Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

boska79
22. máj 2012

@briketa vies s cim mavam problem? ked mam fotit dve a viac deti..tak udrzat pozornost...aby sa pozerali kam potrebujem... uplna hroza fotit moje tri deti naraz, kazde sa si robi svoje a najstarsi takmer 9 rocny ma taky usmev, sileny, ze .. no konec... pripadne uz sa zacina tvarit, ze - mam vas v pazi a sileny usmev nabera druhy syn a najmladsi ked zbada fotak, tak ho chce..takze mame po foteny...ach!!!!

ako s D800vkou? uz ju mas?

boska79
22. máj 2012

a pred tyzdnom a nieco som bola vedla v dedine fotit prijimanie.... v strede omse, ma pan farar zrusil, ze - co fotim!!! ked boli spolocne fotenia, tak za mnou fotili rodicia, tak deti pozerali kazde na svojho rodica a vobec ma nerespektovali... no je mi toto treba? teraz tu po nociach upravujem posledne fotky uz chvalabohu, zajtra, najneskor vo stvrtok to odovzdam a uz sa dufam na nic podobne nenecham nahovoroti... 😔 😔 😔

olienka12
23. máj 2012

oprava nikon 3000

adus123
25. máj 2012

Ahojte, baby, do akeho rezimu fotite? V sRGB alebo Adobe RGB? pozerala som viacere fora a nasla som rozne nazory...fotim do RAWka a potom upravujem v PS....a este by som sa chcela spytat...v PS uz upravujete ulozene fotky v jpg., alebo stale v RAWku?

brisilda
25. máj 2012

@adus123 ja mam nastavene sRGB

briketa
autor
26. máj 2012

@adus123 RE: ... v PS uz upravujete ulozene fotky v jpg. alebo stale v RAWku?

Upravujes v PS RAW format, lebo len tak sa da toho poopravovat omnoho viac ako v jpg.. Odfotit v RAW, prekonvertovat hned do jpg. a az potom upravovat v PS nedava zmysel. Tam sa to pokazene uz opravit neda, pretoze fotografia je uz natrvalo prekonvertovana. Neviem ci je to zrozumitelne napisane, ak nie, tak napis, vysvetlime blizsie.

briketa
autor
26. máj 2012

@boska79 s detmi je najlepsie ist odfotit k niekomu inemu, lebo to je ta autorita tretej osoby. Tiez mam troch , velmi dobre to poznam....

D800 nemam, najprv si zelam 24-70 , 2.8 Nikkor. A potom D700, je pre mna vyhodnejsia. Cenou, pouzitim , lebo je na snimanie rychlejsia a ja fotim vonku, nie v studiu a tak isto naprklad grip z mojej D300s pasuje aj na D700, ale na D800 nie.
Ale hlavne chcem ten objektiv, telo fotaka pocka. Ja si totizto ponecham aj moj terajsi, nepredam ho , takze skrblit na novy musim od nuly.

boska79
26. máj 2012

@briketa vraj sa rysuje D600 na jesen ;) ff...

briketa
autor
26. máj 2012

@boska79 juuu, to musim mrknut rumors. Uz som davno nebrazdila v novinkach. Let`s see!! (Hned mi zilky ozili, zrenicky sa rozsirili 😀 )

boska79
26. máj 2012

@briketa to poznam :D ja na dlhsiu dobu len skla budem riesit.. Len dve teda.. :D

85 portretnu.. Vraj 85mm 1,8g je veeelmi vydarena.. Ale ja stale mam vysnene len dva 24-70 - muzo slubil k 33jke- som sa este tak tusim netesila na narodeniny 🙂 a 85 1,4.. Len neviem ci ten rozdiel od 1,8g stoji za trojnasobnu cenu... Cakam na recenzie a porovnania

briketa
autor
26. máj 2012

@boska79 este ti to rychlo zhrniem a idem do hajan. moj najmladsi vstava rano o piatej, neuprosne!

pri 85ke jednastvorke platis oproti jednaosmicke za rychlost. co pri jednaosmicke odfotis s casom 1/60, vies pri jednastvorke odfotit pri 1/100. Taky jednoduchy je ten rozdiel 🙂
Bokeh maju nadherny obidva. ja 85ku moc pouzivam

boska79
26. máj 2012

@briketa tak to si radsej dosetrim.. Och..

