Koľko € ste ochotne investovať do módy?

adrianebrooks
16. okt 2019

Ahojte žienky,nedavno ma zaujala diskusia o šatniku,tak mi v hlave vznikla otazka koľko ste ochotne investovať do topanok,kabelky a inych kusov oblečenia? 🙂

ivkazba
16. okt 2019

@veronaela jedny to robia tak ako píše @fokuska že mrte úverov a pritom prd majú, len dlhy a deti čo nepoznajú aké je to mať každý deň ovocie a potom sú tu aj druhí, ktorí proste dobre zarobíme

ivkazba
16. okt 2019

@fokuska inak toto ja nechápem, takú svokru napríklad, prečo vôbec dajú na obrazovku ľudí, čo sa dostali do zlej situácie tým, že sú roky nezodpovední, ešte im aj pomôžu a aj tak vieme, že tým ľuďom to nepomôže, že furt budú na dne, lebo buď sú proste hlúpi alebo majú priority inde ako starať sa poriadne a zodpovedne o deti

evabb35
16. okt 2019

@adrianebrooks je rozdiel v kvalite aj u plaviek. A dosť značný. Niektoré plavky som používala aj viac sezón, aj v mori a nič im nie je. Ale pri nákupe som na financie neprihliadala, jednoducho dopriala som si. Mala som aj také, že po jednom lete pri mori a mohla som ich vyhodiť. A keď som vyhodila niekoľko takýchto plaviek, už som tie lacnejšie ani nekupovala.

evabb35
16. okt 2019

@ivca88 aj ja som kupovala drevené hračky a potom keď som ich venovala škôlke, tak sa učiteľky úprimne potešili. Celkovo som vrazila dosť peňazí do takých tých nadčasových hračiek...takže sú stále v obehu, akurát sa mení ich použitie.

sayurinka
16. okt 2019

Cez bazár si vždy kúpim kvalitné kúsky za pre mňa prijateľné ceny ;) Mam zopár drahších kúskov ale to sú ručne práce - z každého bol vyrobený len jeden kus (na také skvosty si vždy rada nasporim a som ochotná investovať aj viac peňazí). 🙂

veronaela
16. okt 2019

@fokuska je to dost mozne. meviem ci som tu cast aj nevidela 😃alebo pripad ked zeny placu aky je maly rodicak a z tpho povedia zaplatim si z rodicaku pausal, uver, kadernika, nechty, natankujem , a nic mi z neho nezostane 😂😂😂0😂

veronaela
16. okt 2019

@acrobaleno ake znacky sa ti prosim osvedcili? ja mam asi nestastnu ruku , lebo ak som isla do niecoho stylom kupim si kvalitu a vydrzi mi to roky tak nic z toho. a to som mala znacky kors , armani, guess, valentino, liu jo, hilfiger. znicene a opotrrbovane po par mesiacoch a to ja si davam na veci pozor kedze na vsetko som si zarobila sama

veronaela
16. okt 2019

@adrianebrooks plavky odporucam relleciga a kupit cez black friday, byvaju za polovicu a vydrzia asi vsetko

vevesh
16. okt 2019

@adrianebrooks za kvalitu som ochotna zaplatit- a dost, pretoze to kupujem na par rokov. Urcite "nechodim s modou", mam vlastny styl a ked najdem to, co sa mi paci, kupim si to. U deti som ochotna dat max. 70 eur za kvalitne veci, pokial rastu ako z vody (ale urcite nedam 70e za dupacky, len pretoze ze su "kors", ale za kvalitnu obuv, ci zimnu bundu na 2r+ ano). U seba zalezi od kvality a veci, ale niektore znacky neuznavam a urcite nedam peniaze len za znacku a kvalita nikde, resp. sa to po par krat opraniach rozpadne. A nakupujem s rozumom- v akciach, vypredajoch, z 2 ruky, ak sa mi vec zapaci, tak aj normalne a ak je to potrebne. Kedze kupujem kvalitne veci, vsetky deti po sebe ich nosia + ked ich potom dalej darujem, tak vyzeraju ako nove...

annlia
16. okt 2019

@adrianebrooks kupujem iba veci ktore sa mi pacia a ktore budem naozaj nosit, nie co mi budu stat v skrinu😀 a oblecenie kupujem raz za cas, nie stale skor zmenou rocneho obdobia aj tak v poslednej dobe mam problem kupit nieco na seba schopne a nie drahe

j_anna
16. okt 2019

Ja by som skôr bola zvedavá, kde nakupujete? Poraďte, s ktorými značkami ste spokojné. Ja nakupujem len v bežne dostupných obchodoch v nákupných centrách, ale uz som smutná z toho, že tie veci nič nevydržia..a ťažko aj niečo pekné nájsť. Všetko mi príde v poslednej dobe nejaké príliš voľné alebo v zvlášnych farbách ako na starú ženu. Už aj muž sa sťažuje, že čo to nosím..ale vážne neviem kde nakupovať a zároveň nezaplatiť 100 euro za jedno tričko..

