Koľko miniete mesačne na stravu?

olianko
23. apr 2008

Ahojky 🙂
My sme 3-clenna rodinka a tento mesiac som si zacala pocitat, kolko asi minieme na jedlo.Tak by ma zaujimalo ako ste na tom vy? Viete kolko asi miniete?

maca793
3. máj 2008

ja keby som mala dať tip, tak neviem, či by ste to prijali. môj píbeh pozná hádam na MK každý. ☹

veronika13
3. máj 2008

maca, ja nie

my minieme asi okolo 5tisíc, no ešte som to presnejšie nezisťovala, musím odkladať bločky

jaduska
4. máj 2008

Podľa mňa sa za 3-4000 Sk mesačne vystravovať dá, ale určite to nie je celkom zdravé stravovanie (ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem 😉 ) , alebo si tí ľudia sami dopestujú zeleninu a ovocie, lebo ja napr. strašne veľa dávam za zeleninu. Človek kúpi dve paradajky a dve papriky a 40 Sk v ťahu.

A niektoré tu do ceny stravy napr.nezapočítavajú gastrolístky, alebo šeky za stravu v škôlke, škole atď., čo tiež skresľuje celkovú sumu.

dadulka19
4. máj 2008

maca,daj 😉

bibula
4. máj 2008

no tolkym to mam poslat,ze som okopirovala,co som poslala olianke,takze tu je to,
no vacsinou robim kura na rozne sposoby,v akcii nakupim aspon 3cele kurcata,priatel ich rozporcuje na prsicka ,chrbty a koncatiny,porobim si male balicky,takze z kazdeho kurcata su 3 valicky.potom vacsinou robievam na stave-s mliekom,ziadna smotana,alebo "nacerveno" paprikasku. ked ma prist navsteva,s prsicok spravim cinu na panvici s kopu zeleninky,tu davam vsade,je zdrava,lacnjsia ako maso a poriadne zasyti-mrazena.
dalej robievam spenat,aspon 3x mesacne,kazdy ho u nas miluje,dalej langose,z kila muky,alebo zemiakove "pagace"plnene zemiakmi,je to velmi syte a tiez to lubia.alebo do velkeho pekaca kolosvarsku s troskou klobasky pre vonu,navrch biely jigurt....a take vselico,mame dost pestru stravu,aj ked takto sa to moc asi nezda.vsetci jeme rovnake,aj ondrik-ma 16mes.ked je v akcii udene,spravim nakrajane udene s pyre a naplnim kysnute ceto,idu sa za tym roztrhnut.--))a furt nieco.varim vecer,cez den nestiham pri malom a jedlo je na dalsi cely den a zbytok na druhy den,potom varim zase a tak.
ku kuriatku ,niekedy cestoviny,niekedy halusky.
dalej strapacky,syrove cestoviny s cesnakom,bryndz.halusky a cojaviem co.-))
snad si si nieco vybrala.
nerobim velke nakupy,vzdy kupim co potrebujem,lebo ked sa veôla nakupi,sa vela rychlo minie.
samozrejme ku kuriatku obcas aj zelenina-aj formou salatu
ja si dost potrpim na zdravu vyzivu,ako to tu niekto hotre spochybnoval,je to totiz moj zivotny styl-co najmenej umelin a vymyslancov. 😵

monr
4. máj 2008

no vidím tu poriadne sumy,
u nás sa stáva, že na stravu vyjde niekedy len 2000 mesačne, a treba z toho vyžiť.
Ďakujete, že môžte obetovať tak veľa.
Ale dúfam, že už sa to zlepší. 🙂

bibula
4. máj 2008

😉 monr,ked som bola sama s dcerkou som minala 2000mesacne,ale to aj jogurty a syry,preto nam "trosku" naklady vstupli,ked su dvaja.-)aj to sa kazdy v praci cudoval.moje kolegyne minali aj do 15000 strasne....

