Kuriérska služba GLS a naša nespokojnosť

adrioska
26. jan 2010

Baby, prosim Vas pomozte mi , uplne som mimo, prave mi cez tuto kuriersku sluzbu doniesli tovar objednany cez net. Ja som mala peniaze prichystane v obalke, 2x predtym som ich preratala, nez prisiel chlapik. Ked prisiel, prevzala som tovar, peniaze som vybrala z obalky a dala som mu ich do ruky. Potom som podpisala prevzatie a otvorila krabicu, ci tam ten tovar je. On mi na to tvrdi, ze este 10 eur chyba. Pozrela som do obalky a nebolo ich tam. Hovorim mu, ze som mu dala presne, ze urcite tam bolo aj tych 10 eur. On ze nie, ze nic si nedal do penazenky a ze som mu dala menej. Ja som nevedela, co v tej chvili robit, bola som presvedcena, ze som mu dala presne. Viem, ze som spravila chybu, mala som tie peniaze pred nim preratat a nie mu ich dat do ruky. On si tych 10 eur sikovne musel strcit od vrecka, vyuzil moju nepozornost a veru aj moju hlupost, lebo som sa zachovala,ako som sa zachovala. V tej chvili som nevedela, co robit, maly sa mi plietol pod nohy, tak som vzala z penazenky 10 eur a dala som mu ich. teraz si nadavam a placem tu, nie kvoli tym peniazom, ale ze som sa dala takto nachytat a ze sa na mna manzel nemoze v takychto veciach spolahnut. Podla vas , co mam teraz robit, mam cislo na GLS, urcite tam zavolame,ale som z toho uplne mimo, ze mu to za to stalo. Prehladala som uz vsetko, ci mi tie penaize nevypadli,ale nic som nenasla...bude to moje tvrdenie proti jeho,neviem mu to dokazat, ale...

adrika29
31. jan 2010

baby, vy ste strasne hlupe.
Pri prevzati dostanete potvrdenku-preberam tovar manzelovi ked je v terene mimo prace.
Ak vam ktokovelk potom zavola, ze chyba 15,000EUR alebo aj ovela viac ci menej, je to jeho problem, na potvrdenke kurier potvrdzuje ze prijal sumu aku mal.

Nedvihajte, zavolajte policiu, robte co chcete, kurier nema pravo k vam vobec chodit,nevpustajte ho dnu.

Nebudte pipky 😉

saskiaia
3. mar 2011

@adrioska Aj ja mam zle skusenosti s GLS-kuriermi!!!2x mi doviezli zasielku a zakazdym si pytaju viac!!!JE TO DRZOST!!! 0,48 centov si zaokruhluje na 1 €.Ja som vcera musela odist,tak som nechala babke peniaze(150,50€)mala som platit 150,48€ tak som si myslela,ze dva centy ako tringel mu stacia,ale on povedal babke,že ma zaplatit 151€ a ked tolko nema tak sa ma vrati ,ze on medzitym vypise papiere.CHYBALO MU 0.50 cent.na "rožky"(ALE NA DOKLADE O PREVZATI BOLA SUMA 150.48---takze 0.52cent.si vypytal do vrecka HAMBA-FUJ -je mi z toho zle,ked je niekto ,kto ma riadne zaplatene odkazany na niecije centy 🙄 😖 Prosim posli t.č. na sefa.

marco69
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marco69
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roman40
8. jún 2012

Teraz staznost zo strany kuriera.
Mam tazke srdce na zakaznikov, obiednaju si tovar mi ho mame dorucit a on ho odmietne prevziat lebo si to rozmislel. Kurier je plateny od dorucenych zasielok tie co nedoruci mu znizuju percenta/statistyku dorucenia balikov a firma ho za to pokutuje/sankcionuje zrazkou zo mzdy.

velky
28. dec 2012

ahoj ja som kurier gls vi si neviete predstavit ake tazke je niekedy vam mile damy dorucit balik ked tam nieje tel.cislo je to este tahsie a vi sa za kazdu hlupost stazujete.mi sa snazime jak hlupaci a vi este budete maili posielat.len tolko som chcel dakujem papa

velky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majinka82
11. feb 2013

ako postupovať, keď kurier mi mal priniesť 2 balíky a odovzdal mi iba jeden. GLS má podpísané potvrdenia o doručení, ale problém je v tom, že dané potvrdenia som ja nepodpisovala, ale niekto sfalšoval môj podpis.

