Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

ivka43
25. feb 2016

Nastupujeme teraz 10teho do limbi na 3 poschodie boli sme tam aj vlani ja som spokojna plati ss tam len 3 eura radsej miniem na vylety a lyzovacku ako za noclah na izbe smr boli velmi malo a vyhoda bola v tom ze herna je v budove a nemuseli sme sa obliekat

miah
25. feb 2016

@ivka43 my sme boli minuly rok v Borievke, boli sme spokojni 🙂

matken
25. feb 2016

@miah my sme boli teraz vo februári v Topoli a boli sme velmi spokojní. Do Limby by som za nic nešla. Teraz tam bola neskutočná chorobnosť.

ivicka0502
25. feb 2016

tak baby ideme 4.3. len mi volali este nemam ziadne papiere. tak uvidim. ideme do smreku. tak uvidime s kym sa stretneme. 😎

ivka43
25. feb 2016

V kazdom liecebnom dome je to iste zariadenie prvy krat sme boli ubytovani v smreku a minuly rok v limbe na tretom poschodi je vsetko mali sme vlastnu sprchu aj wc a chorobnost je vsade deti to nachytaju vsade ked su vela pokope

merikac
26. feb 2016

@ivka43 tento krat ale najvacsia bola prave v limbe..😢

merikac
26. feb 2016

@ivka43 boli zrusene vsetky wellness procedury na tyzden... Lekarky absolutne neodporucali navstevu herne uz od prveho dna nastupu...nezakazali, ni podotkli, ze je tam zle odvetravanie a vacsina deti tam ochorie....bola som raz pozriet a ani sa necudujem a zaroven nechapem postoj (tych) mamin...ze maju chore dieta, nejdu s nim na tanajky, obed.... jedlo im nosia na izbu, ale vecer, sup s nim fo herne...ako sme prisli, tak aj behom 10min. Z herne odisli. Mozno v lete je to uplne ine...ale teraz v zime bola herna a tym aj limba najvasie posobisko chorobnosti. Tym nechcem odsudzovat byvanie v Limbe...pekne izby.

liliandax
26. feb 2016

ahojte žienky, takže mne prišlo rozhodnutie, že schválili len mladšiemu kúpele, staršiemu nie a ani mne ako sprievodca. Baby prosím Vás, mám napísať odvolanie? lebo vraj z lekárskeho hľadiska nespĺňam podmienky..
skoro ma porazilo, keď si predstavím, koľko € každý mesiac pošlem do poisťovni... určite so VšZP končím a prejdem do inej

mima595
26. feb 2016

@liliandax - ja som to urobila tak...dohodla som ss dr....ze starší /ale on bol lieceny na lergologii, len vtedy bol v zime zdravy/...dopisala mu 2 x zapal priedusiek a apodala som novu ziadost...a potom nam schvalili...

liliandax
26. feb 2016

aj moj starsi je lieceny na alergologii /ked bol mensi, bolo to horsie/, teraz je uz celkom OK, ale lieky berie - tak zbehnem k alergologicke
a baby, co mate schvaleny doprovod, ake zdovodnenie ste mali? Dakujem za pomoc!

liliandax
26. feb 2016

@mima595 zabudla som ta oznacit ;)

mima595
26. feb 2016

@liliandax - aj my sme presne boli na tom tak...on bol na liecbe, ale nemal akutne nic..lebo som ho skor stiahla zo skolky a preliecila uz pri soplikoch doma...a nemal zaznam v karte..tak som sa dohodla s dr...lebo 2 mi schvalili, ale 3. nie...dala tam nejaku vizoru...potom o 2 týždne zapal...a o mesiac som dala novú žiadosť...s tým, že sme už mali rezerve termin...

ako sprievodca som nebola schvalena...

liliandax
26. feb 2016

@mima595 dakujem 🙂

ivka43
26. feb 2016

Ja mam pistovnu doveru maly mi nebol chory od maja k alergologicke chodime kazde tri mesiace len aby sme mali zaznam a pre lieky schvalíi mi kupele aj s doprovodom pisáa som uz sem ze vseobecma robi problemy svokra mi u nad robi sefku tak to mam z prvej ruky neviem ci vam pomoze odvolanie

liliandax
26. feb 2016

@ivka43 jj ved aj rozmyslam, ze to necham tak, nejdem to zbytocne natahovat a prejdeme vsetci do dovery a skusime o rok znova
len ma fakt stve cely ten nas zdravotny system :( Kolko penazi tam ide /viem to, lebo vyplaty robim ja/ a ked clovek nieco potrebuje... ma smolu.

