Kuriérska služba GLS a naša nespokojnosť

adrioska
26. jan 2010

Baby, prosim Vas pomozte mi , uplne som mimo, prave mi cez tuto kuriersku sluzbu doniesli tovar objednany cez net. Ja som mala peniaze prichystane v obalke, 2x predtym som ich preratala, nez prisiel chlapik. Ked prisiel, prevzala som tovar, peniaze som vybrala z obalky a dala som mu ich do ruky. Potom som podpisala prevzatie a otvorila krabicu, ci tam ten tovar je. On mi na to tvrdi, ze este 10 eur chyba. Pozrela som do obalky a nebolo ich tam. Hovorim mu, ze som mu dala presne, ze urcite tam bolo aj tych 10 eur. On ze nie, ze nic si nedal do penazenky a ze som mu dala menej. Ja som nevedela, co v tej chvili robit, bola som presvedcena, ze som mu dala presne. Viem, ze som spravila chybu, mala som tie peniaze pred nim preratat a nie mu ich dat do ruky. On si tych 10 eur sikovne musel strcit od vrecka, vyuzil moju nepozornost a veru aj moju hlupost, lebo som sa zachovala,ako som sa zachovala. V tej chvili som nevedela, co robit, maly sa mi plietol pod nohy, tak som vzala z penazenky 10 eur a dala som mu ich. teraz si nadavam a placem tu, nie kvoli tym peniazom, ale ze som sa dala takto nachytat a ze sa na mna manzel nemoze v takychto veciach spolahnut. Podla vas , co mam teraz robit, mam cislo na GLS, urcite tam zavolame,ale som z toho uplne mimo, ze mu to za to stalo. Prehladala som uz vsetko, ci mi tie penaize nevypadli,ale nic som nenasla...bude to moje tvrdenie proti jeho,neviem mu to dokazat, ale...

marianna_peskova
13. aug 2015

@adrioska Tu sa to robí bežne. Navzájom si dopĺňame informácie a skúsenosti. Aj po rokoch... Keby založila rovnakú tému, ľudia by sa zas sťažovali, že sa jedná o duplicitu.

kotatko1232
24. nov 2015

Ach baby ja som tak vytocena dnes 3 den cakam na balik co mi mali dorucit kurierska spolocnost GLS a ked som dnes pozerala ze kde sa nachadza moj balik tak pozeram a bolo tam ze som bola nezastihnutelna ked ja ako blba od rana som doma a cakam na nich kedy pridu a oni tam daju ze niesom doma ze boli u nas 2x .no ja mi tak zajtra vynadam!!!

kotatko1232
24. nov 2015

@misskisa ja mam tiez zlu skusenost...cakam na balik uz asi 3 den a dnes pozeram ze kde do prdele je ten balik a tam bolo pisane ze som nezastihnutelna!! no ja ako blba uz 3 dni sa z bytu ani nepohnem telefon zapnuty a on mi ho nedoruci a este klame pise ze som nebola doma ze u nas bol asi 2x.

ivanatim
25. nov 2015

@kotatko1232 A mozno ste v objednavke v eshope v ktorom ste objednavali zadali neexistujuce telefonne cislo s nejakym preklepom a tam je mozno cely problem 🙂 Mozno nakoniec nie je na vine kurier, ale Vy. Skontrolujte si v potvrdeni objednavky ci ste vobec zadali spravne tel.c. Vzdy treba zacat tam. Ak to tak nie je, tak urcite mate v smske sledovacie cislo zasielky. Bez problemov mozete zavolat na zakaznicku inku GLS a opytat sa ich na Vasu zasielku? Preco ste to doteraz neurobili? Na to tam ta zakaznicka linka je. Je to vsetko velmi jednoduche a bezproblemove. A este je tu aj tretia moznost, ze ste neboli v dosahu signalu, mozno mate zapnutu 3G siet v 2G pokryti a nikto sa Vam nevie dovolat, aj ked o tom neviete...treba si na mobile prepnut na 2G siet ak ste niekde na dedine. Ja som si na 100% ista, ze kurier nie je navine 🙂 Kurier svoju pracu robia dennodenne a vedia co maju robit, cize urcite Vam volal ked to tam uviedol. Skontrolujte si tie vymenovane veci.

kotatko1232
25. nov 2015

@ivanatim Ja som zadala dobre cislo !! mne ziadna sms sprava neprisla od neho nic ani mi nezavolal ze bude meskat!! zavolala som tam a oni mi povedali este vcera ze mi mude na 100% doruceny balicek potom som aj volala kurierovi kedze mi dali nanho cislo ale on mi nezdvihal telefon!!

kotatko1232
25. nov 2015

@ivanatim a neobjednavala som tak prvy krat cize viem co treba a ako treba len prvy krat s tou GLS ale uz NIKDY VIAC!!

kotatko1232
25. nov 2015

@ivanatim a on mi nevolal vobec.a ked som sa ho pytala ze preco mi nezavolal ze mi nedoruci balicek v ten den co mal tak nevedel co mal povedat bol ticho a radcej mi do ruky tlacil balicek a daval podpisovat papier.