monr
4. máj 2008

aj ja som to porovnávala so svokrou, oni boli traja dopelí doma a minuli skoro 15000 tisíc, to som žasla. ale zas keď sa nedá, tak sa nedá. no a nerátam k tomu obedy v práci a škôlke, takže trošku by to stúplo.🙂

bibula
4. máj 2008

aj ja ratam len domacu stravu,dcerka ma obedy,ale vzdy sa nadlavi aj doma 😀

katulka2709
4. máj 2008

Tak u nas je to okolo 5-6 tisic, z toho 3000 ide na Nutrilon, kase a prikrmy a ostatne je pre nas, ale muza mam kuchara a je stale v praci, takze ten ma stravu zdarma, ale keby sme mali varit doma pre oboch kazdy den tak je to urcite raz tolko.

sillas
4. máj 2008

baby...máte môj obdiv...my spotrebujeme denne liter mlieka tak len mlieko je 620 Sk...každý den pečivo...cca 1000 ,-SK...a ked ratam iba jeden jogurt per maleho a jeden pre malu tak je to 25 sk na den...t.j. 750 Sk...takže len tieto 3 zaklady mi vychádzaju 2370,-Sk...a kde je šunka, syry, maso...a kde sme ešte my dvaja s manželom...a zelenina a ovocie???
my tiež budeme platiť od tohto mesiaca hypoteku..tak budem musieť uškrtiť...len mam strach že na strave nemam kde...ved ked som si už aj vyrátala pečenie..aby sa nekupovali sladkosti...tak aj to najlacnejšie vyjde na 150 sk...a ked ešte nejaka plnka..tak koniec... 😒
a obed pod 100 sk pre 4.-člennu rodinu sa nada dostať ked je aj polievka...
ved obyčajne rezance s tvarohom a so smotanou je 60 sk bez slaninky..a ešte ked plus polievka.. a to je zjedene na posedenie...
no neviem ...obdivujem..ale zda sa mi to nepravdepodobne vyjsť z 3 tisíc... 😕
ved to je 100 sk na den pre štyroch????
už skušala usetriť, tak som sa dostala na 8 tisic...ale na druhy mesiac to bolo oto viacej, lebo sa mi minulo maso..ryba...bolo to systémom...že sme všetko vyjedli... ☹
neviem ja už som zufala....

evitkamalicka
4. máj 2008

my minieme na stravu tak 4-5000 a to sme len dvaja zatial

bibula
4. máj 2008

sillas-vy zjete za 30 dni 1000ks rozkov?
jogurty kupuj rajo do 10korun
nekupuj sunku ako taku,kupuj sunkove odrezky,detom to staci,pre hosti si prichystaj suchu salamu pre navstevy a tak dalej by sa dalo upravovat,ale to je len vec zvyku. 😉

veronika13
4. máj 2008

veď len chlieb stojí vyše 30,-

irenkat
4. máj 2008

no baby ja vas fakt obdivujem, minut na stravu len 3000 - 4000sk. chcela by som to vyskusat, ale neviem ako na to.
bibula: inac vy jete len kura? ziadne ine maso?

evitkamalicka
4. máj 2008

bibula rozok uz davno nestoji korunu, takze zjedia menej ako 1000 rozkov, u nas toji rozok 1,90,-

irenkat
4. máj 2008

kupis polku chleba, 8 rozkov a to mas asi tak 34sk, das si to krat 30, no a mas tu tisicku ani nevies ako....

bzuco
4. máj 2008

ona minie 1000,- na rožky, nezje 1000 rožkov 😀

danulka2
4. máj 2008

veru je to tazke vyratavat kazdu korunu. Ja tiez setrim kde sa da. Muz sa mi az niekedy cuduje co ,,vystrajam,, 😉 .Mne sa totiz neleni ist pesi 3km do tesca ci kauflandu na lacnejsi nakup. Nalozim maleho do kociara, nakup tiez a takto pocas prechadzky urobim aj lacny nakup. Len horsie je to cestou domov, lebo to mam s nalozenym kociarom do kopca, ale to je vramci kondicky 😉 . U nas je to ale o to horsie, ze mne by stacilo na ranajky chlieb s maslom alebo syrom, ale manzel musi mat aj salamu. Mne by stacili na obed rezance s makom alebo tvarohom, ale muz musi mat maso. Takze u nas najviac poje manzel 😝 😠 a neda si povedat, ze by mohol aj menej a trochu by aj schudol /a veru treba mu/ 😉 . Ale pravdu ma aj bibula aj sillas.
Dajte sem nejake vyskusane lacne recepty. Hned davam jeden: udene rebra dam vyvarit do zemiakovej ci fazulovej polievky. Maso potom oberiem, zmiesam s uvarenymi cestovinami a dam zapiect. Takto mam polievku aj druhe najmenej na dva dni.

