Kto túžite po druhom dieťati ale nejde to?

cucuska
21. máj 2009

Otváram túto tému pre všetky mamulky, ktoré už majú jedno bábo a pri pohľade na ďalšie sa im zachveje srdiečko a ozve sa im v duši túžba za ďalšim tehulkovaním, ale realita je iná. Buď prerábajú byt, dom, alebo študujú na Vš ako ja, alebo proste to teraz nejde, teraz to nejde naplánovať. Máte aj vy nejaké taketo pocity a , ktoré niekedy sužujú aj mňa?????

loss
23. máj 2009

krista dakujem 🙂

cucuska
autor
23. máj 2009

ahojte ale sa nás tu poriadne zišlo.
Spom naozaj rada že sa tato tema uchytila. Dnes som si tak užila moju malú a povedala som si, keď sa podarí budem rada a keď nie teda keď sa nešmikne aj tak dobre. Ideme si s Emkou uživať každu sekundu, doteraz sme si len každ=u druhú 😅

vejinka
23. máj 2009

no ked citam tuto temu ..tiez by som rada druhe babo brusko mi zacina chybat a maly je uz "velky" ale kedze som prve mala cisarom hrozne sa bojim aby druhe tiez nebol cisar a tym to konci strach je vacsi ako tuzba 😔

bubinko83
23. máj 2009

veji prečo sa bojiš cisarskeho? 😕

bubinko83
23. máj 2009

cucuska,presne tak ako sa to hovori že: Všetko zle je na niečo dobre.Ked sa vam nepritrafi aspon si užiješ dcerku.Aj ja sa snažim maleho si čo najviac užit pretože veeeeeeeeeelmi rychlo rastie.
A prave dnes som to pocitila,lebo som bola na navšteve u bratranca a maju dcerku tyždnovu a až mi bolo do plaču že naš Filipko už taky nebude a zdala sa mi taka malička strašne .A to naš maly bol ešte o kilo menši od nej 😉 No ale samozrejme sa tešim že Filipko rastie a robi pokroky,ved každe to obdobie ma niečo do seba a každe je nadherne. 🙂

cucuska
autor
24. máj 2009

prsne ako píšeš, tie naše deti s=u už naozaj veľké ☹ 😀 ale som rada, ako mi malá napreduje ale predsa to malé babatko , kojenie a to všetko má svoje čaro a aj pohyby a bruško má svoje veľké čaro 🙂 achchchch 😕

bubinko83
24. máj 2009

cucuska,ved prave .Každe to obdobie ma niečo doseba.Ale ja tak straaaaaaaaaaaaaašne tužim po druhom 😒 Aj muž mi už dohovaral,že nech si na druhe počkame aspon 3 roky.A nech si maleho uživam lebo rychlo narastie.Ma pravdu,ale aj jemu by bolo lepšie zo surodencom,nie? 😉

spapulka
24. máj 2009

ahojcek 😉
tak aj ja sa uz pohravam s myslienkou znovu otehotniet 😵 no pokial nebudeme prestahovani, nehrozi to...byvame v 2i na 4p. bez vytahu...je to riadna makacka aj bez bruska!!!

cucuska
autor
25. máj 2009

spapulka ja bývam v 3i a tiež na 4 poschodí a bez výťahu, malá váži okolo 13,5 kg a ešte větky schody nevládze vyliesť sama tak je to naozaj fuška, ale myšlienka na druhé baby sa mi páči 😅

andrejka10
25. máj 2009

Ahojte babenky. Ďakujem za povzbudivé slová. 😀 Ja si myslím, že všetko v živote má svoj čas. A to čo má prísť príde. Všetkým držím palce, aby vám vyšli vaše sny a túžby. Ak sa rozhodnete mať bábo skôr, určite to zvládnete, všetko sa dá aj detičky, aj povinnosti, aj VŠ 😀 a verím, že tak ako ja si to všetko plnými priehrsťami vychutnáte. A babulkám, kt. sa rozhodnú počkať z akéhokoľvek dôvodu, želám, aby im to "čakanie" rýchlo ubehlo. Veď všetky sme "mladučke". Okrem mňa 😀 😀 😀 😀 Nič nám predsa neutečie. Držte sa mi tu. 😉

csina
25. máj 2009

Tak cucuška, nevešaj hlavu, lebo ja som bola dosiaľ podobný prípad...Prerobili sme byt, študujem popri zam. na Vš, a dva roky sme sa pokúšali o druhé bábätko. Keď sa nedarilo, začala som pomaly riešiť, hneď prvé výsledky krvných testov mi určili poruchu štítnej žľazy. Endokrinologička ma "potešila", že som úplne neplodná. Po pol roku liečby som v 11. týždni. Už sme ani nedúfali, tak držím palečky.🙂