momoqui
16. okt 2019

@miska_mysicka coho myslis?

momoqui
16. okt 2019

@miska_mysicka
Tak napriklad topanky armani geox vydrzia. Ecco nevydrzia ale su uzasne pohodlne takze tam spm tie ochotna investovat, na 2 sezony mi to stoji za to. Ostatne znacky neviem kupujem ich v sempre shoes alebo salamander. Kabelky coccinelle a MK su neznicitelne. Oblecenie tak isto.

lujza123
16. okt 2019

Kupujem si akurát topánky keď sa zoderu, to je vždy okolo + - 100 eur, ostatne nepotrebujem. Aj tak nosím dokola zopár mojich obľúbených veci.
Nepovažujem to za šťastie ponevierat sa celé víkendy v hitlermarkete a mat plnú skriňu akože značkových handier co usili deti niekde v Bangladéši. Príde mi to taká zbytočná namotavka dnešnej doby, mat každý rok 10 nových rifly, načo. Radšej investujem do cestovania ci zazitkov

winni
16. okt 2019

Keď som bola slobodná, dopriala som si, nerobilo mi problém ísť si kúpiť len kabelku, rúž do Paríža. Teraz je na prvom mieste rodina, deti, manžel..ale na topánky si potrpím 😜 to by som si mohla otvoriť aj obchod. Mám kamarátku, ktorá 80% výplaty minie na oblečenie, topánky, kabelky, šperky.

evittam
16. okt 2019

@adrianebrooks Ked potrebujem a co chcem a kedy chcem. A co sa mi páči. Ci už som bola na MD, ci RD,ci pracujem.

moonlight1210
16. okt 2019

@veronaela ako casto tie veci nosis? aj prilis caste pranie (alebo aj zehlenie) im zas nerobi dobre.
kazda vec by sa mala nosit max 2 dni po sebe (resp. 2x za tyzden, rozne kombinovana), a potom oprat. ale treba mat dostatok, aby zas nebola v obehu prilis casto (staci raz za 2 tyzdne).
teda za podmienky, ze ju chces nosit aj viac ako pol roka.
neznamena to hned plnu skrinu, ale predsa len viac veci, nie z kazdej po jednom. okrem nejakych vyraznejsich veci. tie zas ale clovek automaticky nenosi stale, takze staci jedna.

takze napr zakladne tricka a bluzky, atd. mat napr. po dve z rovnakej farby. Napr. dvoje rovnake biele tricka, alebo iba ciastocne strihovo odlisne.
(zo svetlych veci sa toho snazim mat hned viac podobnych, lebo to sa riadenim osudu vzdy kdesi nevypratelne umaze. 🙂 )

a pri prani mat vsetko otocene na ruby (okrem ponoziek). aby sa licna strana prilis rychlo neosuchala. jemnejsie veci radsej prat v pracich vreckach.

evittam
16. okt 2019

@ivkazba No lebo ini ako ti sprostí co maju holy prd tam ani nepôjdu... preto...

martina2ve
16. okt 2019

Je to strasne individualne. Teraz som na rodicovskej takze moc sa neparadim, ale zas nechodim stale v tom istom... ked to mam zratat mesacne je to cca 30€ v priemere... niekedy viac..ale bez topanok, lebo na tie som extra hakliva a kupujem drahsie kusky.

veronaela
16. okt 2019

@moonlight1210 penazenku stale - znicena do troch mesiacov, prvu mi vyreklamovali , a veatili peniaze, no s druhou som mala to iste.hodinky- mala osm chvilku ked sa osuchali a vypadli 2 kamienky - neskor som zistila ze kors su len dizajnove cizw nanic, tenisky chvilku . kabelku VLN som nosila na speci prilezitosti a putka ci ako sa to vola sa zacali supat vyzera to hrozne. no a ostatne co mam tiez som nenosila denne, prala a zehlila podla pokynov, obratene no aj tak marne. neviem asi mam fakt na to smolu a uz ma odradza kupovat taketo veci. ak mas nejake overene znacky bola by som rada ak by si mi poradila co od ktorej znacky sa oplati

veronaela
16. okt 2019

@moonlight1210 aha a nemam zas uplne minimum veci , praveze redukujem posledny rok.takze o obnoseni to neni

angela85
16. okt 2019

Sranda toto čítať keď jedna napíše že dá 30€ Max za mesiac a druhá si chodí kupovať rúž do Paríža aspoň vidieť tu rôznorodosti na MK.