kotatko1232
25. nov 2015

@ivanatim ale riadne som mu vycistila zaludok ked dosiel

ivanatim
25. nov 2015

@kotatko1232 V tejto vete: " Ja som zadala dobre cislo !! mne ziadna sms sprava neprisla od neho nic...". Odporujete si v nej. Ak ste zadali spravne cislo, MUSELI ste dostat smskou sledovacie cislo zasielky od GLS. VZDY pri kazdej zasielke od GLS je automaticky takato smska odoslana. Ak Vam neprisla, zadali ste nespravne cislo v objednavke, preto sa Vam kurier prve dni nevedel dovolat.

kotatko1232
26. nov 2015

@ivanatim cislo som dala spravne asi ze viem citat!!! ajj na krabici bolo moje cislo.vy ste co zac ze sa robite taka mudra a mna presvcate ze som spravila ja niekde chybu.... ten chalan z prepravy GLS je nemehlo!!!!

ivanatim
26. nov 2015

@kotatko1232 Ja len hodnotim podla Vasho prejavu, ze mozno ste urobili preklep v telefonnom cisle v objednavke, kedze aj vo Vasej poslednej vete ste urobili 4 preklepy.

kotatko1232
26. nov 2015

@ivanatim cislo som dala spravne !!!

ivanatim
26. nov 2015

@kotatko1232 Ano, uz ste to pisali. Pardon, ze som Vam chcela poradit...

kotatko1232
26. nov 2015

@ivanatim no neviem co ste mi poradila.len ste mi stale pisala ze sa sluzba že TOP a ja som spravila chybu.ked ja viem svoje kedze som to zazila.cize GLS NIKDY VIAC!!!!

ivanatim
26. nov 2015

@kotatko1232 Nepisala som Vam, ze su TOP, aj ked pravda to je. GLS su jedny z naj, aj UPS je ok, aj DPD. Kurierske sluzby funguju ako hodinky. Ak by nefungovali, neexistovali by... Vacsinou robi chybu zakaznik, nie kurierska sluzba. V tomto pripade netusim kto urobil chybu, ale predpokladam len, ze sa Vam proste kurier nevedel dovolat. Kurieri vzdy volaju ak nenajdu zakaznika na adrese, VZDY. Na to maju tie mobily a maju ich vytazene na maximum. Proste ste mozno prave boli v 2G sieti s 3G nastavenim a za to kurier naozaj nemoze, ze sa Vam prave v tej chvili nevedel dovolat. Netreba hned panikarit, alebo sa hned stazovat, kurieri vacsinou na taketo situacie nemozu. Ja som za svoj cely zivot obdrzala uz dokopy urcite aj viac ako 300 roznych zasielok z eshopov, zahranicia a podobne, niektore dorucene aj prave kurierom GLS a ESTE NIKDY som nemala takyto problem aky ste mali Vy, ale tak to je mozno nahoda a mozno ani nie...

kotatko1232
27. nov 2015

@ivanatim ja som sedela doma a cakala nanho nikde imde som nebola!!a ked som sa ho ooytala preco nedosiel v ten den co mal alebo preco mi aspon nezavolal bol ticho a ospravedlnoval sa mi. Ja mu kaslem na ospravedlnovanie.a zato ze vam sa to este nestalo tak bohuzial ta spolocnost zlihala.aj na krabici mam nalepene ze nedorucene v ten den ako mali lebo su NESCHOPNYYY

ivanatim
27. nov 2015

@kotatko1232 Ufff, to je gramatika...silna kava...no poviem Vam, po precitani tohto Vasho prispevku + po precitani Vasich prudkych statusov na modrom konikovi som si ista, ze chyba u GLS nenastala... Zial, s niektorymi ludmi tazko, kurieri o tom vedia svoje...som si ista, ze tam šlo o nejaku DOSLOVA primitivnu vec a ze neslo o chybu na strane GLS kuriera, to som si po precitani tohto prispevku a dalsich Vasich takmer istá :D napriklad aj tá 3G sieť zapnuta v 2G pokrytí, ale predpokladam, ze neviete o com hovorim 🙂 nevadi, dohodnime sa tak, ze ano, kurier Vam nevolal, Vy ste mu mali pravo vynadat, lebo tu naozaj tazko ROZUMNE debatovat...

kotatko1232
27. nov 2015

@ivanatim vy ste normalna?? Ja nemam telefon z roku 5.este nikdy som si nemusela menit s 3G na 2G .ci coto tu vypisujete... vzdy sa mi kazdy dovolal..aj ked mi sli dorucit zasielky len nie s tej GLS. Dnes mi napr pekne prisiel balicek od DPD sluzby.rano mi volali ze dojdu cez obed a prisli... a nemusela som si menit na 2G ci co ste tu vypisovali.

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanatim
24. júl 2016

@zuska777 A volali ste im? Preco to pisete tu a nevolate im?