cucuska
autor
26. máj 2009

andrejka si naozaj zlatá a ďakujem.
csina to je krásne že a to tak prekvapivo podarilo 😀

a aky mate dnes deň?????? Moja Emka sa dnes kupala v bazene to bolo radosti a ja som zatial pri nej škrabala zemiaky na obed, ako vždy robota a robota 😅 😀

lubkaaa
26. máj 2009

ahojte, chcem vám poradiť. prestaňte s asnažiť, milujte sa z lásky a otehotniete ani nebudete vedieť kedy a ako 😉 my kym sme sa na jeseň snažili, nedarilo sa, potom som sa zmierila stým, že ostaneme pri jednom a v nejako sa stalo, že marcová MS neprišla.. dodnes.. ale stále mám zmiešané pocity.. chceme stavať dom..

ja si myslím, že dieťa sa neá naplánovať, lebo sa stalé nájde nejaké "rozumné" TERAZ NIE, LEBO TO..." v denšnej dobe by sme už všetko chceli plánovať-lebo je to rozumné-ale niekedy to proste treba nechať na prírodu..

zuzidr
26. máj 2009

ahojte,témička pre mňa 😀 😀 😀 😀 😀

prvý plán bol,že ked bude mať malá 2roky,tak sa začneme snažiť o druhé(síce mám 23rokov ale okolie ma aj pri prvom dosť odsudzovalo že som maldá a podobné keci tak si neviem predstaviť pohlady,keby znova otehotniem) 😅 🤐

lenže v novembri sa mi naskytla super robota,tak somn to skúsila,a teraz chodím do roboty,Emmka je s babkou doma,spokojné vyrovnané až moc mudre dievčatko,a mne sa v robote páči.......zobrali sme si auto na leasing,a hoci malá má za 2týždne 2roky,tak akosi "neplánujeme" druhé 😅

ALE ja v kútiku duše túžim po druhom mimi,ale ked si zase uvedomím,že s Emmkou si hrozne užívame spoločné chvíle po poobediach a víkendoch.......ach..... 😀

sama neviem ,ale vždy s MM hovoríme že za 2roky splatíme leasing a potom bude druhé,to bude mať Emmka 4roky tak to bude asi také ideálne 😀 😀 😀 😀
lenže neberiem HAk a hoci si dávame pozor,človek mieni,pán boh mení 😀 😀 😀 😀 😀

cucuska
autor
27. máj 2009

zuzidr to si napisala krásne 😀
ja sa teraz chystám a tešim na leto ako budeme s malou brázdiť hrady a zámky a budeme sa kupať a tak 😀
ale ako pišeš : človek mieni, án BOh mení 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jabadaba
27. máj 2009

Cucuska, donedavna som aj ja mala neskutocne dilemy - na jednej strane tuzba po druhom dietatku a na strane druhej neustale prekazky, ktore som videla. Ale dnes, po tom co som sa nedavno dozvedela krutu diagnozu, ktora neviem ako bude kompatibilna s tehotenstvom, mi tie moje dilemy pripadaju ako velmi povrchne a banalne. Preto si vaz ak si zdrava, to je ten najdolezitejsi faktor, ktory k tehotenstvu potrebujes. Co tam po vacsom byte alebo dokoncenom studiu. To sa vsetko da realizovat aj neskor. 😉

cucuska
autor
27. máj 2009

jabadaba, hej v tomot máš pravdu
napisala som ti IP

cucuska
autor
28. máj 2009

ahojte akos a mte?

murinka
28. máj 2009

moja kamoska ma tiez 7-rocnu dcerku a velmi tuzi po dalsom babatku-ale-podnika,ma na krku dost velky uver-manzel by to neutiahol a nedavno jej zistili akesi zenske ochorenie-lekarka jej dala na vyber-bud dieta teraz,no neruci jej za to,ze sa narodi zdrave,alebo operacia,po kt. uz nebude moct ,mat deti 😖 ☹ smutné

