v Dolnom Kubíne zneužívali 2 dievcčatá vo veku 12 a 13 rokov

kittykat22
29. jún 2022

Citali ste to? 2 knazi roky zneuzivali 2 dievcata. Jedna mala vcera rozsudok a knaz dostal 3 roky podmienku a este sa odvolal. Po zneuzivani ju posielal na spoved! Je prelozeny na inu diacezu - niekde na hornu Oravu. Druha caka na sud. Druhy farar bol poslany do Dubnice nad Vahom myslim? A su v cirkvi ako keby sa nic nestalo. Vedenie kostola vedelo o zneuzivani a nepovedali to ani rodicom, ani policii - chceli to zamiest pod stol

https://www.instagram.com/p/CfXOY3MLHOu/?hl=en

jakubrianka
29. jún 2022

@kate211 no ... troška preháňaš. Doteraz bolo počuť o iných kútoch Slovenska a o Orave to počujem prvý krát. Žiaľ všetko z jednej farnosti.

zdenka11081983
29. jún 2022

@kittykat22 no netaraj zas... bola to učiteľka bývalá zo základnej školy. Konkrétne učiteľka angličtiny. Veľmi zlá žena. Ktorá roky psychicky tyrala deti v škole a aj ich rodičov. Doslova chodiace zlo. Učila ma ... ja som však mala šťastie, ku mne sa správala dobre.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
autor
29. jún 2022

@lenka_mat nebude pravda? On sa k tomu priznal. takze pravda to je.

777januska777
29. jún 2022

Všetci čo nadávate na cirkev a obviňuje všetkých kňazov, tak odporúčam si pozrieť dokument V sieti. Tam boli otcovia a dedkovia, ludia co mali rodiny, deti či vnúčatá. Teraz na základe toho dokumentu budem tvrdiť, že všetci muži sú prasatá a pedofili? Alebo macron francúzsky prezident mal len 14 rokov, keď si s nim začala jeho učiteľka o 25 rokov staršia, takže na základe tohto budem tvrdiť, že všetky učiteľky sú pedofilne ženy?

kittykat22
autor
29. jún 2022

@jakubrianka tak 1x to nie je. Knaz v Kubine mal dieta so slecnou cca 20r spat a bol koli tomu tiez prelozeny do inej diacezy. Takze to, ze si to nepocula, neznamena, ze sa to nestalo. A som si tym na 100% ista pretoze sme boli na chate a vsetci sa totalne opili a ked som sa neskor pytala, kde je ten chalan, tak mi kamarat povedal, co sa stalo. Neverila som vlastnym ociam.

lenkakravcova
29. jún 2022

@kittykat22 No krása.
Už by sa konečne mohla oddeliť cirkev od štátu. Nech si ju podporujú z daní len ti, ktorí sa k jej finančnej podpore prihlásia. Tak ako v Nemecku.
Hneď by im kleslo ego. Z 60% by ostala možno polovica, možno menej a konečne by nemali až taky vplyv v parlamente.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
29. jún 2022

57:27 Korán - pre zaujímavosť - o mníšstve a celibáte:
Potom sme vyslali po stopách, ktoré po nich ostali, našich poslov a vyslali sme Ježiša, syna Márie a dali sme mu Evanjelium a učinili sme v srdciach tých, ktorí ho nasledovali, súcit a milosť, a mníšstvo. Nepredpísali sme im ho, oni si ho vymysleli, sledujúc spokojnosť Božiu.
Avšak oni ho nedodržali tak, ako ho mali dodržať.. veľký počet z nich je spurný.

lenkakravcova
29. jún 2022

@zoro9836 Aspoň by sa ukázalo, ako úprimná je viera daných veriacich. Peniaze sú veľmi dobrý filter.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
29. jún 2022

@lenkakravcova ty si veriaca v islam však? Ja len ze ci tak vehementne ako ideš proti krestanskemu pokrytectvu ideš aj proti islamského pokrytectvu. Keďže blízky východ, kde je islam oficialnym a hlavnym nabozenstvom nie je teda studnica lásky a dobroty.