ivka43
26. feb 2016

Ved to odporucam vam prejst do inej poistovne a ak vam deti budu co i len trochu chore trebs ist s nimi k doktorke nechaju co najviac zaznamou minimalne 6 krat do roka mozno ani nam by by neschvalili keby maly nebol v maji po operacii slepaku k tomu mal silny zapal pobrusnice a dostal silny zapal pluc 6 tyzdnou sme sa liecili a od juna sme bolo okrem kaslu a sopli zdravy je silnx astmatik a alergik svokrai vravrla ze keby sme boli vo vseobecnej asi ani nam by nedchvalili tak teraz idete len s jednym

loginexistuje
26. feb 2016

@liliandax no sprievodcu s VsZP tazko dostanes resp. je to skoro nemozne. Moj mal diagnozy od psychiatra s dlhodobou liecbou / aj lieky/ cize mali zaznamy a sprievod nam schvalili. Este co viem schvalili napr. ak je dieta na voziku alebo ma juvenilnu cukrovku a je do 6 rokov kvoli inzulinu.

Ja zasa pri chronicky chorych detoch nedoporucujem Doveru ako poistovnu, oni neschvaluju operacie a lieky, co mne pride dolezitejsie ako sprievodca v kupeloch.

ivka43
26. feb 2016

Mme dovera schvalila aj operacii aj lieky v januari mi aj preplatili polovicu doplatkou

monline
26. feb 2016

Mne VZP vrátila návrh, že mám doplniť výsledky laboratórnych vyšetrení - sedimentácia, krvný obraz, moč - nie staršie ako 3 mesiace. Včera sme boli na odbere, pediatrička vraví, že nikde nie je nejaká klauzula, predpis, že by lab.výsledky mali byť do troch mesiacov, že je to buzerácia a môžem sa sťažovať, že mi musia zbytočne stresovať a pichať teraz v podstate zdravé dieťa...v návrhu som mala popísané výsledky krvi z júla. Som zvedavá, či ten návrh schvália, keďže od leta malý nemal atb, denne berie lieky na alergiu a v škôlke viac nebol ako bol, čo ho radšej nechám doma akonáhle sa mi zdá trocha nachladnutý. Sťažnosť teraz nepošlem, však by ma poslali rovno niekam 🙂 ale ak mu neschvália kúpele, tak určite sa budem sťažovať....

anicka84
26. feb 2016

Ahojte, ideme v marci do Kupelov Lucivna, mame byvat v Osike. Je tu niekto s kym sa stretneme, resp. ma skusenost s ubytovanim v osike? Dakujem

liliandax
26. feb 2016

@monline no mne tiez dr. hned vravela, ze VsZP robi najvacsi cirkus okolo toho a som sa aj presvedcila

a este ma napadlo baby, ze ako je to s terminom? urcuju kupele? a ked ano a nemozeme nastupit vtedy co potom? :(

ivka43
26. feb 2016

Viete sa dohodnut

ivka43
26. feb 2016
liliandax
26. feb 2016

diky 🙂

@ivka43

oksu
26. feb 2016

@anicka84 my sme boli v osike moooc spokojni

merikac
27. feb 2016

@anicka84 mne sa osika moc paci..sice spolocne sprchy a toalety ale pre 3 izby su dve sprchy..co bohate staci, izby su vacsie..
@liliandax ja som si priblizne urcila termin..no pri prvom raze nam do toho nieco prislo, tak som nepodpisala nastup...takze mi to bezproblemov prelozili na iny termim...ak vsak uz nadtup potvrdis, potom by mohol nastat problem pri jeho zruseni..

merikac
27. feb 2016

@mima595 schvalenych sprievodcov byva velmi malo...jedna sa o deti ktore ozaj musia mat nonstop opateru..popripade velmi male dieta. Vacina sprievodcov je tam samoplatcov.

reniko
27. feb 2016

@anicka84 aj my sme boli v Osike a isto je to tam super, trochu som sa obávala tých spoločných toaliet a sprch, no bohate to stačilo, je to tam také pekné, útulné, aj deti sa pekne vyhrali v spoločenskej, teraz tiež chceme ísť do Osiky

anicka84
27. feb 2016

Dakujem pekne za reakcie, tak sa zacinam tesit 😀

cutty
27. feb 2016

Ahojte baby prosim poradte. Aj nas caka liecba v kupeloch Lucivna s malym. Ma 4 roky, takze urcite s nim pojdem. Kde sa mam dat ubytovat ak chcem wc na izbe, a aby sme na izbe boli len ja a maly. Dakujem