Kúpa zásnubného prstienka

lukas95
22. okt 2019

Pekny den prajem, rozhodol som sa poziadat priatelku o ruku a už som si urobil menšiu predstavu čo má rada. Tak už skôr hladam,kde ho kupit. Ma rada zlato,je nenáročná a nepotrebuje nič okázalé a drahé. Davnejsie som jej kupil prstienok velkost 8 a bol jej o nieco vacsi,tak 7,5 asi zoberiem. Mám predstavu : Ruzove zlato (14kt) s jedným diamantom - briliant 1-1,5ct (čistota SI). Máte nejaké overené stránky popripade obchody ZA,PB,TN,BY? Na nete je fúry toho,ale boh vie čo príde poštou a v akej kvalite... Financne mám na to tak 400 - 500 €. 😕

Píše sa niečo na prsten?

Chcem aby to bolo pre celu rodinu prekvapenie,preto sa nechcem radit s blízkými.

ďakujem baby ;)

petkaaa
22. okt 2019

Briliant 1-1,5ct nezoženieš za 500€ 🙂 To tak možno 0,25ct
Tento prsteň je zo 14kt ružového zlata s briliantom 0,9ct v čistote SI a stojí 7560€
https://www.klenota.sk/Zasnubne-Prstene-s-Brili...

deti95060810
22. okt 2019

ja by som cez net nekupovala...

zuzkablazejka
22. okt 2019

Zlatnictvopanaks.Sk

queen_el
22. okt 2019

nie som odbornik, ale podla mna za 500€ diamant nenajdes, tie su o dost drahsie. ak mas obmedzeny rozpocet tak zirkon
moj zasnubny je zo zlatnictva Kamea, manzel objednaval z netu, ale maju aj kamennu predajnu, ak si dobre pamatam, tak v Trencine

sisa_s
22. okt 2019

zlaty prsten s 1-15ct diamantom stoji okolo 10 000e 😀 ruzove zlato sa v zasnubnych prstenoch pouziva menej, tak tiez sa ti vyrazne zuzil vyber 🙂
v Panakse maju krasne zasnubne prstene, i obrucky, ale nie snubaky z ruzoveho zlata 🙂 izlato.sk ma ruzove zlato s diamantom len tento 1 :

https://www.izlato.sk/zlato/zasnubne-prstene/s-...

a Bisaku ma naozaj nadherne prstene 🙂 vsetky maju varianty aj zlte, biele, ruzove zlato 🙂 diamanty 🙂 takze radim popozerat stranku bisaku.sk 🙂 a vyber, co si myslis, ze by sa jej pacilo 🙂

lukas95
autor
22. okt 2019

Pardon upisal som sa,myslel som 0.1ct az 0,15ct,samozrejme 1ct by bola ina cena 😁. V tom co som popisal som nasiel na nete niekolko prstenov,len neviem kde ho kupit. Nestojim o zirkon,radsej mensi diamant alebo drahsi.

aikyna
22. okt 2019

Ak Ti nie je daleko Cadca tak Jan Machovcak 🙂

sisa_s
22. okt 2019

@lukas95 no na tvojom mieste skocim osobne do BA do Bisaku, ak sa bojis cez internet 🙂 ale videla som tie prstene, aj obrucky na svadobnej vystave a boli fakt krasne 🙂 je to znama firma, takze nemyslim, ze sa mas coho bat 🙂 plus servis v cene kazde 2 roky 🙂

judar
22. okt 2019

@lukas95 taký diamant zoženieš do 100€ :D vlastne prírodné diamanty sa dajú zohnať už od 2€ xD 3-4mm surák ide cenovo 2€ - niektorí si davajú robiť prstene aj zo surových keďže na trhu je to boj s brusenými diamantami...brúsený diamant priemeru 1-1,5mm horšej kvality sa dá zohnať okolo 15-20€ niektoré ba aj od 10€ len pažravci díleri tieto ceny dosť navyšujú

lukas95
autor
22. okt 2019

Narazil som na takýto : https://www.klenota.sk/Prstene-Diamant/Prsten-z... alebo červene zlato (podobne) https://www.glamira.sk/glamira-ring-bridal-rise...
Ten prvy sa mi celkom pozdava,čo myslite?

guma6
22. okt 2019

@lukas95 mne sa ten druhy paci viac 🙃😉

sisa_s
22. okt 2019

aj mne ten druhy 😇

mirka_84
22. okt 2019

@lukas95 druhý je krajší aj podľa mňa, taký typický zásnubný prsteň. Neokuká sa tak rýchlo 🙂

baboobchod
22. okt 2019

Aj mne sa viac páči druhý link 😉

hipuska
22. okt 2019

Mne vadilo ked bolo ocko.vystupujuce, sa mi za oblecenie zahackovalo a z toho dovodu som ho ani nenosila

cica8
22. okt 2019

Oba sú nadherneeeee

lucyluv
22. okt 2019

@lukas95 závisí od toho, aku ma ruku, lebo sice sa mi paci viac ten druhy co si dal link, ale na chudych prstoch a mensej ruke bude vyzerať zrejme lepsie ten prvý.

