• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktorá z vás rada fotí?

16. mája 2017 
@maruskak13 ved prave preto som sa ja pytala ze ako si dosla na tych 10%, lebo nejde len o svetlenost... 1.4 je rychlejsi, ostrejsi objektiv, nielen svetelnejsi....
29. sep 2011 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maruskak13 dovolím si tvrdiť, že svetelnosť objektívu je jedným z podstatných kritérií výberu hlavne pri objektívoch, u ktorých sa prepokladá použitie v slabých svetelných podmienakch a je to jedna z obrovských výhod pevných skiel. Ak niekomu stačí 4f, tak zrejme skôr siahne po zoome ako po pevnom skle.
Preto by ma tiež zaujímalo, na čom sa zakladá tých 10% výhod.
30. sep 2011 o 00:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mam vas rada chcela som poradit.. (nikde som nezhadzovala ziadny z objektivov..) ale taketo natahovanie sa.. a hladanie po webe kde som co citala a s ktorym fotografom som sa o com radila.. aby som tu potom citala ze pisem somariny :slight_smile: ok tak nech su to somariny a nechajte tak..

asi sa tu s vami rozlucim a drzim vam palce.. prajem dobre svetlo pri foteni..
30. sep 2011 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruskak13 bozemoj, ved toto nie su natahovania :slight_smile: ja som len bola zvedava, ako si prisla na tych 10%, lebo to by som ja nevedela urcit a tiez som bola zvedava, kde citas recenzie, lebo ja tiez citam recenzie a som si chcela rozsirit spektrum... nikto ta neobvinil, ze zhadzujes nejaky objektiv, len tvrdit, ze 1.8 je iste lepsie kupa ako 1.4 a este ti aj na 35tku ostane, je ako tvrdit, ze radsej si kupim nieco slabsej kvality a ostaneme mi este na nieco menej kvalitne, ako si kupit jednu a poriadnu vec... tolko moj nazor...
ja tiez chcem len poradit a ked sa ma niekto opyta, ze ci 1.4 alebo 1.8, budem nahlas kricat 1.4
ako som uz velakrat povedala, kto to s fotografiou mysli vazne, musi vazne pristupovat aj k vyberu techniky a vybavenia....
30. sep 2011 o 01:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bihan dakujem za odpoved..len pri detoch je to komplikovanejšie, hlavne tie čo sa chcú schovať :sweat_smile: pri väčších a dospelých v poho :wink:
30. sep 2011 o 08:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirica4 chcela si riesenie na osvetlenie interieru bez toho, aby si nemusela pouzit blesk? tak znela otazka? uz si presne nepamatam :sweat_smile: tak urcite odrazka na vnutro... a zide sa ti aj von...
30. sep 2011 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna je to dost o tom co si clovek moze dovolit, ak mam na lepsi nebudem kupovat horsi, aj keby to bolo 10%, ak nemam aj 1,8 splni svoju ulohu, ja mam 1,4 a porovnat viem iba so setakom :sweat_smile: kedze 1,8 som v ruke nikdy nedrzala
30. sep 2011 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maruskak13 nikam nechoď ;) Radiť je super, ale keď niečo tvrdím, tak viem odôvodniť prečo :slight_smile:
50mm/1.8f je určite super objektív, v pomere kvalita/cena je neprekonateľný .

@mirica4 Lastolite má ešte takú malú trojuholníkovú dosku, volá sa minigrip aj s držiakom na ruku a zrejme je s tým jednoduchšia manipulácia aj pri naháňaní detí, ale zase nestojí 10 ani 20 eur ako tie obyčajné kruhové.
30. sep 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@barbarka tak aj ja môžem porovnať len so seťákom, tak aspoň vyskúšam každú variantu, ak bude na lepšie predám čo mám a přikoupíme :grinning:

@nikonka áno a dik @bihan a používa sa strieborná alebo zlatá, striebornú by som mohla využiť z clony auta, alebo je lepšie biele?
30. sep 2011 o 14:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
striborná bude asi robiť kontrast ne? no neviem nechám si poradiť nemám odskúšané ešte nič aby som vedela
30. sep 2011 o 14:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirica4 striebornu vyuzijes najviac :wink: clona s auta posluzi, len teda sa to horsie drzi, ale da sa z toho aj vyrobit odrazka :wink:
30. sep 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirica4 ja som tiez za striebornu....
30. sep 2011 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarka @nikonka mysleala som si dobre, tak dievčatá vyskúšam na svojom malom a uvidíme ako to dopadne
30. sep 2011 o 15:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky čo to tu čítam? :sweat_smile:

