Krádeže 10 ročného dievčaťa

smutna123321
21. jan 2014

mam dceru,ktora kradla v skole peniaze,...aj spravanie je velmi zle,hrozi 2 zo spravania,...ako to riesit????som bezradna,neviem co mam robit,...chcu ju vylucit zo skoly,....pomozte ak viete,co by zabralo,....dakujem...nemala lahky zivot,ex bol gambler,stahovali sme sa 3x a tiez je na tretej skole,videla hadky,nadavky,zlost,....

awalancha3
21. jan 2014

je mi to luto..... co s tym.. tazka vec......10 rokov zivota treba zahladzovat dalsimi 10 rokmi, kedy budes kazdu svoju volnu chvilu venovat jej, len jej , ak nemas ine deti.......nepoucovat, nekárat, netrestat.. len byt stale s nou a robit veci spolocne, chodit na prechadzky, spolu varit, spolu nieco robit pre babiku...... stale spolu.....a uz ziadne hadky, nic take..ovladat sa....Urob dneskom hrubu ciaru, zmier sa s 2 zo spravania, kradez vyries za nu...uz jej nic nepripominaj......co bolo dodnes, to sa uz nerata.... novy zivot, dusevne, duchovne, moralne, citovo........je to na tebe...Neexistuje rada, ktora ti z dcery urobi za 48 hodin anjela......

smutna123321
autor
21. jan 2014

@awalancha3 ani na rodicko nechodim,lebo sa hanbim,...ani spoluziaci ju nechcu,....ale zmenit zase skolu,,neviem ci by to bolo riesenie,....

zuriva
21. jan 2014

@smutna123321 boli ste za detskou psychologickou? Lebo podla mna sa toto vsetko neda napravit len tak. Skolu nemen, to riesenie nie je, pride na novu a spravi to iste. Podla mna je to taky vykrik do tmy, vsimajte si ma. Objednaj sa a chod s nou k psychologovi.

smutna123321
autor
21. jan 2014

@zuriva skola si to ziada teraz,posielaju papier a cakame za objednanim sa,...aj ja si myslim,ze nova skola to neporiesi,len triedna mi povedala,ze ostatni rodicia chcu zobrat deti z triedy,....

adeala
21. jan 2014

@smutna123321 rozhodne sa za vlastnú dcéru nehanbi. Byť tebou, tak by som práve išla na to rodičovské ospravedlnila sa a vysvetlila ostatným rodičom, prečo sa tak správa. Oni vidia iba tú jednu jedinú stránku tvojej dcéry, ktorá nie je zrovna svetlá. Keby im to ale vysvetlíš, tak každý normálny človek by sa takému dieťaťu snažil pomôcť, už len tým, že by sa porozprával so svojim dieťaťom, nech trochu pomôže tvojej dcére začleniť sa, nech vie, že nie je sama.
A inak samozrejme psychológ, ale to už tu bolo písané.

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321 a preco si to uz davno neriesila .... sak toto asi neni situacia jedneho dna ci tyzdna ...ked uz ju tam rodicia nechcu ....
vyhladaj pomoc pre dceru a aj pre seba na toto uz psycholog v CPPP kam vas posielaju zo skoly davno nestaci ... poriadneho odbornika pedopsychiatra uvidis co ti poradi mozno liecenie, mozno intenzivnu terapiu ....

neznasam rodicov co neriesia svoje deti resp. riesia vtedy az ked im hrozi dvojka zo spravania... a chcu ich vystvat ostatni rodicia zo skoly ... vykasli sa na nejaku znamku zo spravania a ihned to ries s odbornikmi .... toto podla toho co pises dalej neni pripad ze proste zatuzila ukradla lutuje .... proste stalo sa ... ale ked chcu ostatni vziat deti z triedy no neviem neviem .. to sa nerobi len tak ... moze mat nejaku psychicku poruchu z toho co prezila ...

zuriva
21. jan 2014

@smutna123321 ak to bola len jednorazova zalezitost, tak si neviem predstavit, ze toho rodicia chcu. Napr v triede, kde je moja dcerka, tiez chodi dieta, ktore kradne inym detom veci, farbicky, atd...ale urcite kvoli teraz nebudem ziadat o jej vyhodenie zo skoly, lebo naisto ma nejaky problem. Nestalo sa tam v triede aj nieco ine? Nejaka sikana, alebo nieco take?

