Kuriérska služba GLS a naša nespokojnosť

adrioska
26. jan 2010

Baby, prosim Vas pomozte mi , uplne som mimo, prave mi cez tuto kuriersku sluzbu doniesli tovar objednany cez net. Ja som mala peniaze prichystane v obalke, 2x predtym som ich preratala, nez prisiel chlapik. Ked prisiel, prevzala som tovar, peniaze som vybrala z obalky a dala som mu ich do ruky. Potom som podpisala prevzatie a otvorila krabicu, ci tam ten tovar je. On mi na to tvrdi, ze este 10 eur chyba. Pozrela som do obalky a nebolo ich tam. Hovorim mu, ze som mu dala presne, ze urcite tam bolo aj tych 10 eur. On ze nie, ze nic si nedal do penazenky a ze som mu dala menej. Ja som nevedela, co v tej chvili robit, bola som presvedcena, ze som mu dala presne. Viem, ze som spravila chybu, mala som tie peniaze pred nim preratat a nie mu ich dat do ruky. On si tych 10 eur sikovne musel strcit od vrecka, vyuzil moju nepozornost a veru aj moju hlupost, lebo som sa zachovala,ako som sa zachovala. V tej chvili som nevedela, co robit, maly sa mi plietol pod nohy, tak som vzala z penazenky 10 eur a dala som mu ich. teraz si nadavam a placem tu, nie kvoli tym peniazom, ale ze som sa dala takto nachytat a ze sa na mna manzel nemoze v takychto veciach spolahnut. Podla vas , co mam teraz robit, mam cislo na GLS, urcite tam zavolame,ale som z toho uplne mimo, ze mu to za to stalo. Prehladala som uz vsetko, ci mi tie penaize nevypadli,ale nic som nenasla...bude to moje tvrdenie proti jeho,neviem mu to dokazat, ale...

libka1
26. jan 2010

Ahoj, mne doniesli tovar asi 50x a mam s nimi velmi dobru skusenost... klop klop ale je pravda ze nikdy som im nedavala hotovost, vzdy platim kreditkou a uz len preberiem veci 😉 ak si si ista ze ta naozaj okradol urcite sa stazuj, peniaze ti sice nikto nevrati, ale aspon dostane nejake upozornenie a daju si na neho v buducnosti pozor... a mozno sa uz nanho stazoval niekto pred tebou 😉 ked ma taketo praktiky nedivila by som sa 😝

zanetak
26. jan 2010

môjmu manželovi tiež raz jedna služba priniesla do obchodu objednaný tovar, len neviem či to bola tá istá a tiež dal peniaze a ten dotyčný pán ho tak domýlil, že mu dal navyše a tiež si bol 100% istý koľko mal v kase a koľko mu dal. Telefonoval do prepravnej firmy a tam mu povedali, že to oni nezistia a že je to jeho problém. Asi keď tam není majiteľ, tak tam ani nemá význam telefonovať.
Proste len si na budúce dávať pozor.

maruschka
26. jan 2010

adrioska, v každom prípade sa treba sťažovať na centrále-ale nie nejakej telefonistke pri objednávkach, ale nechať sa prepojiť na šéfa. Určite ti tie peniaze nevrátia, ale budú mať info, že niečo s ich vodičom/alebo s človekom, ktorý pre nich vozí tovar na živnosť/ nie je v poriadku. 😖

alca85
26. jan 2010

adrioska a môžem sa opýtať z akého si mesta? môj mm robí v GLS, tak možno by ho poznal......no nehádž ich teraz všetkých do jedného vreca.....

alca85
26. jan 2010

nikdy by som ale nedávala peniaze v obálke, ale pekne ich pred ním prerátala.....

adrioska
autor
26. jan 2010

Ahojte, dakujem vam velmi pekne za rady...zavolala som do centraly a oni mi dali cislo na jeho sefa, volala som mu,ale sef tam nebol, len jeho zastupca, povedala som mu, co sa stalo a povedal mi, ze ked pride kurier vecer do depa, tak mu da preratat trzbu...potom mi zavolal a povedal mi, ze to vsetko preratali a ze im vsetko sedi, nie je tam nic navyse (no jasne, ze nie) a este mi aj oznamil, kolko dostal tringelty a tak. Ja som ani necakala, ze sa mi to vrati, len aby o tom vedeli...on totizto najprv pockal, kym som podpisala papiere a az potom mi zahlasil, ze chyba 10 eur.
Alca, nehadzem ich do jedneho vreca, nie preto som to sem pisala, skor som cakala nejaku radu alebo info, ci sa to uz tiez niekomu stalo... peniaze som nedavala v obalke, ale vybrala z obalky a tak dala, len som ich pred nim nepreratala, to som spravila velku chybu a dufam, ze som sa poucila do buducnosti...clovek sa snazi nakupit co najlacnejsie, lebo na materskej nema toho kazdy vela nazvys a toto sa stane, ale vsak sa vravi, ze chudobnemu aj mlieko vykypi...cislo mi dali na komarnanske depo...som si ista, ez som mu dala presne, peniaze sme s manzelom niekolkokrat preratali...som sprosta, mozno sa aj niekto iny pouci z mojej chyby... ☹ 😠

bzzmajka
26. jan 2010

adroska? pomhola Ti potom alca s manželom?
Je mi ťa lúto a rozčulujeme sa tu s manželom, že ako si kuriér dobre zarobil!

adrioska
autor
26. jan 2010

Bzzmajka, dik za podporu, dobre mi to padne... 🙂

alca85
26. jan 2010

ahoj tak komarnianske depo nepozná....ale je to chudák kuriér , keď to urobil a tým robí zlé meno aj ostatným kuriérom... 😔

bzzmajka
26. jan 2010

adroska,. poznám to, ja ja chodím na další koniec mesta pre lacnejšie mlieko o pár centov alebo chlebík o pár korún lacnejší. A na bicykli v mraze alebo v letných teplotách- na benzíne šetríme tiež....
mna naserie ked ma v supermarkete ošidia o pár korún a nevšimnem si to na mieste.

pammy
26. jan 2010

Adrioska, je to svinstvo, ale stane sa to ... ked si uvedomim, ze ked mi pondelok priniesli chladnicku, ja som tiez behala ako zmatena, maly mi plakal v postielke, a tiez som pred kuriera polozila 400E, nic som nepreratala. Je mi luto, ze Ta takto oklamali, ale neboj, zapar dni to preboli... A urcite si teraz urobila dobry skutok a takto pomohla mamickam, aby si nabuduce davali viac pozor. Tebe sa to vrati, len nejako inak 🙂

alca85
26. jan 2010

mne keď pred nedávnom priniesol kurier balík, tak som mu chcela nechať aspoň euro tringelt a potom som zistila, že som mu nechala 10 centov....potom som na to myslela ešte celý deň.....ja len tak na otočenie.... 😀

adrioska
autor
26. jan 2010

Bzzmajka...ja detto...taketo nakupy teraz uz robime aj v ramci prechadzok s malym...takze zabijeme dve muchy jednou ranou...
Pammy...dufam, ze som naozaj pomohla a ze sa poucia aj ine mamicky spolu so mnou... 😉

adrioska
autor
26. jan 2010

Alca 😀

pindula
27. jan 2010

Tak s touto kurierskou sluzbou mam zle skusenosti aj ja...mna sice nikto neokradol...mne neboli ani schopni dorucit tovar od 30.novembra do 23.decembra...napriek tomu, ze som im tam vkuse volala, stale si znacili nanovo moje tel.c. a aj tak sa tu nikto neobjavil....a tetus na telefone (ked uz balik poslali do obchodu, kde som to objednavala, naspat) mi oznamila, ze kurier nemal asi poznacene na krabici moje telefonne cislo....tak tomu vravim fakt, ze drzost....
Suma sumarum...ak budem este nieco objednavat cez internet, tak si dobre preverim, cez ktoru kuriersku sluzbu tovar ku mne poputuje....cez GLS nechcem uz ani len cukriky....take sklamanie, ktore mi pripravili pred Vianocami uz nemienim riskovat....