77daniela77
22. okt 2019

Obidva su pekne.

lukas95
autor
22. okt 2019

Tiez ma napadlo,ze bude vadit ten vystupok a radsej si ho da dole.. Ak niekto pozna nejake weby popripade kamenne obchody na takyto styl,dajte vediet,dakujem 🙂

Ruku ma na 7.5 velkost,taka normalna.

mareka49
22. okt 2019

VVdiamonds (vaclav vanek)

katarinka89
22. okt 2019

@lukas95 Ten druhy

diaalex
22. okt 2019

@lukas95 ja mám z izlato a prišlo co manžel objednal 🙂

miriam439
22. okt 2019

@lukas95 Mne sa veľmi páči ten prvý, podľa mňa je krásny, práve že mne sa nepáči taký s vytrčenym očkom a zrejme sa to aj dosť zachytáva o oblečenie. Ale to len môj názor. Ktovie, čo sa viac páči tvojej priateľke. Skús nejak potajomky prezistit od nej, aký typ sa jej páči.

annamivo
22. okt 2019

@lukas95 Mne už teraz manžel tiež kúpil podobný prsteň ako ten 1. Presne z dôvodu zatrhavania a zavadzania pri práci - robím v obchode, a veľmi to oceňujem, lebo ho môžem nosiť stále a bez strachu.

madeleine
22. okt 2019

Za mna len otazka na zamyslenie, neviem ako dlho sa chystate zostat v stave zasnub, ale nema vacsi zmysel kupit prstienok bez draheho kamena a investovat radsej do obrucok, ktore Vam ostanu? Neviem, kolko stal ten moj prsten, ale ked sme sa s manzelom rozpravali o tychto veciach, mala som k tomu len dve veci:
1. ak ho mam nosit, nech je prakticky, nezatrhava oblecenie, je jemny (mam tenke prsty)
2. nech mi kvoli nemu niekto neodtrhne prst, takze nech ma kamienok, ale pokojne zirkon ci krystal.

Teraz obrucku nenosim, lebo jediny prst na ktory ju dam, mam zapaleny, takze nosim snubny prsten a aj s tym kamienkom, ktoreho hodnotu vobec nepoznam a nikdy som sa na nu nepytala, je to krasny prsten este krajsieho gesta s tisickami nadhernych spomienok . 🙂 Symbolika prstienkov je velmi dolezita, no otazne je, ci cena je rovna hodnote, ak bude potom lezat roky rokuce v krabicke, pretoze je neprakticky alebo sa ho zena nosit boji. Len na zamyslenie.

Z okolia si velmi pochvalovali https://www.vipgold.sk/, my sme si dali robit na mieru podla nasich predstav v Ivanke pri Dunaji, co mate dost daleko, ale inak mozem len odporucit, prefektna praca a pristup cloveka so skusenostami. Nenechal by nas urobit nejaky nezmysel aby zarobil.

lula313
23. okt 2019

@lukas95 ak máš nejaké zlato(prstene po babke, retiazku, ktorú nenosis) je tu možnosť si dat prsteň vyrobit sperkarke. Žiaľ som sa k tejto možnosti dostala až po svadbe, ale sestra si teraz ide dat k jednej kocke spravit obrúčky za 250eur(cena roboty za 2 prstene), bude ich mat podľa predstav a zužitkuje na ne svoje zlato so svojimi drahými kameňmi. Kocka pochádza zo zlatnickej rodiny, brilianty nakupuje v Antverpách na etickej burze(čiže sa nejedna o “krvave diamanty”). Keď si kúpiš zlaty prsteň z velkych zlatníctiev ako Rydl s spol, platíš hlavne za znacku, keď sa dostanes priamo k zlatnikovi/sperkarovi, tak sa dá dosť ušetriť.. a tiež som za to, že ťradsej maly diamant ako velky zirkón, ktorý už za mesiac bude matný a aj keď zirkonovy prsteň nebude stať 100eur, bude tak žiaľ vyzerat..

laura_222
23. okt 2019

@lukas95 my mame z bisaku obrucky z platiny vyrobene podla nasho navrhu a kvalita neni nic moc... bisaku teda ja osobne neodporucam

lukas95
autor
24. okt 2019

No už chcem niečo vybrať,tento sa podobá na ružové zlato a ďaleko od neho nemá
: https://www.glamira.sk/glamira-ring-linderoth.h... hádam sa nebude zatrhávat?

sonnenshein
24. okt 2019

Odporucam Jana Machovcaka. Na jeho webe ma niekolko prikladov toho, co vyslo z jeho dielne, urobit ktorykolvek z nich v ruzovom zlate urcite nebude mat problem:
https://www.sperkyjm.sk/prstene/zasnubne-prstene-1
Ceny su tiez velmi prijemne.

nickneznamy
24. okt 2019

Riešili sme nedávno, pobehali sme všetky zlatníctva v ZA a najlepšie ceny, výber a aj prístup v zlatníctve v ZA hneď vedľa reštaurácie Na bráne, smerom k Mariánskemu námestiu. Veľmi ochotný personál, nakoniec sme dostali aj zľavu cca 400eur.
Čo sa týka ostatných obchodov, v obchodných centrách (napr. Aupark) maličký výber a kamienky veľkosti zrnka piesku sa pohybujú v cenách 600 eur+ (drahé nájmy, že áno...).
Ružové zlato som chcela pôvodne aj ja, ale je ich strašne málo, takže nakoniec vyhralo biele zlato.