smutna123321
autor
21. jan 2014

@maznacik007 ano,problemy so spravanim mala uz skor,aj pri detskej psychologicke sme vtedy boli,ale nic chore nenasla,len ze je dcera dominantna osobnost a ze je na svoj vek velmi vyspela ,...ja som rozmyslala nad psychiatrickou detskou,,....ale oni ju nechcu skrz tej kradeze,...

smutna123321
autor
21. jan 2014

@zuriva bolo to raz,ale ze vraj sa s tym v skole nestretli,aby 10 rocna piatacka kradla,ze vo vyssich rocnikoch by to akceptovali,....

zuriva
21. jan 2014

@smutna123321 moja dcera je prvacka a jej spoluziacka kradne 😎
Pozri, dvojka zo spravania v dnesnej dobe nie je az taka hrozna vec ako kedysi...radsej nech ma dvojku a ostane na jednej skole ako skusat dalsiu skolu.

smutna123321
autor
21. jan 2014

@zuriva dali sme si s triednou taku dohodu,neviem ci spravne som urobila,ze ju necham do konca skol.roka a ona mi potom povie,ze ako sa sprava a ako to s nou vyzera a ked nic sa nezmeni tak ju zoberiem prec,...ja som sa s dcerou rozpravala ,ale jej odpoved neviem,neviem na vsetko,ze preco to urobila,neviem,ze preco sa tak spravam,neviem na vsetko,,,,,,,uvidim co mi povie potom psycholog a pojdem aj za psychiatrickou,mozno ze najdeme riesenie a bude dobre,..velmi si to zelam,...

zuriva
21. jan 2014

@smutna123321 dobre si spravila. Neviem, ci mam dobre info, ze skola nemoze len tak dieta vylucit. TAkze kym ju sama stamadial nevezmes, tak oni ju nemozu vyhodit. Ma 10 rokov, treba s tym nieco robit, aby si nepobabrala zivot, nedostala nejaku depresiu, alebo neurobila aj vacsiu hlupost 😔 V dnesnej dobe to deti ozaj nemaju lahke, nastrahy stoja na kazdom kroku, tak len davaj pozor, aby sa to nezvrtlo na nieco horsie /alkohol, drogy, utek z domu/. Neviem, aky mate spolocny vztah, ale mozno by ste mohli popracovat na tom, ak ste veriace, chodit do kostola, ak nie, na prechadzky...ako mozes, mozno by bol dobry napad mat psika, o ktoreho by sa musela starat...

kacena4
21. jan 2014

@smutna123321 jednoznacne vyhladaj odbornu pomoc mozno tym vysiela signal o pomoci dava tym najavo ze sa s nou nieco deje a nevie ako to ma vyjadrit ako pises vsetko cim si presla je tym jasnym dokazom neodsudzuj ju ale skus riesit problem chod do poradne najprv bez nej porozpravaj sa s psychologom a skuste pre nu najst najlepie riesenie potom to rieste aj s nou - skor ako si sama nieco spravy horsie ako su kradeze. pozor na to!!! 😔 😔

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321
@zuriva
vylucit ju nemozu ak je to jej kmenova skola teda patri tam podla trvaleho pobytu .... jednoznacne to treba riesit urgentne ... neviem odkial ste vy ale v tych CPPP je to len taky slaby odvarik ... podla mojich skusenosti teda ...

dazdovka
21. jan 2014

@smutna123321 ty nie si povinna dieta tahat zo skoly prec na zelanie ucitelky, alebo inych rodicov.. Ak je to uz tretia skola a stale rovnake problemy, no tak s dietatom sa treba nejako zmierit je ake je, lebo ma problemy samo so sebou, treba to riesit, zmenit psychologa jednoznacne treba, nechajte si poradit od pediatra vasho, vyhladajte a navstevujte toho najlepsieho psychologa, sedenia aspon dvakrat do mesiaca... My mame tiez problematicku dceru, poviem ti, ze psychiater toho moc neporiesil - terapie alebo liecba spociva v nadopovani liekmi, no teda nic moc, dieta potrebuje intenzivne komunikovat s psychologom, samo je zmätene zo seba, z rodinnej situacie, zo spolocnosti, zo svojho miesta na svete... Teraz ma 3 psychologicku ku ktorej chodi a konecne vidime posun, nie ze slepacimi krokmi, ale konskymi.
Preto je spravanie take zle, chce na seba upozornovat, potrebuje aby ste si vsimli aka je zmätena, nema pevny bod, hranice, stale sa riesia blbosti co narobi, ale neriesi sa jej prezivanie, jej miesto v rodine, vo svete... Potrebujete fakt dobreho psychologa.

