Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
17. dec 2009

rybca vsak ja zo srandy 😀

mys no napodobne a tiez ma chrbat boli lebo som malu nechcela pretacat na druhy prsnik tak som sa tam vykrucala ako paragraf a este mi aj na krize tahalo...mna bradavky neboleli len ona bola nad ranom aj 4x za hodinu hore a este sa aj rozculovala ze jej pomaly tecie, ohromna ked vsetko vytiahla

mystery7
17. dec 2009

presne aj ja tak, isto -vsetko

nikanika28
17. dec 2009

cafteeee
tak konecne som pofotila veci, tak si mozte vyhladat na FB Nika Kvetinka 😉 , su tam vsetky veci...kua, mi to dalo roboty, kym som nafotila.....este tam niesu ani popisky ku vsetkemu...
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/phot...

mystery7
17. dec 2009

kde ste vsetky? konecne som tu a tu nikto nie je 😅

robite detom uz aj polievky? chcem 😅 mu dnes spravit vyvar kuraci a donho dam najemno postruhanu mrkvu, zemiak a spenat. som zvedava ci to bude jest. a odkedy sa moze davat sol?

ludmilabb
17. dec 2009

mys ja som polievku zatial nerobila, ale ona mi riedke vypluva tak neviem ako to budem robit

monkap
autor
17. dec 2009

sol az po roku ...

mystery7
17. dec 2009

mojmu som raz uz davala, ale len vyvar s mrkvou. som zvedava na spenat. polievku jedol, ale polku som vyliala, lebo on mi vzdy bucha do ruky ked vidi lyzicku

mystery7
17. dec 2009

a davali ste detickam niektora aj kel? uvazujem, ze skusim buduci tyzden - ked bude cas

dupinka
17. dec 2009

Ahojte!

Mys, kel som este nedavala. Aj sa uz moze,len treba ratat s pripadnym nafukovanim bruska, podobne ako karfiol.

Co vlastne davate detom papat? Ja striedam zeleninku, aby to nebolo jednostranne, do zeleninoveho pyre pridavam masko alebo ryzu. Niekedy odstriekam mliecko, inokedy necham viac vody aby bolo ako polievka,.... Uvazujem nad pridanim vajecneho zltku.
Na desiatu alebo olovrant davam jablcko, ine ovocie som este neskusala. No a vcera som urobila ryzovu kasu s jablckom. Dnes chcem skusit vecer Sinlac, polovicnu davku, tak uvidime.

Idu nam zubky, dufam, ze to dlho trvat nebude. No rezim spanku na figu. 😖

sssimi
17. dec 2009

Ahojte kočky.
Nám kázala doktorka, že mám už dávať častejšie papať, ale ja mám ešte moc mlieka, tak sa bojím zápalu... ☹

Ja dávam v poslednej dobe samé kupované presnídavky malej. Nejak nemám čas variť, učiť sa a k tomu upratovať, tak zatiaľ varím len keď je mm doma a to nie je zase až tak často....

Inak Sarah už asi 2 týždne chodí spať len 2x denne. Dosť skoro s tým začala ale neva.

monkap
autor
17. dec 2009

tak uz mame kapra vo vani 😀

sssimi: mne lenka spava 2krat denne uz veeelmi dlho ..... preco si myslis, ze je to skoro???

dupinka
17. dec 2009

Sssimi, náš Adamko spinká 2x denne už asi mesiac. Občas sa stane, že si ešte hodí pol hodinkového šlofíka aj neskoro popoludní, ale to len vtedy, keď po obede spí krátko. A potom je problém zaspať.
Teší ma, že sa začal ráno neskôr budiť, lebo niekedy vstával už pred pol šiestou, bol vyše hodiny hore a potom ešte driemkal chvíľu. Teraz potiahne aj do siedmej - ôsmej.

ladywitch26
17. dec 2009

caute zeny,dnes som konecne bola mrknut u susedy jej maleho. ma akurat 15 dni a zlatyyyy je. aj ked sa vraj dost vytrapila, lebo mal 4350g. no ale tiez prenasala dva tyzdne ako ja, tak sa tiez vacsi narodil.

simi, a kolko ti predtym spavala cez den? lebo mne uz skoro dva mesiace spava len raz doobeda a nejaku polhodku poobede, ale to len niekedy. vacsinou si vystaci len s hodinou az dvoma doobeda a potom potiahne az do po osmej vecer.