Dobru nocku ;)

bv_alexandra
26. máj 2012

ahojte poradite mi? Viem že je tu veľa fotografov, no určite aj iný majú skúsenosti s foťakmi. Chceli by sme si kupit fotoaparát, ktorý by okrem fotenia našej rodiny bol využívaný hlavne na fotenie veľkých stavieb, a interierov bytov.
Chcela by som nejaký dobrý foťak, ktorý by robil naozaj pekné fotky, a nebol by zložity na obsluhu.
Doteraz sme mali Sony digitálny fotoaparát 9,1gpix a 15x digitálny zoom
Uvažujem aj nad zrkadlovkou, ale pravdupovediac sa trochu bojim či nie je náročná na obsluhu.
Budem rada ak mi poradite. emoticon

boska79
26. máj 2012

@bv_alexandra na megapixely nepozeraj ani na zoom.. Aj kompakty su teraz co maju dobru svetelnost od 1,8 a dostatocne sirokouhle ohnisko..

Vecer budem pri pc to pozriem co je v ponuke, deti pospali idem smer kuchyna upiect co treba zajtra na oslavu kolaaacik ;)

adus123
29. máj 2012

@brisilda
@briketa ... dakujem za odpovede...ste zlate.... 🙂

katuska26
29. máj 2012

@briketa vidíš ja som to z raw ukladala v camera raw do jpg a tak otvorila v photoshope :O tak ich mám ukladať ako Tiff či photoshop?

bv_alexandra
30. máj 2012

@boska79 prosim nemohla by si mi teda poradit čo by si odporučila ja som v tom laik. vidiš ja som si myslela ze to je najdôlezitejšie. 😝
a ešte dosť mi pri našom fotáku vadilo že ked som stlačila spusť a kým to foťal zachytil tak už sa trebars malý pohol 😝

adus123
30. máj 2012

@katuska26 ... aj ja som to tak videla v tutorialoch na nete...tiez vo photoshope uz boli otvorene v jpg. a v jpg ich upravovali.....zato ma napadla ta otazka... 🙂

olienka12
30. máj 2012

@adus123 upravujem jpg... ps ako take s raw nerobi s tym robi camera raw v ps... raw nie je fotka je to len informacia ktoru musis do fotky vyvolat

adus123
30. máj 2012

@olienka12 ... cize ak som Ta dobre pochopila...upravujes najprv v camera raw....potom to prevedies do jpg....a pokracujes s upravami v ps, ale uz vo formate jpg.....teda tak, ako pisala katuska26??

olienka12
30. máj 2012

@adus123 upravujem raw v LR vyvolam do jpg a potom ked chcem este nieco tak v PS

olienka12
30. máj 2012

@adus123 ale v podstate to iste ako camera raw len lr dava viac moznosti pre mna

rainee
31. máj 2012

@bv_alexandra ahoj, ja sa pozeram tiez po nejakom sikovnom kvalitnom kompakt.fotaciku najlepsie nikon 😉 hlavne mi ide o to aby nefotil rozmazane (predsa len zachytit sustavne pobehujuce dieta je problem), mal dobry zoom a vselijake "umelecke" efekty 🙂 som sice amaterka ale fotim velmi casto. mam aj zrkadlovku nikon d5100 a nie vzdy sa to da tahat so sebou, potrebovala by som aj nieco sikovnejsie. inak som s tou zrkadlovkou moc spokojna aj ked neovladam este vsetky funkcie (hlavne sa chystam popracovat s clonou a zavierkou). co je u mna ale najvacsi problem ze malu fotim hlavne bez blesku a potom su fotky tmavsie a casto rozmazane ☹ sice programy to spravia, ale nie je to uplne ono. mam ten zakladny objektiv 18-55 a chcem este casom ked budu peniazky dokupit nejaky do dialky, to mi velmi chyba.

strihalka
31. máj 2012

ahojte baby, mame pujceny canon eos 60...
nejako mi hore na displeii zmizlo nastavovai svetelnosti, kdyz fotim na manual...nevite kde to najdu abych to mohla opet nastavovat tam?
mam fotak nastaveny na manual, ale svetelnost se mi nastavuje jakoby sama...☹¨
poradite?

dosa
31. máj 2012

@strihalka svetelnost - myslis nastavenie clony??? ak mas zapnuty manual, tak ti ponuka nastavenie rychlosti, ak chces nastavit aj clonu, musis pri tom drzat stlacene aj tlacitko AV(+/-)... teda ak som ta dobre pochopila... ak zacinas, zvol si radsej programy Av alebo Tv

boska79
31. máj 2012

@strihalka myslis ISO?

strihalka
31. máj 2012

@boska79 ano iso

boska79
31. máj 2012

@strihalka canon nemam... Pozri do navodu.. Pripadne v menu nemas odkliknutu automatiku?

dosa
31. máj 2012

iso neni svetelnost 😉 to je citlivost

strihalka
31. máj 2012

mame ten fotakjen pujceny, ucime se zacatky, nez koupime si vlastni a ted mi to nekam zmizelo...take to, ze dyz fotite proti svetlu, tak je ta osoba lepsi videt, nastavovalo se tam cislo od 15 do nevim kolika az 800 myslim...

@dosa
@boska79