Kontakt na odborného znalca obuvi pri zamietnutej reklamácii

vera_t
24. jan 2016

Ahojte, prosim vas potrebovala by som kontak na nezavisleho znalca obuvi a kolko prosim stoji? Ide o to, ze sme v polovicke septembra kupili tenisky Hilfiger, kt. stali cez 100eur a ani nie po 3mesiacoch nosenia sa normalne zacala predierat guma na patach. Manzel to zistil ked stupil do vody, tak mu ostala mokra noha. Tenisky sme isli reklamovat 12. januara, (kedze boli zakupene v Bratislave a nechodime tam kazdy tyzden) ale nosene boli do konca novembra od zistenia problemu. Cize boli nosene necele 3 mesiace a aj to nie vkuse, kedze nema len tieto tenisky... Este podotknem, ze manzel je normalnej postavy a nema 150kg a ani 100... a aj keby mal, tak si myslim, ze by tenisky za taku sumu nieco take spravit nemali. Vacsinou maval tenisky znacky Hilfiger a nikdy sa mu tak nezodrali za 2roky a nie to za necele 3mesiace a tiez nikdy ani nesmatlal co bolo vo vyjadreni znalca, kt. si plati predajca naznacene....Fakt mam riadne nervy, tak mi prosim poradte nejakeho normalneho, kedze bola reklamacia zamietnuta... Dakujem pekne
Prikladam aj zaver posudku od znalca plateneho predajnou obuvi, aby ste si precitali posudok a spravili si na to svoj nazor.

lucyjka6
3. apr 2023

@ciriklora OZ su bezpredmetne,tu u nas na SVK su prava nevymozitelne

zci
12. jún 2023

Dobrý deň, ako tak čítam vaše príspevky, zrejme platí - na Slovensku je to tak. Ja som v septembri kúpila synovi v Bratislave, Auparku v predajni NIKE tenisky Air Force 1 za cenu 120 eur. Syn ich samozrejme nosil (s výnimkou v zime). V marci sme zistili, že na podrážke (na päte) je na obidvoch teniskách prasknutá päta. Tak som išla tenisky reklamovať k predajcovi. Od znalca (spoločnosť VIPO z Partizánskeho, vypracovala p. Gubová) som dostala nasledovné stanovisko - "Podošva nerovnomerne opotrebovaná - nejedná sa o chybu materiálu". Myslela som si, že zle vidím. Išla som do predajne a tam som sa pýtala, či sa v živote stretli s prípadom, keď sú nosením topánok obidve topánky rovnomerne a rovnako opotrebované. Predavač sa mi ospravedlnil a povedal, že oni sa musia držať posúdenia znalcom, a že takýto typ reklamácie zamietajú. Ak chcem, tak si mám dať spraviť kontra znalecký posudok a s týmto posudkom prísť do predajne. Tak hľadám... Iba podotýkam, že počas zisťovania, či sa ešte náhodou niekto iný nestretol s takouto vadou na teniskách Air Force 1 som zistila, že viacerí. Samozrejme tí, čo tenisky kúpili na SK. Tí čo si ich objednali alebo doniesli zo zahraničia takúto vadu nemali.

llenka313
20. nov 2023

Dobrý deň, tak ja mám podobnú skúsenosť. Posudok od p. Gubovej, zamietnuté lebo som zvolila zlú veľkosť obuvi, zle nosila, zle viazala šnúrky.... akože nemám slov....obuv sport vision v eurovei značka topánok Skechers...tak podľa vašich komentárov neviem, či sa oplatí púšťať do ďalších bojov....ach jaj..