dm1
17. dec 2009

mne tiez spi maly len 2x po polhodinke za den

noc bola zase hrozna uz si zacinam zvykat 😒

monka a ako reagovala mala na kaprika? Nasi budu mat tak tak chceme s drobcom ist aby ho videl. Inak rano ked sme vstali a ukazala som mu sniezik z okna strasne sa vytesoval

monkap
autor
17. dec 2009

dm: lenka len kukala, ze co nam to plava vo vani 😀 oci vyvalene 😀 a patrik ma z neho obrovsku radost 😅 najradsej by ho uz jedol 😀 minuly rok sa ho bal, sme ho museli prestahovat k nasim do vane, lebo nechcel ani do kupelne ist ked sme ho tam mali 😝

dm1
17. dec 2009

monka aj ja sa tesim ako bude maly reagovat. to su uplne ine vianoce s takym mrnusom 😵

ladywitch26
17. dec 2009

no ja tu o kaprovi mozem len snivat. tu to nikto neje, pre nich je to nieco ako podradna ryba. tu len same lososy a tresky a tuniaky. tak budeme mat asi len pecenu kacicu tento rok. morka mi nechuti a povodne som chcela hus, ale 70euro za par kilovu hus nedam. to si za to kupim radsej dve riadne kacice a este mi zostane aj na darceky pre celu rodinu.

monkap
autor
17. dec 2009

dm: ked su uz deticky vacsie, velmi intenzivne to prezivaju, uprimne sa tesia zo vsetkeho, hviezdicky v ociach .... je to uzasne 😵 😵

dupinka
17. dec 2009

lady, taky losos je momentalne este lacnejsi ako kapor, teda aspon u nas urcite.

Aj ja sa tesim na reakciu Adamka, ked uvidi rozsvieteny vianocny stromcek. Povodne som chcela pripravit vsetko v sobotu, neviem sa dockat, no nakoniec ma MM ukecal az na 22.12.

ladywitch26
17. dec 2009

dupi, to potom kolko stoji kapor? tu dam za kilo lososa 18euro

iinuska
17. dec 2009

ahojte, dnes sme mali poradnu, Adamko ma 8860 g a 71 cm.

kel som nedavala a asi by som este pockala

aj Adamko uz dlho spava 2x denne. Doobeda pol hodinku a poobede vonku v kociku cca 2 hodiny

iinuska
17. dec 2009

dupinka, od 7 mesiaca uz aj masko mozes, aj zltko raz za tyzden

jamaat
17. dec 2009

lady, mne tiež kapor nechutí. Pár rokov som ho trpela, lebo chlop ho chcel, ale už sme presedlali na lososa. A tohto roku možno urobíme údenú makrelu, chlop minule objavil fajný recept.

dm1
17. dec 2009

jamaat ani my nelubime kapra a je ho vzdy len mama. my mame file

iinuska
17. dec 2009

my kapra lubime vsetci. Ja si vianoce bez kapra neviem predstavit. Inak cez rok jeme ine ryby. Kapra len na vianoce... 🙂

ladywitch26
17. dec 2009

inus, no pekne miery. 🙂

jamaat, staci povedat, na jar pojdeme domov, tak mozem doniest makrely, cerstvo nachystane. chodime na utesy chytat. mna to strasne bavi, ale jest ma to nebavi, lebo ja ryby tak akurat bez kosti. no a potom mam doma s tym roboty, ze kde to dat, po susedoch roznasam.

dupinka
17. dec 2009

iinuska, masko davame. Doky nam vravela 6x do tyzdna masko a 1x zltok poriadne prevareny.

Sinlac som vyskusala, tak chuti ako krupica, trochu vonia ako ryza. Ale Adamko to vygrcal. Davno sa nestalo, ze by zvracal, tak neviem, ci je to reakcia na Sinlac alebo preto, ze mu idu zuby... Vsetko pcha do pusy, tak ho mozno napina.

A my sme kapra mali raz, sama kost, tak sme si na nom nepochutili. Losos sa nam posledne roky osvedcil. V trube na masle je opeceny za cca 20 minut, kym pripravujeme stedrovecerny stol, ak dobre odoberiem hlavnu kost tak je prakticky bez kosti, makke chutne masko,....
Kazdemu chuti nieco ine....

ludmilabb
17. dec 2009

pre mna je losos taky sladkasty, hmmm
my budeme u svokrovcov tak ani neviem co bude, mozno aj pangasius

sssimi ja som zase zacala malu ukladat 2x za den, lebo tretie spanie nam vychadzalo dost neskoro a potme
a je to aj lepsie, rano vstava o hodinu neskor, cize aaaaaz o pol osmej 😵 dufam, ze dnesna noc nebude ako vcerajsia 😖 ale zuby jej uz poriadne presvitaju

jamaat
17. dec 2009

ludka, ešte nás so zubami aj predbehnete.

Ja robievam lososa v smotanovej syrovo-vínovej omáčke. Mňaaaam! A už som dosť dávno nerobila.

kosska3003
17. dec 2009

ahojte
tak moja spinka 3 krat niekedy dva krat ako kedy podla toho kedy vstane ten druhy krat aja na vianoce jem len file mm ma rad kapra tak ukradnem dva kusky svokre a hotovo vybavena vec lebo oni len kapra
a mala ma zase teploty uz ma asi slahne zase jej asi idu zuby joj ved pred dvoma tyzdnami nemala ani jeden teraz ma 4 a uz ju pajedia dalsie dufam ze rano uz nebude mat teplotu uz som tam pisala ze mam dat zajtra vediet ci prideme alebo nie ☹