Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

livia341
20. feb 2017

@hotelka a aký cenník si pozerala ako samoplatca či schválený? lebo schválený je od oktobra do apríla za 7 eur,ale pozor izba bez obývačky a my sme mali izbu za kuchynkou s práčkou, nevýhoda bola v tom, že práčka hučala od 07-19 hod.čo bolo počut dost pranie,ale sme si zvykli no proste spat s dietatom poobede by som neodporučila a zase čo môžeš očakávať od ceny nízkej.

oksu
20. feb 2017

@monline treba si pytat podkrovnu izbu, c.8, 9. Tym padom kuvhynka na poschodi kde byvate. V january vyuzivala kuchynku len jedna mamicka

monline
20. feb 2017

@oksu a prosím ťa aké sú tie podkrovné izby? lebo boli sme v limbe na treťom a tie veru sú mini a vetrať sa dalo len pootvorením strešného okna na 10cm, čo nestačilo.

oksu
21. feb 2017

@monline viem ake su v limbe, nikdy by som do nej nesla. Osika ma megaaa izby. Vsetky, aj podkrovne, letisko.

zuzka767
21. feb 2017

Ahojte, boli ste niekto na izbe c.216 v limbe? Ako to tam vyzera?

monline
21. feb 2017

@oksu takže sa nemám osiky báť? toho, že je wecko na chodbe? ty si bola v osike? aj si niečo varila? aké tam je vybavenie v kuchyni? v limbe bola 1 panvica, 2 hrnce, menší, väčší, tanierov a príborov bolo dosť...a bola tam dvojplatnička indukčná, teda neviem, či rozoznám sklokeramiku od indukcie, kedže doma mám plyn..mraznička by asi mala byť v tej spoločnej chladničke, že?

monline
21. feb 2017

@zuzka767 nepamätám si číslo izby, my sme boli v limbe na 3.posch a bolo to mini

zuzka767
21. feb 2017

@monline tato by mala byt 3 lozkova a wc spolocne a je to na 2 ci 3 poschodi?

janet24
21. feb 2017

@hotelka neklam drahaa😄😄😄😄

monline
21. feb 2017

@zuzka767 zrejme na druhom, lebo na treťom sú izby aj s weckami vo vnútri

rybarybata
22. feb 2017

Baby. Napada ma postupne...
*ako to je s mojou stravou? Idem najprv s tym, ze nebudem mat...je mozne, keby nahodou moja nejedacka tam jedla, ze by som hladovala, ze si stravu nahlasim od nasledujuceho dna? Alebo ako to tam funguje?
*Ako to je so vstupom do bazena? Casovo a denne obmedzene, alebo vstup kedykolvek?
*Na procedurach som s dietatom? Kolko to trva? Dakujem za kazdu odpoved

molin
22. feb 2017

Zienky ako riešite uvoľnenie z prace na takýto dlhší čas? Ďakujem 😘

monline
22. feb 2017

@rybarybata ak si neobjednáš stravu, budeš si môcť kupovať obed v bonsaji, v reštaurácii. Kedykoľvek. Pokiaľ si budeš chcieť objednať stravu, tak myslím od ďalšieho dňa a minimálne na 7 dní za sebou. Ja som mala stravu, ocenila som to vtedy, keď mi malý ochorel a nemohla som von, nosili nám jedlo na izbu. Ale malý je nejedák, v tie ďalšie dni jeho jedlo ostávalo...zvyčajne som dopredu objednala dve rôzne jedlá, že nech má na výber.
Do bazéna ideš vtedy, keď máš predpísané procedúry, si tam s dieťaťom, lebo nikto iný sa o neho starať nebude. Potom máš možnosť ísť do bazéna aj v nedeľu v určitú hodinu, delenie je podľa ubytovacích domov. Bazén býva na hodinu.
Na všetkých procedúrach si s dieťaťom, čiže v bazéne, na inhalácii, v saune, vo vírivke, vo vajíčku...ak to dieťa zvláda, nemusíš ísť do vajíčka napr..ja som raz bola a raz nebola. Telocvik- tam deti cvičia samé s inštruktorom, ale niekedy pomáhaš a usmerňuješ, ale necvičíš, trvá to myslím pol hodiny, deti sú v teplákoch, ste naboso. Môžu sa spotiť, tak náhradné tričko si vezmi
Sauna - striedaš infra a parnú, si v saune naholo len s plachtou, dieťa s osuškou, tam ti dajú plachtu aj osušku, beriete si papuče, v saune sme boli 2x 15min a potom bola sprcha a relax na lehátku asi pol hodiny, spolu hodina času
Bazén - plavky, prezúvky. Je dobré mať koleso, rukávky, hračku do vody, loptičku, oni tam majú tiež, ale nie vždy ich vytiahli. My sme nosili svoje koleso. Bazén hodina, chodili sme o 15min skôr, aby sme sa stihli prezliecť a pripraviť.
Inhalácie- každý pracovný deň. Raz spoločná, v miestnosti si aj ty, raz individuálna (len deti), ale si pri ňom, to majú inhalátory s nebulizérmi, tuším 15 je spoločná a 7min indiv. Za každou inhaláciou je preplach nosa. Keď mal nádchu, tak nebol na spoločnej inhalácii, ale len indiv. a mal terapiu svetlom (biolampa) a musel vynechať aj kúpeľné procedúry na pár dní.
Vajíčko- floating, slaná voda, pol hodiny. Malého strašne štípalo, nechcel sa tam ponoriť, ale druhýkrát už bolo dobre. Aj tretí 🙂 Po nej sa nesprchuješ, aby tá soľ pôsobila celý deň.
Vírivka - obe boli pokazené, tak sme neboli.
Klimatoterapia - denne niekoľko hodín na vzduchu.