fercike
7. mar 2013

Baby poprve tam kde si objednavate tovar vam daju zle info kurier nechodi do 20 vecera a ani neni zodpovedny za dodavku ked si objednate tovar 20 novembra a nedojde do vianoc najprv sa treba informovat o dostupnosti a na penieze si treba davat bacha tak ako vy tak aj oni za den spravia 70 balikou a viac a su to ludia a nie opice !!

dske
19. mar 2013

A preto používam už len Kuriérsku službu www.Airway.cz . Menšia spoločnosť, predtým som ich nepoznal, alemaximálna spokojnosť.

evalo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iva15231
15. júl 2013

Baby prosim vas da sa u kuriera gls platit kartou ?

verca_15
21. dec 2013

Čo sa týka spoločnosti GLS mam na nich veľmi tažke srdce a snažim sa im vyhybať,ak mam na výber tak objednavam z eshopov kde je ina kurierska spoločnost.Veľa veci nakupujeme cez internet a v primere aspon raz do tyzdna je u nás kurier.Každa spoločnost je OK iba jeden kurier z GLS čo ma náš okres(Humenné) má stale vyhrady načo si objednavame tovar, prečo potrebujeme tie veci že jemu sa do nás nechce vozit. Prepáčte ale myslim si ze ked mu vyplatím penaize za tovar a mam na to aby som si objednala niečo tak jeho to ma minimalne čo zaujimat načo mi je ta vec a či si budem este nieco objednavat,aj keby som si objednavala každy deň maličkost ale stale platím pošotvné a nie malé.Najnovšie mi balíček vezie od utorka a dnes je sobota, o tri dni su Vianoce a moje darčeky su v kurierskej dodavke.Tak toľkjo k momju názoru na danú spoločnosť

natalienka12
21. dec 2013

Ja veľa objednávam cez net ale ešte nikdy sa mi nestalo, že by si kuriér GLS alebo iný pýtal viac peňazí alebo aby niečo komentoval. Vždy príde, pozdraví, podá mi balík, ak je ťažký, pomôže aj odniesť. Ba naopak, zlú skúsenosť mám s kuriérom slovenskej pošty, raz som si objednala balík čo mal asi 15kg dala som mu aj tringelt 50 centov a on mi ho neodniesol ani po bránku, ale nechal na ceste. Odvtedy si dávam vydať na cent presne. Iní kuriéri, napr. aj z GLS mi vždy aj pomôžu, a to aj v prípade, ak som im nedala tringelt. Podľa mňa je to o človeku. Známy robil pre UPS a viem, že majú slušne zaplatené tak nebude robiť blbosti, aby sa na neho niekto sťažoval. Myslím, že úroveň doručovania kuriérskych spoločností je ďaleko lepšia ako slovenská pošta.

stehanko
23. jan 2014

zdravim kurier GLS :D je mi trosku do smiechu coto tu rozoberate :D :D :D pindulka ked nedas tel.cislo sa necuduj ze ti nevolal kurier ,,adrioska peniazky treba pred kurierom preratat a nie potom sa stazovat ci dal alebo nie a este aj staznosti pisat...

stehanko
23. jan 2014

@iva15231 nie neda ..iba v DPD:..

martina_1703
7. feb 2014

Ja mám tiež zlé skúsenosti s touto spoločnosťou. S kuriérom som sa dohodla, lenže v dohodnutom čase neprišiel, a to som naňho čakala dve hodiny. Druhýkrát sa ozval ked som nebola doma a tak mi tovar už nedoručil... Nakoniec som sa dozvedela že GLS zaevidoval poprenie objednavky... s takýmto prístupom som sa u kuriéra stretla prvýkrát a obchodom, ktoré spolupracujú s touto službou, sa budem radšej vyhýbať

janespokojna
8. júl 2014

S kurierom tejto spoločnosti mám zlú skúsenosť, ale vlastne aj s intermet.obchodom vôbec...kúpili sme umývadlo ( od spol. area trade ) pri preberaní zásielky pohľadom do kartonu sa zdalo v poriadku, kurier sa ponáhľal, takže manžel to umývadlo celé nevytiahol, po odchode kuriéra a vybratí umývadla sme zistili, že má poškodenú časť na ktorej je položené (odrazený roh ktorý nebolo zvrchu vidieť ) ihneď sme sa snažili skontaktovať, ale márne,reklamáciu nám najskôr sľúbil pracovník area trade prešetriť, ale spoločnosť GLS to zamietla, takže odvtedy už nič neobjednávam z internetu, vôbec už nič nechcem prepraviť touto spoločnosťou.Odfotili sme aj karton, ktorý bol zjavne zo spodnej časti poškodený ( to pri bežnej kontrole nebolo vidieť ) ale žiaĺ prišli sme o 110 eur ...kúpili sme umývadlo v kamen. obchode a už nič neriskujeme...ľahšie vybavíme aj reklamácie, tovar si skontrolujeme hneď v obchode...

