Kontaktujú vás bývalé kolegyne?

4. máj 2022

Ahojte, mám taký problém, že často sa mi stáva, že ma kontaktujú bývalé kolegyne, s ktorými som sa už dlhšie nevidela alebo tak všeobecne kamošky, s ktorými som sa už dlho nevidela a nie sme v kontakte a náhle si spomenú a chcú sa stretnúť alebo sa pýtajú ako sa mám a podobne, no mne sa veľmi nechce byť v kontakte, nemám potrebu im písať ako žijem, čo mám nové alebo sa stretávať... stáva sa to aj vám? ako to riešite? mne sa to u veľa kolegýň a bývalých kamošiek tak stáva a nechcem pôsobiť arogantne ale nechce sa mi ani veľmi utužovať žiadny kontakt... ako to dať najavo tak aby to nevyznelo hlúpo...?

barbora0308
4. máj 2022

Ano, stava sa mi to. Ja kazdemu na rovinu poviem, ze dakujem nemam zaujem. Ja som sa casom naucila, ze je lepsie hned na rovinu niekoho odmietnut, ako zbytocne udrziavat nejaky vztah, o ktory vobec nestojim.

salamistka
4. máj 2022

Ja sa stretàvam s bývalými kolegyňami na káve a je to fajn...som za udržiavanie dobrých vzťahov

autor
4. máj 2022

@barbora0308 ja som odpovedala len tak stručne ahoj, ďakujem mám sa dobre. a to je všetko. vieš, mi sme sa vtedy ako kolegyne kamarátili, aj navštevovali, aj potom, keď som odišla z práce ešte nejakú dobu. ale teraz už nemám vôbec potrebu o nich niečo vedieť alebo s nimi nejako udržiavať kontakt. prídem si potom ako namyslená, arogantná... len nebaví ma to...

barbora0308
4. máj 2022

Uplne ta chapem, ja som bola rovnaka, ale po rokoch som sa naucila povedat na rovinu nie s tym, ze mi je uplne ukradnute, co si o mne dotycna osoba bude mysliet. Nemam predsa zaujem o udrziavanie vztahu s danou osobou, tak mi moze byt ukradnute, co si o mne bude mysliet 🙂

autor
4. máj 2022

@barbora0308 a ako to povieš, nemám záujem sa stretávať ani si písať, alebo to necháš skrátka nejako len vyšumieť, že sa neozývaš, neodpisuješ? ja som teda odpísala len tak odmerane a už mi viac neodpísala, tak hádam pochopila....?
ja som kedysi sa snažila so všetkými kamarátiť dobre si vychádzať a chodiť von s nimi, hoci ma to ani veľmi nebavilo, no teraz sa to už zmenilo a nebaví ma robiť niečo proti svojej vôli.
som viac-menej introvert. takže aj to bude ten problém, prečo som taká, aká som v týchto medziľudských vzťahoch.

barbora0308
4. máj 2022

Ano aj ja som skor introvert a naozaj mi postacuje tych par ludi ktorych mam okolo seba. Ono zaviselo od toho, ako bol velmi niekto dotieravy, obcas stacilo odpovedat stroho a odmerane a dotycny pochopil, ze ocividne nie je zaujem z mojej strany, nuz ale su aj taki ti dotieravejsi, mega extroverti...tych som zrusila v zmysle: Mrzi ma to, ale nemam zaujem o udrziavanie vztahu, kedze si myslim, ze to nema ziadny zmysel. Vacsinou mi po tejto vete uz nikto nic neodpovedal, viem si predstavit, ze to potom s byvalymi kolegynami mohla v praci rozobrat do detailov, aka som ja arogantna a co som si to dovolila...je mi to ale uplne jedno 😊. Viem viacerym toto zmyslanie pride divne, napr. moja mamina, co je mega velky extrovert mi viackrat povedala, ze som v tomto smere "divna", ale je to o mojej povahe a mne to takto vyhovuje. Ja sa zbytocne nepotrebujem viazat na milion ludi, hlavne nie na ludi z predchadzajuceho pracoviska iba preto, aby sme sa raz za cas stretli ... 🤷.

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
travelllerka
4. máj 2022

Mne napríklad reálne tí ľudia určitym spôsobom chýbajú, pre mne či sme sa nevideli 1 deň alebo 5 rokov nič neznamená, ja mám chuť nadviazať tam kde sme skončili, akoby sa nič nezmenilo. Tak ale ďakujem, už teda viem, že keď už po 2 návrhoch na stretnutie sa neozýva, aj keď tvrdila, že sa ozve, tak to necham radšej tak :D

flavica
4. máj 2022

mne sa ozyvaju, ale ja som rada, aj ja sa im ozvem lebo proste sme si nejaky ten cas spolu prezili a chcem vediet co a ako, ako sa maju ako sa im dari, ked ti to vadi, tak ignoruj, neviem co ine poradit 🙂