katfan
21. jan 2014

@smutna123321 uffff,ťažko radiť....skúšala si psychologa?alebo ísť na sociálku,oni niektorým deťom problémovým ponúkajú 3 mesačné pobyty na roznych farmách,kde s nimi spolupracujú psychologovia,musia pracovať a spoločne sa tam dopracujú k jadru problému.sama si asi neporadíš.

smutna123321
autor
21. jan 2014

@maznacik007 ano,skolu ma za bytovkou,...cize naozaj nemozu???

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321 vylucit ju nemozu kym si plni povinnu skolsku dochadzku ALE ak sa budu burit rodicia ostatnych deti a bude hrozit ze ich prehlasia inam tak to riesit budu ... najskor sa to v takych pripadoch riesi ze daju podnet na socialku na teba kvoli zanedbaniu vychovy ....

elise
21. jan 2014

vyhodiť zo školy nemôžu ešte existuje povinná školská dochádzka ale rieš to so pszchologmi a určite by som to riešila aj na rodičovskom s ostatnými rodičmi ako konfromtáciu.možnpo tam len niekomu nesadla neboj bude to dobre.

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321 a tie kradeze su opakovane a ide aj o vacsie veci typu mobil, resp. o ake sumy .... hore si pisala ze ma aj problemy so spravanim ... ublizuje spoluziakom aj fyzicky?

u nas tiez mame jedno dievcatko na skole ako je dcera a ma pod desat a taku sikanu psychicku aj fyzicku co dokazala rozputat no koniec ... by jeden neveril ... najprv pories toto isto by som pred inych rodicov nesla na konfrontaciu najprv az potom co sa porozpravas s odbornikmi ...

ale teda to dievca je o rok nizsie ako je moja .... viem ze normalne chlapcom urobi modriny jednemu dievcatu aj strelila ... a robila neskutocne dusno vypisovala anonymy .... nastastie ja to riesit nemusim ... len priatelia maju dceru v tej triede ...

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321 a peniazky vratila co pobrala?

lili_mia
21. jan 2014

@smutna123321 Je to jej výkrik do tmy, chce Tvoju pozornosť. Neviem, čo poradiť, preto sa obráť za odborníkom, najprv chod za ním sama, preklep si ho, aby to nebolo také, že tam dôjdete aj s dcérou a ona ho bude provokovať a ty stamadiaľ odídeš s pocitom hanby. Odborník by Ti mal vysvetliť ako máš s ňou pracovať, ako sa jej venovať a že tie pocity hanby sú reálne, ale neviň sa z toho. To už nepomôže, treba riešiť prítomnosť.
Na začiatok jej dať doma nejaké domáce povinnosti, ak nemá. Samozrejmosťou je mať upratanú izbu, prípadne posteľ, kde spáva a trvať na tom. Možno až po mesiaci, alebo až neskôr, si sama všimne, že je jej lepšie ak má v izbe utretý prach, ustlanú posteľ, oblečenie sa jej neváľa kade tade. Ak navaríš, tak nech pomôže, bud upratať stôl, teda nanosiť taniere do drezu, alebo potom poutiera a poukladá uschnutý riad. Vynášanie smetí.
To by podľa mňa mohlo stačiť na dievča v jej veku.
Ak bude odmietať, tak trest ako napr. dnes si nemôžeš zapnúť pc, pozerať telku.
Priprav sa na to, že bude zlá, bude kričať, plakať, sľubovať.
A na to je tu školený psycholog, aby pomohol vám obom. Jej s tým, že je milovaná, to ako sa správal otec, je jeho problém, nie jej trest za niečo a zároveň sa mu ty môžeš vyrozprávať zo svojich pocitov. Pretože prídu pocity aj čistého zúfalstva, ked si dcéra z trucu neuprace izbu aj celý týždeň, čo na tom, že nebude pozerať telku. Ale neboj, toto je bežná reakcia, ja som tiež takto trucovala 🙂 u mňa to bolo za známky.

smutna123321
autor
21. jan 2014

@maznacik007 islo o 38 eur,ale dokopy,../trom spoluziackam zobrala/ a povracala som to,aj sa kazdemu ospravedlnila,..