misskisa
14. júl 2014

Otazka mozno aj na kurierov: @stehanko
Bol mi posielany kamoskou balicek z UK cez Royal Mail. Ja som predpokladala ze mi to doruci Slovenka Posta ale po 2 tyzdnoch stale nic, na poste nic nebolo. Ja som si nejako musela vygooglit ze zasielky z UK uz Slov.Posta nedorucuje, ale je to tato spolockost GLS. Az tak som zistila ze vraj sa to pokusali dorucit, ale nepodarilo sa kvoli zlej adrese. To je nemozne, pretoze adresa bola spravna. Operatorka mi potom povedala ze mozno preto ze tam nemali moje tel.cislo a ak sme neboli doma tak to nemohli dorucit. Tak sa pytam, ako som ja alebo ta kamoska mala vediet ze tam je nutne napisat aj tel.cislo? Ani ja ani ona sme nemali ani len tusenie ze nejaka spolocnost GLS a nie Sl.posta dorucuje balicky odoslane z UK. Ked isla poslat ten balicek tak v UK post office tiez nic take nepovedali ze kto to dorucuje. Cele zle. Ako vy kurieri tejto spolocnosti postupujete ked zakaznik nieje doma, vy nemate take tie listky ze pokusali sme sa dorucit ale adresat nezastihnutelny?
Kto ma povinnost upozornit odosielatela ze treba aj tel.cislo?
Bolo mi slubene ze balicek znovu dorucia zajtra, tak som zvedava. Ale cela tato logistika je nejaka cudna.

ikkaa
14. júl 2014

@misskisa Mám rovnakú skúsenosť, tiež som po balíku začala pátrať, najprv som kontaktovala Slov. Poštu a až potom som vygooglila, že Slovenská pošta balíky z UK posielané cez Royal Mail nedoručuje. Tiež mi v GLS povedali, že sa pokúšali o doručenie ale adresa bola nesprávna. Pritom na poštovej schránke mám meno, takže sa sama seba pýtam, čo by sa stalo, ak by tam kurier vhodil malý lístok s odkazom a telefónnym číslom...

misskisa
14. júl 2014

@ikkaa to ako cez kopirak 🙂
u nas je este navyse ten problem ze schranky su vo vnutri vo vchode a taky kurier na rozdiel od postarky kluc nema. A zvoncek raz funguje, raz nie (to uz huckam priatela nech to riesi cez druzstvo). Riesenim je naozaj to sproste tel.cislo, ja by som ho byvala rada poskytla keby som vedela ze to nepride Slov.postou.

caoli
14. júl 2014

@natalienka12 evidentne je to zase len o ludoch a ich pristupe - ja naopak mam s kurierom sl. posty len tie najlepsie skusenosti (opakovane dorucovanie, dohoda o case aj po 19:00 alebo v sobotu, mily a ochotny pristup) a tie najhorsie s DPD a menej dobre s GLS. Neda sa generalizovat.

kvietok69
22. aug 2014

Anglicka posta alebo tiez royal mail nemoze zverejnovat telefonne cisla na balikoch je to u nich nejaka ochrana osobnych udajov maju to aj v zakone. Kurieri maju k dispozicii oznamenia vo forme samolepky ktore sa daju nalepit aj na branu

luvyme
16. jan 2015

Tak Ja pridam moju dnesnu skusenost s GLS IDE o region Liptovsky Mikulas- Ruzomberok
kurier Bol maximalne drzy a neprijemny Tovar som mala vopred uhradeny - mal ho Len dorucit Chcela som si tovar prekontrolovat, nakolko to eshop odporucal Kurier mi to nedovolil, ziapal na mna ze som sprosta a sialena a ze co to vymyslam s kontrolou balika Pridal, ze ak sa mi Nepaci, tak mi nic neda a ze on nie je povinny mi nic dorucovat Trosku sila, kedze IDE o dorucovatelsku sluzbu Nakoniec som tovar prebrala, ale neodpustil si poznamku pri odchode, ze mi tam Mali dat zemiaky Lebo mam Len jeden aj to v hlave Nikdy viac GLS !!!!

