Mačka alebo pes?

scarletka34
5. okt 2018

Možno to sem nepatri ale aj tak skusim túto temu. Chcela by som kupit do bytu zvieratko len neviem ci je lepsie malý pes york alebo macka len neviem ktora plzne minimalne. Preto by som chcela poradit dakujem za kazdy nazor ci radu.

scarletka34
autor
5. okt 2018

@michaella94 no ja som psika mala . Tak viem co to je za starost aj ked ho prehanalo prechadzky v noci upratovanie po nom atd...Macku som este nikdy nemala tak neviem co to obnasa preto ma zaujimaju nazory ludi co macku maju. Neviem posudit co je lepsie ci macka alebo pes....

0silvia0
5. okt 2018

@scarletka34 a bývaš v byte alebo v dome? My bývame v dome a máme mačku aj psa. Klasickú mačku by mi bolo ľúto zatvoriť niekde v byte, ale nejakú čistokrvnú, ktorá v byte vyrástla, tam by to malo byť ok. Záleží na tom, k čomu inklinuješ ty, ja osobne mám radšej mačky a tú ich nezávislú povahu, pre mňa je pes dosť otravný a tak slintavo oddaný pánovi. Ale niekto má radšej tú psiu oddanosť a spoločnosť, takže vybrať si aj tak musíš len a len ty.

lenzas
5. okt 2018

@scarletka34 Neplznu len macky bez srsti a tie neviem, ci by si chcela mat, lebo podla mna nevyzeraju moc pekne. Ale inac ja som osobne za macky aj ked plznu. Ale mozno to aj tym, ze psov nemam rada ale vadi mi aj ten smrad. A macky podla mna tiez vedia prejavovat lasku, nie tak ako psy ale je to vidiet, aspon moja macka to vzdy prejavovala.

zelvi
5. okt 2018

ak je váš miláčik ako člen rodiny, tak je to ako s dieťaťom.Je proste vaše a milujete ho či robí neporiadok,alebo zlosť......ale ak sa oň staráte s láskou ,tak nič také nehrozí a určite vašu lásku vráti veľmi milým pohľadom a zábavným správaním

erickatt
5. okt 2018

@scarletka34 k nam macka dosla. Drzo a ostala. Uz je vykastrovana, ockovana, mojkadlo. Spí s nami. Záchod komplet menim raz za týždeň inak vyhodim len hovienka. Kocur smrdi ako dospeje bo si znackuje územie a ocikava. Takze kastrovat kastrovat.. nasa teda aj behá po vonku. Tak nech sa nam nemnozi 😀.

siska266
5. okt 2018

@scarletka34 Jednoznacne pes a yorkshir rasa.Neplznu maju vlasy a nenajdes ani pri tom jeden.Su velmi mudre a velmi verne psy.Mame sucku 7 rocnu je ako nase babo,lebo zatial sa nedari otehotniet a velmi nam pomaha psychicky,miluje ju cela rodina.Nie je klasicky york ten 2 kg ale ma 7 kg a bez komplikacii a bez chorob.Vyciti ked si smutna,velmi vie rozveselit.Strasne musre psy kazdemu by som odporucila!!!!

erickatt
5. okt 2018
lula313
5. okt 2018

@kathy93 to nie je vtipne😞 veď ho dajte kastrovat

pokojvdusi9
6. okt 2018

Ked to tak citam tebe bude najlepsie kupit hada

flora2511
6. okt 2018

Mačky sú úžasné, vedia byť neskutočne milé a empaticke, ale osobne by som mačku do bytu bez možnosti chodiť von na záhradu už nechcela. Mama mala mačku v byte, ja tiež. Smrad nie je keď sa zakaždým vykakanim čistí záchod. Vtedy je v danej miestnosti ale na chvíľu smrad na nevydržanie :D Najväčší problém co si spomínam som mala s tým ze keď ku nám prišla návšteva alebo opravár, hocikto cudzí, stačilo aj ze stal pri dverách a rozprávali sme sa na chodbe, mačka sa zo stresu vycikala vždy do postele. Ak nemala prístup na posteľ, tak na gauč. Bola som z toho už zúfalá, žiadne rady nezabrali, aj som kvôli tomu plakala, lebo som fakt nevedela čo s tým. Ďalšia vec, ktorá viac vadila partnerovi ako mne bola, že ak sa hovienko hneď neodstránilo zo záchoda, čo sa stávalo keď sme boli v práci, princezná ho vybrala von a hrala sa s ním. Často som ich aj po dlhej dobe nachádzala vysušené všade, kde boli dobre schované. Pritom mala milión hraciek aj svoj skeabaci hrad. Mne sa dala vychovať, len ze neskriabala po nábytku. Občas po nociach vykrikovala, to sa susedia chodili sťažovať zas. Mama mala tiež mačku len v byte a ta jej zas po všetkom skrabala. Mama dávala niekoľko krát vymeniť vchodové dvere, a inak všetko čalúnenie v byte bolo viac, či menej doskriabane. No a jasne, tie chlpy sú všade aj keď sa maciak cese denne. Lieta to vo vzduchu, hlavne podsada e ešte aj po roku ich nachádzam po byte. Mačky milujem ale v byte by som ich už nechcela. Je to iné keď majú prístup von. Vtedy sa chodia domov vyspať, nazrať a pomojkat. A aj tak chlpy budú, len tie ostatne nepríjemnosti by nemuseli. Toto je moja skúsenosť. Závisí ako u všetkého, že záleží od kusu, ale viac poznám prípadov že ich musíte fakt neskutočne milovať, aby ste im pretrpeli niektoré veci, ktoré vadia.

scarletka34
autor
6. okt 2018

@0silvia0 ja byvam v byte. A je pravda ze zo psom je dost starosť aj ked je zle pocasie treba ist snim von . S maciek sa mi paci britská, ragdoll alebo perska . Ale macku som este nikdy nemala . Neviem co to obnáša. Preto ma zaujimaju názory ludi co s mackou žijú.

scarletka34
autor
6. okt 2018

@flora2511 fuuuha tak to je ozaj zla skusenost s mackou. Ale to bola asi poulicna macka ci vyslachtena ? Ja by som chcela ragdoll alebo britskú a oni su kludnejsie co som počula

renata5
6. okt 2018

Ja tak za seba ti napisem my mame zajacika je uzasny,chodi cikat aj bobkovat do zachodika,je pritulny aj ho ceseme,ozaj ziadna praca s nim nie je je pusteny cely den na noc zatvarame.ozaj slusak cely den je vyvaleny na gauci deti ho zboznuju.

flora2511
6. okt 2018

@scarletka34 mama mala britskú modrú, s popiermi, chovnu. Tu moju som brala ako malinke mačiatko z útulku.

kathy93
6. okt 2018

@0silvia0 ešte nie to len teraz nejaké dva mesiace trvá ale chcem zabehnúť na veterinu niekedy tak som zvedavá ale ja som asi za kastráciu

mikaela32
6. okt 2018

My mame britskeho kocura od 2 mesiacov teraz ma 3 roky. Plzne ako kazde ine zviera. Kastrovany este nie je kedze neznackuje. Nabytok neskriabe len koberec a ma svoje skrabadlo. Obcas s nim chodime na prechadzky

0silvia0
6. okt 2018

@scarletka34 mali sme perzsku macku v byte, bola nepritulna, vyzadovala si pozornost hlavne v noci, ked mala ruju ocikavala nam topanky. Nebola kastrovana. Teraz byvam v dome, mame obycajneho kocura, beha po vonku a dovnutra sa pride nazrat, zohriat a vyspat. Idealne.

scarletka34
autor
6. okt 2018

A ako to riesite s mackami ked idete na dovolenku. Beriete ich zo sebou ?

erickatt
6. okt 2018

@scarletka34 mačka dva tri dni vydrží. Inak by povarovala dcéra. Ako my jej psa...

0silvia0
6. okt 2018

@scarletka34 macky sa na dovolenky neberu. Treba si zabezpecit osobu, ktora ju bude k tebe do bytu chodit krmit a cistit zachod.

cuculiatko88
6. okt 2018

mamina ma kocura, je to tzv. poulicna zmes, je z utulku, ma uz 10rokov je kastrovany, velmi pritulny, niekedy dost vychcany ale take macky su, chodi na zachod, nikdy z neho nevyberal ziadne hovienka a ani sa nikdy nevycikal mimo zachoda, jedine co mamina obcas najde je ked sa vygrcia, to spravi vacsinou na chodbe na gumoline, necitit ho vobec v byte, okrem chlpov jej nevadi na kocurovi nic, nas je strasna fajnovka, hocico nezje ale kazda macka je ina a co sa tyka toxoplazmozy, mam tri deti sestra dve, obe tehotenstva bez problemov, ziadna toxoplazma... od takejto macky ktora sa netula kade tade ju nedostane nikto

macka7382
6. okt 2018

Ja mám doma v byte britského kocura colorpoint. Mala som aj psa takže viem porovnat, pes je určite náročnejší na údržbu. Mačka je v pohode aj ked človek ide do práce a je sama doma, keďže väčšinu dňa prespi. Samozrejme veľmi záleží na povahe. My máme absolútneho pohodaka, nič ho len tak nerozhodi. Macky nesmrdia, co je super. A s plznutim som to vyriešila tak,že ho dávam strihat. Potom vyzera ako siamka😀. Treba si mačku naucit na skrabadla aby neskrabala nábytok. Náš dokonca počúva na slovo "nesmieš". Mne sa na mackach páči tá ich nezávislá povaha.

0silvia0
6. okt 2018

@renata5 zajace nie su vsetky taketo. To mate obrovske stastie. Niektori su velki nicitelia a zurivci. Ja mam takmer 11 rocnu kralicicu, uz je to babicka a teraz na stare kolena je konecne umiernena, lezi na koberci a kuka telku, ale ked bola mladsia, rozhryzla gauc, mame poobhryzanu omietku na stenach, kable musel manzel zasekat do steny. Nerada sa češe, nosí, ale je cistotna, chodi na zachod. Je kastrovana.

sissik
7. okt 2018

Najlepsie zvieratko do bytu su akvarijne rybicky 😉 aj o macku aj o psa sa treba starat pravidelne a pokial nie ste pripravena na chlpy akebo ich neznasate, ani nad tym neuvazujte. Vam tiez padaju vlasy aj ked si ich pravidelne cesete, im budu tiez.

maria1989
7. okt 2018

@michaella94 presne ako píšeš - veľmi sympaticky, že pokiaľ si to nemala, nevieš 😘 Tiež som mala nočnú moru, že mám doma mačky, no a teraz ich mám, a je to šťastie. Samozrejme starostlivosť potrebuje každé zvieratko, s tým snáď každý pri ráta.

maria1989
7. okt 2018

@scarletka34 ak chceš, pridaj sa do skupiny we love cats.
Mala som psa aj mačky. Ak by som momentálne nemala žiadne zviera, vezmem si naraz šteňa / alebo dve plus mača / alebo dve 😀
Aj mačka aj pes majú svoje pre a proti.
V tomto prípade by som sa riadila srdcom, nie rozumom. Čo ti je bližšie. Tak či tak o každé zvieratko je potrebné sa starať.

marsmykkok
7. okt 2018

Tak mačka je určite časovo menej náročná ako pes ale zase svojska a nevychovas si ju ako psa a mne by aj ten záchod jej dnu vadil. Ja budem vždy mať radšej psa hoci je to náročnejšie na čas

katrin21
7. okt 2018

@sissik nesuhlasim...🤪😂 mame akvarko a je s nim 5x viac roboty ako s mackou a psom, co mame tiez..to cistenie..uf

sissik
8. okt 2018

@katrin21 tiez mame vsetko vyemnovane, ale s akvarkom je najmenej roboty. Ale zvery mame exterierove - teda okrem rybiciek, dovnutra nechodia. Takze u nas odpada nervacenie koli chlpom. U maciek sa nemusi riesit vencenie, to je pravda. Ale ked boli macky chore a boli vnutri, a vykonali potrebu do piesku, tak to chvilu smrdelo. Az ked bolo zahrabane, tak uz nesmrdelo. No ako u nas, tiez je chvilu citit odor 😉 Nech necaka majitelka, ze nebude nic citit. Chvilu bude. Ked som bola decko, mali sme aj skreckya tomu som cistila kazdy den, aby nesmrdeli.

katrin21
8. okt 2018

@sissik moja skusenost je, ze hovienko smrdi 3x viac po tekutych tastickach..po granuliach je to pohoda..hovienko je suchsie a fakt necitis nic, ani ked cica kaka..my sme mali v predch.byte Britsku a mala zachodik v obyvacke kvoli dostupnosti a fakt nic nesmrdelo... ale ona jedla len granule...
Ine macky, co nam zrali aj tasticky, tak to bolo horsie.. cize odporucam bytovym davat len granule a je to pohoda..

Inak macka nema preco byt vnutri nejaka chora... praveze je vo vacsej pohode, cistote..s chlpmi sme nejako problem nemali, zato ked behne dnu pes to je ina zabava... mame dlhosrste krasne plemeno Springerspaniel.. ale teda plzne strasne, je vonku, ale ked obcas je dnu tak je to des..