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanatim
26. júl 2016

@zuska777 A ako konkretne si pritom maju davat pozor? Kurierska firma GLS je jedna z najvacsich a najspolahlivejsich na Slovensku...náhodu s 1 poskodenym balikom z miliona nie je vobec potrebne ani takto v diskusiach riesit. Je to proste nahoda. Staci vyriesit s nimi, ale netreba strasit ludi, ze sa toto deje stale alebo casto, ked to tak nie je...

ivanatim
26. júl 2016

@zuska777 Skor by som sa opytala predajcu a nie prepravcu, ze preco nie je v zasielke ziadny vyplnovy material...

oomina
26. júl 2016

@ivanatim v tomto súhlasím. Ja som cez nich veci riešila nie raz a zatiaľ vždy bolo všetko ok. Povedzme si otvorene..kto v živote nepochybil?

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanatim
31. júl 2016

@zuska777 No neviem kto je smiesny, ja urcite nie. Tieto fora praveze nie su na taketo somariny. Toto si mate vyriesit s GLS a nie ich tu takto zbytocne ohovarat. Na TO je ich infolinka a poistenie kazdeho balika, ktory je cez nich odoslany... Ja som tiez videla ako s balikmi zaobchadzaju. Mala som od nich uz minimalne 30 zasielok za posledne roky. Nikdy ziadny nebol ani len buchnuty zvonku, nieto este zvnutra. Kamarat, ktory s nimi spolupracuje a posiela cez nich baliky, mi davnejsie hovoril ked sme presne toto riesili, ze nemal za 4 roky co s nimi robi, ani jednu staznost od zakaznika, zeby bolo nieco poskodene a poslal cez nich uz cez 50tisic zasielok... to nie je jedna vasa zasielka, to je 50tisic a ziadna staznost, nikdy ziadne poskodenie zasielky... takze taketo nieco je naozaj len vynimocna vec, netreba robit paniku pre nic a ohovarat cudziu firmu s dobrym menom. GLS je myslim ze momentalne slovenska jednotka, predbehla uz davno aj UPS, ktora bola jednotka pred par rokmi... Ak sa taketo nieco stane, je to naozaj velka nahoda. Staci vtedy pokojne dvihnut telefon a zavolat im. Budte si ista, ze nie je ich cielom poskodzovat zasielky...

mikimato
18. okt 2016

Chcem sa podelit o skusenost s kuriersjou sluzbou GLS konkretne s oblasti petrzalka ovsiste. Dnes som dostal sms o doruceni zasielky co je uplne bezna vec. Volal som ocinovi ci bude na adrese dorucenia, kedze ja tam niesom. Volam kurierovi, ze som dostal sms a tu to zacina. Velmi neprijemne komunikoval, kazdy ma svoj den samozrejme. On ze tam uz nieje, ze mi volal rano ze som bol vypnuty, ze teraz uz je prec. Ok chapem beriem na vedomie, kedy je mozne si to vyzdvihnut, kedze tiez mam plany. No ze ma toho vela. A ze uz ma naplanovanych ludi na vyzdvihnutie. Vravim tak ze kedy mi to doruci. On ze nevie ze mozno tak o hodinu dve by sme sa mohli niekde stretnut. Tak ma napadlo ze asi beha po Bratislave tak mu vravim kde je ci je v meste bo tam byvam alebo by som teoreticky vedel byt aj pri Inchebe co je blizsie. On ze je v Ovsisti co su doslova 3ulice od miesta kde to ma dorucit ze potom ide na Mlynarovicovu a ta je po ceste na dorucenie mne. Ze mozem si po to prist tam. Kto je z Bratislavy pochopi. To uz aj mna vytocilo co to je za leniveho kuriera. Je to jeho praca za ktoru som zaplatil prepravnej spolocnosti a ja este mam za nim behat. Takze som zmenil list a povedal som mu nech mi to doruci a pred tym nech mi zavola. Bodka je v tom ked som dovolal a pozeral som kedy mi bola dorucena sprava o tom ze mi volal, pretoze som nezaregistroval ze by mi volal. Ja som viedol 10min rozhovor s mojim zamestnavatelom a pocas prave tohto rozhovoru mi on volal. Takze to rano co on spomina bolo desat minut pred tym ako som mu ja volal. Co si vy o tomto myslite. Chcem sa stazovat za neochotu a neprofesionalnost kuriera, ked to budem preberat si este zistim jeho meno. Nenasiel som ziadne miesto, kde by som sa mohol stazovat, mozno mi prave vy poradite. Dakujem

rossio
18. okt 2016

@mikimato urcite sa stazuj. Potom si dovoluju viac a viac. Je to ich praca su zato plateni tak nech si ju laskavo robia poriadne! A ked si zato naviac platim tak ocakan aspob splnenie podmienok a teda viacnasobne dorucenie...ja som mala skusenost ze sa ani neunuval prist a 2x mi napisal k baliku ze nezastihnutelne...pritom som doma bola a balicek cakala...ked ho dorucil po 3 dnoch tak som sa ho pytala ze co to ma znamenat...tak mi len oznamil ze nemal cestu tym smerom a ze si to nechaval nadnes lebo ma viac balikov tymto smerom...akoze chapete . Taku som mu nalozila!!! Preto sa treba jednoznacne stazovat!