matogato16661
29. jún 2022

@kittykat22 oni su skor na chlapcou sa cudujem

stanulienkat
29. jún 2022

@zoro9836 ty nevieš, prečo ľudia v sebe nesú nenávisť voči tejto mafiánskej organizácii?? Skús si pozrieť históriu cirkvi od jej počiatku : vraždenie, rabovanie, upalovanie, znásilňovanie, viedli sa vojny v mene božom, križiacke výpravy, pedofilia..... cirkev narobila toľko zla, že ani dve svetové vojny toľko zla nenarobili. Takáto inštitúcia nemá čo robiť v 21. storočí, treba urobiť odluku od štátu.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
29. jún 2022

@zoro9836 nechcem ti brat iluzie, ale boh je imaginarna postava. Cirkev mala uz od pociatku dobre nastaveny marketing. Platenie odpustkov, zastrasovanie ludi, vynucovanie poslusnosti. Veriaci by si mali tieto kruzky platit sami.

deti95060810
29. jún 2022

@lenkakravcova cirkev oddeliť od štátu? tak potom oddeľme aj šport, kultúru a pod. Však nie každý chce podporovať cirkev - lebo však nechodí do kostola, ale je veľa ľudí čo nechodí ani do divadla a na hokej...
keď už tak veľmi chceš oddeľovať cirkev - tak potom oddeľme aj ostatných od štátneho válova...

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shee11
29. jún 2022

@stanulienkat Boh je imaginarna postava? Len aby ti na smrtelnej posteli nenapadlo - co ak.... ?
Ale k veci, ano, v Cirkvi su aj ľudia co páchajú zlé veci, aj kňazi, ktorí, páchajú zlé veci. Nezabúdajme, ze väčšinu Cirkvi tvoria bežní ľudia, nie kňazi a áno aj medzi nimi sa nájdu osoby, ktoré zneužívajú deti - dokonca ich je oveľa viac ako kňazov, nájdu sa medzi nimi kadejakí zlodeji, vrahovia, ohovárači a neviem kto. Všade, kde je veľká masa ľudí sa nájdu extrémy. Cirkev zneužívanie posudzuje veľmi prísne, netají, neututláva.
Okrem toho, v sekunde sa vždy zabudne na všetko dobré.
Keď zneužíval vedúci v tábore dievčatá, tak nadávate na všetky tábory_ Nie. Tendenčny a emočný príspevok toto.
Ja dúfam a verím, že vinníkom sa ujde spravodlivý trest a ze sa nic také uz nezopakuje.
Nepotrebujem hneď nenávidieť všetko a všetkých.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shee11
29. jún 2022

@matogato16661 1. trošku trápne.
2. píše sa "na chlapcov", nevadí.

janickacrazy
29. jún 2022

@shee11 tak 3-rocna podmienka za zneužívanie 13-rocneho dievčaťa ti príde ako adekvátny trest? Mne teda nie!

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkasarka
29. jún 2022

@zoro9836 poznáš nejaké dievča ktoré sa dalo “do hromady”? Ja teda poznám iba tie ktoré sa “do hromady nedali ani po desaťročiach,ani psychiatria nepomohla.

shee11
29. jún 2022

@janickacrazy ani mne a teraz co? budeme tu písať hnusne veci o vsetkych knazoch, o celej Cirkvi? Ci? Lebo o tom je tato debata, cim vacsi hejt, tym lepsie.

lenkasarka
29. jún 2022

@zoro9836 porovnávaš neporovnateľne. Vrazda a znásilnenie to je hruška a jablko

shee11
29. jún 2022

@lenkasarka sadzba je 3-10 rokov, ako dopadol Chachaland a iní veduci taborov? Stale sa to ťahá, vinu popieraju, stale odvolania, chlapci su zatiaľ volní . Preco nejdeme hejtovať tábory? O čom je toto.