takyna
21. jan 2014

@smutna123321 no nic v zlom, ale to len zacina...., rozhodne treba ju vylucit s prostredia v ktorom je, navrhujem vam dat ju mimo vasho bydliska do specializ.ustavu na liecbu zavislosti.., vasa detska psychiatricka vam v tom poradi a navrhne, porevete si obe , ale ine riesenie nie je ide o zhruba 2-tyzdne, treba ju kontrolovat, sledovat, byt prisna, nesetrit ju, ze mala tazky zivot atd-nelutovat, inak sa vam to vymkne s podkontroly, zacnu miznut peniaze a veci aj vam...
Ta dominancia sa musi krotit, a este navhujem po tejto novej liecbe, zacat so sportom , ale nejakym dominantnym ako je plavanie napr. , nutit ju chodit venovat sa tomu..., treba proste abnormalne usilie vynalozit na jej prevychovu, lebo inak sa to iba zhorsi a v 18 si s nou neporadite-nepohnete.

Pisem vam to otvorene, lebo som spolupracovala v minulosti s roznymi takymito skupinami a stretla som kopec mladych ludi co takto zacinali
drzim palce a pevne nervy

maznacik007
21. jan 2014

@smutna123321 no drz sa .. vyhladaj cim skor dobreho odbornika .... ja mam dobre skusenosti aj s pedopsychiatrickou ... nenuti do liecby niekto zasa ma dobre skusenosti s psychologom ....pozri skusenosti na nete

nejaky konicek by bol dobry napad.... nieco co by ju bavilo .... a pomohlo jej najst spravnych priatelov ....

tortelinka
21. jan 2014

@smutna123321 to že treba fakt dobrého psychológa, to ti už písali, ja len poznámku k tomu, že si vrátila peniaze a ospravedlnila sa, to bola chyba, to mala urobiť dcéra, vrátiť, ospravedlniť sa, proste "vyžrať" si to čo urobila, nikdy to nerieš za ňu, prajem veľa šťastia

smutna123321
autor
22. jan 2014

@maznacik007 dakujem,bavi ju tanec,len som to zarazila ked sa to stalo,...
@tortelinka ja som jej len dala peniaze a ona sa ospravedlnovala a vratila ich

hoblinka13
22. jan 2014

A toto by si mali precitat vsetky zeny,ktore vahaju,ci odist od muza alkoholika alebo nasilnika.Co detom sposobi taketo prostredie.V prvom rade treba detsku psychologicku a vytvorit dietatu vhodne podmienky na zdravy vyvoj.Za dalsie,tvoja nespolupraca so skolou tiez nie je ukazkova.Hanba-nehanba aj tvojou vinou je tam,kde je,tak treba chodit na rodicko

trend270
22. jan 2014

@smutna123321 psychicky je veľmi ťažké zvládnuť, ak vás niekde nechcú. Je to ťažké pre dospelého, nieto ešte pre dieťa. Buďte jej oporou, dievčatá Vám dobre radia. Len by som dodala, ze keď to poriesite s odborníkmi, atd., podporujte ju vo vytvorení vhodnych kamaratstiev a pozyvajte jej kamarátky domov, aby ste ich spoznali. Rozpravajte s ňou o ľuďoch, o tom ako sa správajú, prečo sa tak správajú a čo je spoločnosť ochotna akceptovať. Mali by sa z vás stať najlepšie kamarátky 🙂

petraxy6
22. jan 2014

@smutna123321 je mi ľúto čo sa stalo, ale. Ešte raz sa porozprávaj s dcérou, vysvetli jej že ju ľúbiš a v žiadnom prípade by si jej nemala hovoriť že sa hanbíš za to čo urobila. Mala by si jej povedať, že ak ju niečo trápi, tak nech ti to povie a že to vyriešite spolu. uvidíš čo ti povedia na vyšetrení. Zaujímavé, že ti spoluprácu nenavrhla triedna učiteľka, lebo od toho sú tam, aby spolu s rodičmi riešili veci keď treba. Ako ti ženy píšu, nemala by si sa schovávať, resp. hanbiť a na rodičovské by si mala ísť. Každý normálny rodič dokáže pochopiť také správanie dieťaťa a každý normálny rodič vie, že matka nie je zodpovedná za činy svojho dieťaťa. Držím palce 🙂