Ja sa do tejto diskusie nezapájam lebo fakt o tom nič neviem,ale rozhodne by som si vždy nechala od vás poradiť. :slight_smile:

P.S. malá sa má už super,tak dnes sme sa boli vyvetrať aj foťáčik som vyvetrala. :slight_smile:
30. sep 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelicefo takze budes pekne s nami jesen fotit. Tesim sa! :wink:
30. sep 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janefonda Aj ja. :slight_smile: xixi...:slight_smile: akurát idem si dať do notebooku dať foto,tak som zvedavá či sa nejaké vydarili. :grinning:
30. sep 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelicefo urcite budu super fotecky, ja som dnes fotila malu na pieskovisku, no to bolo radosti a piesku az za usami :grinning:
30. sep 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janefonda Poznáme. :grinning: Teda už sme z toho vyrástli ale neboj vedela by som o tom písať,litánie. :grinning: :grinning: :grinning: A teším sa na fotočky :dizzy_face:
30. sep 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, tak akú máme novú D.U.??? jeseň? dlhšie som tu nebola, nestíham :slight_smile: pracujem fotím venujem sa rodinke a úplne nakoniec domáce práce :slight_smile: takže mám toho dosť :slight_smile: tu je jedna z mojich posledných, konečne už skúšam moju 50tku a som spokojná, len mi občas chýba zoom :slight_smile: musím si na to zvyknúť
1. okt 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@annika11 áno D.Ú. je jeseň. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Krásne fotočky. :slight_smile:
2. okt 2011 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kočky tak na D90 môžem zabudnúť. :frowning2:

Stále mi behá po rozume D3100. Čo myslíte keď dokúpim nejaký ten objektív bude stačiť? :confused: Ja viem hrozne blbo sa pýtam,ale už mi z toho šibe :zipper_mouth:
2. okt 2011 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olienka12 ďakujem veeľmi pekne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: volala som na ten prvý a dnes o druhej ho idem pozrieť tak sa teším :slight_smile: kašlem na celý grip :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani 18-55 mi netreba, ja mám o niečo lepší objektív... dúfam, že ho vezmem, nevieš mi ešte poradiť čo pozerať na foťáku, ak by mal nejaké chyby nech na to prídem :sweat_smile:
2. okt 2011 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@domyyy tam malo byť, že dúfam, že ho vezmem :grinning: :grinning: :grinning: ty s čím fotíš? :slight_smile:
2. okt 2011 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelicefo prečo chceš vlastne meniť foťák? Vymeniť entry level za entry level podľa mňa nie je najlepšia voľba.
2. okt 2011 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
citam ze stale sa tu rozoberaju fotaky :slight_smile: , ja som na ten moj vysnivany racsej prestala mysliet kedze ten moj "obycajny" kompakt pomaly davam zbohom tak musim riesit nieco lacnejsie :frowning2: , ale zavazok mam ze DLRS urcite bude ale urcite nie teraz , takze hladam aspon nejaky lepsi a nie moc drahy "bridge"

vcera sme boli trochu na vylete s drobcami a na gastany tak pridavam jednu foto
2. okt 2011 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ešte som sa chcela spytat robite niektora project 365? mozete mi v skratke nieco o tom napisat? Viem ze sa kazdy den zaznamenavaju fotky bud na blog alebo niekde inde, ale ci sa treba niekde prihlasit alebo mozem robit len pre seba
2. okt 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michalag mozes robit len tak pre seba
2. okt 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michalag krásna fotka :slight_smile:

baby tak ja mám konečne môj vysnívaný nikon D90 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: teším sa ako malá :sweat_smile:
2. okt 2011 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maruskak13 10% navyse???? to mas odkial? ja by som dala aj 100% kvality navyse.. :wink:

ak si kupis svetelne pevno sklo, tak potom zistis
2. okt 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok