Lekárske omyly. Pridajte svoje skúsenosti

sofinka30
13. apr 2010

ahojte..zakladam tuto temu pre vsetkych,kt.chcu napisat svoje skusenosti s omylmi lekarov.Ucelom nie je "kydat" na nasich lekarov,pretoze sa najdu aj taki,ktorym na pacientoch zalezi velmi a naozaj chcu pomoct.no bohuzial su aj taki,ktory si svoju robotu doslova odflaknu a nam nezostava nic len cumet ako bulhar do kukurice pri kazdom mavnuti rukov ako su vase problemy nepodstatne.Ak mate zlost,alebo len potrebu "vyzalovat sa" ako to u nas funguje,napiste do lamparne 🙄 ..Zacnem povzbudzujucou informaciou pre tuziace maminky,ktorym diagnostikovali NEPRIECHODNOST VAJCOVODOV a teda su odkazane iba na umele oplodnenie..Alebo lepsie povedane-zacnem lekarskym omylom,ktory ma stastny koniec 😵 ..pred 3 rokmi /zhruba/ mi na zaklade MR podbruska kde boli znamky endometriozy bola navrhnuta laparoskopia mojim gynekologom koli potvrdeniu a naslednej liecbe..odoslal ma teda do nemoc.kde mi dali termin,na moje prekvapenie vsak trvali na tom,ze do papierov ako dovod napisu sterilitu a teda skontroluju priechodnost..po laparoskopii mi prisli oznamit,ze mam uplne nepriechodne vajcovody a teda to je dovod na to,ze nikdy neoteh.inak ako umelym opl...na pol prebrata z narkozy sa pytam,ako je to s tou endometriozou /este pred LSP som ich na to upozornila naco naozaj tam som-nie podla toho co je v papieroch..ale bola som rada,ze idu skontorlovat aj to/..no doktor zostal na mna pozerat a mikol plecami,ze musi pozriet do papierov..zjavne to vobec neskontrolovali,pretoze do konca hospit.som sa nedozvedela jasnu odpoved..priorita zostala skontrolovat priechodnost..3 roky sme neriesili s manzelom to,ze sa nam nedari..pretoze sme vedeli preco.na umele sme zatial nesli vzhladom na to,ze robi mimo slovenska a teda sme to odkladali..na velkonocny pondelok som bola akutne hospitaliz.koli velkej cyste na vajecniku,kde mi urobili lapar.,odstranili ju a pri tej prilezitosti ze skontroluju priechodnost /v inej nemocnici / ..po zobudeni som sa dozvedele,ze nechapu kto mi povedal ze mam nepriech.vajc.,pretoze to skusali 2 sposobmi -nejake tekutiny..no prechadzalo to uplne hladko a krasne,cize urcite neni pravda,ze mam vacovody nepriechodne..moj gynek.pozeral na vysledky asi 5 min.bez slova a povedal,ze za svoju dlhorocnu prax este nezazil,ze raz zlepene ,uplne nepriechodne vajcovody sa "same" spriechodnia..takze problem ze nemame babo je niekde inde a my sme stratili zlou diagnozou 3 roky..je to dlhy clanok,koho to vylaka,nech radsej necita,mam skusenosti vyse hlavy,takze sem mam co dohadzovat..a budem rada ak sa pridate 😵

cestovatelkaandrea
13. apr 2010

no u mna si raz pomylili podrazdeny apendix s cystou na vajecniku 😒
cystu mi mali potom laparoskopicky odstranit ale nastastie sama praskla den pred zakrokom. mala som vtedy 16 rokov.
nastastie som odvtedy podobne problemy nemala.

murinka
13. apr 2010

mojho -v tom case asi 6-rocneho brata-lekarka takmer zabila.ja s bratmi sme nikdy nebyvali chori-maximalne raz za rok-aj to je asi vela.raz vsak ochorel brat a lekarka mu predpisala akesi atb ktore vobec neboli pre deti a pritom mu dala dvojdavku tohto lieku 😠 brat nam doma skolaboval 😢 stihol otcovi povedat ze ho velmi boli pri srdci...a odpadol ☹ velmi dlho sa otec snazil kym ho prebral.isli na pohotovost a tam povedali ze vela nechybalo a bol by zomrel... 😔 dotycna lekarka len sucho povedala prepacte 😠 ked si na to teraz pomyslim....neprajem to nikomu

sofinka30
autor
13. apr 2010

cestovatelka stastie je asi to,ze ta cysta bola neskodna..keby je to napr.taka endometriozna,asi by nebola sranda,keby ti praskne taka..a teda hlavne ze si ju pomylia so slepakom 😕 ..murinka to uz je ine kafčo toto..normalne som chytala nerv ked som to citala ...no nastastie sa to dobre skoncilo 🙂 ..len je smutne,ze sa to stava.Aj ked sa povie ze aj lekar je len clovek,toto co pises je dost ostra chyba si myslim,ktora sa jednoducho nemoze stat..to bola asi "klobaskova "doktorka.. 🙄

wodanka
13. apr 2010

no ja mam tiez skusenost, ked ma hospitalizovali v nemocnici na zapal bedroveho klbu, co sa im nepodarilo ale nijako dokazat, tak ma po tyzdni poslali domov, ze je vsetko OK... o dalsi tyzden som uz skoncila znova v nemocnici (ale nastastie pre mna uz v inej) a vysledkom bola tromboza dolnej koncatiny, zila bola uz uplne nepriechodna

sofinka30
autor
13. apr 2010

wodanka no to je hnus 🙄 ...dufam,ze ti v tej inej nemocnici pomohli potom a dopadlo to dobre 😒 .
ja som tu zakladala temu polycysticke oblicky,ktore mi diagnostikoval 1 urolog ..tiez je to uz aspon 2-3 roky myslim od diagnostikovania.iny urolog mi povedal,ze je to take ochorenie,od kt.davaju urologovia najradsej ruky prec..pretoze sa to neda vyliecit,treba mat len stastie na co najdlhsiu dobu,pokial zlyhaju co je individualne a tak som sa zmierila s tymto ochorenim,zacala chodit na nefrologiu kde mi poradili spravnu zivotospravu,coho sa mam vyvarovat,musim si dat pozor na narazy,pady,bolo by zevraj nebezpecne keby cysta v oblicke pukla..tiez nech sa pripravim nato,ze pri polyc.obl.mozu byt cysty hocikde v tele a aj na mozgu..je rozdiel mat polycysticke oblicky a obycajnu neskodnu cystu v oblicke..no aj ta je v pohode len pokial nema velky rozmer..no,teraz mi vsak ista "kapacita" v obore povedala,ze JA POLYCYSTICKE OBLICKY NEMAM.ZE TO SU LEN CYSTY..a nie to vazne dedicne ochorenie,kt.vedie iba k zlyhaniu..zaco som fakt happy.len o to viac zhnusena s nasich odbornikov.zajtra pridam dalsie a ked tu budem mat "osnovu" napisem román 😅 ..dobru noc vsetkym

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

no sofinka tak to je hadam lepsie, ze som sa to dozvedela az teraz o tej cyste.
inak este som si spomenula ako ma samansky liecila detska doktorka v 13 ked som dostala prvu periodu. mala som prve menstruacie strasne dlhe aj okolo 13-14 dni a kratko po sebe. no doktorka ma liecila nejakymi nie moc odskusanymi liekmi az som skoncila u gynekologa v 13-tich 😉 ten jej potom napisal zaujimavu spravu ale nastastie sa to potom upravilo po nasadeni spravnych liekov a menstruujem normalne dodnes 😉

sofinka30
autor
14. apr 2010

coze ?take dlhe ms ?to si potom bola ako pokusny kralicek 😅 🙄 ..tak ja zas este pridam...bola som na internom odd.kde skumali co mi je /k tomu blizsie neskor/ a poslali ma z oddelenia na gynekologiu..tam mi vsak urobili iba sono koli ms s diagnozou a zhrozenim z rozsiahlych varixov ,do kt.je zamotana " maternica a adenomyomatozu..po tyzdni /este som lezala na internom / ma dodatocne poslali zas na gyn.na riadne dosetrenie a tak ma ten isty lekar vysetril klasicky+ mi zas robil sono.no z inteneho mu poslali iba spis co mam diagnostikovane.ako tak robi sono,tak chytil nerv /doslova/ ze to kto mi napisal,ze mam adenomyomatozu a varixy,pretoze ja to vobec nemam..pozrela som na nho znechutene a dokazala som vypustit zo seba len "vy pred tyzdnom " ..zostal pozerat mimo a potichu povedal,"tak to muselo byt asi nieco prechodne " hnus najhrubsieho zrna.pretoze tie diagnozy asi za tyzden nezmiznu !!!opat som rada,ze "omyl " skoncil dobre pre mna.. 😅 a opat sa musim hlboko zamysliet nad nasimi lekarmi s kt.som mala tu cest ..bohuzial skutocnu "čest" ma len par vynimiek.mozno ich v ramci pochvaly spomeniem,ked popisem cely svoj 7 rocny pribeh .. 😎

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

sofinka tak ty to mas teda riadne zaujimave.... 😖
tie dlhe ms som mala asi len tak 4-5 krat potom sa to skratilo na nejakych 7-9 dni a dnes je to len 5-6 dni. dokonca po porode ich mam aj bez silnych bolesti, len nohy a krize ma bolia, takze sa to da vydrzat aj bez tabletky od bolesti.

petikd
14. apr 2010

No tak pridám aj ja moju skúsenosť 😉 Mala som asi 5 rokov,ked ma vzali do nemocky,že mám zápal slepého čreva,tak mi ho vybrali a potom zistili,že to bola vlastne salmonela 😒 a o niekoľko mesiacov som šla zas na operáciu s pokrútenými črevami.Ale zas na druhej strane mám so slepákom pokoj 😒 ale dosť ma to šokovali,ked mi mama povedala ako to bolo 😒
A ešte jedna....môj manžel bol chorý,tak šiel k doktorke a tá mu predpísala ATB.rišiel domov vzal a potom len tak pozrel na príbalový leták a zistil,že tam je penicilín a on je alergický.A pritom to mal napísané na vrchu zdravotnej karty červenou farbou 😒
No a ešte také malé problémy,ked som bola s malým u doktora že zvrcal,bruško ho bolelo,mal teplotu a trochu hrdlo a doktor po prezretí hrdla povedal,že to je len z bruška a dal nám smectu a prišli sme domov a dieťa 39,9 teplota,tak na druhý den zase k dokymi a to sa nám stalo 2 krát

latvia
14. apr 2010

petikd, by si sa cudovala kolko slepakov vybratych bolo v poriadku 😝

quika
14. apr 2010

ja mam v tomto smere len prijemne prihody 🙂
raz mi gyndos povedal ze som tehotna, omylom si vymenil moje vysledky s babou co bola hned po mne objednana. a ja cumim jak puk, lebo som naozaj nemala ako otehotniet. nastastie ked som sa tvarila ze tehotna urcite nemozem byt, tak si vsimol kde je chyba, takze sme sa len dobre zasmiali.
synovi diagnostikovali tupozrakost a na kontrole o mesiac po nej neboli ani stopy, same to v takom veku a tak rychlo nemoze zmiznut, lekarka nechapala ako sa mohla stat chyba pri takej diagnoze, lebo t orobili nejakym velmi spolahlivym pristrojom...
no a moj dedko dostal pred takmer 20 rokmi rakovinu hrubeho creva, povedali mu ze to treba okamzite operovat, do smrti bude mat vyvod a davaju mu 25% sancu ze to prezije, bez operacie mu davali maximalne 6 mesiacov zivota. dedko povedal, ze uz je aj tak stary a nez by mal zit s vyvodom, tak radsej vobec, a viac sa tam neukazal. zije doteraz, spokojne beha po svete, coskoro bude mat 90 rokov a crevo stale funguje. len nikto nevie ako je to mozne - viac ho totiz nikto ku ziadnemu lekarovi nedostal, takze sa neda zistit ako sa mu to vyvinulo. Rakovinu mal potvrdenu na 100% styrmi roznymi metodami, takze sanca ze by v diagnoze nastal omyl je prakticky nulova.

petikd
14. apr 2010

Latvia no to je fakt,ale malé decko si musí vytrpieť pobyt v nemocke bez rodičov,ved dodnes pamätám jak som revala ☹ A ešte potom na infekčné a potom zas do nemocky,či mi oni niečo pomotali či čo 😉
Quika no ktovie ako to je s tým črevom.Naša starká je ležiaca,pred 4 rokmi nám povedala doky,že má rakovinu ale zatial sa to nejako neprejavuje 😉 to je dobré,dnešný starký majú tuhú náturu 😉

sofinka30
autor
14. apr 2010

no vidim,ze toho zacina byt celkom dost z coho mi zostava otvoreny zobacik 😀 ..len som rada,ze zatial vsetko dopadlo relativne dobre..tiez si myslim,ze stary clovek v dnesnej dobe vyzera byt zdatnejsi a zdravsi ako mladsi ludia v produktivnom veku..myslim,ze maju dobre zaklady,pretoze boli "stavane" v cistejsom vzduchu,v ovela mensom strese.ludia si pri praci spievali,viac sa lubili 😵 ,namiesto telky a pc mali nocne radovanky,alebo prechadzky na maliny a lesne plody 😅 ..,menej sa urazali..tipujem ze najhorsia nadavka volakedy bola napr. "ty pecival jedon " 🙂))))) ..a nie to tato skazena stresujuca doba plna spiny medzi ludmi aj v ovzdusi../vseobecne..viem,ze je aj vela pekneho este stale 😕 /

latvia
14. apr 2010

sofinka, tak to mas pravdu, zilo sa inac, a hlavne sa dlho a tvrdo fyzicky pracovalo 😉

sofinka30
autor
14. apr 2010

ano,ano..to je pravda.ale poznam mladych ludi co tvrdo a dlho pracuju a paradne ich to rujnuje a nici..tak to nechapem,ako to mohli ludia vydrzat v tej dobe bez ujmy a v takom dobrom zdravi..no nech je to uz ako chce,v konecnom dosledku teraz je toho vsade strasne vela..myslim tych ochoreni a pliag,same alergie,rakoviny.. 😨

latvia
14. apr 2010

hej, ale mozeme si za ne do istej miery sami...ludia su pohodlni, same auta, vyfukove plyny, otravena poda hnojivami, chemiou....sami sa znicime..

sofinka30
autor
14. apr 2010

tak to urcite ano 😨 ..ale podme blizsie k teme..pisala som sem,co mi doktori diagnostikovali a co teda neni nakoniec pravda..nemyslim,ze su to take omyly,ktore sa daju prehliadnut.cize to co neni,to nasli 😅 a to co ma trapi 7 rokov,na to neprisli doteraz.-akoze co to je.co si mam o tom mysliet ?moja zdrav.karta je plna bludov,50 sonografov 😅 od roznych lekarov..co je pre jedneho zuzene je pre druheho rozsirene..co 1 povie ze treba pozriet MR,pre ineho je to nedolezite..pocas mojho putovania z dveri do dveri so slzami v ociach s ich odfajcami,alebo vyhovarani sa medzi sebou jeden na druheho,vsade sa riesilo iba to,ako to ma riesit niekto iny,ze ich sa to netyka..takto skutocne lietam medzi lekarmi ,vypocujem si nazor kazdeho pricom sa v nicom nezhoduju a prave som zakotvila na mrtvom bode a zalujem sa na lamparni 😕 ,mozno je to iba take medzipristatie pokial nachytam zas chut a silu este nieco s niekym riesit..len 3 lekari pocas celej tejto doby javili znamky skutocneho zaujmu o problem a naozaj sa snazili pomoct tolko co sa dalo.bohuzial k verdiktu sa nedopracovali..zatial..este na nich dost spolieham,ze ma v tom nenechaju samu.7 rokov je dlha doba a slovo omyl sa mi zda slabe slovo..aj ked po kuskoch pisat o tom ci inom omyle moze byt vesele,ako celok je to myslim nieco ine...moje hlboke zamyslenie ☹

petusko
14. apr 2010

co lekar to nazor... jeden problem, milion diagnoz.... tiez som sa o tom uz presvedcila, naposledy nedavno, ked som bola so synom u ortopeda, ktory mi povedal, ze s tou kostou, co ma maly deformovanu, bude mozno neskor ist na operaciu... mne len padla sanka, tri roky sme chodili k inemu ortopedovi, ktory tvrdil, ze su to len ploche nohy a vyrastie z toho...
a este jedna perlicka, sestre diagnostikovali salmonelozu a nakoniec sa z tej salmonely o 9 mesiacov narodila moja dnes uz 9 rocna neter 🙂
je to krute a nespravne, ale bohuzial, to je realita dnesneho zdravotnictva. pacient=ciarka na papieri a € od poistovne.
pochopitelne cest vynimkam 😉

sofinka30
autor
14. apr 2010

teraz som sa musela riadne zasmiat 😀 😀 na tej salmoneloze 😀 ..to ostatne je uz menej smiesne teda 🙄 ploche nohy..hm....

lubiva
14. apr 2010

Tiez mam jednu "prijemnu" skusenost s lekarmi. Sice stalo sa to este v r. 1992, vtedy som mala 33. Nasla som si hrcku na prsniku, tak som sla k lekarovi, ten mi zobral vetky vzorky a o 3 tyzdne mali byt vysledky. Boli az po 5 a lekar ma privital s tym, ze si mam najs dobreho doktora, co ma bude operovat. Nepovedal priamo, ze mi diagnostikovali rakovinu prsnika, ale ze je potrebna okamzite operacia. tak som si nasla doktora na Kramaroch, nakolko ma nemohli kvoli krvi hned operovat az po tyzdni lezania v nemocnici, tak medzi tym ten lekar mi znovu robil vsetky vysetrenia, pomaly kazdy den mi bral vzorky, lebo sa mu to stale nezdalo. Nakoniec ma operoval a po dalsom tyzdni lezania v nemocnici som sa dozvedela, ze som bola omyl lekarky, ktora robila prve rozbory niekde v Prahe, kde ich poslal moj lekar. Vraj vymenila moje vysledky s niejakymi inej zeny co mala rakovinu. Ja som dopadla dobre, lebo bola to len cista, ale co ta chuderka, co mala skutocne rakovinu a neliecili ju.

sofinka30
autor
14. apr 2010

tak to je sila teda 🙄 ..nemam slov.ano,chuda ta co ju neliecili zatial,ale ty si tiez musela prezivat zbytocne to vsetko + napatie ..urcite ti to nebolo vsetko jedno..zamena vysledkov pri tak vaznej diagnoze ..no ja nemam slov 😠

veronikahel
14. apr 2010

ked sa nam narodil syn a odchadazali sme z pôrodnice, bolo nám oznámené, že sa máme o mesiac dostaviť do ušnej ambulancie, lebo cez jedno uško mu neprešiel zvuk. Po mesiaci sme navštívili ušnú ambulanciu, urobili mu test, ale znova mu zvuk neprešiel, tak sme dostali pokyn, prísť v 3-ťom mesiaci a že keď ani potom to nebude dobré, tak pôjdeme ešte k inému lekárovi a keď ani tam neuspejeme, tak do Bratislavy na nejaké špeciálne vyšetrenie. V 3-ťom mesiaci sme prišli na vyšetrenie a hneď keď sme prišli, tak mi lekárka hovori, že ona to kontrolovala v zápisnici (ešte keď sme tam boli po 1.mesiaci), pamätala si ho podľa mena, tak si spomenula, že mu ten test, keď bol v pôrodnici robila znova a vtedy jej zvuk prešiel, ale že keď sme už tam, tak to skúsi znova. Urobila test, zvuk prešiel, mne spadol kameň zo srdca. Na to prečo mu v 1. ten test nevyšiel, bol dôvod, že mal soplíky a vtedy sa to stáva. A to, že sme museli prísť v 1.mesiaci, tak to niekto urobil chybu v zápisnici, ešte keď sme boli v pôrodnici, neodškrtol pri synovom mene, že je to OK. Takže my sme tri mesiace žili v strachu, že naše dieťa nebude počuť na jedno uško a nám nikdo nepovedal ani len "prepáčte".

lubiva
14. apr 2010

Sofinka30, ja som si vtedy povedala, ak to je skutocne rakovina, tak stres mi nepomoze, iba uskodi a ak to nie je, tak naco sa zbytocne stresovat. Ale vsetci okolo mna boli z toho totalne vystresovani a ukludnovala som ja ich, hoci to malo byt naopak. Neviem, ci by som to aj teraz tak zvladla, ale vtedy som si jednoducho nepripustala, ze by som mohla zomriet. Mne to doslo asi tak po 5 rokoch, ked mi zomrela kamaratka, ktoru operovali asi 2 mesiace predomnou tiez na rakovinu prsnika. Dnes uz na to nemyslim, napadlo ma to az teraz, ked som zacala citat tuto temu.

sofinka30
autor
14. apr 2010

tiez "poteší" 😠 viem si predstavit co je to mat strach o dieta ked je nieco v neporiadku.moj syn ked bol maly mi dostal febrilne krce a ja som skoro onemela,velmi sa to podobalo na epilepticky zachvat..no nastastie to nebol omyl lekarov,ale moj strach-vzhladom na to,ze jeho oco epilepsiu ma..bat sa o vlastne dieta je horsie asi ako bat sa sam o seba aj popri neviem akom vaznom ochoreni..a zit 3 mes. s vedomim ze s babom nie je nieco ok a nevediet ako sa to vyvinie..no neni co zavidiet.. 😒

sofinka30
autor
14. apr 2010

lubiva az teraz mi nabehol tvoj prispevok..to si dost silna potom co je obdivuhodne,ale nebol to len taky "obranny neviditelny stit",ktory si si vytvorila pred strachom ?akoze nic nevnimat ako realitu z inak strasneho strachu z toho co to moze obnasat take ochorenie..lebo ak nie,tak si asi jedna z mala ludi ..napr.ja som isla raz s materskym znam.ku koznej a ta ma bez vahania poslala rovno na onkologiu do blavy..iba stipkou a okrajovo som pocitila ten strach "co ak " a mala som celkom dost..v okamihu som si takyto "štit" vytvorila a navonok posobila ze som uplne v pohode optimisticka..no sama ked mi mala prist myslienka na rakovinu koze,okamzite som sa v duchu stopla a nie preto,ze som naozaj optimistka bola,ale z nenormalneho strachu..preto ak si biola naozaj tak silna-velmi ta obdivujem.a vlastne vsetkych,ktory naozaj s tou chorobou bojuju..kazdy sme iny.so mnou sa priznam tato skusenost zamavala..pozrela som na tu onkologiu zvrchu z parkoviska a povedala som muzovi jedno /pri odchode/ -toto su hrdinovia.a chcelo sa mi dost revat.to som uz vedela,ze znam.musi ist von,ze je to aktivne,ale rak.to este neni.aj vysl.z histologie boli potom ok .

lubiva
14. apr 2010

sofinka30 nie nebol to ziadny obranny stit, ja som uz od dectva zvyknuta na katastroficke predpovede od lekarov. Ako trojrocna som spadla na vrelu dvojplotnicku, kde bol 5 l hrniec vriacej vody a zhorela mi koza na pravej ruke od pleca az po prsty a predpovedali mi, ze budem mat poznacenu ruku na cely zivot, ale ruka po par rokoch bola v poriadku a nic nebolo vidno. V 15-tich mi povedal doktor ze budem postupne hluchnut a cca do piatich rokov budem uplne hlucha, predpoved sa nevyplnila, pocujem, sice trosku slabsie na jedno ucho, ale pocujem. Ako som pisala v 33 rokoch mi diagnostikovali rakovinu, ale zasa spatne. Dodnes zijem. Asi mam nejakeho dobreho strazneho aniela. Zivot beriem s humorom a snazim sa vydavat pozitivnu energiu a stranim sa ludi s negativnou energiou. Zatial sa mi to dari.

quika
15. apr 2010

veronikahel, tie testy v porodnici nevyjdu mnohym detom, napr. vtedy ak maju este v usku trochu plodovej vody, preto sa to kontroluje neskor. nebola chyba ze ta zavolali na kontrolny test, ale chyba bola ze ti nevysvetlili vysledky toho prveho a vy ste sa zbytocne stresovali.
nam napriklad vysli v porodnici pri ultrazvuku zle vysledky na oblicky, ale hned mi lekarka povedala ze to je uplne bezne, ze to je vzdy vtedy ked je dietatko cerstvo vycikane, ale treba to skontrolovat o mesiac, ci tam naaahodou nieco nie je. takze som sa vobec nebala, samozrejme o mesiac mi potvrdili ze maly je uplne zdravy. najlepsie bolo, ze takto vraj (podla tej lekarky co nam robila ten uzv) posielaju kazde desiate dieta na kontrolu, lebo su proste cerstvo vycikane a ultrazvuk ukazuje nespravne, a na tom kontrolnom ultrazvuku ma lekar sprdol ze naco tam som, ze to v zivote nezazil kontrolu kvoli takej veci! potom co si ma clovek o nich mysliet...