bibula
4. máj 2008

🙂 vsak som pochopila,ja lenze rozky sa daju kupit aj za korunku ,kee su v akcii a mozu sa dat do mrazaku.

bibula
4. máj 2008

jeme aj bravcove- po prve je drahsie a po druhe je nezdravsie ako hydina.ale jedavam tak 2 x do mesiaca.ako gulas,alebo na pekaci s kopu zamiakov.si pripadam jak sedlaicka,ked tu pisem 100 rocne recepty 😒 😔

irenkat
4. máj 2008

u nas ked su rozky v akcii za 1sk, tak kupim 2x take mnozstvo ake som planovala, lebo su strasne prtave 😀

bibula
4. máj 2008

danulka tie rebra aj ja robievam vo fazulovici,potom to papaju aj styri dni.ô....ale mnaaaaam,teraz som to dlhsie nerobila,kvoli malemu,lebo ved poznate nafukovanie a brusko,ale minule som spravila 3 x som premyla fazulku pocas varenia a jedna radost,ani "puk" nevysiel🙂))))

irenkat
4. máj 2008

bibula ake 100 rocne recepty?? vsak gulas je normalne jedlo. aspon si ma inspirovala, ten som uz dlho nerobila. dnes spravim a bude aj na 2-3 dni 🙂

danulka2
4. máj 2008

bibula nemusis sa tak citit 😉 ,vies si poradit, neminies tolko a mas navarene. Nie je umenie navarit z plnej chladnicky, ale z toho co momentalne mas 🙂 😉 .A nahodou take 100rocne recepty mozu byt celkom chutne. Len sem nejaky hod a vyskusame.

bibula
4. máj 2008

no este jeden priklad setrenia,a idem chystat papku.priatel mi volal,ze kupil v carefoure pecene kura-asi bolo v akcii.-)takze mam zemiaky od predvcera,ked sme mali rybie prsty - z carefouru rodinne balenie 😀 idem zemiacky ozivit osmazenou cibulkou a budu ako cerstvo uvarene,z kuriatka oberiem suchsie masko na zajtra-kridla,chrbat,nozky spapame dnes.ostatne bude zajtra s ryzou a zeleninkou ako rizoto....takze majte sa

bibinka
4. máj 2008

bibula- si svetová 😀

masinka
4. máj 2008

ahojte
tak ja som varenie riesila s par kockami v teme ako usetrit, tu je nas "jedalny listok"
sorrry za trosku dlhsi prispevok
(inac gastrace ratam ako prijem, neodpocitavam ich z toho co minieme na stravu co je okolo 4500 SK mesacne)

ja varim zvacsa tak "z brucha", nejake masko, k tomu nejaka zelenina, okorenit a v najhorsom bude z toho gulas

varim vo velkom, takze je vzdy aspon na dva dni + nieco do mrazaku

kupujem masko co maju akurat v akcii (takze odpadne rozhodovanie na co mame chut) - kuracie prsia, morcacie prsia (alebo cele kura, potom upeciem stehna, prsia dam zatial do mrazaku a z chrbta a kridel polievku) alebo bravcove (stehno alebo pliecko)

ked je v akcii cerstva zelenina (brokolica, cukina, cuketa, baklazan, kalerab, mrkva, cibula), alebo mrazene zmesky (polievkova, cinska a rozne ine azijske, madarska, mexicka), tak sa tiez zasobim