luvyme
16. jan 2015

@roman40
A ked mi kurier povie, ze mi nie je povinny nic dorucit tak Ja si mam z Toho vybrat co
Kedze on pracuje v dodavatelskej spolocnosti a Ja som zakaznik

luvyme
16. jan 2015

@stehanko
A je normalne ked kurier chce nechat balik pred dverami ak nikto nie je doma a ked s tym nesuhlasim tak si vysluzim, ze som sibnuta ? A ze on mi nie je povinny nic dorucovat? Ako Trosku normalneho spravania by niektorym neuskodilo Ja viem, ze nie Vsetci su rovnaki, ale dvaja za 2 dni z GLS Ruzomberok vam vsetkym robia zle meno V inej spolocnosti sa mi to este nestalo

ivanatim
5. apr 2015

@adrioska :D Tak toto pobavilo. Netreba sa stazovat urcite nikde - kvoli vlastnej chybe. 🙂 A nezvalovat hned vinu na kuriera bez priciny a dôkazu...

ivanatim
5. apr 2015

@luvyme Zakaznik NEMÁ PRÁVO si prevzatie tovaru ROZMYSLIET!!! Ak si zakaznik nieco v e-shope objednal, prakticky podpisal elektronicku kupnu ZMLUVU jednym klikom a suhlasil s obchodnymi podmienkami. Zakaznik odmietnutim prevzatia zavazne objednanej zasielky PORUSI kupnu ZMLUVU a za to by ho mal e-shop sankcionovat, kedze na to ma PRÁVNY narok. Ludia su bohuzial hlupi a myslia si, ze si mozu robit co sa im zachce a ako im to vyhovuje, lebo "zakaznik je pán". Nie je to vsak uplne tak - nastastie pre podnikatelov predajcov. Aj predajca je le clovek a tiez je chraneny - ZMLUVNE a zákonmi. Aj zakaznik ma svoje povinnosti a navyse s nimi pri nakupe v e-shope suhlasi (suhlas s obch.podmienkami - riadia sa vseobecne platnymi zakonmi), takze preco by mal namietat?...

Zakaznik ma pravo objednavku v e-shope zrusit bez udania dovodou len do momentu odoslania zasielky. Zakaznik ma pravo tovar vratit bez udania dovodu do 14 dni, ale najprv si ten tovar MUSI prevziat! Neexistuje take, ze "neprevezmem, lebo som si to teraz rozmyslel". To je porusenie zmluvy a je to sankcionovane. Vacsina e-shopov vsak tieto sankcie od zakaznika nevymáha, lebo vie aki su dnes ludia hlupi a ze by potom e-shopu robili zakernu negativnu reklamu vsade kde by sa len pohli (neuvedomujuc si dalsie zakony, za ktorych porusenie by mohli ist kludne aj do basy...) . Zakaznik by mal mat aku taku sudnost a záväzne objednany tovar si prevziat, nikdy ho neodmietnut, kedze tym porusi zmluvu, s ktorou suhlasil a ktoru podpisal.

Elektronicka objednavka = elektronicka kupna zmluva = podpisana papierova akakolvek ina zmluva.

Take su !!! ZÁKONY !!!

ivanatim
5. apr 2015

@luvyme Kurier nesmie nechat balik len tak pred dverami, kedze niekto mu musi podpisat preberaci protokol. To kazdy kurier dobre vie a myslim ze toto preto ziadny kurier preto nikdy nerobi. Zakaznik pri objednavke zadáva adresu, na ktorej by sa mal nachadzat v den dorucovania zasielky. Ak sa zakaznik z nevysvetlitelnych pricin na adrese nenachadza, aj ked ju uviedol ako dodaciu adresu, mal by telefonicky s kurierom zariadit prevzatie zasielky inou osobou alebo na inej adrese v iny den, kedze kurier ma uz svoj denny harmonoram rozvozu zasielky a v ten isty den uz nemusi na tuto INU adresu ist - navyse to mozno ani nie je jeho rajón rozvozu zasielok. Zakaznik by mal brat ohlad na to, ze sa zmluvne zaviazal si tovar prevziat na ním zadanej dodacej adrese. Realita je vsak bohuzial casto ina a mne osobne je dost luto kurierov, ktori sa musie denne nerváčiť s ludmi (cca kazdy druhy clovek!!!, co je dost nenormalne), ktori si na adresu nieco objednaju, ale den, niekedy aj viac dni, sa na nej v case dorucovania vobec nezdrziavaju.

adrioska
autor
6. apr 2015

@ivanatim nechapem preco reagujes na 5 rokov staru diskusiu.... 😝
a nebola to LEN moja vina, ale nebudem ti to vysvetlovat a obhajovat sa, nemam preco....