zorkahorka
4. máj 2022

Mozes byt rada,ze si ludia na teba spomenu. To je dnes uz velmi vzácne, lebo ludia na ludi nemaju cas. Ja si pisem s kolegami z prvej prace, z druhej velmi nie a je to prijemne.jedze dom na materskej,stretko mi padne vhod

aurina
5. máj 2022

Ja som taka ista. Napisem ahoj,mam sa fajn, len stretko musime nechat na inokedy,lebo teraz mam toho vela v praci ,doma atd.. parkrat sa vyhovoris a oni to pochopia

karolinakr
5. máj 2022

Tak to mne ani nahodou.Bud rada, ze si taka žiadana, ešte ta uvidime aj v Pošte pre teba, kde sa byvale spolužiačky stretnu, hádžu po sebe a plačú...

kvetinka75
5. máj 2022

s ktorými sa chceme stretávať sa kontaktujeme a s ktorými sme si nejako nesadli, tak nie. Nestalo sa mi ešte, že by ma oslovil niekto po dlhšom čase, že ako sa mám. Iba ak niečo potreboval.

karolinakr
5. máj 2022

A nemas tam takych ludi, ktorych fakt rada vidiš? Ja mam zopar ludi, s kt.sa stretne 1x alebo 2x za rok, a vzdy to je super, mame sa o čom ale neni to dennodeny kontakt, ze furt sa stretavať...No ked sa nebudes ozyvat, zaradia ta do škatulky - vztah vyfucal a prestanu časom s pozvaniami, i ked je to skoda..Niekt.ludia su vzacni, poznala som jednu tetu velmi som ju mala rada, ale uz asi 6 rokov sme neboli spolu, ona sa neozyva asi jej nechybam a je to škoda..

karolinakr
5. máj 2022
wikiwiki
5. máj 2022

Áno jasné 🙂 Niekedy je to len také zdvorilostné a inokedy neviem či sa idú hrať na BFF alebo čo :D

maminecka266
5. máj 2022

@kvetinka75 asi tak nejak ak sa niekto neozyva dlhy cas, tak fakt by bola nahoda, ak by sa len tak bez nicoho pristavil. sama ako na nieco take nezistne moc neverim

yomiko
5. máj 2022

Nie, so mnou sa nekamaráti nikto, ani súčasné kolegyne ☹️

karelova
5. máj 2022

@yomiko ani so mnou 🤣🤣 ja mam vždy neutrálne vzťahy so všetkými

jana_eyre_2
5. máj 2022

Aj ja som introvert a veru už dosť dlho sa mi nestalo, že by mi niekto po rokoch napísal či sa stretneme.. mám bývalé kolegyne na FB, vidím že sa im darí, alebo aj nevidím ak nič nepridávajú, ale nie sme v kontakte viac aj keď sme boli kedysi podľa mňa kamarátky.. od korony sa ľudia podľa mňa medzi sebou prestali baviť viac ako to bolo predtým.. mne to teda nejako neprekáža ani ja sa nerada stretávam po rokoch nekomunikovania.. zase by to bolo len o tom "ako sa máš?" "Dobre a ty?"

Stačí mi pár blízkych priateľov a rodina, už aj to je niekedy veľa na uzavretú povahu čo mám.. ale veru málokto kto nemá povahu podobnú to vie pochopiť ako takéto vykecavacky dokážu človeka vystaviť..
Mňa sa nedávno troška dotklo - boli sme s kamarátkami na káve a sťažovali sa medzi sebou na nejaké mamičky v škôlke že im dali číslo lebo deti sa spolu hrávajú, že či sa nechcú stretnúť.. a mamičky sa im neozvali, boli pocastovane ako divné.. no ja som presne tá istá divná mamicka čo sa jej nechce hľadať si nové priateľstvá kvôli deťom.. beriem to tak, že deti sa zahrajú v škôlke a svoj voľný čas už trávim s ľuďmi čo viem že si s nimi rozumiem.. no proste som divná 😅🤷

kliatana
5. máj 2022

tak to je asi aj o tom, ze aky ste mali vztah pred tym, pokial ta kontaktuju 🙂 ono je to potom uz vacsinou len take zakladne otazky, ale ze by to malo byt neviem ake silne priatelstvo to nie. raz mi jedna kolegyna dokonca povedala, ze my v kancli nie sme kamarati ale kolegovia, takze.

xeniii
5. máj 2022

Kontaktujú ma len ľudia s ktorými som mala a mám dobrý vzťah, sú ľudia proste s ktorými sa aj rok nemusím vidieť ale keď sa stretneme, tak si zakaždým máme čo povedať. A s takými nemám problém sa stretnúť kedykoľvek.

ecko80
5. máj 2022

@jana_eyre_2 Presne takato "divna" som aj ja😊 A je mi fakt jedno, co si ini myslia.