jana_eyre_2
16. okt 2019

@kiwi3 vies ako som sa to naucila netuzit nakupovat? vzdy ked sa mi nieco pacilo, vzala som si to do kosika, pozerala dalej.. obehla predajnu cely cas premyslala na co mi to vlastne bude a vec som vratila na miesto.. obcas to este tak robim, ake uz nemam tu potrebu casto 😅 proste ma tesenie z nakupu akosi postupne preslo a staci mi ked nakupujem potraviny a drogeriu na ten pocit novoty 😂

jana_eyre_2
16. okt 2019

a vlastne este vianocne darceky ked kupujem detom si uzivam.. (nekupujeme im darceky mimo sviatkov)

via88
16. okt 2019

Ja som sekacova, jednak ma to od puberty strasne bavi, ten pocit najst nieco fajnove, a nikdy nevies co, a jednak su uvedomujem aj to, kolko handier uz na svete je a ake je to plytvanie a som aj rada ze este nieco zrecyklujem.
Mam toho teda v skrini dost vela, ale zas nie za tak draho 🙂
Inak mam odtial kopec siat zo zary, manga atd. Co sa mi videli v obchode ale prisli mi drahe a po roku ich najdem za 2€ v sekaci v super stave, toto milujem 😁

zafir01
16. okt 2019

co sa tyka veci sportovych na outdor, na cyklistiku, beh, turistiku, tam investujeme doma najviac ...
moda ? akoze ta fast moda, , ze si kupim topik , a o dva tyzdne je uz out ? to neriesim.. obliekam sa skor neutralne, ziadne modne kusky, som skor za dlhodobo udrzatelne kusky v satniku, preto tam mam napr elegantne nohavice, ktore su stale 6 rokov, alebo topy, niektore maju viac nez 8 rokov. no vela ich nemam. celkovo za rok na seba miniem ( bez obuvi a sportovych kuskov ) max 100 € aj to som asi prehnala, pretoze si neviem spomenut, co som si tento rok kupila.. viem, len ze som bola v humane a tam asi za 10 e som si urobila nakup.. recyklujem . za to vsak moje bezecke boty stoja kazdy par v priemre 150 € , tam ide o zdravie a pohodlie noh 🙂

adka296
16. okt 2019

Ked som zarabala menej kupovala som so drahe oblecenie, teraz zarabam 5xkrat viac a nakupujem v sekacoch 😂😂 mna to proste bavi😂..

mirage
16. okt 2019

@j_anna ja milujem styl typu Boden.
https://www.boden.co.uk/
Jedinecna znacka, velmi kvalitna, aj detske veci. Nosili obe moje deti, nosili synovci a teraz sme este posunuli dalej.
ich sukne mam 8 sezonu a nic im nie je.
A topanky Inch2. .. na SK malo znama znacka, ale velmi velmi kvalitna.

hanata
16. okt 2019

@veronaela Napr. ja som sa nikdy nestazovala na matersku ani na rodicak. Kedze som pred materskou mala krasny plat, mam matersku vyssiu ako niekto s VS plat v cistom. S rodicakom som tiez spokojna. Osobne zastavam nazor, ze je super, ze mi niekto plati 2,5 roka 200e mesacne za to, ze mozem "lapiet doma" a venovat sa svojmu dietatu. Je to dost penazi, ak sa minu na to, na co treba a clovek to neberie ako nahrazku za plat matky, ktory uz nepobera, kedze je doma s dietatom. Ak by som si mala brat uver na kabat, tak by som bola asi fakt sisi. 🙂
Proste su ludia, ktori sa maju super, co sa tyka financii, mozu si dovolit 100-tisicove auto uplne bez problemov, dovolenky, handry... Su taki, ktori ziju tiez spokojny zivot, dopraju si, len skromnejsie ako ta "elita". A su ludia, ktori obracaju kazde euro a musia rozmyslat, ktoru sunku kupit, aby mali aj na pecivo na dalsi den. Kazdy by sa mal prikryvat perinou, na aku ma, nie si na oblecenie, darceky, atd. brat uver. To max hypo, nejaky leasing a velke spotrebice na splatky. To je myslim este v norme.

vnasea
16. okt 2019

ako studentka na strednej som rada ked si mozem dovolit nieco drahsie, no v sekacoch vyhodim kazdy mesiac max 40 (mnou zarobenych, nechcem aby na mna niekto utocil :D ) eur a satnik mam plny kadejakych dizajnerov, vela veci si aj sama sijem. a to modou jednoducho zijem.