na kramaroch robi na zenskom jeden "vyhlaseny" lekar tie morfologicke ultrazvuky v 20tt. obcas tam ma pacientku, co odmietla AFP, a on proti tomu nieco ma, aby to zeny odmietali, tak kazdu takuto strasne sprdne, ze to je snad prva na svete, ze este nezazil taku nezodpovednost, co si ona o sebe mysli a pod... moja kamoska tiez odmietla AFP a zhodou okolnosti sa dostala ku tomuto lekarovi na ten ultrazvuk, tak mu uz od dveri hovori "ale viete, ja som ta prva na svete co odmietla AFP testy, co ste vy este nezazili, aj ked to tu mate kazdy tyzden..." lekar sa tak urazil, ze odisiel a zavolal na nu ineho 😀

womenne
15. apr 2010

Ahojte pridam svoj pribeh naštastie so štastnym koncom 🙂
S manželom-vtedy ešte snubenec-sme šli na vylet do bojnic ,v polke cesty mlady čech ktory šiel rychlo a na mokrej vozovke v zakrute dostal šmyk a napalil to priamo do nas.Maly sme štastie že sme mali silnejšie auto inak by sme boli asi mrzaci.Ja som dostaa asmatickky zachvat zo šoku aj stresu,pretože som si ymslela že som tehotna čož som stihla povedat zachranarom.Dostala som kysllik ale zle som dychala a trpli mi ruky a nohy.O pristupe ošetrovatela ani nepišm bol strašny 🙄 v nemocnic som odmietla CT a ostatne vyšetrenia skrz ojho podozrenia na tehu.takže ma previezli na IPKu na pozorovanie našatstie som mala poranenu "len chrbticu,rebra a krky-od pasu.Zlomene som nemal nič,po ultrazvuku mizistiliže mam brucho zaliate vodou takže mi tam nič nevideli,poslali ma na gyndu kde mi taksito tehu nepotvrdili.V noci prišiel za mnou starši lekar ktory rano odchadzal a povedal mi že ak si myslim že možem byt tehotna mam všetko odmietnut.Moc si nanho nepametam bola som pod liekmi aleutržkovo ano.Na drhy den som znova odmietla CT ,dovolila som iba rengen aby sa vylučili zlomeniny a každy na mna čumil ako na blazna a že si vymyšlam,lekari si hovorili že to je ta čo si vymyslela tehotentvo 🙄 🙄 🙄 Požiadala som o prepustenie a šla domov aj ked som nebola uplne ok.Po tyždnisom šla k svojmu lekarov ktory mi potvrdil 7tyždnove tehotenstvo 😵 😵 😵 bol v šoku že ako bolo možne že to nezistili ked sa da zstitaj v menšom tyždi ako som bola ja.Nepoviem ultrazvukom ale na vnutorne vyšetrenie... 🤐 po necelom mesiaci som zistila že vlastnečakam dvojčata 😵 😵 😵
Bola som velmi nahnevana chcela som to riešit stažnostou ale nemala by som šancu takže sme to enchali tak.ked sa mi maly narodili previezli nas z do konkretne nemocnice a stretla som lekara ktory mi tvrdil že niesom teh že si vymyšlam.Predstavila som sa mu a povedala nech sa ide pozriet na ten moj dvojity vymysel.V noci sa bol pozriet 🙄 🤐
Som rada že som odmietla Ct pretože by to nedopadlo dobre.....aj ked mam doživotne bolesti chrbta ktore su naozaj silne stalo mi to za odmienutie 🙂