dadka212
27. jan 2010

tak ja zas naopak mám velmi dobré skúsenosti, je síce pravda, že peniaze som im nikdy nedávala, platím dopredu, ale kuriér bol vždy velmi ochotný, aj keď som bola tehotná pomohol mi to odniesť domov a skontrolovať či je to všetko ok 🙂

alca85
27. jan 2010

hihi dadka to bol môj mm 🙂

dadka212
27. jan 2010

ako vieš? či v PK je iba jeden?

dadka212
27. jan 2010

tak potom máš super muža 😉

alca85
27. jan 2010

hej...už asi 1,5 roka tam roznáša on, ale teraz je PN.
ďakujem.... 🙂

janinkaza
27. jan 2010

adrioska,
je mi ľúto, čo sa stalo, ale ....
...nemohlo to byť aj inak-nechcem spochybňovať tvoje počtárske zručnosti, ale sama robím s peniazmi ( a už veľmi dlho ) a viem, že keď raz zle niečo spočítam, tak už sa mýlim stále a chybu nevidím, dokonca viem zbalamutiť aj iného, keď mu to dávam počítať...keď si to toľkokrát prepočítavala, určite si budeš pamätať aké bankovky/mince si mala pripravené, hoď si to na papier a ešte raz spočítaj, viem že to problém asi nevyrieši, ale za pokus to stojí....

...ja si často objednávam veci cez net a mám skúsenosti aj s touto kurierskou službou, ale vždy som sa stretla so super prístupom a ochotou, je jasné, že čo kuriér to iný človek, ale na druhej strane sa mi nechce zdať, že niekto, kto má svoje meno a značku ( gls ) všade sa uchýli k takejto blamáži...

...je to len pokus, skús....a mohla to byť len smola, že to aj kuriér zle spočítala a tých tvojich 10 € bolo v jeho tringelte....

adrioska
autor
28. jan 2010

Ahojte,
Janinkaza,
vies, ja som typ cloveka, co sa boji v penazenke nosit aj 30 eur, ak by ma nahodou okradli..pamatam si, ake bankovky som mala pripravene, lebo som sa aj bala platit taku velku sumu, ja som uz proste taka...mala som platit 181 eur, v obalke som mala pripravenu jednu 50-ku, šesť 20 eurovych bankoviek a jednu desinu a este jedno euro. Preratala som si to minimalne dvakrat ja, moj muz minimalne 3x, este aj v ten den rano, ako mal dojst kurier. Prehladali sme s muzom vsetko, kde by teoreticky ta jedna bankovka mohla vypadnut z obalky, nic sme nenasli,ale to ani zakony fyziky nepolavia, proste by to bol zazrak, kebyze nam tak vypadne a tak sa skryje presne ta jedna bankovka. Ani mne sa nechce dodnes verit, ze taka spolocnost ako oni, by si dovolili nieco podobne, vlastne ani nie oni, ale jeden z ich pracovnikov, naco mu to bolo dobre, nechapem vobec. Aj ku mne bol ochotny, lebo chcel aby som po ten tovar prisla dolu, ale poprosila som ho, ze mam male dieta, nech mi to prinesie do bytu. Ochotne prisiel hore. Ale...proste vyuzil moju hlupu nepozornost, lebo som musela davat pozor aj na maleho, ktory sa mi tam plietol, aby nieco nevyviedol, tovar skontrolovat, ...on mi ukazal ten zvazok bankoviek a tam ta desina uz nebola,ale povedal mi to az vtedy, ked papiere boli podpisane...nuz dala som mu vysoky tringelt... 😅 😝 😠

mamutka
28. jan 2010

mna to nikdy nenapadlo, preratavat to ked podavam kurierovi peniaze, ale dobre vediet...len fakt ked dieta reve, driape sa na mna, prip.iny podobny stres, clovek v snahe nezdrzovat vecne uponahlaneho kuriera proste poda sumu a chce mat pokoj...a potom toto.
no, radsej budem aj ja podavat pekne bankovky postupne a nahlas s nim pocitat, pre buducnost, clovek nikdy nevie kde natrafi na taku paskudu 😠