Procedúry vypisuje lekár podľa diagnózy. Dostaneš ich na začiatku pobytu, ak ti nejaký čas nevyhovuje, môžeš si ich dať prehodiť. Na inhalácie sme mali chodiť poobede, ale vždy sme sa tam po raňajkách zastavili a absolvovali to, tie ostatné ale musíš meniť po dohode s nimi.
Kľudne sa pýtaj

rybarybata
22. feb 2017

@monline dakujem za odpoved! Si zlata...ked ma napadne este nieco, opytam sa

monline
22. feb 2017

@molin môžeš mať PN, vypíšu ti ju priamo v kúpeľoch. Len na to nezabudni, lebo spätne sa vypísať nedá. Ja som mala 10 dní PN a zvyšok dovolenku.
Pokiaľ potrebuješ poslať poštou do roboty PNku, vezmi si obálky, schránka tam je, aj známky sa dajú kúpiť v bonsaji, ale pošta je v Lučivnej ďaleko, tam sme neboli. Ja som ale nepotrebovala posielať, lebo som mala PN len tých 10 dní a to rieši organizácia, nie poisťovňa. Ale v pláne som mala aj to, že ma príde dcéra prestriedať na pár dní, nakoniec všetko zbehlo inak, lebo ochorel a vtedy som si to rozmyslela, dcéra prišla, ale len ako návšteva na pár dní 🙂

ivicka0502
22. feb 2017

baby nemate jedalny listok z bonsaja? nemozem to najst. neviem ci si objednam celu stravu alebo si dam len obedy nosit z bonsaja. neviem ako to tam vychadza lebo minuly rok som mala stravu. vdaka

ivicka0502
22. feb 2017

@rybarybata ano dakujem. zle som hladala

kankam
22. feb 2017

@monline ďakujem za info aj pre nás ostatné, veľmi užitočné info 🙂

alibabaa
22. feb 2017

@monline vdaka za podrobne info. zodpovedala si mi vela nezodpovedanych otazok. a nevies nahodou robia aj stravu pre tych co maju potravinove alergie?

a bola niektora z vas aj v tej ville ubytovana?

vikusjk
22. feb 2017

Babulky ako tak čítam, tak asi aj ja si zruším stravu, dúfam, že sa to ešte dá, keďže sme nenastúpili... A jedáva sa v tej Bonsaji, každý? Lebo v Smreku majú vraj vlastnú jedáleň. Ale neviem, ako je to potom s objednaním stravy, ak si ja nedám a chcem jesť s malou, viem si to objednať aj tam, alebo musím do Bonsaja? Vedia to v Bonsaji aj zabaliť, že hodím na izbu a zjem neskôr napríklad?
Ďakujem krásne za všetky odpovede!

PS: Mamičky, ktoré ste tu tiež riešili kávovar, ja som si kúpila tzv. French press z Tchiba, nie je to stroj, ale lepšíe, ako cediť cez sitko ;) Aj doma si v tom už poobede zalievam kávu, aby som si zvykala a dá sa :D

rybarybata
22. feb 2017

@molin som na RD s mladsou... Cize mladsia bude "dovolenkovat" s tatinkom

molin
22. feb 2017

@monline ďakujem pekne za info . 😘 Takze kľudne možem mat PN aj tých 21 dni?

monline
22. feb 2017

@alibabaa niekde na stránke je pri stravovaní písané o možnosti diéty či alergií. My sme mali v papieroch písané že má histamínovú intoleranciu a mali sme to aj na stravovacej karte poznačené. Je tam diétna sestra a s ňou sa treba poradiť. Ale my sme fungovali tak, že ja som vyberala z jedálneho lístka čo môže jesť a to som objednala. Akurát my máme iný problém, môže toho dosť, akurát nechce 🙂 Jedine ak má diétu rodič, tak musí o tom priniesť doklad od lekára a môže si tiež objednať špeciálnu stravu.

monline
22. feb 2017

@vikusjk strava sa objednáva na návratke, ktorú ti pred nástupom pošlú. Alebo si to overia telefonicky. V prvé tri dni máš ty aj dieťa len 1 z menu, jedine ak sú ochotní objednať ti podľa jedálneho, ktorý je na stránke niečo iné, tak by to asi šlo. Ževraj obed sa dá dohodnúť, aby nosili tam, kde sa stravuje dieťa. My sme chodili do jedálne v Javore.

monline
22. feb 2017

@molin určite aj 21 dní Akurát to na výplate pocítiš, neviem koľko platí sociálka, nemala som PN ani očr viac ako 10 dní snád nikdy. Ja si šetrím dovolenku aby som to mala pol na pol.

vikusjk
22. feb 2017

@monline ďakujem, ale ja som už návratku poslala s tým, že stravu chcem, a nemohli sme nastúpiť teraz v pondelok, lebo malá ochorela. Tak teraz neviem, či budem môcť ešte tú stravu zrušiť, keďže ďalší nástup už bude asi len telefonicky oznámený, keď sa im niečo uvoľní. A keď ju nebudem chcieť, tak neviem, či budem jesť vtedy, keď aj malá, alebo separé.

monline
22. feb 2017

@vikusjk zavolaj tam, nechaj v svojej návratke vyškrtnúť stravu. Mala by si jesť vtedy ked malá, ale to si over, nebola to moja situácia. Ak si objednáš stravu, tak minimálne na týždeň, platíš pri nástupe. Možno sa ti oplatí vyskúšať to a zrušíš po týždni.

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
22. feb 2017

@kvevka vazne? aj ked si uz navratku vratila? mne povedali, ze sa mam ozvat, ked vyzdravieme, kedze by sme potrebovali nastupit co najskor. Takze asi ked sa cokolvek uvolni, tak to vezmem, bez ohladu na typ ubytovania :(