sofinka30
autor
15. apr 2010

normalne mi hormon podskocil a rozcitil ma az sa mi slza vygulala 😅 ..dojimave a krasne stastie v nestasti.Ti lekari su fakt niekedy.."to je ta co si vymyslela tehotenstvo" to uz sprostejsie ani nevedel povedat ?to akoby z nas niekedy robili nesvojpravnych,alebo trafenych..pretoze ked ma zena podozrenie na tehotenstvo,automaticky si ho iba vymysla?? 🙄 ..to ako so mna raz urobil primar gynekologie v nemenovanej nemocnici trubku..prisla som tam so silnymi bolestami podbruska na dokladne sono odoslana mojim gynekologom a teda primar ako robi sono tak mi povedal,ze tam nic nemam..nic zle.ja mu vravim a co ma to tam tak moze boliet..povedal po chvilke-no mate tam maly zapal,ale to sa da zvladnut aj antibiotikami,ambulantne..alebo ci tam chcem zostat..vravim mu milo ved pokial to ide ambulantne,nemusim tam zostat lezat ked vravi to co vravi../kto uz len chce lezat v nemocke ked to nie je vazne a nemusi..ze ?/on ze dobre,oblecte sa.isiel vedla do miestnosti popisat paiere,o minutu vybehol s lajstrom a povedal mi-"MATE ZAPAL MATERNICE,VAJECNIKOV A MECHURA A ODMIETATE HOSPITALIZACIU" ..huba mi zostala otvorena,cumela som na nho ak puk a sestricka len sklopila zrak a ja som sa nezmohla na slovo..takto som odisla prec ,po 5 min.som dokazala zas zacat rozmyslat a hned som mala nasmerovane za riaditelom tej nemocnice podat staznost..no ani neviem preco som to neurobila..moj gynekolog nechapal..zobral mi vsetky stery a kadeco a hadajte ake boli vysledky-ziadny zapal som nemala ani naznakom.co ma to tam bolelo vtedy neviem,ale pila som dlho caje a casom to preslo..vidim ze sa nam tu toho dost zbiera-krasny obrazok nasho zdravotnictva skutocne..ale som rada,ze som zalozila tuto temu.cierne na bielom zazitky mnohych a myslim,ze toto bude viac nez dost -pristup lekarov,omyly -realita bohuzial.

janula_nz
15. apr 2010

pridam aj ja moju skusenost, ale radsej nie vsetko lebo to by bolo nadlho. v r. 1999 , ked som este nemala ani 20r mi diagnostikovali dedicne ochorenie, s ktorym som sa narodila. hned vtedy lekari urobili prvu zasadnu chybu, ze rodicov o tom neinformovali. a tak moja mama mala okrem brata a mna /obaja sme to zdedili/ este aj dalsie dieta, ktore nastastie bolo zdrave. mimochodom moj otec zomrel,ked sme boli este deti na CA hrubeho creva, tak je jasne, od koho sme to zdedili. no ale teraz o inom. v r. 1999 ako mi diagnostikovali tu chorobu, sme s bratom podstupili operaciu, po mesiaci druhu. operovali nas v ba. po tej druhej operacii ma prepustali v 40 horucke s tym, ze mam ist k psychiatrovi, pretoze nemozem mat take bolesti ako hovorim. na cestu som si aspon vyzobrala nejake lieky na bolest aby som 100km cestu ako tak prezila. tesila som sa, ze som konecne doma ibaze to trvali dva dni. o dva dni mi cele brucho v rane prasklo, co sa mi tam hromadil hnis a ocitla som sa v nemocnici zas. samozrejme, ze v tej istej v ba, kde nas operovali. tam mi urobili vysetrenia a povedali, ze si vymyslam a zas som isla na druhy den domov. takto sa to vlieklo asi 3mes, ja v ohromnych bolestiach, s prasknutou jazvou, z ktorej mi pol roka vytekal hnis a vsetok ten hnus, co mi to tam doslova hnilo. nakoniec som sa ocitla v dalsej nemocnici, uz inej v ba, kde ma doslova zobrali hrobarovi z lopaty. mala som nasledne dalsie 3operacie, aby som fungovala tak ako teraz. domov ma prepustali po 4mes na priepustku na vikend, mala som ako 20r 34kg. je to zla skusenost s lekarmi a doteraz , ked vidim toho lekara/masiara/ ako mu hovorime, je mi z neho zle. a to nielen preto, co nam urobil, ako sa zachoval ale aj preto, ze vsade na tych lekarskych komisiach a sedeniach sa chvalil, ako uspesne odoperoval dvoch mladych surodencov....az nato, ze mi to v tom case hovorili lekari , kde som prave lezala a umierala na are...nasledky mame doteraz ale nie z choroby ale z odflaknutej roboty lekarov 😠 ale mozeme byt radi, ze vobec zijeme.