janinkaza
28. jan 2010

adrioska,
takm potom to muselo byť fakt tak, ako si písala...no smola, na md škoda každého €... 😒

maurizia
28. jan 2010

adrioska, nechcem zlahcovat, chapem, ze ta to hneva, ale zase poucila si sa a hotovo. neobvinuj sa..moj manzel prisiel z prace domov, ze stratil penazenku aj s tusim 30 eurami v nej, no nastastie jeho karta nebola zneuzita, tak som ho utesila, ze nikto nezomrel. co uz stavaju sa horsie veci, nabuduce si bude davat vacsi pozor 😉

adrioska
autor
28. jan 2010

Mamutka, presne si to vystihla...vsetko naraz a este aj nezdrziavat kuriera...
Maurizia mas pravdu, to ja vsetko viem, hlavne, ze sme zdravi, len ma stve, ze som bola taka hlupa a nevedela som ako niektori ludia pohotovejsie reagovat...ja som fakt z tych, co sa ucia na vlastnych chybach cely zivot... 😒 ☹
-dakujem za vase postrehy a empatiu...proste zivot ide dalej,a le davajte si aj vy pozor a poucte sa zo mna 😅 😉

danielka76
30. jan 2010

Ahoj Adrioska... mne sa stala neprijemnost s inym kurierom hned po vianociach. Brala som dobierku za 539 a chalan si vypytal 569. Priatel mi kupoval kocik, bolo to prekvapenie a presnu sumu som nevedela. Doklad o zaplateni som si sice vypytala, no kurier povedal, ze vsetko je na krabiciach. Tie mi odniesol k vytahu, takze pri tomto dialogu som ich nevidela. Na krabici boli samoprepisovacie sprievodne listy, kde bola viditelne prepisana povodna suma. Chlapik - cca 45r si odomna prevzal s kludnym svedomim o 30e viac. Ked sme to zistili, volali sme tam, snazili sa nam pomoct, no bolo to tvrdenie proti tvrdeniu. Najprv tam priatel narobil krik, no potom som napisala staznost. Opat zdoraznujem bolo to tvrdenie proti tvrdeniu, no napriek tomu som dostala vcera odpoved od prepravcu, ze peniaze mi vratia.

adrioska
autor
30. jan 2010

Danielka, dakujem Ti za prispevok a ten kurier bol tiez z GLS?
Ja som uz tiez poslala staznost mailom, chcela som aj listom,ale hned sa mi ozvali, ze sa porozpravaju s tym kurierom, len im mam napisat cislo balika, tak uvidime...

danielka76
30. jan 2010

Adrioska, nebola to GLS, bola to EMS (slovenska posta). Sluzby oboch kurierskych sluzieb sme vyuzivali v robote a nemali sme s nimi ziadne dramaticke problemy. Staznost som iim pisala v duchu, ze chcem upozornit na toho zamestnanca, aby im neposkodil dobre meno a hlavne, ze ak sa bude v jeho pripade situacia opakovat, nech vedia, ze nejde o nahodu. Par dni na to mi telefonoval nejaky zamestnanec a hovoril, ze kurier je docasne mimo sluzbu, kym sa to nevysvetli. MOmentalne neviem, aky je kurierov osud 🙂 Najhorsie je, ze ani Ty a ani ja sme necakali od druheho cloveka, ze by nas vedel takto skaredo oklamat. V nasej dobrej viere sme lahke koristi 🙂 Drzim palce, aby Ti to dobre dopadlo - niekedy aj motyka vystreli 🙂

adrioska
autor
30. jan 2010

Danielka, ja som tiez v takom duchu pisala svoju staznost, neverim, ze sa mi peniaze vratia,ale nech o nom vedia, ake praktiky robi ich zamestnanec...v Tvojom pripade to bol teda tiez riadny drzan, ze si nieco podobne dovolil, ze mu to za to stalo, tak to nechapem....ale je super, ze to dobre dopadlo a ze ta spolocnost si zachovala dobre meno aspon tym, ze Ti peniazky vratili. 😉 Dakujem Ti este raz za podporu, urcite sa ozvem,ako to cele dopadlo. 🙂