kupujem konzervovanu kukuricu, fazulu a osupane paradajky pripadne pretlak

takze masko (hociktore) nakrajat na kocecky, oprazit na troske oleja alebo masla (pripadne na olivovom oleji), pridat zeleninu (sacok alebo cerstvu na kocky) a osolit a okorenit (ked bude aj babo papat, tak najprv odobrat jeho porciu az potom dochutit. (cinsku zmes mozes ochutit sojovou omackou a pridat arasidy a ryzu a podavat to ako cinu, ostatne mozes podavat pomiesane s ryzou ako rizoto alebo s cestovinou, hranolkami, zemiakmi). ja rada experimentujem s korenim, vela pouzivam korenie na gyros, ale aj oregano, provensalske bylinky, pripadne chili....na rizoto mozes dat postruhany syr, ked tam das cestoviny, mozes to nechat este zapiect ... vzdy z toho vznikne nieco ine aj ked zaklad je stale rovnaky

velky uspech ma u nas "mexicka pochutka" - oprazene kocky z kuracich prs, konzerva kukurice, konzerva fazule a konzerva osupanych paradajok posekanych nadrobno (vsetko aj so stavou), ochutit oreganom a chili, mozes s tym dat ryzu alebo hranolky

gomaci gyros - oprazene kuracie kocky s gyros korenim a trochou kecupu a worchestra zabalis do pita chlebovej placky s trochou ladoveho salatu + niekolko platkov paradajky a cibule a trochu bieleho jogurtu

kuracia pecienka na masle a k tomu podusena cuketa s mrkvou a cibulkou (pripadne aj paradajkami), mozes to dat na spagety alebo tiez s ryzou

privarky - zemiakovy, sosovicovy, fazulovy - raz to das s volskym okom, raz s vajickom, raz s varenym parkom alebo osmazenym (pripadne urobis kvetinky z tocenej), alebo to urobis redsie a podavas s chlebom ako polievku (zemiakovy je v pohode aj ked kojis)
potom sa da este urobit koprovka, kelovy privarok, paradajkova omacka (napriklad s plnenou paprikou), hubova omacka......

sote - oprazene masove kocky podusis s cibulkou - , paprikou a paradajkou, vyborne k zemiakovym plackam alebo s cestovinou (mozes dat aj zampiony)
- zampionmi a pridas smotanu, urobis k tomu halusky
- pridas ananas a papriku

gulas (normalny alebo falosny s parkom)
pecene kura
pecene bravcove s knedlou a kapustou
file alebo pecena rybka

vyprazany karfiol (pripadne baklazan, cukina alebo patizon) s varenymi zemiakmi a domacou tatarkou
granadir
francuzske zamiaky
lokse
zemiakove placky
kuracie pecienky na masle alebo restovane (pripadne aj s hraskom)
dusene kuracie zaludky

palacinky, dukatove buchticky, tvarohove gulky, ovocne knedle, sulance, parene buchty, pirohy, lievance....to by moj drahy jedol aj kazdy den

dobru chut

sillas
4. máj 2008

tých 100 sk som ratala ako na pečivo...ved občas vianočka...alebo briožka..za ktoru už pýtaju 6 korun a aj viac...a rožok u nas je 1,90 a s lacnejším som sa nestretla už 5 mesiacov..kedy bol naposledy 1,50 😒

bibula obdivujem...no da sa tak čarovať a občas to robim aj ja...ale keby to takto malo byt stále tak manžel by bol asi stále nervozny od toho žeje hladny-.. 😒
a ťažko mi je ho odradzať od jedla ked robí denne od 5:30 do 19-tej...aby sa obmedzoval v jedle a v sladkostiach ked hovorí že potrebuje energiu...čo potrebujeme každy... 😵

no v tých 10 tisicoch su aj stravenky a strava malej v škôlke...ale aj bez toho je to 8 tisic...a keby som mala vyjsť z 3...asi by nas už o 2 mesiace nebolo vidno... 😀 😀

a trošku s tou šunkou nesuhlasim...kedže viem aký bordel do toho dávaju...tak radšej kupim kvalitu kedže je to iba pre deti a hlavne pre maleho, takže nmiekedy pozeram aj na to čo to obsahuje a kto to vyraba...a nie len za každu cenu aby to bolo najlacnejšie...ved ide o zdravie mojich deti... no ja by som sa do sume 3000 sk nezmestila..., asi by som si koledovala aj o rozvod... 😒 😀 😀
musim šetriť niekde inde,..ale kde??? 😕 😕

sillas
4. máj 2008

myslela som 1000 sk..na pečivo