ada085
28. máj 2009

ahojte. aj ja by som velmi chcela druhe. hlavne ked vidim okolo seba tehotne kamosky, tak ma to znovu chyta. ale som po cisarskom, tak najskor az o dva roky. ale co ma najviac trapi, drahy nechce druhe. a neda si povedat. neviem ho ani presvedcit. ani o 5 rokov nechce, lebo je rad ze mala je zdrava a boji sa ze to druhe by nebolo zdrave. a tiez sa boji ze druhe by bolo dievca a dve baby vraj nechce. je strasne tvrdohlavy. a k tomu vsetkemu sa prida aj svokra, ktora ho v tom podporuje, tak mam pocit, ze mozem na druhe zabudnut 😢

ada11
28. máj 2009

ada085, ale ten tvoj mužík je trošku sebecký, nie? ja mám dve dcérky a je to super, nemenila by som za nič na svete 😉

každému vyhovuje nejaký iný rozdiel medzi deťmi, ja mám 5 rokov medzi bambuľkami a je to super, staršia je už samostatnejšia a nežiarli 😉 ak by som mala mať ešte niekedy mim, tak by som volila zase 5 ročný rozdiel 😉

všetkým čo sa snažia prajem aby im to vyšlo a mali krásne tehu a pôrod 😉 tí čo váhajú, tak správne rozhodnutie 😉

ada085
28. máj 2009

aj ja by som chcela dve dcerky. on malu velmi lubi, len este davno si pamatam hovoril ze nechce dve dcery, ze radsej 2 synov. podla mna v tom bude hacik. dufam ze az mala podrastie, sa jeho nazor zmeni. a to som kedysi chcela minim.3 deti 😅

lucinka1104
28. máj 2009

cucuš z tadeto ťa poznám somrozmýšľala , že odkiaľ 😀

ja yb som chcela 2 chlapcova jedno dievčatko

zuzula20
28. máj 2009

Jeeej super temicka,
aj ja tuzim po druhom dietatku, tehotenstvo som mala super, aj porod bol krasny, ale hlavne kvoli dcerke chcem, aby nevyrastala sama. Ale ani moj muzicek uz nechce druhe babo a som z toho velmi smutna 😢 A to som tiez povodne chcela velku rodinu. On uz ma svoj vek, a ked sme cakali ellu, tak uz mi vtedy vravel, ze sa na to moc neciti. A teraz, lubi ju najviac na svete a ma s nou vacsiu trpezlivost ako ja.

jacka
28. máj 2009

baby..nezufajte...aj moj muž povedal že jedno stačí...a aha....som v 25tt...a teraz sa tešime..tiež som chcela aby synček neol sám a vyrastal s niekým...a som rad že sa to podarilo....takže nezufajte 🙂 😵

ada085
28. máj 2009

urcite je najlepsie, ked ma aj surodenca. to mu stale hovorim, lenze potom mi stale da za priklad mojho brata, ze aky mame chladny vztah. on si vzdy najde nejaku vyhovorku. 😝 ale si myslim, ze zenska lahsie ukeca chlapa ako naopak.

zuzula20
28. máj 2009

Jacka to je pekne, ze cakate druhe, ale ja uz teraz potrebujem vediet, nacom som, aby som sa vedela psych pripravit.

Ada085 - aj moj muz hovori ze ma sice surodencov, ale nemaju ktovie aky vztah a ja mu zas oponujem, ze mam 2 sestry a som rada ze ich mam. A tiez si myslim, ze zena skor ukeca chlapa ako naopak. Tak hor sa do ukeciavania 😀

ada085
28. máj 2009

vies najhorsie je ze aj ked raz zmeni nazor, u chlapa to je jedno ale ja uz mozem byt na druhe stara. co potom? no ja to nejak "poriesim". proste sa "zadari" a hotovo. potom uz nebude mat na vyber 😀

cucuska
autor
28. máj 2009

😀 ale sa nás tu zišlo, som rada je to super. a aspoň to tu môžeme rozbehnút 😀
ada 085 ja si tieŽ MYSLím, Že je trošku sebecké, možno a to časom upraví.
mne sa páči predstava súrodencov, ja by som chcela mať 3 deti aj ja pochádzam z troch detí a je to suoer, a aj Emka má rada deti, za domov mame škôlku a stojí pro plote a vykrikuje že detiiiii detiiiiii 😀 😀 no je podarená a srandovne zlatá

ada085
28. máj 2009

a minule ma tu presviedcala muzova babka ze aj jedno dieta je vela. lebo ked mas dve, tak mas dvojnasobny strach a cim viac deti, tym vacsi strach o ne. no na to sa neda nic povedat, asi drahemu davaju rozumy aj so svokrou. hlavne ze oni maju 4 deti. sa im lahko hovori 😠